14.10.15 | Chotěboř - M. Třebová | 4:6
13.1.16 | M. Třebová - Chotěboř | 9:3

Moravská Třebová veze z Chotěboře 3 body

15.10.2015, Redakce Chotěboř

I přes bojovný výkon a dohánění manka vstřelených branek, se chotěbořštím nepodařilo okrást Moravskou Třebovou ani o bod.

4. základní část, středa 14.10.2015, 18:30
Chotěboř - M. Třebová 4:6 (1:1, 3:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 18 Müller (Hospodka), 37 Kadlec (Hospodka), 37 Hajšman (Dvořák), 40 Dvořák

Rozhodčí: Doležal Jan (Havlíčkův Brod) - David Přichystal (Světlá nad Sázavou), Michal Veverka (Světlá nad Sázavou), delegát Anton Lobo (Havlíčkův Brod)

Vyloučení: 4:6

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Střely na branku soupeře:31

zásahy Peška-39, obdržené góly – 6, úspěšnost 86,67 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5, 4:6

Chotěboř: Pešek – Fibikar, Kadlec, Krejčí, Novotný, Veselý - Mašek, Müller, Hospodka, Dvořák, Eis, Hajšman, Coufal, Adamec, Jambor
M. Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Havlík, Kobza, Kutmon, Faltus, Řehulka, Maška, Mička, Kvapil, Rosendorf, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop

Chotěbořští hokejisté nastoupili dnes ke svému druhému domácímu zápasu, kdy vyzvali hokejisty HC Slovan Moravská Třebová.

Dnes ale nastoupili domácí ve značně oslabené sestavě. Mimo dlouhodobě nemocných (Ondřej Bělohlávek, Martin Vlček) chyběli i studenti (Lukáš Žemlička, Václav Svoboda) a dále pracovně zaneprázdněni (Michal Kraučuk, Vít Heřmanský, Marek Piskač, Pavel Marek). Na rozbruslení se dále ukázal i Jakub Ludvík a Josef Vácha, bohužel u obou stav jejich třísel nedovoloval do utkání nastoupit, tedy chybělo 10 hokejistů základní sestavy. V sestavě proto nastoupilo 7 hráčů ročníku 1994 nebo 1995. Přesto domácí na ledě podali bojovný výkon a snažili se tento hendikep smazat.

Začátek utkání byl jednoznačně v režii hostující Moravské Třebové. Naše borce přehrávali ve všech ukazatelích. Jen díky vynikajícímu výkonu Matěje Peška domácí udrželi po většinu první třetiny čisté konto. Stav se měnil až v 16. minutě, kdy naší chybu potrestal hostující Luboš Rosendorf. Ke konci třetiny si ve středním pásmu Marek Müller převzal od obránce přihrávku, projel přes hostující obránce do útočného pásma, kde si narazil s Janem Hospodkou a následně vyrovnal stav na 1:1. Tento stav vydržel do konce třetiny. V této části nás soupeř přestřílel v poměru 6 ku 16, hráli jsme jednu přesilovku a dvě oslabení, oboje bez využití.

V průběhu 1. přestávky došlo opět k vylosování 2 návštěvníků mistrovského utkání a byly jim předány ceny, které pro tuto příležitost poskytla p. Zemanová z Chotěboře. Jednalo se o krásné DVD, na kterém je z paluby letadla natočena Chotěboř a okolí. Následně malí hokejisté vhodili do tribuny mezi fanoušky 3 tenisové míčky s tím, že šťastlivci si to ve 2. třetině rozdají ve střelbě na branku.

Ve druhé části se poměr sil trochu vyrovnal, ale přesto na domácím mužstvu bylo vidět oslabení absencí mnoha opor. Přesto to domácí nevzdávali a bojovali o přijatelný výsledek. V polovině zápasu ale udeřili hosté, kdy nejprve skóroval Michal Maška a po chvíli zvýšil Igor Čikl, který byl mimo jiné na konci zápasu vyhlášen jako nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Slovan Moravská Třebová. Na tento stav však domácí odpověděli tím nejlepším způsobem již po 21 sekundách. Po krátkém zámku v útočném pásmu se podařilo Václavu Kadlecovi od modré propálit vše, co mu stálo v cestě a podařilo se mu trefit levé „víko“. Přesnou nahrávku mu nasměroval Jan Hospodka. Viditelně překvapení hosté se po vhazování ani nestačili rozkoukat a po 7 sekundách to bylo již 3:3. Vyrovnání zařídil Milan Hajšman po přihrávce Luboše Dvořáka, podařilo se mu umístěnou střelou najít skulinku v betonech hostujícího gólmana Turka. V této části to ale nebylo vše, dvě minuty před koncem se hostům podařilo opět zvýšit stav, tentokrát zásluhou Tomáše Faltuse. Domácí však zbraně nesložili, bojovali až do samotného konce třetiny a to se jim nakonec vyplatilo, kdy Luboš Dvořák prokličkoval půl hřiště a 5 sekund před koncem již potřetí vyrovnal stav utkání, tentokrát na 4:4. V této části se stav střel mírně zlepšil, přesto nás soupeř zase přestřílel, tentokrát 8 ku 13. V této části jsme ale hráli 3 přesilovky, kdy na počátku třetiny jsme hráli více jak minutu přesilovku 5 na 3. Hosté hráli jednu přesilovku, obě mužstva bez využití.

Ve 2. přestávce proběhla, po úpravě ledu, avizovaná soutěž ve střelbě na branku. Vítěz obdržel vstupenku do solné jeskyně v Havlíčkově Brodě. Všichni tři vylosovaní obdrželi též plakát A-týmu a volnou vstupenku na příští zápas.

Ve třetí části domácí zvýšili svůj výkon, byli aktivnější, měli spoustu šancí, bohužel se jim nepodařilo vstřelit branku. Naopak hosté ve 45. minutě poté, co se domácím těsně nepodařil brejk a následně se kvůli zakázanému uvolnění vhazovalo u nás v pásmu, vstřelili branku téměř ihned po vhození kotouče. Domácí ani po této spršce zbraně nesložili, snažili se něco na soupeře vymyslet, bohužel se jim gólmana již nepodařilo prostřelit, byť měli spoustu „tutovek“. Nakonec soupeř potrestal naší chybu 2 minuty před koncem, kdy zvýšil na konečných 4:6. Obě branky soupeře v poslední části obstaral Martin Aulehla. V této části jsme soupeře přestříleli jednoznačně v poměru 17 ku 10, bohužel jsme branku nevstřelili.

Na závěr byly předány ceny nejlepším hráčům obou mužstev. Za domácí HC Chotěboř cenu obdržel hráč č. 19 Luboš Dvořák a za hostující HC Slovan Moravská Třebová cenu obdržel hráč č. 61 Igor Čikl. Ceny poskytla firma Marek-Fialka Ovoce a zelenina z Chotěboře.

Rád bych vás touto cestou pozval na další mistrovské utkání, které se bude konat dne 21.10.2015 od 18:30 hodin na ZS v Chotěboři, kde se domácí utkají s týmem HC Hlinsko.