Podobné články

Rozhovor s trenéry před začátkem soutěže

30.09.2019, Redakce Chotěboř

Ve středu 2.10. zápasem v Chocni vstoupí naše mužstvo do dalšího ročníku KLM Pardubického kraje a tak jsem položil několik otázek hlavnímu trenérovi Aleši Kraučukovi a svůj názor vyjádřil níže i jeho asistent Bohumil Koubek.

Aleš Kraučuk :

Jak by jsi zhodnotil průběh letní přípravy, jak probíhala ?

Letní příprava probíhala v květnu a červnu, scházeli jsme se 3x v týdnu a zaměřili jsme se na trénink vytrvalosti, síly a rychlosti.

Co následná příprava na ledě a přátelské zápasy ?

Na led jsme šli 20.srpna a tréninky byly zaměřeny hlavně na bruslení a herní činnosti jednotlivce, v posledních 14 dnech se už věnujeme herním kombinacím a hernímu systému, který chceme hrát. Odehráli jsme 5 přátelských utkání s bilancí 3 výhry a 2 prohry.

Co říkáš hráčskému kádru, máš již jasno o sestavě ?

Hráčský kádr je na papíře docela široký, ale realita je kapku jiná. Vzhledem k pracovním či studijním povinnostem ta docházka na tréninky není taková jakou bych si představoval. Proti loňské sezóně jsme posílili na brankářském postu o Tomáše Kulicha z Pardubic a na postu obránce přišel Martin Kříž z II. ligového Havlíčkova Brodu. Ještě by se nám hodili 1-2 útočníci. O sestavě mám z 80% jasno, ale bude záležet na tom, jak někteří hráči budou přistupovat k docházce na tréninky a zápasy.

Co očekáváš od soutěže, kde by jsi hledal favority ?

Očekávám vyrovnanou soutěž a mezi favority bych zařadil Českou Třebovou a Moravskou Třebovou, ale třeba někdo překvapí a já doufám, že to budeme my.

Jaké máš s mužstvem cíle ?

Já jsem člověk, který když něco dělá, tak to dělá na 100% a mám ty nejvyšší cíle, takže to chceme vyhrát. Věřím, že kluci také a podle toho budou přistupovat k tréninkům a zápasům.

Čeká nás zřejmě asi poslední sezona v KLM Pardubického kraje, jak se na tohle díváš ?

My bychom šli hrát přebor kraje Vysočina, kde se hraje pouze 1x týdně. Dříve jsem to odsuzoval, protože hrát 1x týdně se mi zdá málo, ale po zkušenostech, kdy v týdnu máme rok od roku větší problém dát dohromady sestavu, se na to už dívám malinko jinak. Bylo by dost nových soupeřů a třeba kvalita by nebyla tak špatná, uvidíme, co přinese čas.

Co řekneš hráčům před prvním zápasem ?

Hráčům řeknu, aby hráli to, co trénujeme a dali do toho srdíčko a výsledky určitě přijdou. Nastoupíme v krásných nových dresech, takže oblečený budeme pěkně, tak ať předvedou ještě také oni pěknou hru.

Co by jsi vzkázal fanouškům, případně vedení klubu ?

Přijďte na první domácí utkání podívat se na nové dresy a na nové hráče, my předvedeme dobrý výkon a věřím, že se budete rádi vracet a povzbuzovat náš tým po celou sezónu.

Bohumil Koubek :

Letní přípravu jsem neabsolvoval, ale podle hlavního trenéra proběhla v pohodě.

Příprava na ledě i přátelské zápasy, to se mi celkem zamlouvalo, ale bohužel až na velikou absenci hráčů, kde bych čekal rozhodně větší účast!!!

Kádr je hodně slušný a sestava bude bohužel vždy závislá na tom, kdo bude k dispozici, což bude alfa a omega naší hry, protože když budeme kompletní, tak věřím, že jsme schopni vylepšit naše poslední umístění a to by znamenalo umístit se do třetího místa.

Soutěž bude hodně vyrovnaná a věřím, že v ní budeme hrát důstojnou roli a jestli to bude naše opravdu poslední sezona v KLM Pardubického kraje, tak to bude bohužel ke škodě Chotěbořského hokeje a i proto bych vzkázal všem fanouškům, ať chodí v hojném počtu, skvěle fandí jako vždycky a užijí si to, protože si myslím, že ostatní přebory tak kvalitní úroveň hokeje nemají, ale to samozřejmě neznamená, aby potom fanoušci příští sezonu nechodili!!

Děkuji Vám za rozhovor.