29.11.15 | Chotěboř - Choceň | 3:0

V Chocni padlo celkem 18 branek

26.10.2015, Redakce Chotěboř
Přečteno: 3251x

Nedělní utkání v Chocni přineslo pro diváka podívanou v podobě 18ti branek. Bohužel více do branek družstva hostí.

7. základní část, neděle 25.10.2015, 17:00
Choceň - Chotěboř 12:6 (6:1, 2:3, 4:2)

Branky a nahrávky:17 Dvořák (Žemlička), 22 Dvořák (Vácha), 34 Svoboda (Vácha), 39 Dvořák, 47 Heřmanský (Svoboda), 52 Dvořák (Žemlička)

Rozhodčí:Bc. David Kolář (Litomyšl)– Martin Kalus (Moravská Třebová), Jakub Motl (Moravská Třebová)

zásahy Hamariče-6, obdržené góly – 7, úspěšnost 46,15 %, odchytal 46:21 minut

Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1, 6:2, 6:3, 7:3, 8:3, 8:4, 9:4, 10:4, 10:5, 11:5, 12:5, 12:6

Nejlepší hráč HC Chotěboř: Svoboda Václav

Choceň: Zelený - Jehlička, Kopsa, Vyskočil, Vondráček, Novák, Vacek - Křečan, Šejba, Prachař T., Pilař M., Pilař L., Krejza, Fikejz, Pochobradský, Prachař P., Král, Mäki
Chotěboř: Pešek (14. Hamarič) – Kadlec, Fibikar, Novotný, Heřmanský, Vácha, Ludvík - Kraučuk, Hospodka, Mašek – Dvořák, Svoboda, Žemlička - Eis, Müller, Hajšman – Jambor, Adamec

Chotěbořští hokejisté se v neděli utkali s hokejisty z Chocně, kteří byli tou dobou na posledním místě tabulky s 2 body. Na dnešní zápas však posílili, hráli už oba Prachařové i oba Pilařové, dále také i v Chocni posílili o hráče z 2. ligy ze Žďáru nad Sázavou, kteří statečně za peníze půjčují hráče do celého pardubického kraje.

Hosté samozřejmě nic nechtěli podcenit a vědomi si toho, že v Chocni se vždy jednalo o vyhrocené prostředí a to jak ze strany hráčů, tak i rozhodčí, začali velmi aktivně. První 4 minuty domácí nepustili z vlastní třetiny, vytvořili si několik slibných šancí, proměnit se je ale nepodařilo. Hosté se ale z tohoto prvotního náporu oklepali a hned z prvního protiútoku a první střely na branku otevřeli skóre, o což se postaral Lukáš Pilař, nahrával Pavel Prachař a Tomáš Prachař. Hosté z Chotěboře se ale tohoto stavu nezalekli a stále si hráli svojí aktivní hru. Bohužel si nevynutili ani žádnou přesilovku, byť se domácí bránili zuby nehty a dost často za pomoci viditelných faulů. Bohužel hlavní rozhodčí Bc. David Kolář z Litomyšle vypadal od začátku utkání jako po návratu z oční kliniky. Evidentně se mu zrak vrátil v osmé minutě a pak ještě třikrát v rozmezí pěti minut. Hned z první přesilovky, která byla 5 na 3, nás hosté překonali po střele Tomáše Prachaře, nahrával Lukáš Pilař. O minutu později v 11. minutě se v přesilové hře trefil Lubomír Pochobradský, nahrával Jan Krejza a Pavel Prachař. Početní stav na ledě se vyrovnal, ale než se stačili hosté z Chotěboře vzpamatovat z tohoto přídělu, po 18 sekundách opět kapitulovali. Tentokrát skóroval Martin Šejba, po přihrávce Daniela Krále a Michala Krečana. Po necelé minutě se hrálo další oslabení hostů, které domácí opět potrestali, tentokrát střílel Michal Krečan po přihrávce Martina Šejby a Daniela Krále. Následně došlo ke střídání hostujícího gólmana Matěje Peška, který to měl v začátku utkání velmi těžké a nepodařilo se mu v oslabení udržet příznivější stav. Vystřídal jej Tomáš Hamarič a dal nový impuls hostům k tomu, aby se v plném početním stavu snažili něco s nepříznivým výsledkem udělat. Po necelých třech minutách ale hosté opět nedostatečně pokryli rychlý výpad domácích, kteří svojí šestou brankou rozhodli o vývoji celého utkání. Tentokrát skóroval Jindřich Kopsa po přihrávce Michala Krečana a Lukáše Pilaře. Hostům se podařilo vzápětí vstřelit v této části hry jedinou branku, postaral se o ní Luboš Dvořák po přihrávce Lukáše Žemličky. V této části hry domácí hráli v úvodu 4 po sobě jdoucí přesilovky, kdy se jim podařilo 3 proměnit. Sami nehráli ani jedno oslabení. Poměr střel na branku byl 13 ku 7, bohužel domácí proměnili téměř polovinu svých střel.

