03.01.2016, Redakce Chotěboř
Přečteno: 3060x

5. sudá-lichá, neděle 3.1.2016, 17:00
Chotěboř - Litomyšl 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky:15 Dvořák (tr. střílení), 24 Činčila B. (Dvořák, Vácha), 49 Eis (Mašek), 58 Činčila B.

Rozhodčí:Aleš Hájek (Skuteč)– Jan Kleprlík (Chrudim), Radek Teplý (Skuteč)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Litomyšl – hráč č. 3 Švec Štěpán

Chotěboř: Pešek – Fibikar, Vácha, Heřmanský, Novotný, Kadlec, Veselý, Müller – Hospodka, Hajšman, Eis - Mašek, Kašpar, Dvořák - Činčila B., Ludvík, Coufal - Adamec
Litomyšl: Misiorz - Lustyk, Ondráček, Čejka, Krutina, Šeda, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Švec Matěj, Švec Štěpán, Jankovský, Sokol, Budina

Chotěboř vyzvala ke svému prvnímu mistráku v novém roce tým HC Litomyšl, který byl 2 body před naším mužstvem. Proto bylo třeba, pokud by náš tým chtěl pomýšlet na lepší umístění, v tomto zápase bodovat. To se také podařilo, kdy Chotěboř od samotného začátku, stejně jako v celém dalším průběhu, hrála velmi aktivně a nekompromisně si šla za svými 3 body. Po prvních 3 minutách, kdy jsme téměř celou dobu hráli ve třetině hostí, najednou Litomyšl nenápadně přešla to protiútoku, který zpočátku vypadal nevinně, domácí to však podcenili, ve své třetině si nepohlídali hráče a najednou přišla z rohu přihrávka Michala Skoumala na Ondřeje Šedu, který nekompromisně prostřelil Matěje Peška. Byla to první střela hostů a poprvé se měnil stav na 0:1. Domácí se ale nenechali zastrašit, stále si hráli svojí hru, plnou šancí, bohužel využití žalostné. V 7. a 9. minutě hráli domácí dvě po sobě jdoucí přesilovky, kdy byl vyloučen nejprve Radoslav Ondráček a poté Marek Jankovský, obě bez využití. Následně byl jasný faul na Luboše Dvořáka, který byl v útočném pásmu u mantinelu podražen. Hlavní sudí Hájek však rozpažil a naznačil, že to bylo ze strany Dvořáka simulovaný faul. Za další minutu byl před brankou hostí faulován Jan Hospodka, kdy byl soupeřem nešetrně trefen do levého kolene a zůstal ležet na ledě. Soupeř toho ihned využil a přešel do protiútoku. V tu domu domácí tým hrál ve čtyřech hráčích, kdy Jan Hospodka ležel zraněný v útočném pásmu, přesto sudí Hájek nejenom, že nevylučoval, ale nechal hru plynout a dopřál hostům „přesilovku“. Ti toho hned využili a zahrozili. Nejprve tvrdou střelou prověřili domácího Matěje Peška a následně se chystali dorazit do prázdné branky, v čemž hostům zabránil na poslední chvíli Milan Hajšman, i když za cenu faulu. Teprve poté, kdy ještě ani zraněný Jan Hospodka nebyl na střídačce, sudí vylučoval našeho hráče, když předtím pustil jasné dva fauly, opět, jako ve Světlé n/S., pískal, co viděl. V 15. minutě již faul hlavní sudí nemohl přehlédnout, ani kdyby chtěl, protože domácí Luboš Dvořák jel sám na hostujícího gólmana Misiorze, byl podražen a jelikož by těžko mohl tvrdit, že situaci neviděl, byl nucen nařídit trestné střílení. Na branku se rozjel Luboš Dvořák a svým typickým nájezdem vykoupal novou posilu hostující Litomyšle Petra Misiorze a vyrovnal na 1:1. Ke konci třetiny došlo v 19. minutě ke vzájemnému vyloučení po menší potyčce u branky hostí, kdy na straně domácích byl vyloučen Benjamin Činčila a u hostů Filip Sokol. Za další minutu šel sedět hostující Jan Krutina a po chvíli i domácí Tomáš Eis. Celkové vyloučení v první části bylo 3 ku 5, využití pouze u domácích z tr. střílení. Střely na branku vyzněly jednoznačně pro domácí v poměru 23 ku 8, na tabuli přesto svítil stav jen 1:1.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování, tentokrát 4 návštěvníků mistrovského utkání, a byly jim předány ceny, které pro tuto příležitost poskytla Solné jeskyně v Havlíčkově Brodě, pivovar Chotěboř a také domácí hokejový klub. Ve 2. třetině pak byly ceny šťastným výhercům předány vedením HC Chotěboř. Všichni čtyři vylosovaní též obdrželi plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Druhá část se začala hrát 3 na 3, po dvou minutách byl vyloučen hostující Rostislav Pilavka a za další minutu další hráč Litomyšle Vojtěch Lustyk. Domácí se ihned chytili příležitosti a po 15 vteřinách zvýšili stav na 2:1, kdy skóroval Benjamin Činčila, kterému přihrával před branku Luboš Dvořák, který si od mantinelu převzal přihrávku od Josefa Váchy. Byla to pěkná kombinační akce s přesným zakončením. Domácí se stále tlačili do útoku a ve 29. minutě vyslal Václav Kadlec ze svého pásma přesný pas na modrou čáru na Luboše Dvořáka, který bohužel neproměnil. Následně došlo u branky ke strkanici a výsledkem toho bylo jedno vzájemné vyloučení Benjamina Činčily a hostujícího Štěpána Švece a dále vyloučení kapitána Ondřeje Dvořáka. Přesilovku domácí nevyužili. Tlakem, který vyvinuli během přesilovky, však donutili hostujícího trenéra Stanislava Mečiara vzít si oddechový čas, který hostům trochu pomohl. Ke konci třetiny totiž naopak hráli hosté dvě přesilovky, nejprve ve 35. minutě, kdy seděl Milan Hajšman a další, 34 vteřin před druhou přestávkou, kdy si vysloužil trest Michal Kašpar. Ve druhé části domácí hosty opět jednoznačným způsobem přestříleli v poměru 24 ku 10. Poměr vyloučených byl 3 ku 4. Stav utkání 2:1.

