Vzájemné zápasy
6.11.16 | Choceň - Chotěboř | 3:6
14.12.16 | Chotěboř - Choceň | 5:3
1.3.17 | Choceň - Chotěboř | 7:1
5.3.17 | Chotěboř - Choceň | 7:1
8.3.17 | Choceň - Chotěboř | 2:7
Statistiky zápasu
Související články
Facebook

Senzační vítězství v Chocni za 3 body

Senzační vítězství v Chocni za 3  body
07.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4530x

Chotěboř nastoupila v Chocni proti místnímu Spartaku, který byl na 3. místě tabulky KLM Pardubického kraje. Hned v prvním střídání se podařilo hostům vstřelit branku, soupeř záhy v přesilovce vyrovnal, ale hosté v první části ještě strhli vedení na svou stranu a zvýšili na 1:2. Začátek druhé části byl stejný jako v předchozí třetině. Hned v prvním střídání hosté zvýšili na 1:3 a těsně před koncem druhé třetiny přidali ve vlastním oslabení čtvrtou branku. Bohužel nadějný stav neudrželi a domácí před koncem snížili na 2:4. Ve třetí části domácí snížili na 3:4 a bylo to jejich poslední trefa v zápase. V polovině třetí části hosté zvýšili na 3:5 a těsně před koncem zápasu pečetili své vítězství na 3:6. Po právu si odváží z Chocně důležité 3 body.

 
11. základní část, neděle 6.11.2016, 17:00
Choceň - Chotěboř 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 1 Mašek (Vácha), 13 Vácha, 21 Hospodka (Kadlec), 39 Hospodka (Kadlec), 51 Hospodka (Kadlec), 59 Dvořák (Svoboda)

Branky a nahrávky (Choceň): 3 Krejza (Prachař Tomáš, Pilař Lukáš), 40 Šejba (Lichtag, Novák), 46 Pilař Lukáš (Prachař Tomáš, Krejza)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim) – Roman Budinský (Chrudim), Miroslav Kis (Pardubice)

Vyloučení: 3:5

Využití: 1:0

V oslabení: 0:1

Diváci: 476

Střely na branku soupeře: 35

zásahy Peška-37, obdržené góly – 3, úspěšnost 92,50 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 3:4, 3:6

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Spartak ChoceňJan Krejza

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořMatěj Pešek

Choceň: Bernart - Novák, Jehlička, Vacek, Tölg, Pilař Lukáš - Křečan, Bednář, Šejba, Prachař Tomáš, Pilař Matěj, Velínský, Knytl, Krejza, Lichtag, Král, Pochobradský
Chotěboř: Pešek – Vácha, Kopecký, Kadlec, Veselý, Ludvík - Hospodka, Nermuť, Mašek – Dvořák, Svoboda, Eis
 

 Komentář

Hostující Chotěboř měl na tento zápas k dispozici pouze 11 statečných + gólmana Matěje Peška. Ale ani tento hendikep jim nezabránil v tom, aby na soupeře vlétli a hned v prvním střídání zatlačili Choceň do jejich pásma, kde se dostal puk na modrou čáru k Josefu Váchovi, který vypálil a u branky kotouč přesně tečoval Petr Mašek za záda domácího Rudolfa Bernarta. Bylo z toho po 22 vteřinách hry překvapivé vedení 0:1. Pak ale domácí zvýšili obrátky, zatlačili nás do pásma, kde Václav Svoboda nedovoleně jednoho z útočníků narazil na mantinel a putoval na trestnou lavici. Hosté bohužel tuto přesilovku nesehráli dobře, nechali se vyšachovat a po 21 vteřinách vyrovnal na 1:1 Jan Krejza. Nahrával mu Tomáš Prachař a Lukáš Pilař. Následně se poměr sil vyrovnal, hrál se rychlý a pohledný hokej, střely na obou stranách, vše za přispění pěkné kulisy domácích. Zase nás ale srazilo vyloučení, tentokrát v útočném pásmu fauloval Tomáš Nermuť, držení hole. Oslabení však hosté přestáli bez úhony. Po návratu vyloučeného se vzápětí i domácí dopustili nedovolené hry, na trestnou lavici putoval Tomáš Prachař za hákování. Hosté sehráli přesilovku výborně, měli několik pěkných střel, ale stav se neměnil. Rozhodla však 13. minuta, kdy měl nejprve soupeř na holi jasný gól, ale Matěj Pešek nepřipustil žádné komplikace. Vzápětí se pustil do protiútoku Petr Mašek a Jan Hospodka, kdy druhý jmenovaný nabízenou přihrávku nevyužil a pouze vyprášil betony. Kotouč však zůstal v útočném pásmu, kde první lajna domácí uzamkla. Po chvíli se ke kotouči dostal kapitán Josef Vácha, který z rohu projel 3 hráče a bekhendem zavěsil do pravého víka domácí branky. Stav 1:2. Domácí se nevzdávali, stále útočili, jejich střely však buď mířily mimo nebo je hostující gólman pochytal. Další vážnější akci provedl Tomáš Nermuť, který se v 15. minutě pustil do útoku. Zde byl však zastaven nedovoleně, když dostal sekeru od Daniela Krále. Hosté sice Choceň pomotala, ale branka z toho nebyla. Jednu z posledních šancí hostů měl ještě Tomáš Eis, který před gólmanem vymíchal oba obránce, ale zakončil jen do betonů domácího gólmana. Stav 1:2 vydržel tedy až do konce třetiny. Počet střel byl v poměru 10 ku 14, tedy mírně ve prospěch Chotěboře.

