19.10.14 | Chotěboř - Pardubice | 3:2sn
12.2.15 | Chotěboř - Pardubice | 10:1

Chotěboř má první 2 body z výhry po sam. nájezdech

19.10.2014, Redakce Chotěboř

V rámci 3. kola KLM PU zavítal do Chotěboře tým ZH Pardubice. Pardubice stejně jako domácí své první dva zápasy prohrály (Litomyšl – Pardubice 7:2, Pardubice – Světlá n/S 0:7), a tak se čekal boj o každý kotouč. Dosavadní bilance z minulého roku byla vyrovnaná - obě mužstva připsala po jednom vítězství.

Chotěboři vyšel vstup do zápasu. Hned z první vážnější šance padl gól - ve 2. minutě po pasu Krejčího otevíral skóre zápasu Hospodka. Ve 12 minutě nastaly pro domácí těžké chvilky, když hosté dostali výhodu přesilovky 5 na 3. Tu však domácí dobře ubránili, když je podržel golman Pešek. V čase 14:03 hosté vyrovnali, když hostující Čapek procedil puk za Peškova záda. Chotěboř mohla jít do vedení v 15. minutě, jenže Žemlička ani Eis kotouč do branky nedostali. Do konce třetiny se už nic zásadního nestalo, a tak na konci 1. třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 1:1.

Do 2. třetiny šli domácí z jasným cílem, zlomit odpor soupeře a vstřelit rychle gól. V 21. minutě vyslal Heřmanský do úniku Kraučuka, ten ale brankáře Truhláře nepřekonal. Ani o 4. minuty později, kdy Žemlička poslal puk za obranu na Kubáta, se domácí neradovali - Kubáta vychytal Truhlář. V čase 25:12 byl vyloučen domácí hráč Žemlička na 5 minut + do konce utkání. Chotěboř oslabení ubránila i s přispěním dobře chytajícího Peška. Ve vlastním oslabení se kolem hostující branky obtočil Hospodka a snažil se zasunout puk za Truhlářova záda. V 31. minutě se domácí radovali z gólu, když puk putoval po ose Kraučuk, Dvořák a zakončoval Pokorný. V poslední minutě druhé třetiny ještě Kraučuk trefil břevno. Do kabin odcházelo za stavu 2:1 pro Chotěboř.

Na začátku třetí třetiny Pardubice zavřeli domácí v obraném pásmu, ale gól se jim vsítit nepodařilo. Chotěboř se tlačila do zakončení, ale uklidňující gól ne a ne přijít. V 51. minutě se v šanci dva na jednoho octlo duo Činčila, Adamec, ale prvně jmenovaný mířil nad Truhlářovu branku. Už to vypadalo, že utkání skončí v základní hrací době, ale v čase 59:54 vyrovnal Šejba. Následovalo prodloužení, ve kterém se nic zvláštního nestalo, a tak přišly na řadu nájezdy. Hosté na Peška nevyzráli a u domácích skóroval Kraučuk. Chotěboř tak bere svoje první dva body.

Další utkání čeká Chotěboř v neděli 26.10, kdy se od 17:00 představí v Hlinsku.

Srdečně zveme všechny fanoušky.

3.kolo, neděle 19.10.2014, 17:00
Chotěboř - Pardubice 3:2sn (1:1, 1:0, 0:1, - 0:0)
Branky a nahrávky:2 Hospodka(Krejčí), 32 Pokorný(Dvořák,Kraučuk) sn Kraučuk - 15 Čapek, 60 Šejb . Rozhodčí: . Vyloučení:4:2 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:150 . Střely na branku:53:29 . Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:2 .
Chotěboř: Pešek - Kadlec, Fibikar, Heřmanský, Veselý, Novotný, Krejčí, Ludvík - Kraučuk,Dvořák,Pokorný, Eis,Kubát,Žemlička, Hospodka,Piskač,Činčila, Hajšman,Adamec
Pardubice: Čaladi, Truhlář - Havrda, Koblížek, Janecký, Palaščák, Procházka, Mlateček, Fousek, Šejba, Otava, Verner, Čapek, Musil, Čermák, Šejba J., Hrabánek, Sodomka.