Třetí část nezačala pro domácí šťastně. Po 36 vteřinách se podařilo hostům proměnit přesilovou hru, která trvala z konce druhé části. Trefil se Radoslav Ondráček, po přihrávce Michala Skoumala a Štěpána Švece. Byla to též povedená kombinační akce, obdobná jako u druhého gólu domácích. Rázem byl stav vyrovnaný 2:2. Domácí se však neúnavně snažili stav změnit. Došlo k němu až ve 49. minutě, kdy ve středním pásmu poslal Petr Mašek luxusní přihrávkou do brejku Tomáše Eise, který se v zakončení nemýlil. Domácí vedli 3:2. V 55. minutě domácí podržel opět výborně chytající domácí Matěj Pešek, který vylapal tutovku hostů a držel tak naděje domácích na výhru za 3 body. V čase 57:48 hosté odvolali gólmana a zkoušeli to na domácí s prázdnou brankou. Po chvíli mohl rozhodnout Benjamin Činčila, se střelbou se však ukvapil a z půlky minul branku hostí jen velmi těsně. Nakonec se však Benjamin Činčila dočkal a svým druhým gólem stvrdil vítězství domácích 4:2, na tabuli svítil čas 58:32. Do konce utkání si již domácí stav pohlídali a do tabulky si připsali 3 zasloužené body. Jediným negativem je však zranění dalšího útočníka, tentokrát to odnesl Jan Hospodka, tak snad to nebude nic vážného. Celkový poměr střel byl 58 ku 31.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 88 – Petr Mašek, za hostující HC Litomyšl byl vyhlášen hráč č. 3 – Štěpán Švec. Tito hráči obdrželi cenu od Pivovaru Chotěboř.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje v neděli dne 10. 1. 2016 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva bude tým HC Světlá nad Sázavou. Na zápas přislíbili účast i starostové z Chotěboře a Světlé nad Sázavou, kteří vhodí slavnostní buly. Přijďte se pobavit a v derby podpořit domácí tým.

Další výsledky můžete shlédnout na onlajnech.