Druhá třetina byla jako přes kopírák. Opět v prvním střídání první lajna zamkla domácí v jejich třetině a po několika neúspěšných zakončení přišla zpoza branky přesná nahrávka Václava Kadlece na Jana Hospodku, který se nemýlil. Bylo z toho zvýšení stavu na 1:3. Na tabuli se čas posunul pouze o 51 vteřin. Vzápětí však musel Matěj Pešek čarovat, když likvidoval jasnou gólovku domácích. V dnešním zápase byl však téměř bez chyby a tyto zákroky mu ještě dodaly sebevědomí. Ve 27. minutě přišlo další zbytečné vyloučení, kdy za hostující brankou odehrál Tomáš Nermuť kotouč i s domácím útočníkem a byl vyloučen za sekání. Chotěboř to ale opět sehrála výborně, disciplinovaně, branku nedostala a stále si držela dvoubrankové vedení. V polovině utkání předvedl Matěj Pešek další velmi důležitý zákrok, kdy smazal Tomáše Prachaře, který se řítil sám na naší branku. Ve 34. minutě opět Matěj Pešek zlikvidoval tutovku a následně i dorážku a přiváděl domácí k šílenství a to nejen hráče. O minutu později to bylo úplně totožné, opět tutovka a opět nebezpečná dorážka. To si hosté vybrali slabší chvilku. Ve 37. minutě měli i hostující pěknou šanci. Druhá lajna v útočném pásmu zatlačila, ale závaru před domácí brankou nevyužila. Následně se nechal u naší branky vyloučit Josef Vácha za nedovolené bránění. V té době do konce druhé třetiny zbývaly 3 minuty. Chotěboř bojovala a vypadalo to, že již v oslabení branku neinkasuje. Těsně před koncem oslabení však vyhodil Václav Kadlec kotouč z pásma, kde jej ve středním pásmu vybojoval Jan Hospodka, oba obránce přebruslil a senzačně, ve vlastním oslabení, zvýšil na 1:4. Nejprve to vypadalo, že gólman střelu kryl, ale nakonec s pukem doklouzal až za brankovou čáru a hlavní sudí branku uznal. To byl pro hosty stav velmi nadějný. Navíc si po návratu z trestné lavice Josef Vácha najel na útočnou modrou pro přihrávku, kterou od beka dostal, zpracoval a mohl sám zakončit. Bohužel domácí gólman mu střelu lapačkou zlikvidoval. Pak se domácí ihned pustili do posledního zoufalého útoku a hosty zatlačili v jejich pásmu. Ti měli však své řady, po předchozím vyloučení, nezkonsolidované a bohužel nestačili na tlak domácích, které v tu dobu mohutně hnali dopředu domácí fanoušci. Domácím se 31 vteřin před závěrečným hvizdem podařilo snížit na 2:4, kdy se trefil Martin Šejba, nahrával Michal Lichtag a Martin Novák. Hosté sice inkasovali, ale předcházelo tomu spousta důležitých zákroků Matěje Peška, který nejen v předešlé přesilovce domácích, ale i v průběhu celé druhé třetiny hosty držel nad vodou a doslova čaroval. V této části nás domácí přestříleli v poměru 17 ku 9.