30.10.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 5:6
29.1.17 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 12:2
19.2.17 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 3:8

Chotěboř zvítězila v Ledči 4:7

12.01.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4424x

Chotěboř nastoupila na ledě HC Ledeč nad Sázavou sebevědomě s vědomím, že je potřeba naplno bodovat. Od začátku na ledě dominovala a od 6. minuty vedla 0:1. Po dvou minutách přidala druhou branku v přesilové hře. Soupeř však do pěti minut 2 brankami srovnal a snažil se zápas zdramatizovat. V polovině druhé části navíc soupeř přidal 3. branku a vedl 3:2. Hostující Chotěboři se však nedařilo překonat výborně chytajícího gólmana domácích Davida Vacka. Podařilo se jí to až dvě minuty před koncem a opět bylo srovnáno, stav 3:3. Do začátku třetí části vstoupili lépe domácí, kterým se podařilo opět strhnout vedení na svou stranu a zvýšit stav na 4:3. Hostující Chotěboř však ve 3. třetině vyvinula velký tlak a nakonec v poslední desetiminutovce vstřelila ještě 4 branky a po zásluze si odváží cenné 3 body za vítězství 4:7.

5. druhá část, středa 11.1.2017, 18:30
Ledeč nad S. - Chotěboř 4:7 (2:2, 1:1, 1:4)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Svoboda (Eis), 8 Dvořák (Kadlec, Eis), 38 Dvořák (Mašek Patrik, Nermuť), 48 Hospodka (Mašek Petr), 50 Svoboda (Dvořák), 55 Hospodka (Činčila Benjamin), 59 Hajšman (Mašek Petr, Činčila Benjamin)

Branky a nahrávky (Ledeč nad Sázavou): 11 Křesťan (Havel Marek, Štěpán), 14 Bambula (Štěrba), 28 Blažek (Bambula), 42 Havel Marian (Bambula, Štěrba)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) – Mgr. Martin Vepřovský (Hlinsko), Mgr. David Urubčík (Hlinsko)

Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:7

Ledeč nad S.: Vacek – Buchta, Vala, Beneš, Zmrhal, Šimůnek – Křesťan, Bambula, Procházka, Hlavnička, Blažek, Štěpán, Havel Marek, Havel Marian, Krajíček, Hubert, Zadražil, Štěrba
Chotěboř: Pešek –Kadlec, Kopecký, Krejčí, Ludvík, Musílek, Hajšman - Dvořák, Svoboda, Eis - Hospodka, Mašek Petr, Činčila Benjamin – Nermuť, Málek, Mašek Patrik

