4.10.15 | Litomyšl - Chotěboř | 4:6
20.1.16 | Litomyšl - Chotěboř | 8:5

Chotěboř přestřílela Litomyšl, přesto prohrála

08.11.2015, Redakce Chotěboř

V nedělním utkání Chotěboř podlehla Litomyšli 3:6 avšak svého soupeře přestřílela.

10. základní část, neděle 8.11.2015, 17:00
Chotěboř - Litomyšl 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky a nahrávky:7 Dvořák (Vácha), 37 Kraučuk, 57 Svoboda (Dvořák)

Rozhodčí:Jan Doležal (Havlíčkův Brod) – Jiří Souček (Chotěboř), Filip Honza (Havlíčkův Brod)

Vyloučení: 1:4

Využití: 0:0

V oslabení: 0:1

Střely na branku soupeře:44

zásahy Hamariče-13, obdržené góly – 4, úspěšnost 76,47 %, odchytal 25 minut

zásahy Peška-12, obdržené góly – 2, úspěšnost 85,71 %, odchytal 35 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:5, 2:5, 2:6, 3:6

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Chotěboř – Václav Svoboda

Chotěboř: Hamarič (25. Pešek) – FIbikar, Ludvík,Vácha, Krejčí, Heřmanský, Novotný - Mašek, Müller, Kraučuk - Žemlička, Svoboda, Dvořák – Činčila B., Hospodka, Eis - Coufal, Adamec
Litomyšl: Kalousek (57. Zahálka) - Skalník, Lustyk, Ondráček, Zavřel, Krutina, Šeda, Pilavka, Uhlíř, Dvořák, Skoumal, Švec Matěj, Švec Štěpán, Jankovský, Starý, Budina, Vomočil

Chotěbořští hokejisté dnes vstoupili do druhého kola soutěže, kdy budou hrát následující domácí zápasy v neděli.

Dnes domácí narazili na sousední tým tabulky, HC Litomyšl, který má s naším týmem shodně 15 bodů.

Úvod první části byl v režii domácího mužstva, hráli aktivně, pilně stříleli, vytvářeli si spoustu gólových šancí a gólově se prosadili již v 7. minutě, kdy Luboš Dvořák po přihrávce Josefa Váchy prostřelil hostujícího gólmana Kalouska. Ve 14. minutě hrála Chotěboř přesilovou hru, bohužel bez využití. Následně se hrál rychlý a pohledný hokej, ve kterém měli domácí krásné akce, využít se je ale nepodařilo. Hosté udeřili v 17. minutě, kdy se hostující Ondřej Šeda dostal zpoza branky do slibné pozice a nedůsledně bráněn zasunul pod betony domácího Hamariče. Stav 1:1 vydržel až do konce třetiny. Osm sekund před koncem se podařilo domácím nešťastně faulovat a tak mohli hosté v následující části sehrát téměř 2 minuty přesilovou hru. Střely na branku byly v poměru 15 ku 9.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování 2 návštěvníků mistrovského utkání a byly jim předány ceny, které pro tuto příležitost poskytl Pivovar Chotěboř. Následně malí hokejisté vhodili do tribuny mezi fanoušky 3 tenisové míčky s tím, že šťastlivci si to ve 2. třetině rozdají ve střelbě na branku.

Druhou část začali hosté z Litomyšle avizovanou přesilovou hrou, kterou sehráli výborně a těsně před návratem vyloučeného Tomáše Eise se hosté dostali do vedení 1:2, kdy branku vstřelil Ondřej Starý, přihrával mu Ondřej Šeda a Michal Skoumal. Po minutě však hosté udeřili znovu, kdy se trefil Rostislav Pilavka, přihrával mu kapitán Ondřej Dvořák. Sebevědomí domácích bylo v této části na nule, byla to pro ně, po povedené první části, dosti velká sprcha. Přesto se však domácí snažili nepříznivý stav zvrátit, bojovali, ale ve 26. minutě opět udeřili hostující hráči z Litomyšle a zvýšili již na 1:4. O čtvrtou branku se postaral Marek Zavřel, přihrával mu opět kapitán Ondřej Dvořák. Po této brance došlo ke střídání brankářů, za Tomáše Hamariče nastoupil Matěj Pešek. Po chvíli hráli domácí přesilovku, ve které se dostal do samostatného úniku Tomáš Eis, byl však faulován a nestačil zakončit. Rozhodčí však pouze rozpažil. Hostující se však následně dostali šťastně ke kotouči a z protiútoku zvýšili na 1:5, tentokrát se trefil Radek Ondráček, po přihrávkách Marka Zavřela a Marka Jankovského. To byl dosti zlomový úsek, ve vlastní přesilovce jsme obdrželi branku, místo toho, abychom snížili na 2:4 a dostali se zpět do hry. Bohužel v této části byl rozhodčí pánem na ledě a rozhodl jistě podle nejlepšího svědomí. Domácí následně sehráli ještě 2 přesilové hry, nepodařilo se jim však překonat Kalouska v brance hostí. Domácí Chotěboř měla sice v těchto přesilovkách dost šancí na to, aby zkorigovala výsledek, nastřelila tyčku, střílela několikrát na gólmana z bezprostřední blízkosti, ani jedna střela se však neujala. Až přišla 37. minuta, kdy si Michal Kraučuk vzal kotouč ve středním pásmu, prokličkoval až za modrou čáru a neskutečnou bombou prostřelil Kalouska do pravého víka. Stav 2:5 se již neměnil. Střely na branku byly v poměru 14 ku 15.

Ve 2. přestávce proběhla, po úpravě ledu, avizovaná soutěž ve střelbě na branku. Vítěz obdržel vstupenku do solné jeskyně v Havlíčkově Brodě. Všichni tři vylosovaní obdrželi též plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Ve třetí části domácí zvýšili svůj výkon, byli aktivnější, měli spoustu šancí, bohužel se jim nepodařilo vstřelit branku. Naopak hosté ve 47. minutě vstřelili svojí šestou branku, střílel Michal Budina, nahrával Marek Jankovský a Rostislav Pilavka. Domácí se dále snažili překonat domácího gólmana Kalouska, ale efekt nulový. Až poté, co došlo ke střídání hostujících brankářů a našim borcům podařilo nového gólmana překonat, to se psala 57. minuta. Další branka již nepadla, stav 3:6 zůstal až do konce utkání. V této části jsme hosty jednoznačně přestříleli v poměru 15 ku 6, bohužel produktivita špatná. Z celkových 44 střel, resp. zásahů hostujících brankářů, vstřelit pouze 3 branky je málo, těžko se s takovou produktivitou dá vyhrát.

Na závěr byly předány ceny nejlepším hráčům obou mužstev. Za domácí HC Chotěboř cenu obdržel hráč č. 37 Václav Svoboda a za hostující HC Litomyšl cenu obdržel brankář č. 22 Tomáš Kalousek. Ceny poskytla na firmu AVON Ludmila Součková z Chotěboře.

Rád bych vás touto cestou pozval na další mistrovské utkání, které se bude konat v neděli dne 15. 11. 2015 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři, kde se domácí utkají s týmem HC Spartak Polička.