Podobné články
9.HC Litomyšl5100423:263
10.HC Ledeč nad Sázavou5100415:523
11.HC Spartak Polička6100518:363

Rozhovor s trenéry A mužstva před prvním zápasem

28.9.2017, Redakce

ROZHOVOR S TRENÉRY A MUŽSTVA

Jelikož již v neděli odehrají naši hráči první mistrovské utkání nové sezóny, pozval jsem ke krátkému rozhovoru oba trenéry A mužstva - Aleše Kraučuka a Aleše Vomelu, aby ve stručnosti zhodnotili přípravné období, cíle, kádr mužstva, atd.

Jak probíhalo přípravné období na suchu, na ledě, jak jsi spokojen s přístupem a docházkou hráčů ?

AK : Přípravné období probíhalo od 15.května do 30.června a trénovalo se 3x týdně. Převážně jsme se věnovali rozvoji síly a rychlosti. Předzávodní období začalo 8.srpna, kdy jsme začali tréninky na suchu a 22.srpna jsme přešli na led. S přístupem hráčů jsme spokojeni tak na půl. Někteří hráči chodili pravidelně, některým se moc nechtělo, ale s přechodem na led se docházka na tréninky zlepšila

AV : Příprava na suchu byla pro většinu hráčů jiná, než na co byli zvyklí, makalo se, ale myslím, že to kluky bavilo. Účast na trénincích nebyla špatná. Od přípravy na ledě jsem očekával, že se budeme scházet v plném počtu.

Jak hodnotíš přípravné zápasy, na čem je třeba zapracovat ?

AK : Přípravné zápasy bych nijak výrazně nehodnotil, dostali v nich šanci všichni hráči. 2 zápasy jsme vyhráli, 2 prohráli a jednou remizovali. Jak jsme připraveni na sezónu se ukáže v mistrovských utkáních, ale jsem přesvědčen, že hráči jsou dobře připraveni. Zapracovat je třeba na herním systému, který chceme hrát, aby si to hráči zažili.

AV : Sestava nebyla nikdy tak, jak jsme si představovali, byli jsme v plné přípravě a zápas od zápasu se to lepší. Je třeba zapracovat na přesilových hrách, hrát tvrdě, ale čistě a více střel na branku soupeřů.

Co říkáš na současný kádr mužstva, překvapil tě mile někdo svým přístupem, či naopak ?

AK : Myslím, že kádr mužstva pokud se sejdeme bude dobrý, ale hráči si musí uvědomit, jak budou přistupovat k tréninkům, protože jestli chceme hrát v horní polovině tabulky, tak se musíme scházet i na tréninky, abychom mohli něco natrénovat. Každý hráč chodil dle pracovních možností, ale musím vyzdvihnout Váchu, Ludvíka, Hospodku a Krejčího, kteří chodili pravidelně. Naopak mladší hráči by si z nich měli vzít příklad.

AV : Mužstvo má sílu, chytrost a chuť pracovat.

Jaké máš s mužstvem cíle ?

AK : Cíle máme hrát do 6. místa, abychom měli jisté play off

AV : Jak jsme říkali před začátkem letní přípravy, bereme play off a v něm jít co nejdál.

Jsi v Chotěboři spokojený, co zdejší zázemí, podmínky k trénování, co by jsi chtěl případně zlepšit ?

AK : Myslím, že můžu mluvit za oba, že spokojeni jsme, lidé v klubu nám vychází ve všem vstříc. Chtělo by to zde do budoucna zřídit na zimním stadiónu posilovnu s rozcvičovnou a střelnici pro všechny družstva.

AV : Všichni budeme spokojeni, když budeme vyhrávat.

Prozradíš nám sestavu na první utkání ?

AK : Ještě tam máme dva otazníky, ale jestli se sejdeme všichni, tak sestava bude tato. Pešek Matěj, Hamarič - Vácha, Ludvík, Klofáč, Mendl, Krejčí, Veselý, Albrecht, Musílek - Havel, Nguyen, Křesťan, Dvořák, Svoboda, Eis, Hlídek, Mašek Petr, Vlček, Činčila B., Činčila D., Mašek Patrik, Činčila Š. Chybět bude zraněný Hospodka a Hajšman.

AV : Jsme domluveni, že ji oznámí hlavní trenér.

Co by jsi vzkázal teď těsně před začátkem soutěže všem fanouškům ?

AK : Ať nás přijdou podpořit v co největším počtu a jsou naším šestým hráčem.

AV : Potřebujeme Vaši podporu a my budeme hrát pro Vás.

Děkuji za rozhovor.