13.11.16 | M. Třebová - Chotěboř | 6:3

Chotěboř prohrála s loňským vítězem KLM až v prodloužení

06.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4883x

První domácí zápas probíhal obdobně jako minulé kolo v Chrudimi, taky šla Chotěboř do prodloužení v početní převaze, bohužel z toho byl pouze 1 bod. Domácí ztroskotali na neproměňování šancí a zbytečných vyloučeních, které je stály cenné body.

2. základní část, středa 5.10.2016, 18:30
Chotěboř - M. Třebová 3:4p (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 7 Dvořák (Svoboda, Činčila Benjamin), 37 Svoboda (Činčila Benjamin, Dvořák), 60 Vácha

Branky a nahrávky (Moravská Třebová): 16 Aulehla (Muselík, Čikl), 48 Faltus (Aulehla, Cik), 58 Čikl (Aulehla, Rosendorf), 62 Rosendorf (Čikl)

Rozhodčí: Tomáš Kukeně (Havlíčkův Brod) – Jan Doležal (Havlíčkův Brod), Michal Veverka (Světlá nad Sázavou)

Delegát:JUDr. Anton Lobo (Havlíčkův Brod)

Vyloučení: 9:10 z toho 3 x Moravská Třebová trest na 10 minut (2 x hráč – Čikl a Muselík, 1 x gólman – Štefl)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Moravská TřebováIgor Čikl

Chotěboř: Pešek – Vácha, Müller, Heřmanský, Ludvík, Krejčí, Musílek - Hospodka, Hajšman, Mašek – Dvořák, Svoboda, Činčila Benjamin – Kašpar, Langhans, Činčila Šimon
M. Třebová: Štefl – Pokorný, Cik, Rosendorf, Kvapil, Kršňák, Schneider – Maška, Mička, Faltus, Řehulka, Muselík, Čikl, Aulehla, Hujsa

Začátek zápasu nevyšel domácím podle očekávání, ve 2. minutě hráli oslabení, když byl po 77 vteřinách hry vyloučen Jakub Ludvík za podražení. Po další minutě k němu přisedl Vít Heřmanský za zdržování hry, kdy nešťastně vyhodil v oslabení puk přes mantinel. Hostujícím se tak naskytla šance v početní výhodě 5 na 3, resp. 5 na 4, ale ani v jednom případě se jim nepodařilo překonat domácího Matěje Peška. Po srovnání početního stavu mohl zvýšit Benjamin Činčila, který sám před brankou nedokázal zakončit přesnou přihrávku od Petra Maška. Přesto poprvé udeřili domácí, kdy se před brankou ocitl nebráněný Luboš Dvořák, který dostal přihrávku od Václava Svobody a Benjamina Činčily a zblízka zakončil do víka. Stav 1:0. V 10. a 13. minutě domácí sehráli dvě přesilovky, kdy byl za soupeře vyloučen Jan Schneider za sekání, následně Lukáš Cik za hru kolenem. Domácí však nabízenou výhodu využít nedokázali, naopak za minutu a půl po návratu vyloučeného Cika hosté vyrovnali zásluhou Martina Aulehly, přihrával Muselík Roman a Čikl Igor. Do konce třetiny již stav 1:1 vydržel, poměr střel na branku byl 14 ku 17.

Druhou část začali lépe domácí, kdy hned ve svém prvním střídání dostal na modrou čáru přesnou nahrávku Václav Svoboda, projel až před gólmana Štefla, avšak ho nepřekonal, nepodařilo se mu blafákem přehodit betony. Do poloviny zápasu bylo na každé straně po dvou vyloučených, ale stav na ledě tomu neodpovídal. Soupeř hrál dost na hraně, hlavní rozhodčí Kukeně často přihlížel nesčetnému množství háčků, sekání, zejména na domácího Luboše Dvořáka a Václava Svobodu. To jsou hráči, kteří se snaží za každou cenu situaci ustát, nesimulují, nepadají a „citlivý“ pan rozhodčí asi posuzuje to, že i když někdo dostane za střídání 5 seker a nespadne, není to faul. Podobně si to myslel i rozhodčí v Ledči nad Sázavou, kde při podobném zákroku došlo ke zlomení ruky Jana Fibikara, pro kterého to byl za HC Světlá nad Sázavou druhý a na delší dobu poslední zápas, protože šel dnes na operaci ruky. Na našem ledě to v tu dobu bylo sice bez zranění, ale způsobem hry soupeře a způsobem „citlivého“ rozhodování hlavního rozhodčího Tomáše Kukeně se schylovalo k velkému problému. K dalšímu vyloučení došlo ve 31. minutě, kdy si šel sednout domácí Lukáš Musílek za podražení. Trest ještě neskončil a hlavní sudí opět úřadoval za zákrok Tomáše Krejčího, který stíhal Romana Muselíka, který se řídil sám na branku. Zákrok byl posouzen tak, že bylo nařízeno trestné střílení. Na to se rozjel sám Roman Muselík, kterého domácí Matěj Pešek s přehledem zneškodnil. Vzápětí, ve 34. minutě, ten samý hráč nešetrně fauloval našeho kapitána Josefa Váchu, který musel být z ledu téměř odnesen. Sudí místo vyššího trestu udělil pouze trest dvouminutový a k tomu přidal nic neřešící trest desetiminutový. Prý tam nebyl žádný úmysl protihráče zranit. Domácí ani tentokrát nevyužili možnost zvýšit vedení. V této části se hra opět na straně soupeře přiostřovala, pocítil to nejprve Šimon Činčila, který byl udeřen soupeřem pěstí do krku, jasný trest za úder do oblasti hlavy a krku, „citlivý“ Kukeně to ani nezaregistroval, čárový dělal, že nic nevidí, byť to bylo těsně před ním. Následně dostal loktem do obličeje Marek Müller, byla kvůli němu i přerušena hra, taktéž to nebylo nic, co by dle sudího stálo za řeč. Nakonec se však podařilo druhé lajně domácích vstřelit branku, tentokrát se trefil Václav Svoboda, nahrával Benjamin Činčila a Luboš Dvořák. Stav 2:1 vydržel až do konce třetiny. Těsně před koncem byl ještě vyloučen Milan Hajšman za podražení, tento „brutální“ zákrok spočíval v tom, že si soupeř v souboji nešťastně šlápl na hokejku protihráče a upadl. V této části nás soupeř opět přestřílel, tentokrát 11 ku 18, ale domácí Matěj Pešek všechny střely soupeře pochytal.

Na začátku třetí části dobíhala přesilovka soupeře, ale přesto to byli domácí, konkrétně Petr Mašek, kdo mohl zvýšit vedení. Sám dorážel z bezprostřední blízkosti, opět domácí zastavil beton gólmana Štefla. Ve 45. minutě domácí hráli už čtvrtou přesilovku, kdy byl vyloučen Luboš Rosendorf za hákování, zase bez využití. Dále, jako přes kopírák, zakončovali ve 47. minutě Luboš Dvořák, ve 48. minutě Benjamin Činčila, oba z bezprostřední blízkosti a oba nepřehodili betony. A pak se opakoval scénář z Chrudimi. Tam jsme v půlce taky vedli o branku a nakonec z toho bylo prodloužení. Doma to začalo vzájemným vyloučením Šimona Činčily a Tibora Hujsy za strkačku v branky hostujících. Náš borec dostal ale 2 minuty navíc a tak šli hosté do přesilovky. A zase stejně jako v Chrudimi, se náš tým nedisciplinovaností dostal do třech hráčů, když byl po 24 vteřinách vyloučen Ondřej Langhans za podražení. Tentokrát soupeři trvalo jen 9 vteřin, než vyrovnal na 2:2. Po rozehrání Lukáše Cika vystřelil od modré Martin Aulehla a ke smůle domácích puk těsně před gólmanem tečoval Tomáš Faltus. Zbytek přesilovky již domácí přestáli bez úhony. V 51. minutě hosté překonali Matěje Peška potřetí, tentokrát nás však zachránila levá tyč. Následně mohl zvýšit Ondřej Langhans, který se ocitl sám před brankou, opět gólmana nepřekonal. Na ledě to stále jiskřilo a nakonec to byl soupeř, který rozhodl o svém vedení 2:3 a to v přesilové hře. Na trestnou putoval Tomáš Krejčí za podražení a hosté rozhodli opět rychle, již po 13 vteřinách vsítil Igor Čikl, nahrával Martin Aulehla a Luboš Rosendorf. Zdálo se, že domácí ztratí všechny tři body, ale ukázalo se, že i v oslabené sestavě dokáží zvrátit nepříznivý stav. Ke konci se totiž najednou hlavní sudí začal rozkoukávat, zřejmě špatné svědomí a začal vylučovat. Nejprve v čase 58:38 vyloučil za hákování Daniela Pokorného. Faul byl na ujíždějícího Luboše Dvořáka, stejný zákrok jako předvedl domácí Tomáš Krejčí, kdy bylo proti nám nařízeno trestné střílení. Tentokrát sice sudí viděl faul, ale už neměl dost odvahy, aby nařídil trestné střílení, jako v polovině zápasu. Domácí přesto nelenili, odvolali gólmana a šli do hry v početní výhodě 6 na 4. Soupeře zatlačili do pásma a začali ostřelovat branku Martina Štefla, nic tam však nepropadlo. V čase 59:12 byl vyloučen další hostující hráč, tentokrát Martin Aulehla a domácí tedy na zbytek třetiny hráli 6 na 3. Domácí borci rozpoutali před brankou soupeře hotové peklo a výsledkem bylo vyrovnání na 3:3, o které se zasloužil kapitán Josef Vácha. Na tabuli svítil čas 59:44. Nervově to nevydržel hostující gólman Štefl a zahodil hokejku až do výše horních oken zimního stadionu. Hlavní sudí opět rozhodl „citlivě a jistě podle pravidel“, dal gólmanovi desítku a nic dalšího, nechal ho v brance, nedal žádný náhradní trest pro jiného hráče tak, jak by to asi mělo být správně. Třetina se již dohrála beze změn, poměr střel byl v této části žalostný 5 ku 13. Domácí pak naskočili do prodloužení, kde soupeře dobu nepustili vůbec k ničemu, ale při jednom z pokusů Josefa Váchy o střelu mu skočil pod nohy soupeř, našeho obránce srazil a rozhodčí, místo toho, aby pískal pád pod nohy, hru pustil a soupeř nás z protiútoku potrestal a odváží si z Chotěboře 2 body.

V průběhu třetí části ještě došlo k dalším dvěma přehlédnutím, „jinak bezchybného“ sudího Kukeně, který nejprve neviděl jasnou sekeru na Jakuba Ludvíka, kterému tímto soupeř přerazil prsteník na levé ruce a jediný, kdo za to něco vyfasoval, byl domácí Jakub Ludvík, bohužel to byla sádra na 5 týdnů. Následně byl bez puku nešetrně dohrán Vít Heřmanský, kdy na něj soupeř naskočil a loktem ho udeřil do obličeje. Hlavní sudí, jak jinak, nic neviděl, byť našeho borce srazil dost okatě. Výsledek je takový, že hostující nic, Víťa Heřmanský zlomenina několika kůstek v obličeji a několik týdnů mimo hru. Jakub sice v bolestech dohrál, Víťa nikoliv. Je smutné, že na oba zákroky kouká čárový rozhodčí a nic. Hlavní ani nemá snahu se jich zeptat, proč. Tím naše zadní řady dosti prořídly a to nejen v tomto utkání. Tak toto je důsledek korektně vedeného utkání, kdy nám dal již od začátku soupeř jasně najevo, že nás to bude bolet. Bohužel hlavní tomu jen přihlížel a toto je důsledek jeho laxnosti. Ještě štěstí, že tomu přihlížel delegát, ten jistě poctivě ohodnotí předvedený výsledek a zabrání dalším, troufán si říct, dehonestacím následujících utkání, protože i amatérský hokej je třeba rozhodovat profesionálně, ne takto amatérsky. Je třeba, aby se někdo zamyslel nad tím, zda je možné, aby se takovéto zápasy bez záznamového zařízení vůbec konaly a aby případné stížnosti měly finanční dopad i na rozhodčí. Klub toto jejich foukání stojí doma zápas co zápas mezi 3 – 4.000,-- Kč, když přijede delegát, tak ještě o 400,-- Kč navíc a co se stane. Všichni si s úsměvem poberou své „těžce vydělané peníze“ a již se těší, jak to poctivě odpískají jinde. Kde je jaká spravedlnost, kde je dovolání se práva, kluby jsou v pozici hlupáků, kteří platí komukoliv za cokoliv a nikdo se je na nic neptá.

Nejlepším hráčem byl za domácí vyhlášen Matěj Pešek, za hosty Igor Čikl, oba jmenovaní obdrželi cenu od sponzora utkání společnosti WSM a také od Pivovaru Chotěboř. Za společnost WSM cenu předal ing. Miroslav Rumpli. V průběhu přestávky došlo též k vylosování 3 diváků, kteří obdrželi ceny od Vinotéky Pavel Čuda z Chotěboře.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje až v neděli dne 16.10.2016 od 17:00 hodin s týmem BK Havlíčkův Brod.

Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát se bude jednat o 3 reprezentační dresy. Tato soutěž o dresy bude probíhat na zápasech derby proti týmům Světlé nad Sázavou, Havlíčkův Brod a Ledeč nad Sázavou. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 2. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.