25.1.17 | Litomyšl - Chotěboř | 6:4

Prohra v Litomyšli 6:4

26.01.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4389x

Chotěboř nastoupila do zápasu již jen s čistě teoretickou šancí postoupit do play off. Naopak soupeř již měl účast v play off jistou, pouze nevěděl, zda skončí na 7. či 8. místě, tedy jestli půjde v play off na Českou Třebovou nebo na Moravskou Třebovou, kdy ve hře byla ještě i Světlá nad Sázavou. Chotěboř však nastoupila v 11 hráčích v poli, absence z důvodů zdravotních, pracovních, školních i všelijakých. Domácí se dostali, během prvních 15-ti minut, do vedení 3:0, vždy po hrubých chybách a nejen v obraně. Snížení na 3:1 přišlo do konce třetiny v přesilové hře. Ve druhé části se měnilo skóre až v polovině utkání, kdy soupeř zvyšoval na 4:1 v přesilové hře. Do konce třetiny Chotěboř snížila na 4:3. Ve třetí části Chotěboř vyrovnala, ale bohužel neproměněné šance hostů využil soupeř ke vstřelení vedoucí branky 4 minuty před konce. Chotěboři nepomohlo ani odvolání brankáře a nakonec prohrála 6:4, když Litomyšl skórovala půl minuty před koncem utkání do prázdné branky.

9. druhá část, středa 25.1.2017, 18:30
Litomyšl - Chotěboř 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 16 Musílek (Svoboda, Eis), 35 Mašek Petr (Hospodka, Pešek Matěj), 37 Eis (Mašek Petr), 47 Eis

Branky a nahrávky (Litomyšl): 4 Musil (Budina, Mečiar), 13 Starý (Dvořák, Fajfr), 15 Vomočil (Starý, Pilavka), 33 Musil (Mečiar, Budina), 56 Švec (Pilavka, Vomočil), 60 Budina (Švec)

Rozhodčí: Aleš Hájek (Skuteč)– Roman Budinský (Chrudim), Petr Rulíček (Chrudim)

Delegát: Josef Mergl (Litomyšl)

Vyloučení: 4:2

Využití: 1:1

V oslabení: 0:0

Diváci: 150

Střely na branku soupeře: 43

zásahy Peška-46, obdržené góly – 5 (6. branka padla při hře bez brankáře), úspěšnost 90,20 %, odchytal 58:51 minut

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 6:4

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Litomyšl Tomáš Mečiar

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořTomáš Eis

Litomyšl: Kalousek – Švec, Mečiar, Bláha, Procházka, Fajfr, Skalník, Starý - Skoumal, Barkóci, Vomočil, Dvořák, Voříšek Jakub, Budina, Musil, Pilavka
Chotěboř: Pešek – Kadlec, Kopecký, Veselý, Ludvík Jakub – Hospodka, Mašek Petr, Hajšman - Svoboda, Eis, Heřmanský - Musílek

