Vzájemné zápasy
19.10.16 | Hlinsko - Chotěboř | 6:5
27.11.16 | Chotěboř - Hlinsko | 4:8
12.3.17 | Hlinsko - Chotěboř | 3:2
15.3.17 | Chotěboř - Hlinsko | 0:3
Statistiky zápasu
Související články
Facebook

Přesilovky rozhodly v Hlinsku o prohře 6:5

Přesilovky rozhodly v Hlinsku o prohře 6:5
20.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4665x

Chotěboř v Hlinsku začala velice smolně, již v 19. vteřině inkasovala po hrubé chybě obránce. V první třetině se jí podařilo sice vyrovnat, ale vzápětí inkasovala hned ze svého prvního oslabení. V úvodu druhé části inkasovala Chotěboř ve svém druhém oslabení. V polovině zápasu došlo k obratu a vyrovnání na 3:3, ale opět se hosté dostali do vedení poté, co na ledě ležel faulovaný hráč Chotěboře a hosté se tak bránili ve čtyřech hráčích. Do konce druhé části se ale hostům podařilo vyrovnat na 4:4. Úvod třetí části patřil opět domácím, kteří ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách zvýšili až na rozdíl dvou branek. V závěru hosté ještě korigovali na konečných 6:5, ale vyrovnat se jim už bohužel nepodařilo.

 
6. základní část, středa 19.10.2016, 18:30
Hlinsko - Chotěboř 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 13 Klofáč (Dvořák), 28 Eis (Dvořák, Müller), 30 Dvořák (Müller), 37 Dvořák (Eis), 58 Dvořák (Vácha)

Branky a nahrávky (Hlinsko): 1 Dítě (Hron), 16 Dítě (Sobotka), 21 Poskočil (Dítě, Koželuh), 35 Sobotka (Havel, Chvojka), 44 Dítě (Kunz), 46 Chvojka (Sobotka, Poskočil)

Rozhodčí: Ing. Jiří Kareš (Pardubice) – Jan Suchánek (Pardubice), Aleš Zemánek (Pardubice)

Vyloučení: 10:11 z toho Koželuh (Hlinsko) 10. minut + OK do konce, Saifr (Hlinsko - gólman) 10. minut, Vácha (Chotěboř) 10. minut

Využití: 4:1

V oslabení: 0:0

Diváci: 100

Střely na branku soupeře: 30

zásahy Peška-18, obdržené góly – 6, úspěšnost 75,00 %, odchytal 45:37 minut

zásahy Hamariče-5, obdržené góly – 0, úspěšnost 100,00 %, odchytal 14:23 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4

Hlinsko: Gregor (21. Saifr) – Kunz, Poskočil, Sobotka, Machovec, Koželuh – Králíček, Bláha, Dítě, Tulis, Zdražil, Chvojka, Hron, Havel, Velinský
Chotěboř: Pešek (46. Hamarič) – Vácha, Kopecký, Müller, Klofáč, Krejčí, Piskač - Hajšman, Mašek Petr, Mašek Patrik – Dvořák, Svoboda, Eis - Činčila Benjamin, Langhans, Činčila Šimon
 

