21.9.14 | Chotěboř - Polička | 5:1
17.1.16 | Chotěboř - Polička | 5:4p

Vysoká výhra v Poličce přinesla další 3 body

11.10.2015, Redakce Chotěboř

Po slibně rozehraných dvou kolech základní části čekal hokejisty HC Chotěboř další těžký soupeř, tentokrát se jednalo o tým HC Spartak Polička.

3. základní část, neděle 11.10.2015, 17:00
Polička - Chotěboř 3:11 (1:3, 0:2, 2:6)

Branky a nahrávky: 3 Žemlička (Dvořák, Svoboda), 17 Heřmanský (Eis), 19 Jambor (Eis, Hajšman), 35 Jambor (Hajšman), 38 Žemlička (Dvořák, Müller), 45 Kraučuk (Hospodka, Mašek), 48 Žemlička (Dvořák), 49 Kraučuk, 50 Dvořák (Žemlička), 51 Mašek (Fibikar), 58 Eis

Rozhodčí:Petr Rulíček (Chrudim) – Jan Kleprlík (Chrudim), Roman Budinský (Chrudim)

Vyloučení: 4:7 navíc Fibikar na 10minut

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Střely na branku soupeře: 36

zásahy Hamariče-24, obdržené góly – 3, úspěšnost 88,89 %, odchytal 60 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7, 2:8, 2:9, 2:10, 3:10, 3:11

Nejlepší hráč HC Chotěboř: Lukáš Žemlička

Polička: Vašátko (45. Šauer, 51. Vašátko) - Bednář, Boháček L., Boháček J., Cik, Havlíček, Gregar, Hejtmánek L., Jindra, Musil, Pazourek, Peňáz, Szilva, Šedý, Šimon, Štěrba, Vápeník, Vítek, Zobač
Chotěboř: Hamarič – Fibikar, Kadlec, Heřmanský, Ludvík, Novotný, Müller, Kraučuk, Žemlička, Hospodka, Eis, Mašek, Hajšman, Svoboda, Coufal, Dvořák, Jambor

Tento tým, který mimo jiné trénuje chotěbořský trenér a bývalý hráč HC Chotěboř Martin Kubát, se na tento prestižní zápas připravil dokonale. Posílil svůj tým o to nejlepší, co mohl, tedy hráče 2. ligy ze Žďáru nad Sázavou, kteří na střídavý start pomáhají v této sezóně právě týmu Poličky.

Od začátku první části se hrál velmi rychlý a pohledný hokej, ale ani počáteční nápor domácích nezabránil hostům skórovat. Stalo se tak ve 3. minutě, kdy se po vyšachování domácí obrany trefil Lukáš Žemlička, po nahrávkách Luboše Dvořáka a Václava Svobody. V 5. minutě hosté z Chotěboře hráli přesilovou hru, bez využití. Těsně po návratu domácího hráče z trestné lavice se nešťastným odrazem dostali domácí ke kotouči a při následném protiútoku, kdy se snažili zakončit, byli ze strany Chotěboře faulováni a bylo nařízeno trestné střílení, které bohužel se štěstím proměnil Martin Gregar. Stav 1:1 vydržel až do 17. minuty, kdy hosté udeřili a podařilo se jim zvýšit stav na 1:2, kdy si od modré čáry najel Vít Heřmanský na přihrávku Tomáše Eise a přesnou střelou zavěsil. Po necelých 2 minutách se opět měnil stav. Třetí útočné řadě se podařilo opět dokonale vyšachovat obranu a po přihrávkách Milana Hajšmana a následně Tomáše Eise třetí jmenovaný Michal Jambor již jen zasouval do prázdné branky. V této části se již stav neměnil, aktivní hrou jsme domácí přestříleli v poměru 7 ku 12.

V prostřední části se nás snažili domácí od samého začátku zaskočit i za cenu „zatavení“ 1. útočné lajny ze Žďáru n/S. Hostující Chotěboř však předvedla kolektivní výkon, soupeře se nezalekla a svou poctivou bojovnou hrou, bez zbytečných chyb, nakonec před koncem druhé části slavila úspěch, kdy nejprve ve 35. minutě zvýšil svým druhým gólem Michal Jambor, po přihrávce Milana Hajšmana a následně 2 minuty před koncem třetiny zvýšil na 1:5 Lukáš Žemlička, kdy mu přihrával Luboš Dvořák a Marek Müller. V této části byl poměr vyloučení 3 ku 3, bez využití na obou stranách. V této části jsme domácí opět přestříleli, tentokrát v poměru 7 ku 10.

Ve třetí části hosté očekávali závěrečný nápor, který se dostavil, ale bez brankového využití. Naopak hosté zasadili ve 45. minutě rozhodující úder, kterým vyhnali domácího gólmana Davida Vašátka z branky. O tuto výměnu se postaral svým gólem Michal Kraučuk, asistovali mu Jan Hospodka a Petr Mašek. Po výměně gólmana se sice domácím podařilo za 2 minuty snížit na 2:6, kdy se o branku postaral domácí Vladimír Szilva, po přihrávce Martina Gregara. Pak ale začal od 48. minuty brankostroj hostů, kdy skórovali čtyřikrát za necelé 3 minuty. Kanonádu začal Lukáš Žemlička svým hattrickem, nahrával mu Luboš Dvořák, další branku zařídil Michal Kraučuk po samostatném úniku, byla to jeho druhá branka v utkání. Třetí branku vstřelil Luboš Dvořák pro změnu po přihrávce Lukáše Žemličky. Poslední, čtvrtou, brankou této tříminutovky zvýšil Petr Mašek, po přihrávce Jana Fibikara, již na 2:10 a opět došlo ke střídání gólmanů. Domácího Robina Šauera střídal opět David Vašátko, který již inkasoval jen jednou a to v čase 58:24, kdy jej překonal Tomáš Eis po samostatném úniku. Domácím se před koncem podařilo pouze snížit na konečných 3:11. Poměr střel se podařilo domácím v této části srovnat a to 13 ku 14, bohužel bez většího využití.

Nejlepším hráčem týmu HC Chotěboř byl vyhlášen hráč č. 18 – Lukáš Žemlička, který v tomto utkání vstřelit 3 branky a na jednu nahrál.

Touto cestou bych chtěl pozvat všechny fanoušky a také sponzory na další domácí utkání, které se odehraje ve středu dne 14. 10. 2015 od 18:30 hodin na ZS v Chotěboři. Na tomto utkání budou opět vylosováni 2 majitelé vstupenek, kteří obdrží ceny a taktéž proběhne soutěž ve střelbě na branku, rovněž o ceny.