18.9.13 | Světlá nad S. - Chotěboř | 7:2
12.11.14 | Světlá nad S. - Chotěboř | 3:1
8.1.15 | Chotěboř - Světlá nad S. | 2:5

Světlá získala v Chotěboři tři body

09.01.2015, Redakce Chotěboř

Domácí byli rovnoceným soupeřem bohužel jen do poloviny utkání, poté už jen na pár vyjímek, dominovali favorizovaní hosté.

Chotěbořským hokejistům se nezdařil malý zázrak v podobě zisku tří bodů, které domácí nutně potřebují k postupu do play off. Od začátku utkání si oba soupeři hlídali útočné choutky svých protivníků a nemnoho šancí likvidovali gólmani. Ani jednomu se nedařilo proměnit své přesilovky v úvodu duelu. Ve 14.min., se podařilo domácím zachytit vyhozený puk po mantinelu a Svoboda se za bránou hostů zbavil soupeře a naservíroval puk Dvořákovi, který se nemýlil a poslal domácí do vedení. O minutu později hosté srovnali po dorážce Křišťana. Hned po přestávce v 21.min., šli domácí opět do vedení po důrazu Hajšmana, který se nenechal obrat o puk a nakonec ho dopravil za záda Zvolánka. Hosté přidali na rychlosti a důrazu a v polovině třetiny stav srovnali a pomalu, ale jistě převzali otěže utkání do svých rukou. Ještě do přestávky, po přesilové hře, šli hosté poprvé v utkání do vedení. V poslední části už domácí nedokázali svého soupeře udržet na uzdě a zbytečnými chybami je pouštěli do šancí. Dvě z nich hosté dokázali potrestat a stanovili skóre na konečných 2:5. Kaňkou na tomto derby bylo, v samotném závěru za rozhodnutého stavu, nevybíravé dloubání hokejkou gólmana Peška nenapravitelným Štrosem, který si zaslouženě odvezl několik barevných obrázků na obličeji.

19.kolo, čtvrtek 8.1.2015, 18:30
Chotěboř - Světlá nad S. 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Chotěboř: Pešek, - Eis, Ludvík, Veselý, Kadlec, Novotný, Svoboda, Marek, Fibikar, Hospodka, Heřmanský, Dvořák, Vlček, Vácha, Hajšman, Piskač, Adamec.
Světlá nad S.: Koubský - Kořínek, Šíma, Venc, Doležal, Špatenka, Svoboda, Kubát, Doležal, Kopecký, Dolinský, Blažek, Dušátko, Křišťan, Žák, Včela P., Štros.

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (Svoboda, Vácha), 21. Hajšman (Hospodka, Eis). - 15. Křišťan (Žák, Včela), 31. Kopecký (Štros, Doležal), 34. Dušátko (Žák, Kořínek), 45. Žák (Včela, Křišťan), 55. Žák (Včela, Kubát).

Rozhodčí: Kukeně - Parýzek M., Nedvěd

Vyloučení: 10:9