23.11.14 | Chrudim - Chotěboř | 4:3sn
18.1.15 | Chotěboř - Chrudim | 2:3

V nedělním zápase v Chrudimi rozhodly až nájezdy

24.11.2014, Redakce Chotěboř

Poslední zápas první části sehrála Chotěboř na ledě aktuální lídra tabulka Chrudimi. Chotěboř odjížděla na zápas bez několika hráčů základní sestavy, omluvili se Fibikar, Kadlec, Kraučuk, Heřmaský, Kubát, Pokorný, Novák a tak museli trenéři zalepit sestavu trojlístkem juniorů Činčilou, Petržílkem a Mullerem.

Zápas začal ve svižném tempu, první šanci měli domácí, když zůstal před Peškovou brankou nepokrytý hráč, ale Pešek jeho pokus kryl. V čase 4:03 Chotěboř zaskočila soupeře, po té co se Žemlička vrátil z trestné lavice, dostal na červené puk od Novotného, protáhl se kolem obránce a z boku prostřelil Amenta 0:1. Vyrovnáno bylo v čase 5:09, kdy zůstal před Peškem sám Kišš a nadvakrát dostal puk do branky 1:1. Ve 12 minutě podržel Pešek svůj tým dobrými zákroky, když domácí měli výhodu přesilové hry. O dvě minuty později našel před brankou Eis Dvořáka, toho Ament vychytal. V čase 14:43 vyhnal Žemlička Amenta z brány, po nahrávce Vlčka a střele z vrcholu kruhu 1:2. Do konce třetiny vytáhl Pešek proti domácím střelcům, ještě několik dobrých zákroků.

Z kraje 2. třetiny začali domácí aktivněji a zasypali Peška smrští střel. Svůj náskok Chotěboř navýšila v čase 23:50, kdy Eis naservíroval přihrávku na zlatém podnose Dvořákovi a ten puk uklidil do prázdné branky 1:3. O minutu později se Činčila protáhl kolem obrácen, jeho střelu Ament kryje. Běžela 27. minuta,Vlček dostal přesný pas mezi obránce od Váchy, byl faulován a rozhodčí nařídil TS. Bohužel Vlček nájezd neproměnil. Domácí přidali do tempa a snažili se o kontaktní gól, v cestě jim ale stál Pešek, který do konce 2. periody neinkasoval a tak se odcházelo do šaten za stavu 1:3 do hosty.

Chrudim začala svůj tlak stupňovat v 43 minutě, zamkla Chotěboř v pásmu a naděje hostů držel dobře chytající Pešek. Domácí snížili v čase 48:11, kdy se po buly dostal puk až na Urban a ten od modré propálil Peška 2:3. V 52. minutě přečkala Chotěboř oslabení, když jí k tomu vydatně mohl golman Pešek. V 59. minutě Pešek chytil puk , přijel domácí Dobíáš a po několikáté Peška sekl, strhla se mela, ve které si Vácha vytáhl Dobiáše a uštědřil mu pár dobře mířených rach. Druhou dvojici vytvořili Eis a Seidler, ve které měl od začátku jasně na vrch Eis. Do konce zápasu zbývalo 8. Sekundu, když domácí vyrovnali, po buly si mezi kruhy najel Budinský a překonal Peška 3:3.

Ve třetí minutě prodloužení se na Peška sám řítil Ježek, Pešek jeho blafák vychytal. Po té měla Chotěboř ještě výhodu přesilové hry 4:3 tu, ale nevyužila. Dokonce prodloužení gól nepadl a tak o vítězi museli rozhodnout nájezdy.

Po třech nájezdech to bylo nerozhodně, za Chotěboř proměnil Eis a za Chrudim Kišš. Rozhodnutí přinesla 5. Série, Peška překonal Ježek a na druhé straně Vácha nedal.

11.kolo, neděle 23.11.2014, 18:00
Chrudim - Chotěboř 4:3sn (1:2, 0:1,2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky:5 Kišš(Plch), 48 Urban(Kišš,Dobiáš), 59 Budínský(Plch,Kišš) 65 Ježek - 4 Žemlička (Novotný), 14 Žemlička (Vlček, Piskač), 23 Dvořák (Eis) . Rozhodčí:Kukeně - Souček, Honza . Vyloučení:11:9 . Využití:0:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:134 . Střely na branku:54:18 . Průběh utkání:0:1,1:1,1:2,1:3,2:3,3:3,4
Chrudim: Ament (15 Chalupa) - Vích, Polák, Dobiáš, Dvořák, Brychta, Holub, Cvrček, Budínský, Seidler, Brožek, Urban, Zrůst, Plch, Kněžour, Ježek, Švadlenka, Králíček