Podobné články
6.HC Kohouti Česká Třebová209227103:8733

Rozhovor s trenéry A mužstva po skončené sezóně KLM

30.03.2018, Redakce Chotěboř

Před čtrnácti dny skončila hokejová sezóna A mužstva a tak jsem požádal trenéry Aleše Kraučuka a Aleše Vomelu o její krátké zhodnocení a oběma položil několik otázek.

Rozhovor s trenéry A mužstva po skončené sezóně KLM

Po roce skončila Chotěboř opět na 6 místě, jak hodnotíš průběh a úroveň této soutěže ?

Aleš Kraučuk : My jsme po dobré přípravě vstoupili do soutěže až nad očekávání dobře. Z prvních 16 zápasů jsme 15 zápasů vyhráli a pohybovali jsme se na 1 - 2 místě a měli už zajištěný postup do play off. Paradoxně nám to asi uškodilo, protože si kluci mysleli, že to půjde takhle pořád, přestali jsme se scházet na tréninkách, naše výkonnost šla postupně dolů a ve finálové skupině, kde byli kvalitní soupeři jsme vyhráli pouze 2 utkání. Úroveň soutěže je mimo Ledče n.S. a Poličky na velmi dobré úrovni.

Aleš Vomela : Dali jsme si cíl postoupit do play off a to se podařilo. Věřili jsme, že se dostaneme ještě o něco výš. Soutěž je velmi kvalitní, hrají zde hráči, kteří hráli i extraligu a je to znát.

Ve čtvrtfinále play off nás vyřadila Moravská Třebová, současný vítěz KLM. Jak se zpětně díváš na vývoj této série, hlavně na dvě těsné prohry u nich ?

Aleš Kraučuk : Ještě teď mě mrzí první zápas v Moravské Třebové, který jsme prohráli těsně před koncem prodloužení 2:1. Kdybychom tam vyhráli, tak by nás to určitě nakoplo a série by se vyvíjela jinak.

Aleš Vomela : Věděli jsme, že Moravská Třebová je favorit soutěže. Skvěle bruslí a ve hře se nebojí přitvrdit. Samozřejmě každá prohra mrzí, hlavně když vyrovnaný výsledek držíme až do konce utkání.

Jak jsi byl spokojen s výkony a přístupem hráčů, překvapil tě výrazně někdo, či naopak zklamal ?

Aleš Kraučuk : Jak už jsem psal, první polovina sezóny byla výborná, hráči chodili na tréninky, plnili to, co jsme jim s Alešem řekli a vyrovnané zápasy jsme díky tomu překlápěli na naši stranu. Zmíním se o jednom hráči - Rosťa Klofáč. Veliký potenciál, nejlepší obránce soutěže a už jsem si myslel, že jsem k němu našel cestu a on z ničeho nic skončil. Tohle mě hodně mrzí.

Aleš Vomela : Do listopadu bylo vše v pořádku. Na tréninky nás chodilo hodně a vše fungovalo jak má. Dorostenci, kteří s námi chodili trénovat, udělali veliký pokrok. Myslím, že mají šanci dostat se do základu A teamu. Zklamal mě naopak přístup některých hráčů a každý ví o kom mluvím. Děkuji těm poctivým, co chodili poctivě trénovat celou sezónu.

Co by jsi s odstupem času udělal jinak ?

Aleš Kraučuk : Asi bych na začátku soutěže pořád nevyhrával (smích). Nevím co bych měl dělat jinak, vím, že kluci mají práci, chodí do školy, ale když ten hokej chtějí hrát, tak tomu musí něco obětovat a i v krajském přeboru se musí trénovat, aby byl nějaký výsledek. O tom jsme se v této sezóně přesvědčili a doufám, že se z toho poučíme.

Aleš Vomela : Rozhodně bych neměnil tréninky, které byly skvěle připravené od hlavního trenéra. Přál bych si, aby se zlepšila docházka, ale s tím já nic nenadělám, vše je na hráčích.

V Chotěboři budeš pokračovat i v příští sezóně, co si do ní vezmeš, co od ní očekáváš, jaké máš cíle ?

Aleš Kraučuk : Pokračovat budeme s Alešem oba. Očekávám poučení od hráčů v docházce na tréninky. A cíl - letos jsme měli play off, příští rok to chceme vyhrát.

Aleš Vomela : ?

Co hráčský kádr ?

Aleš Kraučuk : Hráčský kádr budeme řešit s vedením. Někteří hráči nám oznámili, že končí, tak se budeme snažit kádr pochopitelně doplnit.

Aleš Vomela : Chybí nám zkušení hráči, kteří rozhodují zápasy v přesilovkách a oslabeních a hráči, kteří chtějí hrát celou sezónu.

Po roce jsou opět snahy založit KLM na Vysočině, jak se na tohle díváš, hlavně po sportovní stránce ?

Aleš Kraučuk : Pokud by se hrálo např. 1x týdně, tak je to absolutně o ničem.

Aleš Vomela : Tato soutěž by neměla takovou kvalitu jako soutěž, kterou hrajeme.

Vzkaz pro fanoušky ?

Aleš Kraučuk : Aby po tom špatném konci na nás nezanevřeli a chodili nás podporovat i příští sezónu.

Aleš Vomela : Chtěl bych poděkovat věrným fanouškům, kteří nás podporovali celou sezónu.

Děkuji za rozhovor.