Podobné články
Anketa
Facebook

Rozhovor s trenérem A mužstva Alešem Kraučukem

Rozhovor s trenérem A mužstva Alešem Kraučukem
25.09.2018, Redakce Chotěboř
Přečteno: 1150x

Stejně jako v loňském roce, před startem soutěže KLM Pardubického kraje jsme položili několik otázek trenérovi A mužstva Aleši Kraučukovi.

Jak hodnotíš průběh letní přípravy s následným přechodem na led, tréninky na ledě, docházku a přípravné zápasy?

Přípravné období začalo 7.5 a trvalo do 29.6., scházeli jsme se 3x v týdnu. Potom měli hráči volno a sešli jsme se 7.8., kdy jsme pokračovali tréninky na suchu a 24.8. jsme přešli na led. V první časti jsme se zaměřili na vytrvalost a sílu a v druhé časti na rychlost a sílu. Sehráli jsme 4 přípravné utkání s bilancí 2 vítězství a 2 porážky. V přípravě jsme zkoušeli mladé hráče a složení jednotlivých formací, takže o výsledky zas až tolik nejde. K docházce hráčů na tréninky, někteří chodili pravidelně, někteří vůbec.

U mužstva skončil po sezóně asistent Aleš Vomela a několik hráčů, jak se díváš na jejich odchody?

Všechno souvisí se vším. Aleš skončil, protože trénování zabere hodně volného času a pak přijdete na trénink a máte tam 8 hráčů, tak si potom říkáte, jestli to má cenu a Aleš to vyhodnotil tak, že skončil. K odchodu hráčů řeknu jedno, některé odchody mě mrzí, u některých mi to je jedno.

Na které hráče budeš v sezóně vyloženě spoléhat?

Věřím, že jsme letos přivedli hráče, kteří dobře zapadli do kolektivu a vytvořili jsme dobrou partu, takže budu spoléhat na týmový výkon všech hráčů. Samozřejmě máme tady hráče, kteří už mají něco odehráno (Dvořák, Mašek, Vlček, Eis, Hospodka, Pecen), tak doufám, že tito hráči tým potáhnou a ti mladší se přidají.

V přípravě dostalo šanci několik mladých hráčů, jaký na tebe udělali po herní stránce dojem?

My v klubu chceme zapracovávat mladé kluky do A týmu.

V přípravných zápasech dostali šanci Březina, Kopecký, Ludvík Jaroslav, Málek a vedli si dobře. Teď bude záležet na nich, jak budou přistupovat k tréninkům a zápasům.

Co očekáváš od samotné soutěže, kdo se podle tebe bude pohybovat na předních příčkách?

Myslím, že soutěž se každým rokem zkvalitňuje, přicházejí tam starší hráči z vyšších soutěží. Podle mě bude letos v popředí Moravská Třebová, Hlinsko, Chrudim.

Tvůj cíl s tímto opět velice mladým mužstvem?

Mým cílem je hrát pěkný hokej plný pohybu a v tabulce hrát do 6 místa, abychom si zajistili play-off. Máme mladý tým a o to bychom měli lépe bruslit a být každému nepříjemní.

Jak se ti v Chotěboři trénuje?

Trénuje se mi zde dobře, proto tady jsem.

Hned na úvod nás čeká velice těžký, důrazný soupeř, navíc na jeho ledě. Co od tohoto utkání očekáváš?

Chrudim hraje důrazný hokej, ale když se jim vyrovnáme v důrazu, budeme dobře bránit, tak věřím, že to bude vyrovnané utkání.

Nějaký vzkaz pro fanoušky?

Choďte nás podporovat v co největším množství ať jste naším šestým hráčem.

Děkuji za rozhovor.

 
 
 

© 2003-2021 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS