21.01.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3182x

10. sudá-lichá, středa 20.1.2016, 18:30
Litomyšl - Chotěboř 8:5 (3:2, 3:2, 2:1)

Branky a přihrávky: 7 Müller (Coufal, Krejčí), 16 Dvořák (Činčila David, Vácha), 28 Kašpar (Dvořák, Kadlec), 40 Adamec (Hospodka), 50 Kašpar (Dvořák, Kadlec)

Rozhodčí: Tomáš Kukeně (Havlíčkův Brod) – Jan Nedvěd (Havlíčkův Brod), David Přichystal (Světlá nad Sázavou)

Nejlepší hráč domácího mužstva HC ChotěbořMichal Kašpar

Litomyšl: Misiorz - Skalník, Lustyk, Ondráček, Zavřel, Pilavka, Dvořák, Skoumal, Švec Matěj, Švec Štěpán, Starý, Sokol, Budina, Vomočil, Fajfr
Chotěboř: Pešek – Kadlec, Vácha, Krejčí, Ficek - Hospodka, Hajšman, Adamec - Činčila David, Kašpar, Dvořák – Ludvík, Müller, Coufal

Chotěboř dnes zajela ke svému poslednímu zápasu, před nastávajícím play off, na led páté Litomyšle. Sama Chotěboř již v tomto kole nemohla moc získat, resp. sama toho moc nemohla ovlivnit. Nicméně v tomto duchu se neslo ostatně i celé toto poslední kolo. Z důvodu nečinnosti příslušných činovníků pardubického svazu navíc došlo k tomu, že tým Hlinska, který si svůj zápas odehraje až ve čtvrtek s týmem Poličky, si může „vybrat“ svého soupeře, protože poslední kolo bylo odehráno ve středu. Další paradox je i v tom, že tým Moravské Třebové začínal své utkání, dle rozpisu, až od 19:00 hodin, když ostatní týmy musely svá utkání začínat v 18:30 hodin. Proto hokejová veřejnost v průběhu večera zaznamenala několik „podivných“ průběžných výsledků. Např. ve Světlé nad Sázavou se nemohli rozhodnout, s kým by se chtěli v play off setkat, protože ještě na konci druhé třetiny hráli s poslední Ledčí nad Sázavou 1:1, to vše v kontextu s výsledkem zápasu Moravská Třebová vs. Česká Třebová. Tam se to totiž přelévalo z jedné strany na druhou a Světlá evidentně nechtěla náš tým, proto kalkulovala až do poslední třetiny. Pak ale zasáhla vyšší moc, tedy pardubický svaz, který neřešil výše popsané skutečnosti a umožnil tak Moravské Třebové, která držela na konci druhé třetiny „neutrální“ stav 4:4, aby se v klidu poté, co všichni své zápasy odehrají, sama rozhodla, že nechce Chotěboř a nechala si od České Třebové vstřelit dvě branky a vyhnula se tak daleké cesty do Chotěboře. Tyto skutečnosti, které večer nastaly, jsme sice na pardubickém svazu rozporovali, ale v rámci „objektivnosti“ s tím nikdo s placených funkcionářů raději nic nedělal s vyjádřením, že se přece kluby na začátku soutěže dohodly, že to tak chtějí, že si rozlosování sami odsouhlasily. To je opravdu uspokojující odpověď činovníka svazu. Jako by někdo mohl v květnu tušit, že o všech konečných dvojicích rozhodne poslední kolo. Přitom na to pardubický kraj má páky, může použít článek 26, písm. i) Rozpisu soutěží na rok 2015/2016, ve kterém se hovoří o tom, že „řídící orgán si vyhrazuje právo provést v průběhu sezóny opatření k zajištění zdárného průběhu soutěže.“ Kdy však jindy by tento článek mohli aplikovat, než před tímto posledním kolem. Výsledkem je pro náš klub následující: budeme hrát čtvrtfinále s týmem Světlé nad Sázavou. Tak jen doufám, že alespoň v nominaci na toto utkání bude mít pardubický svaz dost rozumu a nominuje skutečného pana rozhodčího, který toto utkání zvládne se ctí a nezavdá příčinu ani jednomu z týmů, aby svůj neúspěch, jako v ostatních derby, svalovaly na sporadický výkon neprofesionála.

