2.10.16 | Chrudim - Chotěboř | 3:4p

Chotěboř proti Chrudimi vybojovala vítězství 4:3

10.11.2016, Jaroslav Ludvík - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

12. základní část, středa 9.11.2016, 18:30
Chotěboř - Chrudim 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř):13 Svoboda, 13 Langhans (Kopecký, Piskač), 25 Svoboda (Dvořák), 27 Svoboda (Krejčí)

Branky a nahrávky (Chrudim):15 Cvrček (Vágner), 17 Novák, 38 Haltuch (Machač)

Rozhodčí:Mgr. Radim Prchal (Pardubice) – Jan Padevět (Pardubice), Miroslav Kis (Pardubice)

Vyloučení: 3:5

Využití: 0:1

V oslabení: 0:1

Diváci: 150 (platících 68)

Střely na branku soupeře: 28

zásahy Peška-53 obdržené góly – 3, úspěšnost 94,64 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3

Nejlepší hráč domácího mužstva HC ChotěbořVáclav Svoboda

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChrudimVáclav Novák

Chotěboř: Pešek - Vácha, Kadlec, Krejčí, Klofáč, Ludvík, Kopecký - Nermuť, Hospodka, Mašek, Svoboda, Dvořák, Eis, Langhans, Piskač, Hajšman
Chrudim: Ament - Machač, Burkoň, Seidler, Urban, Vágner, Kalous - Polák Jiří, Dobiaš, Haltuch, Novák, Cvrček, Kišš, Koreček, Plch, Polák Ondřej

Souboj mužstev se stejným počtem bodů zahájila Chrudim drtivým náporem a Pešek musel do 11. min. 12x zasahovat. Domácí hráči však udeřili ve 13. min., když se nejprve trefil Svoboda a chvíli po něm vstřelil svoji premiérovou branku v barvách Chotěboře Langhans. Chrudim však dokázala ještě do konce první části stav srovnat, když se nejprve trefil v 15. min. Cvrček a v 17. min. Novák.

Ve druhé části domácí dokázali opět soupeři utéct o dvě branky, hosté však ve 38. min. snížili na 4:3. Domácí si zahráli i dvě přesilové hry, kdy za katr putoval vždy Kalous.

Nástup do poslední části měla Chrudim opět raketový a Peška zasypávala sprškou nebezpečných střel, jenže Matěj držel jako žula. Ve 42. min. měli domácí výhodu dvě min. trvající přesilovky 5:3, leč branku vstřelit nedokázali. Drama vrcholilo a v 55. min. dostala výhodu naopak Chrudim, taktéž přesilovou hrou 5:3, kdy se nechali vyloučit Klofáč a Krejčí. Hráči však dokázali oslabení nesmírnou obětavostí a bojovností ubránit. V čase 58:21 se nechal vyloučit hostující Haltuch a Chotěboř si dokázala závěr utkání pohlídat.

Dnešní výkon byl podpořen tradičně vynikajícím Peškem v brance, celé mužstvo makalo a po celé utkání bylo hnáno a podporováno místním publikem. Děkujeme.

Další výsledky 12. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.