25.1.17 | Litomyšl - Chotěboř | 6:4

Chotěboř po boji prohrála v Litomyšli 5:4

10.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4807x

Chotěboř nastoupila v Litomyšli s prořídlou obranou a prohrála až po boji těsně 5:4. V polovině zápasu srovnala z 3:1 na 3:3, ale vzápětí soupeř během 40 vteřin opět odskočil na rozdíl 2 branek. V samotném závěru již hostující Chotěboř pouze korigovala na konečných 5:4.

3. základní část, neděle 9.10.2016, 17:00
Litomyšl - Chotěboř 5:4 (2:1, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 10 Činčila Benjamin (Dvořák, Kopecký), 26 Hajšman (Vácha), 29 Dvořák (Veselý), 44 Hajšman (Piskač)

Branky a nahrávky (Litomyšl): 10 Budina (Barkóci), 19 Skoumal (Budina, Švec), 25 Pilavka (Vomočil), 32 Pilavka (Budina, Barkóci), 33 Drobný (Dvořák, Barkóci)

Rozhodčí: Mgr. Martin Kratochvíl (Pardubice) – Ing. Jan Čížek (Pardubice), Zbyněk Louda (Pardubice)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořMilan Hajšman

Litomyšl: Kalousek - Budina, Barkóci, Skoumal, Švec, Pilavka, Vomočil, Drobný, Dvořák, Skalník, Dospěl, Pachl, Kovář, Šula, Fajfr, Velehradcký, Voříšek
Chotěboř: Hajšman (33. Pešek) – Vácha, Müller, Veselý, Kopecký, Musílek - Hospodka, Hajšman, Mašek Petr– Dvořák, Svoboda, Činčila Benjamin – Langhans, Piskač, Mašek Patrik

První minuty utkání patřily domácím, využili domácího prostředí a soupeře zatlačili do pásma. Tam si rychlým pohybem ve 2. minutě vynutili přesilovou hru, kdy fauloval Václav Svoboda – podražení. Po návratu z trestné vzápětí hlavní sudí úřadoval v krátké době podruhé, kdy vyloučil domácího Martina Fajfra za držení hole. Tím dal jasně najevo, že bude trestat všechna provinění, která uvidí a že jich v průběhu zápasu viděl, víc, než kterýkoliv jiný sudí za dva zápasy. V přesilovce mohl otevřít skóre Milan Hajšman, který dorážel do prázdné brány, chybělo však pár centimetrů. Byli to však domácí, kdo otevřel skóre, v čase 09:13 skóroval Michal Budina, přihrával David Barkóci, stav 1:0. Po vhození bule ve středovém kruhu trvalo pouze 6 vteřin, než se opět ozvala píšťalka hlavního sudího Mgr. Martina Kratochvíla a na trestnou lavici putoval domácí Ondřej Dvořák. Hostující Chotěboři trvalo pouhých 14 vteřin, než vyrovnala na 1:1. Vyrovnání zařídil přesnou tečí pod víko Benjamin Činčila, kdy mu nahrával Luboš Dvořák a Dominik Kopecký, pro kterého to byl jak premiérový start za A-mužstvo, tak premiérový bod za asistenci. Domácí se po vstřeleném gólu ihned pustili do útoku a výsledkem toho byla nastřelená tyčka branky hostujícího Tomáše Hamariče. Do konce třetiny stihl hlavní sudí rozdat ještě 3 tresty, 2 na straně soupeře, kdy vylučoval za sevření kotouče Ondřeje Šulu a za vysokou hůl Filipa Vomočila. Na straně hostí Marka Piskače za hákování. Ve zbylých případech bez využití. Když už se zdálo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, udeřili domácí a po chybách v obraně se jim podařilo přesnou střelou k tyči zvýšit stav na 2:1. Úspěšným střelcem byl Michal Skoumal, nahrávači byli Michal Budina a Štěpán Švec. Tato část byla jasně v režii domácích, poměr střel byl 18 ku 7.