 Komentář

Celé utkání poznamenala hrubá chyba kapitána hostí Josefa Váchy, který v obranném pásmu v rohu vyhodil kotouč podél mantinelu přímo na hůl Josefa Hrona, který ihned střílel a nekrytý Jiří Dítě z dorážky překonal Matěje Peška. K vážnějšímu ohrožení domácí branky mohlo dojít ve 4. minutě, kdy byl v samostatném úniku Petr Mašek. Byl však podražen Romanem Sobotkou a hosté šli do první přesilovky. Bez využití. V 8. minutě naopak fauloval hostující Ondřej Langhans. Podražený Martin Zdražil však předvedl filmový kousek a po zásluze putoval taky na trestnou lavici za filmovaný pád. V době, kdy se Ondřej Langhans dostal z trestné, převzal si přihrávku na modré, ale bohužel nepřehodil z bezprostřední blízkosti gólmana Tomáše Gregora. Po chvíli se podařilo Šimonu Činčilovi vybojovat na modré puk, který přihrál na bratra Benjamina, který v samostatném úniku taktéž nedal. V polovině utkání byl hostující Dvořák podražen za brankou Tomáše Gregora obráncem Lukášem Poskočilem, ale ani tentokrát se nepodařilo zvýšit vedení hostů. Následně se podařil průnik přes 3 hráče i Šimonu Činčilovi, ale ani on neměl přesnou mušku. To byla v první části už několikátá vyložená šance, ale domácí branka byla zakletá. Protrhnout smůlu se podařilo až druhé lajně, kdy Luboš Dvořák, byť hákován, stačil přihrát na modrou na Rosťu Klofáče, který nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě a vymetl víko domácí branky. Následně měli tutovku i domácí, ale Matěj Pešek vše pochytal. Pak přišla 15. minuta, kdy byl vyloučen v útočném pásmu Milan Hajšman za podražení. Domácí se nemýlili a těsně před koncem přesilovky se jim podařilo zvýšit na 2:1. Šťastným střelcem byl opět Jiří Dítě, kterému tentokrát přihrával Roman Sobotka. Hosté dál tlačili, rvali se o každý puk, od domácích schytali spoustu tvrdých ran, ale bohužel se jim nepodařilo vyrovnat. Necelou minutu před koncem opět úřadoval hlavní sudí Jiří Kareš a vyloučil hostujícího Tomáše Krejčího za faul kolenem. Domácí se vrhli do útoku, ale vzhledem ke kvalitě ledu se jim již nepodařilo překonat gólmana Matěje Peška, stav 2:1 vydržel. Poměr střel byl vyrovnaný 13 ku 12.

Ve druhé části, se po úpravě ledu dohrávala přesilovka z konce první třetiny. Opět se domácím podařilo, těsně před jejím vypršením, skórovat a zvýšit tak stav na 3:1. Střílel Lukáš Poskočil, nahrával Jiří Dítě a Aleš Koželuh. Vzápětí, ve 22. minutě, domácí opět zahrozili, ale přestřelili prázdnou branku. To se opakovalo i ve 26. minutě, kdy domácí útočili 3 na 2 a opět přestřelili prázdnou branku překonaného Matěje Peška. Cenné na výkonu hostů bylo to, že to ani po tomto několikaminutovému výpadku nezabalili, oklepali se a pomalu se dostávali do hry. Dále bojovali, měli další šance, ale vše likvidoval gólman Vladimír Saifr, který na začátku druhé části vystřídal Tomáše Gregora. K velkému obratu zavelela opět druhá lajna, kdy na obranné modré ve vzduchu zachytil kotouč Marek Müller, zpracovaný puk poslal doleva na útočnou modrou na Luboše Dvořáka, který nahrával před branku najíždějícímu Tomáši Eisovi, kterého trefil do bruslí, od kterých se puk odrazil za záda Vladimíra Saifra. Vzhledem k tomu, že došlo k čistému nastřelení, bez další účasti útočícího hráče, hlavní sudí gól bez problému uznal. V následujícím střídání druhá lajna opět zahrozila. Uzamkla domácí v jejich třetině a z následné střely od modré, kterou vyslal Marek Müller, se zrodilo vyrovnání. Domácí gólman střelu vyrazil, ale na dorážku Luboše Dvořáka již nestačil. Bylo vyrovnáno, 3:3. Následně vyfasoval za protesty Aleš Koželuh nejprve 10 minut a za další odchod do kabin. Za dalších 5 minut bylo ale vše jinak. Nejprve domácí přestáli 2 oslabení, když na trestné seděl nejprve Milan Hajšman za sekání a následně Marek Müller za hrubost. Když se druhý jmenovaný vrátil na led, zapojil se ihned do bránění, ale vzápětí byl faulován Josef Vácha úderem do zad, jsa zraněn, ležel uprostřed obranného pásma a hlavní sudí nechal plynout hru. Bohužel pro hosty to byla vlastně přesilovka, kterou se štěstím domácí Roman Sobotka proměnil. Nahrával mu Martin Havel a Radovan Chvojka. To byl velmi nešťastný okamžik, který hlavní sudí vyhodnotit tak, že hosté nebyli v držení puku, proto nepískal. Že však hráli ve čtyřech, ho zjevně nezajímalo. Štěstí nebo spravedlnost však nakonec rozhodla o tom, že v následné přesilovce opět druhá lajna skórovala. Na modré si vyměnili puk obránce s útočníkem a vzápětí od modré střílel dělovkou po ledě Tomáš Eis. Před brankou puk tečoval Luboš Dvořák a svým druhým gólem srovnal na 4:4. Zvýšit vedení mohli hosté na konci druhé části při vyloučení Daniela Králíčka, ale zase tolik štěstí neměli. Nerozhodný stav tedy vydržel až do konce druhé části. Poměr střel byl vyrovnaný 8 ku 8.

