14.12.2015, Redakce Chotěboř
Přečteno: 3108x

3. sudá-lichá, středa 16.12.2015, 18:30
Chotěboř - M. Třebová 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 12 Dvořák, 17 Kašpar ( Žemlička), 38 Krejčí, 56 Činčila B. (Eis)

Rozhodčí: David Přichystal (Světlá nad Sázavou) – Tomáš Kukeně (Havlíčkův Brod), Jan Nedvěd (Havlíčkův Brod)

Nejlepší hráč hostí: Čikl Igor

Chotěboř: Pešek – Veselý, Müller, Novotný, Krejčí - Činčila B., Hospodka, Eis - Žemlička, Kašpar, Dvořák - Petržílek, Hajšman, Adamec - Coufal
M. Třebová: Vlach – Pokorný, Rajnoha, Kutmon, Faltus, Řehulka, Maška, Kršňák, Rosendorf, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop

Chotěboř nastoupila ke svému třetímu vzájemnému utkání s týmem HC Slovan Moravské Třebové, která je t.č. lídrem tabulky Krajské ligy mužů Pardubického kraje. Stále však chybí v základní sestavě spousta zraněných: Michal Kraučuk, Václav Svoboda, Petr Mašek, Václav Kadlec, Jakub Ludvík a od poloviny zápasu i Lukáš Žemlička, dále několik pracovně zaneprázdněných: Josef Vácha, Vít Hařmanský, Jan Fibikar.

Přesto, že se jednalo o první tým tabulky, domácí borci se jich nezalekli a hned od prvních vteřin začali hrát důsledný a rychlý hokej. Ve svém prvním střídání si mladík Marek Müller vyšlápl ve středním pásmu na kapitána hostů Igora Čikla a nasadil mu bodyček, vzápětí jej dohrál u mantinelu a na pěknou dobu kapitána vyvedl z míry. Ve 4. minutě se Lukáš Žemlička prosmýkl mezi beky, ale nezakončil dobře. Následně hráli přesilovou hru hosté, kdy byl vyloučen Lukáš Žemlička, bez využití. V polovině první části byl nejprve vyloučen domácí Petr Veselý a po minutě si naproti přisedl hostující Luboš Rosendorf, hrálo se 4 na 4. Po necelé půlminutě zachytil na modré puk Luboš Dvořák, přes obránce vystřelil těsně nad ledem k tyči a Chotěboř vedla 1:0. Po dalších 5 minutách se po pěkné kombinační akci prosadil Michal Kašpar, kterému před branku naservíroval přihrávku Lukáš Žemlička. Chotěboř vedla 2:0. Těsně před koncem třetiny ještě obě mužstva hrála přesilovku, obě bez využití. Poměr střel byl vyrovnaný – 11 ku 9.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování, tentokrát 7 návštěvníků mistrovského utkání, a byly jim předány vánoční ceny, které pro tuto příležitost poskytli následující partneři: Statek Doubravka Chotěboř, Solná jeskyně Havlíčkův Brod, Obecní lesy a zeleň Libice nad Doubravou, Pivovar Chotěboř a domácí hokejový klub. Ve 2. třetině pak byly ceny šťastným výhercům předány vedením HC Chotěboř. Všech sedm vylosovaných též obdrželo plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Druhá třetina začala opět sérií vyloučení na obou stranách, ale na obou stranách bez využití. Na straně domácích to byl nejprve Tomáš Krejčí a následně Jiří Novotný. Na straně hostí Tomáš Faltus. Na obou stranách se podařilo branky uchránit. Ve 24. minutě hosté nastřelili tyčku domácí branky. V polovině 2. třetiny došlo ke zranění Lukáš Žemličky, kdy byl atakován hostujícím hráčem a následně narazil v plné rychlosti do mantinelu a poranil si rameno. Do hry již nezasáhl a na straně domácích tak došlo k dalšímu velmi citelnému oslabení. Od této chvíle měli domácí takovou slabší pětiminutovku, kterou hosté ihned potrestali. Nejprve se hostům podařilo v plném početním stavu snížit na 2:1, kdy se trefil Martin Aulehla, přihrával Tomáš Faltus. Za další 2 minuty hráli hosté přesilovku, kdy byl na trestné lavici domácí Tomáš Krejčí, a udeřili podruhé. Po závaru před brankou vyrovnání zařídil kapitán Igor Čikl, přihrával Martin Řehulka a Roman Muselík. V tu dobu domácí nehráli dobře, špatně bruslili, nechávali hosty hrát a nebýt výborně chytajícího Matěje Peška, mohlo to dopadnout hůře. Ke konci třetiny se domácí vzpamatovali, postupně se dostávali do hry a bylo to znát. Naopak hosté nestačili a při jednom průniku nešetrně zranili Tomáše Eise v obličeji a vzhledem k tomu, že to bylo krvavé zranění, měli hrát domácí 4 minuty přesilovou hru. Domácím však stačilo 42 sekund na to, aby hostům ve skóre odskočili na rozdíl jediné branky. Od modré se trefil, střelou k tyči, Tomáš Krejčí. Následně z uloženého trestu dobíhala druhá dvouminutovka a navíc těsně před koncem třetiny došlo k vyloučení dalšího hráče Moravské Třebové. Rázem z toho byla přesilovka 5 na 3, která však trvala krátce a domácí ji nevyužili. V této části byl poměr vyloučených 3 ku 4, využití 1:1, poměr střel opět vyrovnaný 14 ku 15.

Ve třetí části se hrál rychlý hokej na obou stranách, hosté se více tlačili před branku, více stříleli a snažili se, jako lídr tabulky, získat na hřišti Chotěboře nějaký bod. Domácí odolávali statečně, i když někdy to záleželo již jen na Matěji Peškovi, ale byl zase perfektní, o čemž svědčí i jeho úspěšnost v zápase – necelých 95 %. Zlomový okamžik nastal až v samotném závěru, kdy se prosadil Benjamin Činčila, po přihrávce Tomáše Eise. V tu dobu do konce utkání zbývalo necelých 5 minut. Závěr si již domácí hráči pohlídali, hosté to sice zkoušeli bez brankáře, ale ani to jim úspěch nepřineslo a tak potřebné 3 body zůstaly na hřišti domácích. Domácí podali, i v této oslabené sestavě, bojovný výkon a zaslouženě obrali lídra tabulky o cenné body.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 87 – Benjamin Činčila, nejlepším hráčem HC Slovan Moravská Třebová byl vyhlášen hráč č. 61– Igor Čikl. Tito hráči obdrželi cenu od Pivovaru Chotěboř.

Poslední letošní mistrovské utkání odehraje domácí tým v Poličce tuto neděli 20. 12. 2015 od 17:00 hodin.

Touto cestou bych chtěl ale pozvat všechny fanoušky a také sponzory na domácí přátelské utkání, které se odehraje v neděli dne 27. 12. 2015 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva bude druholigový tým BK Havlíčkův Brod, ve kterém účast přislíbili i Lukáš Endál a Miroslav Třetina. Přijďte se pobavit a podpořit domácí tým.