Druhou část začali hosté opět vyloučením, kdy po důrazném naražení soupeře na hrazení byl vyloučen Josef Vácha za napadení. Po následné strkanici, kterou toto naražení vyvolalo, došlo ještě k vzájemnému vyloučení Filipa Vomočila za hrubost a Ondřeje Langhanse za sekání a soupeř tak hrál další přesilovku, kterou se však podařilo s přehledem ubránit. Po skončení přesilovky to však netrvalo ani 40 vteřin, soupeř nás zamknul ve třetině poté, co se nám nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, a potřetí nás potrestal. Zvýšení na 3:1 zařídil Rostislav Pilavka, nahrával Filip Vomočil. Za půl minuty došlo k dalšímu vzájemnému vyloučení, za domácí Michal Budina za hrubost, za hosty Marek Müller za sekání. První větší šanci na zkorigování výsledku jsme dostali ve 26. minutě, kdy byl nejprve v čase 25:26 vyloučen Václav Pachl a vzápětí v čase 25:31 Rostislav Pilavka za vysokou hůl. Hostující Chotěboř se do přesilovky vrhla s vervou a na snížení stavu na 3:2 jí stačilo pouhých 15 vteřin, kdy skóroval Milan Hajšman po přihrávce Josefa Váchy. Početní stav 5 na 4 vydržel asi minutu, kdy domácí poslal sudí opět do třech, kdy fauloval opět Ondřej Šula za podražení. První část přesilovky 5 na 3 domácí přestáli, i když měli velké štěstí, kdy Luboš Dvořák přestřelil prázdnou branku. Ve druhé části, kdy se již hrálo 5 na 4 a do návratu vyloučeného zbývalo 7 vteřin, udeřili hosté, kterým se podařilo vyrovnat na 3:3. Vyrovnání nakonec zařídil právě Luboš Dvořák, po přihrávce Petra Veselého. Troufám si říci, že pokud by i v krajské soutěži byla obdoba zlaté helmy, tak jí Luboš Dvořák za tento gól vyhraje a nejen za tento měsíc. Dokázal totiž od červené, kam dostal nahrávku, prokličkovat přes všechny 4 bránící hráče a pak udělat hlupáka i z gólmana, kterého dokonale vyšachoval a puk mu zasunul mezi nohy. Bylo to totální zesměšnění soupeře. To byla již třetí využitá přesilovka v tomto utkání. Následovalo další vzájemné vyloučení, za domácí Jiří Drobný, za hosty Lukáš Musílek, oba za hrubost. Po návratu obou aktérů opět netrvalo ani půl minuty a bylo zde další vyloučení. Tentokrát to odnesl hostující Ondřej Langhans, který zbytečně oplácel předchozí sporný zákrok a byl vyloučen za nedovolené bránění. Domácím se, stejně jako nám, podařilo během 16 vteřin zvýšit vedení na 4:3, kdy se přesně trefil Rostislav Pilavka, po přihrávce Michala Budiny a Jakuba Kováře. To byl pro hostující hráče šok, v této části se dostali vyrovnáním do hry a zbytečným vyloučením o něj zase přišli. Aby toho nebylo málo tak za pouhých 40 vteřin soupeř opět udeřil, tentokrát střílel Jiří Drobný, za asistence Ondřeje Dvořáka a Davida Barkóci. Stav 5:3. Byl to šok, z kterého se hosté už do konce třetiny nevzpamatovali. Po této brance došlo ke střídání gólmanů, za Tomáše Hamariče nastoupil Matěj Pešek. Jediným příslibem bylo vyloučení domácích v posledních vteřinách třetiny, na trestnou usedl Václav Pachl za zdržování hry, kdy v obranném pásmu vyhodil kotouč přes hrazení. Poměr střel byl opět ve prospěch soupeře 17 ku 9.

Třetí část patřila hostující Chotěboři. Po třech minutách snížila na 5:4, kdy se trefil zpoza obránce Milan Hajšman, když mu nahrával Marek Piskač, pro kterého to byl taktéž po roce premiérový start za A-mužstvo a taktéž premiérový bod za asistenci. Poté jsme hráli další přesilovku, kdy byl za domácí vyloučen Rostislav Pilavka za hákování. Nutno podotknout a také pochválit hlavního sudího Mgr. Martina Kratochvíla, který skutečně poctivě odpískal všechny fauly na obou stranách, zejména ty, na které jsme poukazovali v minulém utkání, tedy na Luboše Dvořáka a Václava Svobodu, protože v tomto utkání jich na ně bylo nepočítaně. Další trest byl v polovině třetí části, kdy byl vyloučen již potřetí Václav Pachl, tentokrát za hákování. Zase bez využití. Pak došlo opravdu k hrubému naražení Marka Piskače na hrazení za brankou, přestupce Radim Skalník za tento zákrok po zásluze putoval do sprchy. Ale ani tento pětiminutový trest nedokázali hosté využít, navíc si jej zkrátili, když byl v jeho průběhu vyloučen Dominik Kopecký za držení. Po jeho návratu ale sudí opět vylučoval na straně domácích, vyloučen byl Ondřej Šula a i pro něj to byl již třetí trest. Hosté tak dostali, již poněkolikáté v tomto zápase, výhodu hrát proti třem. Ani minuta a půl však nestačila k tomu, aby hosté vyrovnali. Závěrečný nástup přerušilo ještě vyloučení Milana Hajšmana za nedovolené bránění. Přesto hosté dohrávali v početní výhodě, kdy hlavní sudí vylučoval naposledy, tentokrát domácího Štěpána Švece. Hosté odvolali brankáře a necelou půlminutu se snažili nepříznivý stav zvrátit, bohužel se jim to nepovedlo, jako v předchozím zápase s Moravskou Třebovou a po udatném boji podlehli 5:4. Poměr střel v této části byl 8 ku 18, tentokrát ve prospěch hostů.

Závěrem je třeba říci, že i když máme v obraně 3 hráče mimo hru (Václav Kadlec dostal za zápas s Chrudimí stopku na 6 utkání, Vít Heřmanský a Jakub Ludvík jsou zraněni) a nastoupili jsme na 5 obránců, mohli jsme vyhrát. V prvních 2 částech jsme třikrát využili přesilovku, bohužel v poslední části jsme z pěti nevyužili ani jednu a tím jsme přišli o cenné body.

Nejlepším hráčem byl za domácí vyhlášen Rostislav Pilavka, za hosty Milan Hajšman, který zaznamenal 2 důležité branky.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje až v neděli dne 16.10.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Světlá nad Sázavou.

Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát se bude jednat o 3 reprezentační dresy. Tato soutěž o dresy bude probíhat na zápasech derby proti týmům Světlé nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Ledeč nad Sázavou. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 3. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.