18.9.13 | Světlá nad S. - Chotěboř | 7:2
12.11.14 | Světlá nad S. - Chotěboř | 3:1
8.1.15 | Chotěboř - Světlá nad S. | 2:5

Chotěbořští hokejisté odehráli derby na plno a srdíčkem

12.11.2014, Redakce Chotěboř

Naplno a s chutí odehrané utkání sice nepřineslo body, ale hráči předvedli hodně slušný výkon a obětavost. Světlá - Chotěboř 3:1.

Domácí byli před tímto duelem jasným favoritem,Chotěboř ale podala dobrý výkon a nemusí se za výsledek stydět.

Utkání začalo pro hosty dvojnásobným vyloučením a poté ještě prodlouženou přesilovkou 5 na 3.Chotěboř s velkým nasazením přečkala oslabení a domácí marně dobývali Novákovu branku,místy to byl drtivý tlak domácích,hosté dobře bránili a výkon gólmana Nováka přiváděl střelce Světlé do mdlob.V závěru první části měli výhodu přesilovky 5 na 3 i hosté a Fibikar jen se štěstím pro domácí neskóroval.Ve druhé třetině ve 26.min. bohužel neprostřelil při TS Koubského Kraučuk a domácí zanedlouho trestali a otevřeli skóre.V čase 32:40 se k odraženému puku dostal Fibikar a tentokrát se už nemýlil a srovnal na 1:1.Domácí už tolik nedominovali a Chotěboř se dostala do několika slibných šancí.V závěru přece jen domácí strhli vedení na svou stranu.V poslední části pak po hrubé chybě hostů v obranném pásmu,navýšili domácí vedení na 3:1 a to se do konce utkání i po několika gólových šancí na obou stranách už nezměnilo.Chotěboř podala ve Světlé velmi bojovný a sympatický výkon.Pochvalu zaslouží všichni hráči a především výkon gólmana Nováka byl nadstandartní.Věřme,že se vrací ten tým,kterého fanoušci znali z minulé sezony.V dnešním utkání v dresu Chotěboře poprvé nastoupil na střídavý start junior z Havlíčkova Brodu Hlídek Ondřej a rozhodně nezklamal.

8.kolo, středa 12.11.2014, 18:30
Světlá nad S. - Chotěboř 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:28 Kříšťan (Žák,Včela P.) 38 Blažek (Dolinský). 47 Žák (Včela P) - 32 Fibikar . Rozhodčí:Prchal - Špulák, . Vyloučení:4:4 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:257 . Střely na branku:27:19 . Průběh utkání:1:0,1:1,2:1,3:1 .
Světlá nad S.: Koubský (57 Zvolánek)- Šíma, Venc, Doležal, Špatenka, Včela P.,Štros, Kříšťan, Kubát, Doležal, Kopecký, Dolinský, Blažek, Dušátko, Včela O., Svoboda, Žák
Chotěboř: Novák - Heřmanský, Ludvík, Adamec, Novotný, Veselý, Hlídek, Kraučuk, Hospodka, Piskač, Fibikar, Hajšman, Vlček, Činčila, Petržílek, Muller,