Ve druhé části si hlavní rozhodčí Bc. David Kolář z Litomyšle asi uvědomil, že přestřelil a najednou uviděl po 30 sekundách hned 2 domácí fauly najednou. Jak je možné, že ty samé fauly v první části vůbec nechtěl vidět, ponechám na zvážení diváků, každopádně po této „kompenzaci“ se hosté chytili příležitosti a podařilo se jim podruhé překonat domácího gólmana Martina Zeleného. Branku zařídil Luboš Dvořák, který dorazil kotouč po střele Josefa Váchy. Následně se rozpoutala střelnice ze strany hostující Chotěboře, produktivita však pokulhávala. V této části, když už hlavní rozhodčí Bc. David Kolář z Litomyšle splnil svůj úkol v první části a vyloučil vše tak, jak to poctivě viděl, najednou posílal do čtyřech jen domácí hokejisty, tedy v době, když téměř nebylo o co hrát. Přesto se hosté snažili o zvrat. Ve 34. minutě si jim podařilo vstřelit třetí branku, šťastným střelcem byl Václav Svoboda, kterému opět přihrával Josef Vácha. Domácí však udeřili nejlépe, jak mohli a totiž dvěma rychlými protiútoky. K prvním výpadu se pustili Tomáš Prachař s Lukášem Pilařem, kdy první jmenovaný skóroval. K druhému výpadu se po půl minutě vydal pro změnu Pavel Prachař s Tomášem Prachařem, kdy opět skóroval prvně jmenovaný. Ke konci druhé třetiny se podařilo hostům snížit stav na 8:4, kdy gól zajistil po samostatné akci Luboš Dvořák svým hattrickem. V této části hry byli hosté jednoznačně lepším mužstvem, což dokládá i počet střel na branku v poměru 3 ku 21, bohužel tomu neodpovídá brankový stav a to 2:3.

Ve třetí části domácí na začátku skórovali opět dvakrát za sebou, nejprve se trefil Jan Krejza, po přihrávce Lubomíra Pochobradského, následně v další minutě opět úřadovali bratři Prachařové, kdy skóroval Tomáš, po přihrávce Pavla. Další branku hostů zařídil Vít Heřmanský, který si od modré sjel před branku na přihrávku Václava Svobody. Opět však netrvalo ani 40 sekund a domácí zase skórovali, tentokrát Jan Krejza, po přihrávce Matiase Mäkiho. Poslední branku domácí přidali po necelé půl minutě, kdy skóroval Pavel Prachař, po přihrávce Lukáše Pilaře. Brankový účet uzavřel svým čtvrtým gólem Luboš Dvořák, kterému přihrával Lukáš Žemlička. V souhrnu je třeba uvést, že staronové posily v Chocni zařídili celkový výsledek, Tomáš Prachař – 4 body, Pavel Prachař – 5 bodů, Lukáš Pilař – 5 bodů. Na straně hostů byla aktivní téměř vždy pouze 2. útočná řada, kdy měl Luboš Dvořák – 4 body, Václav Svoboda – 2 body, Lukáš Žemlička – 2 body, Josef Vácha – 2 body. Ostatní útočné řady zůstaly tentokrát za svým očekáváním. Vyloučení bylo v této části vzácně vyrovnané v poměru 5 ku 4, ve střelbě byli opět úspěšnější hosté v poměru 7 ku 14, bohužel poměr branek 4:2 tomuto neodpovídá. Střelecky hosté z Chotěboře v tomto utkání propadli, protože ze 42 střel na branku vstřelili pouze 6 branek, domácí z 24 střel vstřelili 12 branek, tedy 50% úspěšnost.

Rád bych vás touto cestou pozval na další mistrovské utkání, které se bude konat dne 28.10.2015 od 17:00 hodin na ZS v Chotěboři, kde se domácí utkají v derby s týmem HC Světlá nad Sázavou. Chtěl bych fanoušky upozornit na to, že zápas se hraje sice ve středu, ale jelikož se jedná o sváteční středu, tak byl začátek utkání posunut na 17:00 hodin. Přijďte naše borce podpořit.