14.10.15 | Chotěboř - M. Třebová | 4:6
13.1.16 | M. Třebová - Chotěboř | 9:3

Chotěboř veze z Moravské Třebové 1 bod

17.11.2015, Redakce Chotěboř

V dnešním duelu Moravská Třebová dotahovala vedení hostů. Nakonec se jim podařilo pár minut před koncem 3. třetiny vstřelit vyrovnávací branku v přesilové hře a v prodloužení rozhodli, že 2 body zůstávají v Třebové.

13. základní část, úterý 17.11.2015, 17:00
M. Třebová - Chotěboř 4:3p (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22 Dvořák, 38 Hospodka (Svoboda), 50 Hospodka (Eis)

Rozhodčí:Josef Barek (Pardubice) – Bc. Martin Vepřovský (Hlinsko), Jaromír Říha (Hlinsko)

Vyloučení: 6:8 navíc Kadlec na 10 minut a následně do konce utkání

Využití: 2:1

V oslabení: 0:1

Střely na branku soupeře:29

zásahy Peška-44, obdržené góly – 4, úspěšnost 91,67 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání:0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3 v prodloužení

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 7 – Jan HOospodka

Nejlepším hráčem týmu za HC Slovan Moravská Třebová byl vyhlášen hráč č. 89 - Lukáš Duba

M. Třebová: Vlach – Pokorný, Rajnoha, Kobza, Kutmon, Faltus, Maška, Kršňák, Rosendorf, Muselík, Čikl, Černý, Duba, Prokop, Tomiga
Chotěboř: Pešek – Fibikar, Veselý, Vácha, Kadlec, Novotný, Heřmanský, Müller - Mašek, Ludvík, Kraučuk - Dvořák, Svoboda, Eis - Coufal, Hospodka, Činčila Benjamin

První třetina začala v bouřlivé atmosféře, ve velkém tempu, přesto se ani jednomu týmu nepodařilo vstřelit kýženou branku. V této části sehrálo každé mužstvo jednu přesilovku, poměr střel byl 10 ku 12 ve prospěch hostující Chotěboře.

Ve druhé části začala Chotěboř aktivně a již po 32 sekundách hrála svojí druhou přesilovku, kterou se jí tentokrát podařilo využít. Šťastným střelcem byl Luboš Dvořák. Těsně před skórováním však domácí opět faulovali a tak se z trestné lavice vrátil první vyloučený a započala další přesilová hra. Tu však hosté nevyužili a následně sami hráli v rozmezí deseti minut třikrát oslabení. V početní nevýhodě obstáli na jedničku, navíc při třetím oslabení ujeli Václav Svoboda a Jan Hospodka, kdy druhý jmenovaný po přesné přihrávce s přehledem překonal domácího gólmana Vlacha. Rázem Chotěboř vedla 0:2 a tento stav si udržela do konce druhé části. Vyloučení bylo v této části vyrovnané 3 ku 3, zato ve střelbě se více dařilo domácím, kteří hosty přestříleli v poměru 18 ku 12.

Do třetí části hostující Chotěboř nevstoupila vůbec dobře, po 59 sekundách faulovala a domácím trvalo minutu než snížili stav na 1:2, kdy se za domácí trefil Lukáš Duba, po přihrávkách veterána Michala Černého a Luboše Rosendorfa. Po minutě udeřili domácí podruhé a vyrovnali stav na 2:2, tentokrát skóroval právě veterán Michal Černý a přihrával mu kapitán domácích Igor Čikl. V této části hráli hosté nedůsledně, domácí je nepouštěli do větších akcí. V polovině třetiny se přesto dostal do brejku Jan Hospodka a v zakončení se nemýlil. Do brejku ho přesnou přihrávkou vyslal Tomáš Eis. Pak ale úřadoval pardubický hlavní rozhodčí Josef Barek, který nám postupně vyloučil několik hráčů a domácí se nakonec po několika nepodařených početních výhodách prosadili a v čase 57:12 vyrovnali stav na 3:3. Rozhodčí však zase v této části viděl pouze „fauly“ hostů a opět Chotěboř poslal do oslabení. Fauly domácích ignoroval, hru v šesti neřešil, ani čároví se v této části nezachovali zrovna férově.

Hra dospěla až do prodloužení, kde hráli hosté půl minuty ve třech, oslabení však přestáli bez úhony. Ve druhé minutě prodloužení se snažil Václav Svoboda poslat do brejku svého spoluhráče, bohužel však trefil hokejku obránce Michala Rajnohy, který prudkou střelou překonal, do té doby opět výborně chytajícího, Matěje Peška. Druhý bod si tak ponechali domácí na své stadionu.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje v neděli dne 22. 11. 2015 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři. Soupeřem domácího mužstva bude tentokrát HC Chrudim. Na tomto utkání budou opět vylosováni majitelé vstupenek, kteří obdrží ceny od sponzorů.