6.12.15 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:4sn

07.12.2015, Redakce
Přečteno: 3003x

18. základní část, neděle 6.12.2015, 17:00
Chotěboř - Ledeč nad S. 5:4sn (1:0, 2:3, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6 Dvořák (Svoboda, Žemlička), 37 Hospodka (Vácha), 40 Dvořák, 56 Fibikar (Činčila B.), 65 Dvořák – sn.

Rozhodčí:Bc. David Kolář (Litomyšl)– Martin Kalus (Moravská Třebová), Jakub Motl (Moravská Třebová)

Vyloučení: 2:7

Využití: 0:1

V oslabení: 0:1

Diváci: 300

Střely na branku soupeře:62

zásahy Hamariče-27, obdržené góly – 4, úspěšnost 87,10 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2,1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4 po sn.

Nejlepší hráč domácích: Hamarič Tomáš

Chotěboř: Hamarič – Fibikar, Novotný, Vácha, Heřmanský, Ludvík - Mašek, Hajšman, Činčila B. - Žemlička, Svoboda, Dvořák - Hospodka, Eis, Kašpar - Coufal
Ledeč nad S.: Hanák – Zmrhal, Svoboda, Hrabaň, Vala, Beneš, Pecen, Krajíček, Brýdl, Štěpán, Zadražil, Blažek, Štěrba, Škorpík, Bernard, Havel Marek, Havel Marián, Křesťan, Dudák

Chotěboř nastoupila k poslednímu zápasu v základní části KLM Pardubického kraje proti poslednímu týmu tabulky HC Ledeč nad Sázavou.

První třetinu začala Chotěboř velmi aktivně, již v 6. minutě otevřel skóre Luboš Dvořák, po velmi pěkné kombinační akci, kdy dostal přihrávku od Václava Svobody, resp. Lukáše Žemličky. Následně domácí hráli dvě přesilovky po sobě, kdy se 5 vteřin překrývaly, tedy 5 na 3, ale využití žádné. Hostující ohrozili domácí branku až ve 14. minutě, kdy poprvé zasahoval domácí Hamarič, celkově musel krýt v 1. třetině pouze 4 střely, hostující Hanák kryl naopak 20 střel. Domácí bohužel pokračovali v sérii nevyužitých příležitostí, z 20 střel a 3 přesilovek vytěžili celkový stav pouze 1:0, což je dost chabá produktivita.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování, tentokrát 4 návštěvníků mistrovského utkání, a byly jim předány ceny, které pro tuto příležitost poskytla p. Emilie Zemanová z Chotěboře, Solné jeskyně v Havlíčkově Brodě a také domácí hokejový klub. Ve 2. třetině pak byly ceny šťastným výhercům předány vedením HC Chotěboř. Všichni čtyři vylosovaní též obdrželi plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Druhá třetina byla pravým opakem té první. V čase 20:51 došlo k prvnímu vyloučení domácího Jiřího Novotného a hosté z Ledče se své šance ihned chytli a vyrovnali v přesilové hře stav utkání na 1:1, kdy skóroval Jan Štěpán, po přihrávkách Václava Pecna a Víti Křesťana. Po 4 minutách hosté stav zvýšili zásluhou Marka Havla, kterému přihrával Bohumil Svoboda. Potřetí hosté udeřili ve 36. minutě, tedy v době, kdy hráli domácí přesilovou hru. Domácí si nepohlídali kapitána Víťu Křesťana a ten zvýšil stav již na hrozivých 1:3. Asistence připsána Janu Štěpánovi. To byla dost studená sprcha pro domácí tým, který se však tohoto stavu nezalekl a odpověděl tím nejlepším způsobem, tedy snížením stavu na 2:3. Odpověď přišla po 80 sekundách, kdy po pěkné střele Josefa Váchy uklidil kotouč za záda hostujícího Hanáka Jan Hospodka. I nadále se domácí tlačili před bránu a to se jim vyplatilo v podobě vyrovnání, které 20 sekund před koncem druhé třetiny zařídil Luboš Dvořák. Ten vystřelil na branku, kotouč hostující Hanák vyrazil vysoko nad svojí branku a ten nakonec zapadl za záda gólmana hostí a bylo vyrovnáno 3:3. V této části byl poměr střel 14 ku 14, vyloučení 1 ku 2, přesto to gólově bohužel vyznělo vše lépe pro hosty.

Třetí část byla opět ve znamení domácích, ti se více tlačili do zakončení, měli chuť zvrátit stav utkání na svou stranu, opět je však zradila koncovka. Nejprve ve 47. minutě Tomáš Eis překonal hostujícího gólmana Hanáka, do prázdné branky však kotouč nezasunul. O minutu později nastřelil tyčku Luboš Dvořák. Bohužel opět to byli hosté, kterým se podařilo v polovině třetí části zvýšit na 3:4, kdy skóroval svým druhým gólem v utkání Marek Havel, přihrávka opět Bohumil Svoboda. Hosté zase využili chyby v obraně domácího mužstva, kterých bylo v tomto utkání více než dost. Další chybu domácí obrany hasil Tomáš Eis, který fauloval Bohumila Svobodu, který následně mohl zápas rozhodnout po nařízeném trestném střílení. Vytáhl se ale domácí gólman Tomáš Hamarič, jako již poněkolikáté v tomto utkání a nájezd zlikvidoval. Poté se ukázala síla domácích, kteří nesložili zbraně, a v čase 56:30 se jim podařilo vyrovnat na konečných 4:4, kdy si na přihrávku Benjamina Činčily najel před branku Jan Fibikar a přesnou střelou zařídil vyrovnání. Tento stav vydržel až do konce třetí třetiny a domácí si tak vynutili prodloužení. Ve třetí části domácí přestříleli hosty z Ledče v poměru 22 ku 10.

V prodloužení k rozhodnutí nedošlo, byť k tomu domácí měli dost blízko. Hráli totiž téměř dvě poslední minuty v prodloužení přesilovou hru. Produktivita je ale zase zklamala, proto zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V těch začínala jako první Chotěboř. K prvnímu nájezdu se rozjel Michal Kašpar, posila ze Žďáru n/S. – nedal, následoval ho za HC Ledeč n/S Marian Havel – nedal, druhou sérii začal za domácí Tomáš Eis – proměnil, za hosty jel kapitán Víťa Křesťan – taky proměnil. V poslední sérii vše rozhodl Luboš Dvořák, který proměnil a vzhledem k tomu, že za hosty Marek Havel přestřelil, završil tak Luboš Dvořák v utkání svůj hattrick a pomohl domácím k vítězství 5:4.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 31 – gólman Tomáš Hamarič, za HC Ledeč nad Sázavou byl vyhlášen hráč č. 10 – Marek Havel. Tito hráči obdrželi cenu od Kavárny Chotěboř.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje ve středu dne 9. 12. 2015 od 18:30 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva, které skončilo na 6. místě, tedy na sudém místě, budou soupeři, kteří se umístili v tabulce na lichých místech. První tým, se kterým se domácí utkají doma bude tým HC Chrudim. Dále se domácí utkají s týmem HC Světlá nad Sázavou na jejich ledě a to v neděli dne 13. 12. 2015. Následuje poslední domácí zápas v tomto roce a to s týmem HC Slovan Moravská Třebová, který se odehraje ve středu 16. 12. 2015 na ZS v Chotěboři. K poslednímu zápasu venku zajede domácí tým do Poličky, kde se utká v neděli dne 20. 12. 2015 s místním Spartakem.