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, kteří museli dotahovat dvoubrankové manko. Hostující Chotěboř hrála chytře se zajištěnou obranou a výborným gólmanem. Ve 45. minutě dokonce Tomáš Nermuť nastřelil tyčku domácí branky. Bohužel po chvíli domácí vyhráli vhazování v útočném pásmu, dostali se do rohu, odkud šla přihrávka na nekrytého Lukáše Pilaře, který střílel do pravého víka. Snížil tak stav na 3:4. Nahrával mu Tomáš Prachař a Jan Krejza. Postupně se ale hra vyrovnávala, domácí byli stále nervóznější, jejich zákroky byly dost na hraně. Bohužel ale i hosté faulovali, kdy i ve třetí části šel na trestnou lavici Tomáš Nermuť, tentokrát za podražení. Hosté i tuto přesilovku přestáli bez úhony, ubránili jí s přehledem. V polovině třetiny se následně do útoku pustila dvojice Tomáš Eis a Václav Svoboda, kdy druhý jmenovaný po přihrávce střílel, ale branka domácích odolala. V 51. minutě špatně zpracoval puk na obranné modré Václav Kadlec a domácí se řítili sami na Matěje Peška. Naštěstí je opět vychytal. Vzápětí svou chybu Václav Kadlec napravil, když poslal přesný pas až na útočnou modrou na Jana Hospodku, který přesně zakončil a zvýšil tak stav na 3:5. Dalo by se říci, že v tomto utkání byl Václav Kadlec pro Jana Hospodku dvorním nahrávačem, protože v pořadí 3. – 5 . branka byla v jejich režii. Pro Jana Hospodku to byl čistý hattrick a pro Václava Kadlece čistý nahrávačský hattrick. V 53. minutě hlavní sudí viděl i faul domácích, kdy vylučoval Jakuba Knytla za sekání. Hosté opět vytvořili silný tlak před domácí brankou, Jan Hospodka mohl zvyšovat vedení po přihrávce Josefa Váchy, ale stav se neměnil. Následně naskočila druhá lajna, zavřela domácí ve třetině a po jednom pěkném závaru mohl Václav Svoboda skórovat, bohužel vše kryl domácí gólman. V posledních 3 minutách domácí dvakrát faulovali, nejprve přesekli hokejku Tomáši Nermuťovi, následně bránící hráč domácích podrazil Tomáše Eise tak, že mu strčil hokejku pod brusle a zmařil mu tak možnost protiútoku, ale ani v jednom případě již na trestnou nikdo neputoval. V čase 58:30 ještě potvrdil vítězství Luboš Dvořák, po přihrávce Václava Svobody. Stav 3:6 nám zajistil 3 body a celkové 6. místo po prvním kole soutěže. Poměr střel v této části byl vyrovnaný 13 ku 12.

Závěrem je třeba říci, že hostující Chotěboř sice nastoupila s 11 hráči v poli, přesto hrála disciplinovaně, nebála se zaútočit, dobře bránila v oslabení a zejména se zlepšila v přesilových hrách. Z nich sice branka nepadla, ale už byl vidět systém. Matěj Pešek byl téměř bezchybný a po zásluze byl také vyhlášen jako nejlepší hráč Chotěboře. Celý tým bojoval, vydal ze sebe maximum a bylo na něm vidět, že bojoval až do samotného konce. Hráči Chotěboře fyzicky vydrželi až do samotného konce a zúročili tak letní přípravu. Mrzí pouze přístup juniorů, kteří se k situaci postavili tak, jak je patrné ze soupisky.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje ve středu 9.11.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Chrudim, která je těsně za naším mužstvem na 7. místě. Bude potřeba bouřlivá atmosféra, která se bez vás, diváků, nevytvoří. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř, společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 11. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.

TIP: sedací soupravy
 
 
 

© 2003-2022 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS  |  Nastavení cookies