Hostující Chotěboř začala velmi aktivně již od prvního hvizdu. Soupeře téměř vůbec nepouštěla ze svého pásma. V permanenci byl od prvních minut i domácí gólman David Vacek, který musel od začátku řešit spoustu gólových situací. K první vážnější akci došlo ve 4. minutě, kdy v útočném pásmu zachytil puk Michal Málek, který jej posunul na Tomáše Nermutě a ten přesně přihrával před branku na Patrika Maška, jehož teč gólman vyrazil. Z dalšího závaru před brankou mohl skórovat Benjamin Činčila, kterému se však ani napodruhé nepodařilo dostat puk za záda Davida Vacka. Stav se měnil až v 6. minutě, kdy si to Václav Svoboda mezi kruhy vyměnil s Tomášem Eisem a následně prudce vystřelil, kdy puk gólmanovi propadnul pod lapačkou. Bylo z toho zasloužené vedení 0:1. Hosté vystřídali a vzápětí se dostal do samostatného úniku Petr Mašek, který byl faulován, přesto zakončil střelou mimo branku. Na trestnou putoval Filip Šimůnek za podražení. Hosté sice vytvořili tlak, vyslali na gólmana pár střel, ale branku se jim vstřelit nedařilo. Až těsně před koncem se podařilo hostující Chotěboři zúročit nacvičenou akci, kdy puk putoval z levé strany od Tomáše Eise na modrou na Václava Kadlece, který pálil a Luboš Dvořák vyražený puk zavěsil do víka. Domácí si vzali oddechový čas, ale moc jim to nepomohlo. A mohlo být ještě veseleji, když v 10. minutě prudce pálil od modré Dominik Kopecký, odraženého puku se zmocnil Václav Svoboda, vytáhl si z branky gólmana, kterého po zemi prostřelil, ale bohužel puk těsně minul pravou tyč. Naopak soupeř se dostal do své první šance, kdy se hostující Chotěboři nepodařilo nadvakrát vyhodit z pásma puk a soupeř trestal. K puku se dostal Vít Křesťan, který vystřelil, Matěj Pešek střelu vyrazil a následně ten samý střelec po ledě snížil na 1:2. V té době to byla 4. střela na branku hostů. Asistence Marek Havel a Jan Štěpán. Chotěboř soupeře ale opět zatlačila, v útočném pásmu se snažila vedení zvýšit, ale na modré puk ztratila, dostal se k němu Jan Štěrba, který jej posunul na střed do brejku na Jiřího Bambulu, který zakončil střelou po ledě. Vypadalo to, že Matěj Pešek má puk pod betonem, ale najednou se se štěstím pro domácí objevil v brance a bylo z toho vyrovnání na 2:2. Chotěboř se ale nepoložila a hned v následujícím střídání vyslal Tomáš Krejčí do brejku Petra Maška, který proskočil kolem beka a zakončil. Puk, stejně jako u nás, projel pod gólmanem, ale ten jej, k naší smůle, za sebou zastavil lapačkou. V další minutě šel do brejku Tomáš Eis, kterého na střed vyslal Václav Svoboda, ale ani tady se skóre neměnilo. Poslední větší šance hostů byla v 16. minutě, kdy po levé straně puk potáhl do třetiny Luboš Dvořák, nahrál jej na Tomáše Eise, který se protáhl kolem beka a přesně nahrál před branku na zadní tyč na Jana Hospodku, který do prázdné nedal, protože David Vacek opět zázračně vyrazil. Ke konci třetiny se stav již neměnil, poměr střel byl 13 ku 23.

Do druhé třetiny hostující Chotěboř opět vlétla s chutí, aktivně, kdy si všechny 3 lajny vytvářely spoustu šancí. Ve 24. minutě třetí lajna uzamkla domácí ve třetině, Patrik Mašek se pěkně uvolnil a dával to před branku na Tomáše Nermutě, bohužel zase jsme ztroskotali na gólmanovi domácích. V dalším svém střídání se třetí lajna opět prosadila, kdy celé hřiště projel Tomáš Nermuť, zakončil mezi nohy a gólman puk se štěstím udržel. Ale byli to zase domácí, kteří ze svého náhodného nahození na branku z pravé strany zvýšili vedení na 3:2. Puk byl bohužel tečovaný, tak s ním gólman moc nezmohl. Šťastným střelcem byl Petr Blažek, nahrával Jiří Bambula. V dalším střídání vypíchl puk na modré Václav Kadlec, šel do brejku, ale na druhé modré byl podražen Víťou Křesťanem a byla z toho druhá přesilovka. V ní měli hosté pár povedených střel, ale skóre se neměnilo. Velkou šanci na vyrovnání měl ve 32. minutě Luboš Dvořák, který se po předchozím závaru 1. lajny ocitl sám před gólmanem, ale ten zázračně jeho střelu vykryl. Ve 34. minutě skřípla soupeře 3. lajna, měli 3 nebezpečné střely za střídání a zakončeno to bylo faulem na Milana Hajšmana. Provinil se opět Filip Šimůnek, opět podražení. Hosté však ani tuto přesilovku v druhé části nevyužili. Chotěboř se dočkala vyrovnání až 2 minuty před koncem druhé části. Opět se podařilo naší 3. lajně soupeře zmáčknout v jejich třetině, navíc byli podpořeni o již vystřídaného Luboše Dvořáka. A právě on byl šťastným střelcem vyrovnávacího gólu, po přihrávkách Patrika Maška a Tomáše Nermutě. Tato část byla slabší na střely, přesto byla Chotěboř výrazně lepší než soupeř, poměr 9 ku 15.