V tomto utkání se mohlo měnit skóre již v prvním střídání. V útočném pásmu se k puku dostal Milan Hajšman a přesným pasem našel volného Petra Maška, který však trestuhodně zahodil první tutovku utkání. Ve 3. minutě se to samé podařilo Václavu Kadlecovi, bohužel v našem pásmu a na hůl Jakuba Voříška. Ten však taky pouze vyprášil betony gólmanovi. V dalším střídání jsme soupeře zatlačili v pásmu, propadli jsme a soupeř toho využil. Z obranného pásma Tomáš Mečiar vyslal na útočnou modrou Michala Budinu, který šel do přečíslení 2 na 1, přes beka to prohodil na Michala Musila, který kličkou k tyči překonal poprvé Matěje Peška. V 6. minutě si vybral poslední slabou chvilku opět Václav Kadlec, jeho námaz soupeř ale nevyužil. Vzápětí se dostal do velké šance Václav Svoboda, bohužel přestřelil. V 8. minutě hosté ale opět v útoku propadli, soupeř však přečíslení 2 na1 nevyužil, Matěj Pešek vše s přehledem pokryl. V 10. minutě mohlo být srovnáno, Milan Hajšman střílel do víka, ale gólman Tomáš Kalousek puk se štěstím vyrazil na zadní plexi, kde se ho opět zmocnil střelec, který puk poslal před branku. Ten projel pod betony a zůstal stát na brankovišti, zcela osamocen, ale hostující hráči nikde. V další minutě hostující gólman kryl nebezpečnou střelu, když se domácí dostali do přečíslení 3 na 2. Vzápětí se ale sami zapomněli v útočném pásmu a i hosté šli do slibné akce. Tomáš Eis s Janem Hospodkou se řítili na gólmana, ale zakončit se jim nepodařilo. Ve 12. minutě došlo k prvnímu nedovolenému zákroku hostů, kdy fauloval Tomáš Eis. Hlavní sudí Aleš Hájek signalizoval výhodu, domácí gólman odjel na střídačku, ale k našemu štěstí do hry zasáhlo příliš mnoho domácích hráčů a tak se z oslabení nakonec vyklubala hra 4 na 4. Za hráčskou lavici si trest odseděl dorostenec Jakub Voříšek. Hru 4 na 4 však hosté nesehráli dobře, po buly špatně pokryli hráče, nechali se vyšachovat a soupeř skóroval. Střelcem byl Ondřej Starý, přihrával Ondřej Dvořák a Martin Fajfr. Chotěboř se po gólu opět pustila do útoku, velkou šanci měla dvojice Hajšman – Svoboda, kdy se druhému jmenovanému nepodařilo překonat gólmana. Následně se dostal do dalšího úniku Petr Mašek, gólmana opět nepřekonal, vzápětí se ke slibné střele dostal Jan Hospodka, ale ani on neměl dnes svůj střelecký den. Opět však došlo k propadnutí v pásmu, soupeř se dostal do protiútoku a bohužel opět proměnil. Skóroval Filip Vomočil, nahrával Ondřej Starý a Rostislav Pilavka. Rázem to bylo 3:0, byť na šance to bylo srovnatelné. Hosté dostali další příležitost přesilové hry v 16. minutě, když byl v obranném pásmu faulován Jakub Ludvík. Na trestnou putoval Ondřej Dvořák za sekání. Hosté sehráli přesilovku výborně, po půl minutě se jim podařilo snížit na 3:1, když se svojí první trefou v áčku blýsknul Lukáš Musílek, který zametl přesnou přihrávku Václava Svobody z rohu útočného pásma. Druhá asistence Tomáš Eis. K dalšímu snížení měl velmi blízko Jan Hospodka, který 2 minuty před koncem neproměnil čistou tutovku, když netrefil prázdnou branku. Poměr střel byl v této části mírně ve prospěch domácích 17 ku 14.

Začátek druhé části byl bez větších akcí z obou stran, kdy k prvnímu vážnějšímu ohrožení došlo ve 25. minutě, kdy musel Matěj Pešek řešit složitou akci, kdy dokonce zůstal chvíli puk na brankovišti, když byl hostující gólman mimo branku. Stejně jako v první části, byl však u puku dříve bránící obránce a vše vyřešil. Ve 28. minutě se řítil na branku Filip Vomočil, kdy se však po chvíli jeho pohyb měnil v let, když dostal bodyček od juniora Dominika Kopeckého. Ve 30. minutě dostali hosté další možnost měnit stav, když byl vyloučen za sekání Michal Musil. Šanci však nevyužili, přesilovku nesehráli moc účelně a navíc na jejím konci sami faulovali. Na trestnou putoval Petr Mašek za nedovolené bránění. Hosté se bránili dobře, a když už to vypadalo, že soupeř nabízenou výhodu nevyužije, tak udeřili. V samotném závěru přesilovky učebnicově vyšachovali obranu a zvýšili na 4:1. Střílel Michal Musil, nahrávali Tomáš Mečiar a Michal Budina. Hostující Chotěboř se však nevzdala, v dalším střídání se pustil do útoku Petr Mašek a Jan Hospodka, který ale branku přestřelil. V tom samém střídání se dostal k vyhozenému puku gólman hostů Matěj Pešek, který jej rozehrál na Jana Hospodku, který jej posunul dál na útočnou modrou na Petra Maška, který se uvolnil a sám, již poněkolikáté, se řítil na gólmana Kalouska. Tentokrát mu však nedal šanci a přesnou střelou mezi nohy snížil na 4:2. Ve 37. minutě si v dalším útoku hostů sjel k brance Václav Kadlec, nahrával na Václava Svobodu, který nedal. Vzápětí střílel Tomáš Eis nad branku, ale tlak stále trval a nakonec se Tomáš Eis dočkal branky, kdy prostřelil Tomáše Kalouska a snížil na 4:3. Nahrával Petr Mašek. V dalším střídání mohl soupeř opět odskočit o dvě branky, když Matěj Pešek kryl tutovku domácích. Poslední minuta druhé části patřila hostující Chotěboři. Nejprve se dostal do pásma Jan Hospodka, nahrával na Petra Maška, který sám před gólmanem nedal. Těsně před závěrečným hvizdem Milan Hajšman zatáhl puk do pásma, přihrál na Jana Hospodku. Ten místo střely volil nahrávku na Petra Maška, který, opět osamocen, vyprášil betony domácího gólmana. Poměr střel byl v této části naopak mírně ve prospěch hostů 14 ku 16.

