27.10.19 | Chotěboř - Litomyšl | 7:4
1.12.19 | Litomyšl - Chotěboř | 6:2
26.1.20 | Litomyšl - Chotěboř | 4:2

Po festivalu zahozených šancí odjíždíme z Litomyšle opět bez bodů

Po festivalu zahozených šancí  odjíždíme z Litomyšle opět bez bodů
26.01.2020, Redakce Chotěboř

26.kolo, neděle 26.1.2020, 17:00
HC Litomyšl - HC Chotěboř 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7:27 Ostřanský (Vomočil, Skoumal), 34:12 Skoumal (Cink, Dvořák), 55:35 Ostřanský (Drobný), 59:25 Dvořák (Barkóci) - 7:06 Svoboda (Mendl, Ludvík Jaroslav), 41:03 Svoboda (Ludvík Jaroslav, Dvořák) Rozhodčí: Vrba – Kopecký, Hrabal Vyloučení: 7:7 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 200 Zásahy brankářů: 22:54
HC Litomyšl: Klička (Kaplan) – Jankovský, Navrátil, Mečiar, Vacek – Skoumal, Dvořák, Vomočil, Ostřanský, Cink, Hejtmánek, Barkóci, Křesťan, Voženílek, Voříšek, Drobný
HC Chotěboř: Kulich (Rulf) – Lacina – Musílek, Suchý – Kříž, Mendl – Jaroš, Dvořák – Vantuch – Vlček – Kraučuk, Dvořák – Svoboda – Ludvík Jaroslav, Mašek – Hospodka Jan – Činčila, Březina, Hospodka Jakub

Chyběli : Pešek, Novák – Ludvík Jakub, Klofáč, Kopecký – Pecen

V duelu těchto soupeřů se hrálo o 7 místo, domáčím stačil bod, naopak hosté pokud se chtěli vyhnout ve čtvrtfinále play off lídrovi soutěže z České Třebové, museli vyhrát za 3 body. Od začátku se hosté hodně dostávali před Kličku, který nepůsobil moc jistým dojmem. Zahodili jako tradičně dost dobrých příležitostí. Ve 4 min. nevyužili přesilovou hru. V 8 min. poslal Chotěboř do vedení Svoboda, jenomže po 21 vteřinách Ostřanský vyrovnal. Tento hráč měl 2x možnost zvýšit, když byl tváří v tvář Kulichovi. Litomyšl mohla vstřelit branku při vyloučení Kříže, sehrála dobře přesilovou hru, leč zakončení se jí nevydařilo. Klička zasahoval v této části 15x, Kulich 7x.

Druhá třetina se hrála nahoru dolů, což se divákům sice muselo líbit, ale hra byla hodně rozháraná plná nepřesností na obou stranách a nedisciplinovanosti na straně hostů. Chotěboř přesto měla opět dobré příležitosti, ale nic. Domácí se prosadili ve hře 5:3. Trestná lavice skoro nevychladla, když hosté byli vyloučeni 5x a domácí 3x. Klička zasahoval 12x, Kulich 7x.

V poslední třetině byli hosté jednoznačně lepším mužstvem, bohužel co dokázali zahodit se nedá ani popsat. V úvodu dokázal snížit pouze Svoboda, jinak se nedokázal prosadit nikdo další, branka nepadla ani z trestného střílení. Domácí pečetili vítězství střelou do prázdné brány. Klička zasahoval 27x, Kulich 8x. Co k tomu víc dodat ???

Děkujeme skalním fanouškům co do Litomyšle dokázali dnes přijet.

Výsledek znamená, že ve čtvrtfinále play off narazíme na Kohouty z České Třebové, vítěze základní části a loňské sezony, na mužstvo plné zkušených ostřílených hráčů. Favorit je jasný, ale hraje se nová soutěž a naše mužstvo udělá vše k tomu, aby favorita notně potrápilo.

Začíná se příští neděli v České Třebové od 17 hod. a buďte v co největším počtu u toho.