Na začátku třetí části hosté špatně střídali, nepokryli dostatečně hráče a k puku se na naší modré dostal Marian Havel, který si sjel mezi kruhy a dělovkou přes lapačku prostřelil Matěje Peška. Soupeř z těch minima střel zase vytěžil maximum a opět se dostal do vedení, tentokrát 4:3. Hostující Chotěboř ale stále bojovala, většinou už jen s gólmanem Davidem Vackem, který naše hráče přiváděl k šílenství. Tento zápas mu vyšel parádně. Ve 43. minutě Patrik Mašek vymíchal v roku obránce Šimůnka a poslal přesný pas před branku na Tomáše Nermutě. Jeho střelu opět kryl domácí gólman. O minutu později úřadoval Tomáš Eis, který se v pásmu krásně uvolnil, přešel před dva hráče a naservíroval to na Luboše Dvořáka. Po jeho střele všichni zvedali ruce, bohužel ale puk zůstal v lapačce po neskutečném zákroku gólmana. Ve 47. minutě se dostal Václav Svoboda ke střele z bezprostřední blízkosti, opět hosté neuspěli. Až přišla zlomová 48. minuta, Petr Mašek vybojoval v rohu kotouč, objel branku a zpoza brány zakončil. Gól sice nedal, ale odražený puk s přehledem zakončil Jan Hospodka a bylo tu vyrovnání na 4:4. O 2 minuty později přidal další branku Václav Svoboda, přihrával Luboš Dvořák. A bylo veseleji, z hostující Chotěboře spadla nervozita a to se projevilo v následujícím překonávání gólmana. Bohužel střelu Petra Maška ještě zastavila tyčka. V dalším střídání Milan Hajšman vyslal juniora Michala Málka do brejku, ten jej však nedokončil, protože byl faulován. Za další podražení šel na trestnou lavici Filip Šimůnek, v zápase již potřetí. Po minutě hosté přesilovku využili, když se po přihrávce Benjamina Činčily parádně trefil bekhendem do víka Jan Hospodka. V 56. minutě to poprvé trochu zajiskřilo a vzápětí došlo ke vzájemnému vyloučení Patrika Maška za sekání a Víti Křesťana na vysokou hůl. Poslední šanci měli domácí, když šli do ojedinělého protiútoku. Situaci před gólmanem hasil Tomáš Krejčí a byl oceněn 2 minutami za držení protihráče. Domácí sáhli ke hře bez gólmana. V té době svítil na tabuli čas 57:47. Domácí přesilovku ale nesehráli dobře, Chotěboř hned vyhodila přes celé hřiště a v následujícím protiútoku domácích se k puku dostal u mantinelu Benjamin Činčila, vybojovaný puk poslal na Petra Maška a ten jej přihrál dozadu na Milana Hajšmana, který puk poslal přes celé hřiště a mířil přesně. Stav 4:7 byl nakonec stavem konečným. Poměr střel byl 6 ku 23.

Závěrem je třeba říci, že sice hosté sice byli celý zápas aktivnější, více stříleli, měli více šancí, ale to, co předvedl domácí gólman David Vacek, vše smazalo. Kryl 55 střel, obdržel 6 branek, 1 byla do prázdné. Navíc 2 branky obdržel v oslabení. Náš gólman měl více práce v první části, jinak zbytek zápasu byl pro Matěje Peška zkouškou odolnosti. Ono koncentrovat se na 5 střel za třetinu není jednoduché. Jinak je třeba pochválit celé mužstvo, všechny 3 lajny měly spoustu gólovek, nakonec se všechny prosadily i střelecky. Využili jsme 2 přesilovky ze 4, tedy 50 %. Navíc se hrálo disciplinovaně, bez zbytečných chyb a vyloučení.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 29.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 4. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.