17.9.14 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 4:7
6.12.15 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:4sn
7.2.16 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 5:7
10.2.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 6:5

Chotěboř rozhodla v Ledči až ve třetím dějství

02.11.2015, Redakce Chotěboř

V neděli zajížděla Chotěboř na led poslední Ledče nad Sázavou a o výsledku rozhodla až v poslední třetině.

8. základní část, neděle 1.11.2015, 17:00
Ledeč nad S. - Chotěboř 1:6 (0:1, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky:18 Hajšman (Mašek), 28 Kraučuk (Fibikar, Veselý), 44 Dvořák, 50 Dvořák, 51 Svoboda (Dvořák, Žemlička), 60 Eis (Hospodka, Adamec)

Rozhodčí:Ing. Jan Čížek (Pardubice)– Mgr. David Potůček (Pardubice), Miroslav Kis (Pardubice)

Vyloučení: 7:6

Využití: 1:1

V oslabení: 0:0

Střely na branku soupeře:42

zásahy Peška-29, obdržené góly – 1, úspěšnost 96,67 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:6

Ledeč nad S.: Vaněk – Zmrhal, Svoboda, Vrátný, Hrabaň, Vala, Beneš, Šimůnek, Pecen, Smítka, Krajíček, Brýdl, Štěpán, Zadražil, Hlavnička, Blažek, Štěrba, Škorpík, Bernard, Havel Marek
Chotěboř: Pešek – Fibikar, Veselý, Vácha, Müller, Novotný, Heřmanský - Mašek, Hajšman, Kraučuk - Žemlička, Svoboda, Dvořák - Ludvík, Hospodka, Eis - Coufal, Adamec

V neděli zajížděla Chotěboř na led poslední Ledče nad Sázavou a o výsledku rozhodla až v poslední třetině.

K zápasu Chotěbořští hokejisté přistoupili zodpovědně od první minuty, byť se utkali se soupeřem, v té době, na posledním místě tabulky. Ale již několik předchozích kol hráčů Ledče nad Sázavou ukazovalo, že se nebude jednat o lehký zápas. V předchozích utkáních vždy své soupeře dost potrápili a většinou se rozhodovalo až v poslední části.

Ne jinak tomu bylo i v tomto utkání, soupeř nastoupil velmi aktivně, tlačil se do brány a první polovinu třetiny nás přestřílel. Hosté vyslali první střelu mezi tyče domácího Vaňka až po téměř pěti minutách. Postupně se však začal vývoj první třetiny otáčet a Chotěboř začala být více aktivní. Vše ale ztroskotalo na výborně chytajícím Pavlu Vaňkovi v brance domácí Ledče n/S. Ani dvě přesilové hry v první části nerozhodly o změně stavu. Přesto se hosté snažili o aktivní hru, která se nakonec přetavila v první trefu do branky domácích, o kterou se postaral Milan Hajšman po pěkné přihrávce Petra Maška. Nakonec hosté přestříleli domácí v poměru 11 ku 6 s výsledným stavem 0:1, byť měli v této části 3 samostatné úniky.

Do druhé části nevstoupili hosté šťastně, hned po 10 sekundách šli do oslabení, které přestáli bez úhony. Dvě minuty poté, co se vyloučený hráč hostí vrátil do hry, došlo k dalšímu vyloučení hráče z Chotěboře a tentokrát již hosty soupeř potrestal, kdy jim na to stačilo pouhých 11 sekund. Jediným střelcem domácích byl Marek Havel, přihrával mu Martin Smítka. Toto bylo logické vyústění zvýšené aktivity hry domácích v úvodu druhé části. Pak ale začali úřadovat hosté. Zvýšili tlak na branku a vynutili si dvě přesilové hry v průběhu necelých 2 minut. Jinými slovy hosté hráli 15 sekund 5 na 3 a těsně poté, co vyloučený domácí hráč skočil na led, podařilo se Michalu Kraučukovi vstřelit vedoucí branku, když se přesnou střelou trefil nad levé rameno domácího gólmana. Na gól přihrávali oba obránci první lajny, Jan Fibikar a Petr Veselý. Po tomto vstřeleném gólu to začalo na ledě vypadat jako na pouti. Domácí branku střelci z Chotěboře zasypali množstvím střel, mimo to se jim podařilo nastřelit dvakrát tyčku a dvakrát břevno domácí branky, hosté měli též několik samostatných úniků, přesto se jim nepodařilo vstřelit tolik potřebnou branku k uklidnění. Stav po druhé třetině byl 1:2 ve prospěch Chotěboře, ale bylo to pouze neproměňováním šancí, poměr na ledě byl jednoznačnější.

Na začátku třetí části hosté hráli téměř dvě minuty oslabení, které si přenesli z předchozí části. Nepustili však domácí do žádných větších akcí. Ve 44. minutě zajel do útočného pásma Luboš Dvořák, pomotal za brankou oba obránce, vyjel před bránu, kde objal další dva hráče a bravurně zakončil. Po šesti minutách si to zopakoval a po samostatné akci zvýšil stav na 1:4. V dalším střídání druhá útočná lajna potvrdila vítězství dalším vstřeleným gólem, o který se postaral Václav Svoboda, po přihrávce Luboše Dvořáka a Lukáše Žemličky. Hosté se po těchto rychle vstřelených brankách uklidnili a snažili se v poklidu dohrát utkání. Samozřejmě se tento stav nelíbil frustrovanému soupeři a snažil se hostující hráče u mantinelu dohrávat. Jeden takový zákrok se stal osudným pro domácího Marka Havla, který si u mantinelu vyšlápl na hostujícího obránce Marka Müllera. Ten mu však nasadil ukázkový bodyček a myslím si, že domácí Marek Havel ve své kariéře hokejisty ještě nikdy neměl nohy tak vysoko. Poté hosté ještě v  samotném závěru využili jednu ze svých 19 střel v  poslední části a završili skóre na 1:6. Posledním exekutorem byl Tomáš Eis, kterému přihrával Jan Hospodka a Jaroslav Adamec.

Toto utkání završilo první kolo soutěže a vzhledem k vývoji v tabulce bylo i dosti důležitým. Na naše borce se začíná dotahovat Choceň, která se se svými druholigovými posilami lepší zápas od zápasu, to samé je i u mužstva Hlinska, které posily vytáhly až na současné třetí místo. Oproti očekávání zaostává pouze Světlá nad Sázavou, která bude tuto středu doma dohrávat utkání s Chrudimí a poté v pátek 6.11.2015 bude zajíždět na náš zimní stadion v Chotěboři, kde se od 18:30 hodin střetne v derby s našimi hokejisty.

Tímto zvu všechny fanoušky, aby se přišli podívat na jistě zajímavé utkání, ve kterém bude potřeba v hledišti každého hlasu pro povzbuzení našich borců.