Podobné články

Informace z klubu

20.12.2020, Redakce Chotěboř

Vážení fanoušci, dovolte mi, abych Vás ve stručnosti informoval o dění v našem hokejovém klubu.

Jak jistě všichni víte z předešlých reportů, sezónu na domácím ledě všechna naše mužstva zahájila v pondělí 7.9. a následně se začalo již bojovat o první mistrovské body.

A mužstvo v odehraných 5 kolech celkem 4x vyhrálo a 1x odešlo po velikém boji v Chrudimi, poraženo. V dosavadní tabulce KLM Pardubického kraje mu tak patří 2 místo, když na prvním místě je mužstvo z České Třebové.

Všem mládežnickým kategoriím se v zápasech dařilo střídavě. Co je však třeba zmínit je to, že do našeho klubu si od září našlo cestu spoustu dalších nových dětí a rodičů, stejně tak jako se k plné spokojenosti rozeběhlo pravidelné a velice kladně hodnocené úterní bruslení mateřských školek.

Bohužel z důvodů epidemiologické situace se pro amatérské sportovce i veřejnost od 12.10. vnitřní sportoviště uzavřela a museli jsme čekat až do 3.12., kdy se opatření uvolnila a všichni jsme byli rádi alespoň za to, že můžeme znovu ledovou plochu využívat k tréninkům, ačkoliv za dodržení přísných podmínek a ve velice omezeném počtu 10 osob.

Český svaz ledního hokeje měl připraveno znovu zahájení všech amatérských soutěží a to na víkend 2 - 3.1.2021 a v soutěži A mužstva bylo připraveno pokračovat 6 kolem základní části od středy 6.1.2021 s tím, že po odehrání této části by začalo play off.

Jenomže opět přišlo veliké zhoršení Covidové situace tak od pátku 18.12. je opětovně vše uzavřeno a je velikou otázkou, co bude dál, jak se vše bude dál vyvíjet a zda se v této sezóně ještě na ledovou plochu zde, či jinde vůbec vrátíme, o soutěžích nemluvě.

Hokejový klub je ve spojení s provozovatelem zimního stadionu a s vedením Města Chotěboř, všichni se snažíme rozumně situaci řešit, dosavadním výsledkem je to, že ledová plocha bude zatím udržována do 15.1.2021 s tím, že pokud se nebude epidemiologická situace jevit dobře a nebudou v dohledu rozvolnění, provoz zimního stadionu by byl ukončen.

Český svaz ledního hokeje společně s Národní sportovní agenturou a Českou unií sportů vyzvali otevřeným dopisem ministra zdravotnictví k jednání, kde budou žádat o přehodnocení postoje ohledně trénování amatérských sportovců ve vnitřních sportovištích, jednání má proběhnout v pondělí 21.12.

Nezbývá nám nic jiného, než doufat a čekat, zvítězit by měl konečně u mnoha nařízeních zdravý rozum.

Nejenom my zde však máme veliké obavy o to, aby se všechny děti vůbec ke sportování znovu vrátily a neseděly doma u počítačů.

Jaroslav Ludvík, předseda HC