9.11.16 | Chotěboř - Chrudim | 4:3

Chotěboř porazila Chrudim v 1. kole KLM v prodloužení

03.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 5022x

První mistrák nové sezóny 2016/2017 se vydařil a A-mužstvo si po zásluze odváží z Chrudimi 2 body za vítězství v prodloužení, kdy rozhodující branku vstřelil Milan Hajšman.

1. základní část, neděle 2.10.2016, 18:00
Chrudim - Chotěboř 3:4p (2:1, 0:1, 1:1-0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 8 Činčila David (Hospodka), 31 Hajšman (Činčila David), 46 Činčila David (Nermuť), 62 Hajšman (Klofáč)

Branky a nahrávky (Chrudim): 5 Kišš (Dobiáš, Novák), 6 Seidler, 54 Kišš (Urban, Novák)

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl)– Bc. Martin Vepřovský (Hlinsko), Mgr. David Urubčík (Hlinsko)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořDavid Činčila

Chrudim: Ament – Švadlenka, Burkoň, Budínský, Seidler, Turčáni, Urban, Vágner, Dobiáš, Polák Jiří, Haltuch, Novák, Karásek, Cvrček, Brožek, Kišš, Plch, Polák Ondřej
Chotěboř: Hamarič – Vácha, Kadlec, Veselý, Müller, Heřmanský, Klofáč, Musílek - Hospodka, Hajšman, Činčila David - Svoboda, Dvořák, Činčila Benjamin, Nermuť, Langhans, Ludvík

Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno. Hned od prvních vteřin na náš tým domácí Chrudim nastoupila rychlým, agresivním hokejem, na který hosté zpočátku nedokázali vůbec odpovědět. Hostujícího gólmana Tomáše Hamariče, který v prvním zápase dostal přednost před Matějem Peškem, zasypávali střelami ze všech možných pozic. První, dá se říci, že zároveň i poslední chybu předvedl Tomáš Hamarič v 5. minutě, kdy se za svojí brankou rozhodl rozehrát puk, který však zachytil domácí kapitán Marek Kišš, objel branku a zasunul ještě dříve, než se do brankoviště zpoza brány vrátil hostující gólman. Na 2:0 zvýšil Roman Seidler poté, co hostující obránce Marek Müller špatně zpracoval vyhozený kotouč, který se zapletl mezi brusle čárového rozhodčího a z následujícího protiútoku přes obránce přesně umístil svou střelu nad ledem k tyčce. Hostující Chotěboř na toto odpověděla z protiútoku a za necelé 2 minuty byl stav 2:1, kdy ze středu nahrával Jan Hospodka vlevo na Davida Činčilu, který přes obránce vystřelil a trefil přesně do pravého víka nad lapačku domácího gólmana Filipa Amenta. Domácí na toto odpověděli opět smrští střel, které však všechny kryl Tomáš Hamarič a stav 2:1 vydržel až do konce první třetiny. Ve 12. minutě ještě hráli hostující přesilovku, kdy byl vyloučen domácí Lukáš Budínský za držení protihráče, bez využití. Další přesilovku, kdy na trestné seděl domácí Michal Haltuch také za držení protihráče, hráli opět hosté, ale opět bez využití. Tato přesilovka byla totiž velmi krátká, pouhých 40 vteřin, kdy jí přerušilo vyloučení hostujícího Josefa Váchy za hru vysokou holí, kdy ve středu hřiště zasáhl protihráče. Střely na branku byly v poměru 20 ku 7, což svědčilo o výborné práci gólmana Tomáše Hamariče.

Do druhé části vlétli domácí snad ještě urputněji než na začátku. Během 5 minut měl Tomáš Hamarič na svém kontě již 10 úspěšných zákroků. Ve 27. minutě se navíc Marek Müller dopustil nedovoleného bránění, kdy se chystal zachytit obloukem vyhozený kotouč, který však rukavicí ve výskoku pouze tečoval a následně musel zabránit v samostatném úniku domácímu hráči. Oslabení hosté překonali a následně i oni měli velkou šanci, kdy se kotouč dostal pod betonem domácího Filipa Amenta až k Milanu Hajšmanovi, kterému se však z těsné blízkosti nepodařilo skórovat. Nemusel však smutnit, protože za necelé 2 minuty si spravil chuť, když spolu s Davidem Činčilou přečíslili domácí obranu 2 na 1, vyměnili si kotouč a Milan Hajšman mohl hostující borce uklidnit svým vyrovnávacím gólem. V tu dobu domácí ve svém úsilí trochu polevili a hostující pouštěli více do akcí. Ve 36. minutě však došlo k dalšímu vyloučení hostujících, konkrétně Davida Činčily za podražení. Stav 2:2 vydržel až do konce i přesto, že Tomáš Nermuť necelou minutu před koncem druhé třetiny ujížděl, po přihrávce Luboše Dvořáka, sám na domácího Filipa Amenta, ale skórovat se mu nepodařilo. I v této části domácí přestříleli hostující Chotěboř v poměru 17 ku 9.

Ve třetí části udeřili jako první hosté z Chotěboře. Třetí lajna střídala, na led skočil hrdina dnešního utkání, „junior“ David Činčila, našlápl si na červenou čáru a od Tomáše Nermutě dostal milimetrový pas, který s přehledem zkušeného mazáka proměnil po ledě mezi betony. Následně hosté hráli další přesilovku, kdy byl vyloučen domácí Martin Burkoň, kdy se jí však nepodařilo využít. V čase 50:32 však přišla pro hostující Chotěboř hotová katastrofa. Hlavní sudí Bc. David Kolář posoudil sporný zákrok nedovoleného bránění hostujícího Václava Kadlece jako faul a vyloučil jej na 2 minuty. Nutno podotknout, že takových zákroků nedovoleného bránění bez kotouče bylo na straně domácích několik, všechny bez potrestání. Václav Kadlec však nepříliš takticky diskutoval s rozhodčím tak vehementně, až si vysloužil desítku, pak druhou a mířil do kabin. Mezitím řekl sudímu pár nelichotivých slov a obdržel za to trest ve hře, tudíž automaticky přišel o registraci. Hostující Chotěboř tedy nastoupila v tu nejnevhodnější dobu k oslabení na celkem 7 minut, kdy první trest byl 5 minutový, druhý dvouminutový. Aby toho večer nebylo málo, tak po necelých 2 minutách Petr Veselý vyhodil kotouč tak nešťastně, že skončil na tribuně, tedy další dvojka. Hosté se však bránili srdnatě a v početní nevýhodě 5 na 3 odolávali celou minutu, než se domácím podařilo prostřelit Tomáše Hamariče a vyrovnat stav na 3:3. Vyrovnání zařídil svým druhým gólem kapitán domácích Marek Kišš, nahrával Michael Urban a Václav Novák. Následně hosté pokračovali v oslabení 5 na 4, kdy do jeho vypršení zbývalo ještě téměř 4 a půl minuty. Asi po dvou minutách si konečně hlavní rozhodčí všiml toho neustálého osekávání gólmana hostů a vyloučil za to stále ubrečeného Jiřího Poláka. Toho následně po odpískání ztrestal Tomáš Nermuť a oba dostali 2 + 2 za hrubost. Nakonec se tedy za velkého přispění Tomáše Hamariče i celého týmu hostů podařilo vše přestát bez větší úhony. Pro hostující Chotěboř dobrá zpráva, protože se následně hrálo 4 na 4 a už to bylo veselejší. Zápletka v této části vyvrcholila půl minuty před koncem, kdy hosté mohli dorazit kotouč za již překonaného Filipa Amenta. Toto se však nepodařilo a následně byl za brankou domácích nesmyslně podražen Václav Svoboda a na trestnou putoval domácí obránce. V půlminutové přesilovce se však již nic nestalo. I v této části hosty z Chotěboře domácí hráči z Chrudimi přestříleli v poměru 21 ku 5, zejména zásluhou dlouhotrvající přesilovky. Poměr branek byl však 1:1, což svědčí o velké produktivitě hostů.

Následovalo prodloužení, které se od letošního roku hraje ne 4 na 4, jak tomu bylo v předešlých sezónách, ale 3 na 3. Pardubický kraj tak nastavil stejný model, který se hraje v extralize, resp. v I. a II. lize. Domácí však měli vyloučeného na trestné lavici, proto, aby se dodržela početní výhoda, se nastoupilo s počtem hráčů 4 na 3. Hostující Chotěboř vycítila šanci, zamkla Chrudim ve svém pásmu a v čase 61:23 bylo rozhodnuto. Od modré vystřelil Rosťa Klofáč, kdy se puk odrazil od zadního plexiskla, toho využil Milan Hajšman, který se před brankou nejrychleji zorientoval a přesnou střelou k tyči překonal domácího gólmana a zařídil tak výhru Chotěboře.

Nutno podotknout, že byť to po 6 minutách nevypadalo pro hosty dobře, prohrávali 2:0, nakonec se semkli a svým bojovným výkonem, podpořeným výborně chytajícím Tomášem Hamaričem udolali ve svém prvním mistrovském zápase Chrudim. Tomáš Hamarič měl 55 úspěšných zákroků a dostal se úspěšností zákroků na 94,83 %. Chotěboř měla 25 střel a čtyřikrát z toho skórovala.

Nejlepším hráčem byl za domácí vyhlášen Václav Novák, za hosty David Činčila, který zaznamenal 3 body za 2 branky a 1 asistenci.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozval na první domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje ve středu dne 5.10.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Moravská Třebová. Opět budou vylosováni diváci, kteří, stejně jako v minulé sezóně, obdrží ceny od sponzorů HC Chotěboř. Přijďte váš tým podpořit.

Další výsledky 1. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.