25.1.17 | Litomyšl - Chotěboř | 6:4

Chotěboř má na svém kontě první desítku za výhru nad Litomyšlí

09.01.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4629x

Chotěboř nastoupila v domácím zápase proti týmu HC Litomyšl s cílem bodovat a udržet si tak šanci o postup do play off. Skóre otevřeli domácí, ale soupeř po minutě kontroval a stav vyrovnal. Domácí šli opět do vedení v polovině utkání, ale soupeř po pár minutách opět vyrovnal. Domácí si však vedení po pár minutách vzali zpět a ke konci třetiny přidali i další branku a třetinu tak ukončili se stavem 4:2. Ve druhé třetině nás soupeř sice přestřílel, ale 2 góly padly jen do branky soupeře. Ve třetí části Chotěboř ještě vstřelila 4 branky a poprvé v sezóně si fanoušci mohli zakřičet deset, deset.

4. druhá část, neděle 8.1.2017, 17:00
Chotěboř - Litomyšl 10:2 (4:2, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Činčila Benjamin (Krejčí), 13 Dvořák (Svoboda, Klofáč), 16 Dvořák (Svoboda, Eis), 19 Dvořák (Eis, Svoboda), 33 Klofáč (Dvořák, Svoboda), 39 Dvořák (Eis), 41 Dvořák (Eis), 51 Dvořák (Svoboda, Krejčí), 55 Petržílek (Beneš), 60 Eis (Dvořák, Svoboda)

Branky a nahrávky (Litomyšl): 7 Skoumal (Dvořák, Starý), 16 Skoumal (Švec)

Rozhodčí: Mgr. Martin Kratochvíl (Pardubice) – Roman Budinský (Chrudim), Ondřej Bohuněk (Chrudim)

Vyloučení: 6:10 z toho Tomáš Ludvík (Chotěboř) a Vomočil (Litomyšl) 5 + do konce utkání za bitku bez rukavic, Klofáč (Chotěboř) 5 + do konce utkání za napadení čárového rozhodčího (trest ve hře s odebráním registračního průkazu)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC LitomyšlŠtěpán Švec

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Klofáč, Ludvík Jakub, Krejčí, Hajšman, Kopecký – Dvořák, Svoboda, Eis - Hospodka, Mašek Petr, Činčila Benjamin – Mašek Patrik, Ludvík Tomáš, Beneš - Petržílek
Litomyšl: Kalousek – Švec, Mečiar, Bláha, Procházka, Starý, Skoumal, Vomočil, Dvořák, Voříšek Petr, Budina, Voříšek Jakub

Domácí začali utkání velice aktivně, v prvních pěti minutách nepustili soupeře téměř k ničemu. Branku však vstřelili až v čase 5:01, kdy se po střele Tomáše Krejčího před brankou prosadil Benjamin Činčila. O minutu později se soupeř dostal ke své druhé střele a z levé strany pod vyrážečkou prostřelil domácího gólmana. Úspěšným střelcem byl Michal Skoumal, nahrávali Ondřej Dvořák a Ondřej Starý. V polovině třetiny si domácí zahráli první přesilovku, když byl vyloučen Michal Budina za podražení. Po minutě k němu přisedl Ondřej Starý také za podražení a domácím se tak naskytla dvojnásobná výhoda. Tuto výhodu nakonec využil Luboš Dvořák 5 vteřin před návratem druhého vyloučeného. Přihrával Rosťa Klofáč a Václav Svoboda. Hostující Litomyšl vyrovnala v 16. minutě, kdy se do našeho pásma dostali podruhé a opět úspěšně. Branku vstřelil opět Michal Skoumal, kdy se mu podařilo z pravé strany z nulového úhlu puk propasírovat za záda Matěje Peška. Na branku přihrával Štěpán Švec. Domácím se však podařilo za 10 vteřin vstřelit třetí vedoucí branku, když puk z levého rohu nahazoval na branku Luboš Dvořák a kotouč se štěstím propadl za záda hostujícího Tomáše Kalouska. Na tuto branku přihrával Václav Svoboda a Tomáš Eis. Domácím se podařilo před koncem třetiny vstřelit branku č. 4, když Tomáš Eis v útočném pásmu přebruslil hostujícího obránce Tomáše Mečiara, nahrál před branku na Luboše Dvořáka, který završil první hattrick v utkání. Poměr střel byl v této části jasně ve prospěch domácích v poměru 17 ku 7.

