Podobné články
Anketa
Facebook

Jak to vidí hráči ….

Jak to vidí hráči ….
02.02.2018, Redakce Chotěboř
Přečteno: 2331x

Před začátkem čtvrtfinálových bojů play off KLM jsem se zeptal několika hráčů, jak vidí oni průběh sezóny a čtvrtfinálové boje.

Na otázky mi odpovídali Matěj Pešek, Luboš Dvořák, Václav Svoboda a Dušan Mendl. Opět budu před jejich jmény uvádět pouze zkratky.

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezóny ?

MP: Oproti posledním sezónám můžeme být s dosavadním výsledkem určitě spokojeni i když to mohlo být ještě lepší. Hrajeme to všichni pro radost, máme různé pracovní povinnosti a samozřejmě se projevují i zranění, tak se nemůžeme divit, že se občas prostě nesejdeme, ačkoliv bych od některých čekal trošku větší zodpovědnost. Jestli se chceme dostat co nejdál, tak musíme porážet každého a když se sejde všechno tak jak má, mohlo by to klapnout.

LD: Začátek sezóny nám vyšel výborně, dařilo se nám vyhrávat vyrovnaná utkání a dlouho jsme se pohybovali v popředí tabulky, s čímž asi nikdo před soutěží nepočítal. Brzy jsme si zajistili účast v play off. Druhá část nám bohužel nevyšla podle představ, občas nám chybělo k lepšímu výsledku i to štěstí, které jsme na začátku sezóny měli. Doufám ale, že na play off se sejdeme v co největším počtu a půjdeme výsledku naproti.

VS: Letos jsem s vývojem sezóny spokojen, měli jsme skvělý start a v první části soutěže jsme byli téměř k nezastavení. Trochu mě mrzí ta nepovedená druhá část, kdy se nám nepodařilo navázat a začali jsme se v tabulce propadat. Věřím ale, že se s klukama sebereme a play off bude opět naše !

DM: Do sezóny jsme naskočili dobře s dlouhou šňůrou výher a pohybovali jsme se kolem druhého místa. Díky tomu si myslím, že jsme usnuli na vavřínech, protože účast na trénincích i zápasech se zhoršila, což následně vedlo k tomu, že máme naopak šňůru proher. Ale nic není ztraceného, začíná play off, kde se začíná znova od nuly.

Jak se těšíš na čtvrtfinále play off, co říkáš na soupeře ?

MP: Moravská Třebová je kvalitní soupeř, mají šikovné hráče, jsou silní jak individuálně, tak v kombinaci, takže se máme na co těšit. Mě osobně zápasy proti tomuto soupeři baví, protože je to tým, který se snaží hrát hokej a nevyvolávat zbytečné šarvátky, když i to se ale samozřejmě v zápalu boje stává.

LD: Asi jako každý hráč se na play off těším. Soutěž prakticky znovu začíná. Na to, co bylo do teď, se už nikdo víc nebude dívat. Za soupeře máme Moravskou Třebovou, takže velmi kvalitní mužstvo, hlavně co se týče ofenzivy, tam jsou velice silní. Navíc v Moravské Třebové se nám dlouhodobě nedaří vyhrávat. Jediná výhra, co já si pamatuji, byl rozhodující pátý zápas semifinále před 4 roky. Bylo by hezké si tyhle okamžiky zopakovat.

VS: Na čtvrtfinále se samozřejmě moc těším. Soutěž dostává úplně jinou atmosféru a každý ze sebe chce dostat to nejlepší. Moravská Třebová je na začátek nepříjemný soupeř, ale nemáme na výběr. Osobně bych si raději splnil svůj sen a vyřadil ve čtvrtfinále Světlou nad Sázavou.

DM: Jelikož jsem nikdy play off nehrál, tak se těším o to více. Na první kolo hodně silný a zkušený tým.

Co podle tebe bude rozhodovat ?

MP: Nejdůležitější určitě bude, jak se sejdeme. Potom když mě trenér postaví, tak jestli syn bude v noci před utkáním hezky spinkat. Jestli bude mít šófa na výjezdy dost piva. Jestli nejmenovaný kapitán Vácha neudělá nějaký zkrat z lásky. A především jestli obránce Krejčí doplní stav Alpy v kabině. Když tohle všechno klapne, nemáme se čeho bát. Jinak k tomu hokejovému, musíme být důraznější v zakončení a před soupeřovou bránou a naopak nás dost trápí obranná hra před naší brankou a zbytečné individuální chyby, viz. můj výjezd s Hlinskem. (doufám, že si na to už všichni zvykli …)

LD: Jak už jsem říkal, Moravská má velmi silný útok, takže bude důležité, jak budeme jako celé mužstvo bránit. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů a hře v oslabení a věřím, že jsme schopni je porazit týmovým výkonem, kdy budeme jeden tahat za druhého.

VS: Zápasy bude určitě rozhodovat poměr vstřelených a obdržených branek … Určitě musíme hrát zodpovědně a disciplinovaně. Když se k tomu všemu přidá štěstí a neprůstřelný brankář, myslím, že bude rozhodnuto.

DM: Myslím si, že play off je jiná soutěž a vyhrát může kdokoliv. Zápasy se určitě budou rozhodovat podle zvolené taktiky a samozřejmě je nutné to hokejové štěstíčko.

Co by jsi vzkázal fanouškům ?

MP: Děkujeme za podporu, jste super publikum a doufám, že nás dorazíte podpořit v co největším počtu. My se Vám pokusíme revanšovat výkonem.

LD: Chtěl bych jim poděkovat za jejich podporu v dosavadní části sezóny a pozvat je na to vyvrcholení, kterým play off určitě je. Budeme rádi, když jich přijde co nejvíce a podpoří nás. Uděláme všechno pro to, abychom je nezklamali jak hrou, tak výsledkem.

VS: Určitě nás přijďte všichni podpořit ! Každému z nás na ledě se hraje suprově, když cítíme tu sílu z hlediště. Budeme Vás potřebovat jak doma, tak v Moravské. Díky.

DM: Přijďte nás podpořit v co největším počtu a užít si tu skvělou atmosféru.

Děkuji za rozhovor a ať se daří.

 
 
 

© 2003-2021 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS