Podobné články
Anketa
Facebook

Rozhovor s trenéry a kapitánem A mužstva před startem play off

Rozhovor s trenéry a kapitánem A mužstva před startem play off
31.01.2018, Redakce Chotěboř
Přečteno: 2061x

Před vrcholem hokejové sezóny jsem položil v krátkém rozhovoru několik otázek trenérům a kapitánovi našeho A mužstva.

Na otázky tak odpovídali Aleš Kraučuk, Aleš Vomela a Josef Vácha. Nechť mi oni i všichni fanoušci odpustí, u jejich odpovědí budu uvádět již jenom jejich zkratky.

Jak hodnotíš dosavadní průběh a výsledky soutěže, I. a II. část?

AK: V první části soutěže jsme se scházeli na tréninkách a zápasech, takže jsme hráli dobrý hokej a pohybovali se na 1. místě. Ve druhé části jsme se z různých důvodů přestali scházet a na výsledcích to bylo hned znát. Vyrovnané zápasy, které jsme v první části vyhrávali o gól, jsme začali prohrávat, takže jsme nakonec skončili až na 5. místě. S tím moc spokojen nejsem.

AV: První část soutěže pro nás začala nad očekávání dobře. Všechno bylo podle našeho plánu přiblížit se play off. Z druhou částí nemůžeme být vůbec spokojeni, s výjimkou pár zápasů se nám nedařilo vůbec nic.

JV: Myslím, že první část nám vyšla nad očekávání dobře. Nikdo nečekal, že bychom mohli okupovat druhou příčku tabulky. Makalo se na tréninku a Alešové tomu dávali hlavu a patu. Druhá část nám nevyšla vůbec. Nedařilo se nám dávat góly a hloupé jsme dostávali. Doufám, že si všichni uvědomují, co přichází teď a podle toho to vše bude vypadat.

Jak jsi byl spokojen s přístupem a docházkou hráčů (spoluhráčů) k tréninkům a zápasům?

AK: Jak už jsem psal, ze začátku byla docházka celkem dobrá, ale od prosince to bylo hodně špatné.

AV: V první části jsme hráli i trénovali na 3 - 4 lajny a vše fungovalo. Postupně jsme nemohli trénovat podle našich představ, protože na trénink přišel vždy někdo jiný. Chápu, že pracovní povinnosti a škola jsou na prvním místě, ale ne vždy to byl důvod docházky na tréninky a zápasy.

JV: Ta docházka v Chotěboři nikdy nebyla valná. Jsem tu 5 let a na tréninku jsem zvyklý potkávat stejné obličeje. Když už jsme se však sešli, mělo to úroveň. Jak se ale dělali body, začalo se na to trochu kašlat. Tohle se musí zlepšit. Všichni máme zaměstnání a školy, ale najít čas si může každý z nás!

Je něco, co tě mrzí a co by jsi udělal nyní s odstupem času třeba jinak?

AK: Mrzí mě přístup některých hráčů v docházce na tréninky. A na druhou část otázky odpovím tak, že některé hráče bych do týmu už nebral.

AV: Mrzí mě právě přístup některých hráčů, od kterých jsme čekali více, ale bez omluvy přišli i několik týdnů. Možná jsme se měli pokusit sehnat více hráčů, aby byla pořád zdravá konkurence a neměl nikdo nic jistého. Na začátku nás však chodilo dost.

JV: Když se podívám zpátky, tak je jediná věc co bych změnil, protože na to doplatili všichni. Myslím, že jsem měl v Chrudimi udržet nervy a nenechat se vyprovokovat, chyběl jsem 3 důležité zápasy, při kterých jsem mohl pomoct klukům v obraně.

Líbí se ti zde v Chotěboři?

AK: Líbí a chtěl bych zde dosáhnout nějaký pěkný výsledek.

AV: Chotěboř byla vždy moje srdcová záležitost a jsem rád, že zde mohu být.

JV: V Chotěboři se mi líbí, jinak bych tu nebyl. Za ty roky co jsem tady, se toho hodně změnilo, ale nikdy jsme se neměli jako teď. Vedení se o nás stará celkem slušně, jen by jim to chtělo vrátit. Teď máme příležitost.

Play off a v něm těžký soupeř Moravská Třebová. Na koho z hráčů si dát pozor, jak tipuješ vývoj série, co očekáváš od soupeře?

AK: My se budeme věnovat svojí hře, a když nastoupíme v plné sestavě a kluci budou plnit, co si řekneme, tak věřím, že i přes tohoto soupeře dokážeme přejít. Očekávám vyrovnané zápasy, soupeř dobře bruslí, hraje důrazný hokej, v tom se jim musíme přizpůsobit.

AV: Je pravda, že Moravská Třebová je velmi těžký soupeř. Jsou velice důrazní a rychlostně vybaveni v našem obranném pásmu. I brankář proti nám vždy chytal výborně. Pozor si musíme dát na každého hráče, např. hráč Čikl je velmi nebezpečný. Věřím, že série bude vyrovnaná a pro nás skončí vítězně.

JV: Velmi těžký soupeř na začátek, nedá se nic dělat. Musíme se snažit poctivě bránit, protože Moravská má výborné útočníky, hlavní roli jim tam hraje kapitán Čikl, mozek útoku, ale mají velmi rychlé a agresivní kluky. Důležitý bude první zápas, věřím, že na nás vlítnou hned od začátku a jestli to přežijeme, můžeme se s nimi tahat dlouho. Já to vidím až na pátý rozhodující zápas.

Co řekneš hráčům před začátkem čtvrtfinálových bojů?

AK: Aby bojovali na hranici svých možností, a když budou plnit, co si řekneme, tak se výsledek určitě dostaví.

AV: Řekneme jim, že play off je úplně něco jiného a bude rozhodovat každý gól. Musíme zahodit poslední neúspěchy za hlavu a začít znova od začátku.

JV: Kluci, pojďme si to užít, pojďme makat, ať se nemusíme stydět!

Vzkaz pro fanoušky?

AK: Neseďte doma a přijďte nás podpořit na zápasy, budeme to potřebovat, ukažte, že Chotěboř je hokejové město.

AV: Fanouškům moc děkujeme za dosavadní podporu a budeme moc rádi, když nás ve velkém počtu přijdou znovu podpořit.

JV: Ti fanoušci co chodí, jsou skvělí. Fandí celý zápas. Chtělo by to, aby řekli všem svým známým a kamarádům ať jdou na hokej s nimi. Je super hrát před plnou tribunou. Uděláme všechno proto, aby se na ten hokej dalo koukat …

Vzkaz pro vedení klubu?

AK: Tak to nevím …

AV: Taktéž vedení klubu chci poděkovat, protože to co nám před sezónou slíbili, tak dodrželi a snaží se nám vyjít ve všem vstříc. Hurá na Moravskou …

JV: Díky za všechno …

Děkuji Vám všem za rozhovor a budu se těšit na další po sezóně.

 
 
 

© 2003-2021 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS