6.11.15 | Chotěboř - Světlá nad S. | 5:2
2.12.15 | Světlá nad S. - Chotěboř | 6:2
13.12.15 | Světlá nad S. - Chotěboř | 3:2
10.1.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 3:5
24.1.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 10:0
27.1.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 5:6
31.1.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 2:1p

Chotěboř nad Světlou dvakrát vedla, přesto nakonec prohrála

25.01.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3060x

2. čtvrtfinále, středa 27.1.2016, 18:30
Chotěboř - Světlá nad S. 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Branky a přihrávky: 3 Eis (Kadlec), 17 Svoboda, 24 Svoboda (Kraučuk, Hospodka), 32 Hospodka (Hajšman), 60 Eis (Dvořák, Svoboda)

Rozhodčí: Josef Barek (Pardubice) - Mgr. David Potůček (Pardubice), Mgr. Radim Prchal (Pardubice)

Vyloučení: 6:2 navíc Vácha OK do konce utkání

Využití: 0:1

V oslabení: 0:0

Diváci: 550

Střely na branku soupeře: 31

zásahy Peška-36, obdržené góly – 5 (6 branka byla bez gólmana), úspěšnost 88,10 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5, 4:6, 5:6

Nejlepší hráči domácího mužstva HC ChotěbořMatěj Pešek, Václav Svoboda

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Světlá nad SázavouJakub Venc, Jakub Doležal

Chotěboř: Pešek – Heřmanský, Vácha, Kadlec, Krejčí, Novotný, Ludvík – Kraučuk, Hospodka, Hajšman– Eis, Svoboda, Dvořák – Müller, Petržílek, Coufal - Adamec
Světlá nad S.: Koubský - Špatenka, Šíma, Varga, Svoboda, Kubát, Kopecký, Šudoma, Blažek, Včela P., Křišťan R., Štros, Dušátko, Venc, Včela O., Žák, Doležal Jakub

Chotěbořští hokejisté, oproti prvnímu čtvrtfinálovému zápasu, dnes nastoupili se ztrátou obránce Petra Veselého, který se omluvil z pracovních důvodů, kdy ho po nemoci nahradil Jiří Novotný. V útoku však došlo ještě k citelnější ztrátě, z důvodu obnoveného zranění ramene zřejmě v této sezóně dohrál Lukáš Žemlička a ze studijních důvodů se omluvil Benjamin Činčila. O Michalu Kašparovi se zmíním níže. V útoku byli tito hráči nahrazeni juniory. K tomuto holému konstatování situace snad jen doplním to, že v nastupující sestavě Chotěboře je 11 hráčů ročníku 1993 a mladší, v sestavě Světlé nad Sázavou je jeden hráč ročníku 1994, který však nehrál, zbytek sestavy jsou ročníky 1992 a starší.

Před vhozením první buly druhého čtvrtfinálového zápasu bylo vedením HC Chotěboř poděkováno hostujícímu Michalu Kašparovi za jeho služby v barvách HC Chotěboř. Tento nadějný mladý hráč nastupoval za domácí A-tým od 2.12.2015 formou střídavého startu, jelikož kmenově je hráčem juniorky Žďár nad Sázavou. Bohužel nesmyslným nařízením pardubického kraje byl z dalších bojů vyřazen, protože neměl odehráno dostatečné množství zápasů, potřebných pro další start v play off, chyběly dva zápasy. Navíc nastupoval za zmíněnou juniorku, což je podle regulí svazu nepřípustné a „mohlo by to prý ovlivnit průběh soutěže“. Každý ať si o tom udělá obrázek sám. Michalovi byly předány ceny jak od sponzorů zápasu, tak i od klubu HC Chotěboř.

Úvod zápasu však vyšel lépe hostující Světlé, kdy již po 54 vteřinách vedli 1:0. O první branku druhého čtvrtfinále se postaral, po chybách domácích, Pavel Blažek, přihrával Vojtěch Varga. Domácí se však velmi rychle vzpamatovali z tohoto počátečního šoku a začali hrát tak, jako by před nimi nestál loňský vítěz soutěže. Bojovali o každý puk a ve 3. minutě tato aktivní hra přinesla své ovoce v podobě nastřelené tyčky, střelu vyslal Václav Svoboda. Domácí však v tlaku v útočném pásmu vytrvali a po pár vteřinách se podařilo stav vyrovnat, kdy přesně zamířil Tomáš Eis po přihrávce Václava Kadlece. Po pár minutách se střelci první branky domácích podařilo nastřelit břevno branky hostujícího gólmana Michala Koubského, tedy jej domácí potřetí překonali, bohužel z toho byla jen jedna branka. Následně měli domácí hráči skoro pětiminutový tlak, kdy měli i několik nebezpečných střel, ale opět platilo přísloví nedáš – dostaneš a hosté trestali. V následném protiútoku zvýšil vedení na 1:2 hostující Petr Šudoma, po přihrávce Jakuba Vence. Byl to trochu šok, místo vedení domácí opět prohrávali o gól. Ale Chotěboř byla oproti prvnímu zápasu jako vyměněná a brzy se jí podařilo vyrovnat, o což se postaral přesnou střelou z kruhů Václav Svoboda. Do konce třetiny již stav 2:2 vydržel. První část se obešla bez vyloučení na obou stranách, poměr střel byl vyrovnaný 14 ku 15.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování 4 návštěvníků mistrovského utkání, kterým byly v průběhu utkání předány ceny od sponzorů, všichni čtyři vylosovaní též obdrželi plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas. Ceny šťastným výhercům byly předány vedením HC Chotěboř.

Na začátku druhé části došlo ke zranění hostujícího Josefa Štrose, který byl v souboji nešťastně zraněn domácím útočníkem bruslí v obličeji a ze zápasu musel odstoupit. Po ošetření měli hosté první velkou šanci, kdy se před domácím gólmanem Matějem Peškem najednou objevili dva hráči hostů, ale domácí gólman je neskutečným zákrokem vychytal a udržel vyrovnaný stav. Po chvíli se ale i u domácích vyplnilo zmiňované přísloví, protože hned z protiútoku se podařilo Václavu Svobodovi zvýšit stav na 3:2, po přihrávkách Michala Kraučuka a Jana Hospodky. Následně domácí Chotěboř hrála první přesilovou hru v utkání, kdy byl vyloučen hostující Petr Šudoma. Stejně jako ve Světlé se domácím nepodařilo překonat Michala Koubského. Po půl minutě od návratu z trestné hrála i Světlá přesilovou hru, kdy za domácí pykal na trestné Václav Kadlec. Za necelou minutu si k němu přisedl Michal Kraučuk poté, co fauloval Ondřeje Včelu v útočném pásmu. Opět trochu neudržel nervy a dostal ještě další 2 minuty za další sekání. Hostům tak byla nabídnuta přesilovka 5 na 3, která trvala 1:09. Tuto část domácí výborně ubránili, podpořeni výtečným výkonem domácího Matěje Peška, který v tuto dobu domácí tým držel nad vodou. Po skončení přesilovky 5 na 3, nastala klasická přesilovka, která měla trvat 2:51. To však byl pro domácí tým nesplnitelný úkol a minutu před návratem vyloučeného Michala Kraučuka hosté vyrovnali stav na 3:3. Je třeba říci, že to byla ze strany hostující Světlé jediná využitá přesilovka v zápase, oproti 6 využitým v zápase minulém, navíc nestandardně dlouhá. Domácí ale bojovali jako lvi, hráli srdcem, bojovali a na výsledku to bylo po chvíli znát. Ve 32. minutě se totiž prosadil Jan Hospodka, který dorazil střelu Milana Hajšmana a podruhé v utkání se ujali vedení, tentokrát 4:3. Další kritický stav nastal ve 34. minutě, kdy Matěj Pešek výtečně kryl únik Petra Včely. Ve 35. minutě domácí odolali další přesilové hře ze strany hostů, kdy byl vyloučen Tomáš Krejčí. Ve druhé části však domácímu týmu nevyšel konec utkání, byli pod tlakem hostů, část hráčů nestačila vystřídat, sil rychle ubývalo, nepodařilo se vyhodit a nakonec hosté trestali, kdy v čase 39:06 skóroval Petr Včela, po přihrávce Radima Křišťana. Pro domácí tým to byla smolná branka, drželi si před druhou přestávkou slibný náskok a netakticky o něj přišli. V této části měli hosté 4 výhody přesilovek, využili jednu, domácí hráli jednou v početní výhodě, využití nulové. Poměr střel mírně ve prospěch hostů 11 ku 15.

Ve druhé přestávce došlo k představení a ocenění hokejistky týmu starších žáků místního klubu HC Chotěboř Nikol Nepokojové, která se v týdnu od 17.1.2016 do 22.1.2016 zúčastnila Olympijských her dětí a mládeže konané v Ústeckém kraji. Startovala v disciplíně „rychlobruslení“, kdy na trati 111 m získala zlato, na trati 333 m získala stříbro a sadu zkompletovala bronzem na trati 500 m. Poděkování jí na ledě vyslovili představitelé města Chotěboř - starosta Ing. Tomáš Škaryd a zastupitel Petr Albrecht, který byl též zástupcem za HC Chotěboř. Dalším předávajícím byla ředitelka Základní školy Buttulova v Chotěboři, kterou oceněná Nikol Nepokojová navštěvuje, PaedDr. Zdenka Königsmarková.

Začátek třetí části začal stejně jako v části první, tedy brankou hostů. Tentokrát jim na to stačilo pouhých 17 vteřin, kdy se trefil Radim Křišťan, přihrával Jaroslav Žák. Domácí ale zase zbraně nesložili, celou třetí část se snažili vývoj utkání zvrátit a stav vyrovnat. Hráli svou druhou přesilovku v zápase, zase ale bez využití. Hosté v této části hráli 2 přesilové hry, ale také bez využití. Konec utkání ale hlavní rozhodčí Josef Barek nezvládl, nevyloučil v 58. minutě za faul na Luboše Dvořáka, na kterém v úniku viseli dva hostující hráči, následně byly dva fauly na Josefa Váchu. Toto výrazně ovlivnilo konec utkání, kdy nakonec po odvolání domácího gólmana hostující skórovali do prázdné branky. Poslední branku vstřelil Ondřej Včela po přihrávce Jaroslava Žáka. Ale ani po této události domácí nepřestali hrát, bojovali až do samotného konce. A skutečně došlo ještě jednou ke změně stavu utkání. Poslední branku utkání zařídil domácí Tomáš Eis, když se trefil 32 vteřin před koncem, po přihrávkách Luboše Dvořáka a Václava Svobody. Zdálo se, že je utkání rozhodnuté, ale domácí přece jen hru v samotném závěru zdramatizovali. Deset vteřin před koncem vytvořili před hostující branku pořádný závar, puk však do branky nedostali, dále v čase 59:57 vyslali na branku soupeře poslední střelu, kterou však hostující Michal Koubský kryl. Vyděšený soupeř však nelenil a 2,4 vteřiny před koncem si vzal oddechový čas. Po posledním hvizdu svítil na tabuli stav 5:6. Stav čtvrtfinálové série je 0:2 pro Světlou nad Sázavou. Je však třeba říci, že vzhledem k věkovému rozdílu hráčů byl toto vynikající, bojovný výkon, hodný čtvrtfinále, za který patří jen poděkovat a smeknout. Jen tak dále borci.

Na závěr byly předány ceny 2 nejlepším hráčům obou mužstev. Nejlepšími hráči týmu HC Chotěboř byli vyhlášeni hráči č. 32 – Matěj Pešek a č. 37 Václav Svoboda, za hostující HC Světlá nad Sázavou byli vyhlášeni hráči č. 11 – Jakub Venc a č. 21 – Jakub Doležal. Tito hráči obdrželi ceny od našich skvělých sponzorů. Ceny předal za firmu Soleta Signum, s.r.o. Chotěboř Ing. Jan Tůma a dále další zástupce města, tentokrát místostarosta Ing. Zdeněk Janovský. Všem zúčastněným i nezúčastněným sponzorům a partnerům děkujeme. Partnery a sponzory dnešního utkání byly: Solná jeskyně Havlíčkův Brod, Soleta Signum Chotěboř, Pivovar Chotěboř, Vinotéka Pavel Čuda Chotěboř, Řeznictví Stejskal Chotěboře, Jana Fialová Kavárna Chotěboř, Železářství Albrecht Chotěboř, Truhlářství Pavel Málek Libice nad Doubravou a samozřejmě HC Chotěboř.

Touto cestou bych chtěl moc poděkovat všem sponzorům a partnerům, kteří se aktivně podíleli na utkání i těm, kteří přišli zafandit a pozvat je spolu se všemi fanoušky na další utkání, které se odehraje v neděli dne 31. 1. 2016 od 17:00 hodin na ZS ve Světlé nad Sázavou.

Odjezd autobusu bude v neděli 31.1.2016 v 16:00 hodin od ZS v Chotěboři. Jestli se vám dnešní zápas líbil a chtěli byste repete v úterý 2.2.2016 na našem stadionu, zúčastněte se prosím v hojném počtu a pomozte našim borcům na horkém ledě zvítězit.

Další výsledky čtvrtfinálových zápasů můžete shlédnout na onlajnech.