Ve třetí třetině jsme byli opět nedisciplinovaní, opět došlo k dalším zbytečným vyloučením. Ve 43. minutě usedl na trestnou lavici Marek Piskač za podražení a domácím tentokrát stačilo 19 vteřin na to, aby vstřelili vítězný gól. Postaral se o něj svým hattrickem Jiří Dítě, když od modré překonal přesnou střelou nad ledem k pravé tyči hostujícího Matěje Peška. Přihrával Lukáš Kunz. Místo vyrovnání hosté opět faulovali, tentokrát šel na trestnou Ondřej Langhans za hákování. Po chvíli k němu přisedl i Dominik Kopecký za zdržování hry, když za brankou hostí zalehl kotouč. To už bylo pro hosty zlé. Začala přesilovka 5 na 3, která trvala pouhých 11 vteřin, protože na modré napřáhl Radovan Chvojka a jako přes kopírák, do toho samého místa, zařídil šestou branku. Nahrával Roman Sobotka a Lukáš Poskočil. Tímto gólem vyhnal z branky Matěje Peška, pro kterého to nebylo úplně šťastné a povedené utkání, navíc u posledních dvou branek od modré určitě není bez viny. Na jeho místo nastoupil Tomáš Hamarič, který do konce třetiny kryl 5 střel a udržel čisté konto. Hosté se pak ještě v polovině třetiny pokoušeli o obrat, když byl na trestné Robert Bláha, ale využití nulové. Ke konci se ještě prosadil svým hattrickem Luboš Dvořák, který od Josefa Váchy dostal dlouhou přesnou přihrávku do středního pásma, projel přes tři hráče a vykoupal gólmana Vladimíra Saifra pod víko. Bohužel více se hostům již nepodařilo, ke konci měli sice tlak, Tomáš Eis dorážel z bezprostřední blízkosti, ale to byla asi poslední vážnější šance. Na konci se ještě podařilo Josefu Váchovi vyhodit kotouč přes plexisklo a byl za to ohodnocen nejprve dvouminutovým trestem za zdržování hry a poté, co ztrestal svojí nevinnou hokejku, i na 10 minut za nesportovní chování. Nakonec hostující Chotěboř odjížděla z Hlinska bez bodového zisku.

Závěrem je třeba pochválit soupeře, který využil většinu nabízených výhod. Proměnil 4 přesilové hry, 1 branku vstřelil téměř z přesilovky a tu úvodní chybu potrestal na výtečnou. Chotěboř stále tahala za kratší konec, stále dotahovala, a když to už vypadalo nadějně, tak je srážela zbytečná vyloučení. Sami proměnili jen jednu přesilovku a kromě druhé lajny se zbylé dvě nijak bodově nezapsaly a to je bohužel málo. Je to už šestý zápas, který skončil rozdílem jedné branky, ale to, co nám schází, je neproměňování přesilovek a naopak přebytečně vytváříme přesilovky pro soupeře. Ani pro našeho gólmana Matěje Peška to nebyl šťastný zápas, nešlo na něj mnoho střel, zato byly důraznější. Za necelých 47 minut kryl jen 18 střel, tedy tolik, kolik jich kryl za druhou třetinu proti Světlé nad Sázavou.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje v neděli dne 23.10.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Kohouti Česká Třebová. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 6. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.

TIP: sedací soupravy
 
 
 

© 2003-2022 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS  |  Nastavení cookies