A teď k samotnému zápasu. Sestava obdobně mizerná jako v předcházejících zápasech, proto byl také ke své premiéře v A-týmu trenéry povolán i Václav Ficek z juniorky Chotěboře. Lépe začal soupeř, který otevřel skóre v čase 1:22 zásluhou Rostislava Pilavky, který dostal dlouhý pas od Martina Fajfra až na modrou mezi hostující obránce, kterým unikl a sám z nájezdu zavěsil do levého víka. Následně hráli hosté oslabení, které se jim podařilo ubránit, vyloučen byl Josef Vácha. V sedmé minutě se hostující Chotěboři podařilo vyrovnat, když na červené dostal od Josefa Coufala, resp. Tomáše Krejčího přihrávku Marek Müller, který se prosadil přes oba obránce a pod betonem zasunul za záda domácího gólmana Misiorze. Tento vyrovnaný stav však hostům nevydržel dlouho. V 9. a ve 12. minutě domácím darovali branky po vlastních chybách, kterých bylo v zápase velké množství. Nejprve se trefil Filip Vomočil, po přihrávce Rostislava Pilavky a Štěpána Švece, následně se prosadil opět Rostislav Pilavka po přihrávkách Ondřeje Starého a Martina Fajfra. Hosté tak zvýšili již na 3:1. Ve 13. minutě si hostující Chotěboř zahrála první přesilovku, ale moc Misiorze v brance neohrozila. Ke snížení stavu došlo až v čase 15:08, kdy se trefil nejlepší střelec hostů v letošní sezóně Luboš Dvořák, přihrával David Činčila a Josef Vácha. V 19. minutě se ještě jednou prosadil přes domácí obránce Marek Müller, domácího Misiorze v brance sice překonal, ale puk se zastavil o horní tyčku. Ke konci první části hráli ještě hosté jedno oslabení, když si na trestné lavici odpykával svůj trest David Činčila, trest se více jak minutu přeléval do druhé části, ale hosté se i tentokrát ubránili. V této části byl poměr střel na branku 20 ku 10 ve prospěch domácích.

Druhou část hostující Chotěboř začala lépe, zlepšila střelbu na branku a vynutila si 3 vyloučení domácích v řadě. V jednu chvíli tedy hosté sehráli i přesilovou hru 5 na 3, kterou se jim podařilo využít a srovnat tak skóre na 3:3. Akce začala u obránce Václava Kadlece, který přesně nasměroval svojí přihrávku na Luboše Dvořáka, který puk přeposlal před branku na vzdálenější tyč, kde do prázdné zasunul Michal Kašpar. Následně hosté dohrávali přesilovku 5 na 4, bez využití, stejně tak nevyužili ani další následnou přesilovou hru. Ke konci ale hosté opět polevili, dvakrát za sebou faulovali, když byl nejprve vyloučen Josef Coufal a následně Tomáš Krejčí. Domácí tak hráli nejprve jednonásobnou a po chvíli i dvojnásobnou přesilovku. Domácí tuto výhodu využili, podařilo se jim zvýšit na 4:3, bylo to vteřinu poté, co se na led vrátil první vyloučený. Stav na ledě se tedy srovnal, ale přesto tento gól domácí nakopl a těsně před koncem druhé části hostům z Chotěboře v rozmezí minuty vstřelil další 2 branky, kdy se nejprve trefil Štěpán Švec, po přihrávce Rostislava Pilavky a Filipa Vomočila, následně skóroval kapitán Ondřej Dvořák po přihrávce Matěje Švece. Hostujícím se ke konci podařil pouze ukázkový bodyček, který Josef Vácha nasadil domácímu Marku Zavřelovi. V čase 39:51 se ještě prosadil Jaroslav Adamec, po přihrávce Jana Hospodky. Na tabuli svítil na konci druhé třetiny stav 6:4. V této části se hosté střelecky více prosadili a to v poměru 15 ku 18.

Na začátku třetí části domácí zvýšili po 31 vteřinách na 7:4 zásluhou Michala Budiny, přihrával Marek Zavřel. Ve třetí části již hosté působili odevzdaným dojmem, opět ve svých rozehrávkách často chybovali a bylo patrné, že jsou smířeni s výsledkem utkání. Pouze Josef Vácha byl při chuti a podařil se mu další bodyček, tentokrát jej pocítil domácí Ondřej Starý. V polovině třetí části se i přesto podařilo hostům snížit na 7:5, když stejně jako u třetí branky asistoval obránce Václav Kadlec a Luboš Dvořák, exekutorem byl Michal Kašpar, později vyhlášen jako nejlepší hráč hostů. Poslední branku utkání vstřelili domácí, hosté bohužel inkasovali ve své přesilovce. O branku se postaral Ondřej Dvořák, asistoval Ondřej Starý a Rostislav Pilavka, později vyhlášen jako nejlepší hráč domácích, v utkání 2 + 3. Stav 8:5 vydržel až do konce třetiny. Poměr střel v této části byl opět příznivější pro domácí, byl v poměru 15 ku 6.

Rád bych vás chtěl touto cestou pozvat na první čtvrtfinálový zápas, který se odehraje na ledě HC Světlá nad Sázavou v neděli dne 24.1.2016 od 17:00 hodin a zejména na druhý čtvrtfinálový zápas, který se bude konat ve středu dne 27. 1. 2016 od 18:30 hodin na ZS v Chotěboři. Jak už bylo řečeno, soupeřem bude tým HC Světlá nad Sázavou, náš dlouholetý rival, tak přijďte domácí tým podpořit.

Další výsledky můžete shlédnout na onlajnech.