Začátek 3. třetiny patřil domácím, kteří na gólmana vyslali několik nebezpečných střel, ale mezi 44. a 48. minutou patřil led hostům. Nejprve se dostala do přečíslení 2 na 1 dvojice Mašek – Hospodka, bez úspěchu. Následně šel do útoku Tomáš Eis, který se kličkou uvolnil a poslal nahrávku na Petra Veselého, který však jen vyprášil Kalouskovy betony. Následně hosté využili špatného střídání domácích, kdy se najednou ocitl před brankou úplně osamocen Tomáš Eis, ke kterému se nějak se štěstím odrazil puk a on své šanci opět využil a podařilo se mu vyrovnat na 4:4. Po vyrovnání ale hosté polevili a soupeř se dostal ke dvěma šancím v krátké době po sobě. Nejprve jeli 2 na 1 a později i 3 na 1, ale obě situace Matěj Pešek s přehledem kryl. V polovině utkání měl šanci Tomáš Eis, který jel 1 na 1, neproměnil, vzápětí se do útoku pustil Václav Kadlec, který přihrávku šikovně prohodil na Jana Hospodku, který zase nedal. Velkou šanci měli hosté v 51. minutě, kdy šel na trestnou za sekání Jakub Procházka. Chotěboř přesilovku nesehrála moc dobře, podařilo se jí sice nastřelit tyčku, ale více šancí si nevytvořila. V 55. minutě šla do přečíslení 2 na 1 dvojice Mašek – Eis. Vyměnili si puk, ale Tomáš Eis zakončil pouze do betonů. A jako v této sezóně již mnohokrát zafungovalo pravidlo, nedáš – dostaneš. Soupeř šel do útoku v přečíslení 3 na 1 a střelou zprava propasíroval puk k tyči pod lapačkou. Šťastným střelcem byl Štěpán Švec, nahrávali Rostislav Pilavka a Filip Vomočil. Hostům se již ale na závěr obrat nepodařil. V čase 58:51 došlo sice k odvolání hostujícího Matěje Peška, ale ani to nepřineslo úspěch. Naopak soupeř v čase 59:25 zpečetil přes celé hřiště na 6:4. Střílel Michal Budina, nahrával Štěpán Švec. Poměr střel byl 19 ku 13.

Co říci na závěr? Nastoupili jsme v 11 hráčích, tentokrát s převahou obránců, proto musel Vít Heřmanský a Lukáš Musílek do útoku. Ale ani to není omluva k prohře. Prostě musíme alespoň nějakou šanci proměnit, jinak se nemůžeme měřit s nikým. Pálili jsme totiž jednu šanci za druhou. Samozřejmě náš nejlepší střelec Luboš Dvořák citelně chybí, pro nemoc již podruhé nemohl naskočit a bylo to znát. Tak snad to vyjde v dalších kolech a zejména v předkole o Pohár Vladimíra Martince, kde bychom mohli narazit na tým BK Havlíčkův Brod, pokud se mu tedy nepodaří přejít přes první kolo play off, kde ho čeká zřejmě tým Kohoutů z České Třebové.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí derby, které A-mužstvo sehraje v neděli 29.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 7. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.