Začátek druhé části byl opatrný z obou stran, posléze však soupeř zvýšil tlak a zlepšil se i ve střelbě. Všechny pokusy však likvidoval bezchybný Matěj Pešek. Větší šanci měl ve 25. minutě Petr Mašek, kterého vyslal do brejku Benjamin Činčila, stav se však neměnil. Ve 28. minutě si i soupeř zahrál přesilovku, když si na trestné odpykával trest Petr Mašek za vysokou hůl. V oslabení musel domácí gólman řešit několik těžkých situací, ale všechny nakonec zvládl na výbornou. Další branka padla ve 33. minutě, kdy si před branku z modré sjel Rosťa Klofáč a dorážel přesnou přihrávku z pravé strany od Luboše Dvořáka. Ve 35. minutě šel soupeř do přečíslení 3 na 1, ale opět domácí podržel vynikajícím zákrokem Matěj Pešek. Další branku domácích vstřelil ve 39. minutě Luboš Dvořák, nahrával Tomáš Eis. Poměr střel byl v této části jasně ve prospěch hostů v poměru 10 ku 18.

Na začátku třetí části se podařilo domácím vstřelit sedmou branku a bylo po zápase. Střílel Luboš Dvořák, asistence Tomáš Eis. O to více však začal soupeř dohrávat akce, předvedl spoustu tvrdých zákroků, na které rozhodčí včas nezareagoval. K jednomu takovému došlo ve 43. minutě, kdy Filip Vomočil hrubě narazil na mantinel Filipa Beneše. Tomáš Ludvík jej šel pomstít, došlo na bitku, při které však oba aktéři odhodili rukavice a tudíž putovali předčasně do sprchy. Domácí si tedy sehráli přesilovku, kterou však nevyužili. Vzápětí po návratu vyloučeného hostujícího hráče došlo k dalšímu zákeřnému zákroku hostů. Tentokrát se do toho namočil Ondřej Starý, který likvidačním zákrokem na koleno trefil bez puku domácího Filipa Beneše. Ani jeden z rozhodčích však tento závažný zákrok neviděl, proto si to šli vyřídit sami hráči a byla z toho další bitka. Zbytečná událost, při které jsme přišli o dalšího obránce. Trest ve hře za napadení rozhodčího, který se mu snažil zabránit v další bitce, vyfasoval Rosťa Klofáč. Ten dostal ještě dvojku za hrubost. Další trest za domácí obdržel Dominik Kopecký 2 + 2 minuty za hrubost. Za hosty dostal 2 +2 Tomáš Mečiar za hrubost a 2 minuty za hrubost Ondřej Dvořák. Po vykrácení menších trestů z toho byla pětiminutová přesilovka hostů. V ní se hosté neprosadili, navíc si jí zkrátili tím, že se nechali po třech minutách vyloučit a tak se zbytek dohrával za stavu 4 na 4. V době, když se poměr sil na ledě vyrovnal, domácí opět udeřili. Šťastným střelcem byl Luboš Dvořák, který završil svůj dvojnásobný hattrick. Nahrávali Václav Svoboda a Tomáš Krejčí. V 52. minutě si domácí zahráli další přesilovku, bez využití. V 55. minutě se premiérově trefil Karel Petržílek, který se již uzdravil po delším zranění nohy. Nahrával mu Filip Beneš. Ke konci zápasu se s vyloučenými roztrhl pytel, na obou stranách byli ještě vyloučeni Ondřej Dvořák za krosček a Petr Mašek za držení hole. V obou případech bez využití. A právě po vyloučení Dvořáka jeden z nejinteligentnějších fanoušků hostující Litomyšle vhodil na led dělobuch. Proto hlavní sudí na chvíli zápas přerušil a poté, co byl autor incidentu vyveden pořadatelskou službou, mohlo se v zápase pokračovat. Nakonec si diváci dočkali i vytoužené desítky, kterou v průběhu třetí třetiny vyvolávali. Postaral se o ní Tomáš Eis po přihrávkách Luboše Dvořáka a Václava Svobody. Poměr střel byl v této části v poměru 16 ku 11.

Závěrem je třeba říci, že domácí sehráli toto utkání parádně, využili jednu přesilovku a po celou dobu zápas kontrolovali. Velká pochvala patří našemu gólmanovi, Matěj Pešek, kromě dvou smolných gólů v první třetině, vše zlikvidoval na jedničku a nepřipustil žádné drama. Ostatně jeho úspěšnost téměř 95 % hovoří za vše. Dařilo se i lajně Dvořák – Eis – Svoboda, která se podílela na 8 brankách. Luboš Dvořák zaznamenal dvojnásobný hattrick a byl vyhlášen jako nejlepší hráč domácích. Dohromady tato lajna zaznamenala v utkání 19 kanadských bodů. Poděkování patří jak fanklubu, tak i všem divákům, kteří hlasitě podporovali domácí borce.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 29.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 3. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.