30.11.16 | Č. Třebová - Chotěboř | 5:3

Chotěboř Kohouty potrápila, ale body domů neveze

01.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4570x

Chotěboř nastoupila na ledě vedoucího týmu tabulky KLM Pardubického kraje, proti týmu HC Kohouti Česká Třebová. Ten po 17. kolech utrpěl pouze jednu porážku s týmem BK Havlíčkův Brod a to ještě po samostatných nájezdech. Hosté však začali bez respektu a v 6. minutě se ujali vedení 0:1. V polovině druhé části přidali druhou branku a zvýšili vedení na 0:2. Domácí však vyrovnali, kdy se jim podařilo vstřelit 2 branky v průběhu 33. minuty. Chotěboř však v následující minutě kontrovala a opět si vzala vedení zpět. Do konce třetiny vydržel stav 2:3. Na začátku třetí části domácí vyrovnali a v 52. minutě se jim podařilo vstřelit další branku a poprvé šli do vedení. Hostům se již nepodařilo vyrovnat, i když měli na svých hokejkách ve třetí části nejméně 5 tutovek. Těsně před koncem domácí potvrdili svoje vítězství při hře bez gólmana a vyhráli 5:3.

18. základní část, středa 30.11.2016, 18:30
Č. Třebová - Chotěboř 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Eis (Dvořák), 31 Eis (Veselý), 34 Eis (Dvořák)

Branky a nahrávky (Česká Třebová): 33 Pelán (Jindřich, Fúzik), 33 Šimončič (Vondráček, Kavalír), 46 Zítka (Škvor, Vlček), 52 Hemský (Škvor, Vlček), 60 Jindřich (Kavalír)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) – Bc. Tomáš Brokeš (Lanškroun), Ladislav Hrabal (Lanškroun)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3

Nejlepší hráči domácího mužstva HC Kohouti Česká Třebová Otakar Husár a Jan Škvor

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořTomáš Eis

Č. Třebová: Husár - Vondráček, Škvor, Krejnus, Lesák, Boruch, Veselý, Váně - Hemský, Pelán, Pejcha, Vlček, Jindřich, Fúzik, Zítka, Šimončič, Kavalír
Chotěboř: Pešek – Kadlec, Klofáč, Veselý, Ludvík Jakub, Kopecký, Krejčí, Musílek - Hospodka, Mašek Petr, Činčila Šimon – Dvořák, Svoboda, Eis - Činčila Benjamin, Mašek Patrik, Piskač

I přes značnou marodku se hostující Chotěboř pustila do svého soupeře bez respektu. Od samotného začátku byla více než vyrovnaným soupeřem. Domácí byli tímto pojetím od začátku zaskočeni, nečekali asi takový vývoj utkání. Jednu z prvních šancí měl Luboš Dvořák v 5. minutě, Husára v brance domácích však nepřekonal. Pak se ho pokoušel napodobit Jan Hospodka, ale ani jemu akce nevyšla. V 6. minutě však již Husár kapituloval, když se do akce dostal Luboš Dvořák, těsně před gólmanem puk posunul vpravo na Tomáše Eise, který se nemýlil. Soupeř se vzápětí pustil do útoku a prudkou střelou a vzápětí i těžkou dorážkou prověřil Matěje Peška v brance hostů. Následně se hrál vyrovnaný hokej bez vážnějších akcí na obou stranách. Větší šanci měli domácí v 11. minutě, kdy se soupeř dostal po střele až za branku a následně se snažil zpoza branky zasunout. Ve 13. minutě se domácí dostali k odraženému puku a mohli jej uklidit do odkryté branky. Domácí útočník však upadl a vkleče se mu nepodařilo skórovat. Velkou šanci měli i hosté, dvojice Luboš Dvořák a Šimon Činčila. Prvně jmenovaný se dostal ke střele, ale bohužel těsně minul. Konec třetiny začal být vyhrocený, soupeř začal být nervózní a začalo se u mantinelu jiskřit. Přesto sudí vše pouštěl a tak byla první část bez vyloučení. Poměr střel byl v poměru 16 ku 12, tedy vzhledem k soupeři dost vyrovnaný.

Podle očekávání nastoupil soupeř do druhé části aktivně. Hned v prvním střídání měl 3 nebezpečné střely, se kterými si však Matěj Pešek poradil. Druhé střídání bylo ve znamení naší 2. lajny, která si vytvořila velký tlak v pásmu domácích. Pak ale přišla chyba při střídání a soupeř nás mohl do prázdné branky potrestat. K našemu štěstí se netrefil a tak si hosté stále drželi vedení 0:1. O dvě minuty později domácí obránce pomotal Petr Mašek, ale než stačil nahrát, byl faulován Davidem Vondráčkem. Ten putoval za držení protihráče na trestnou lavici. V přesilovce měli hosté pár nebezpečných střel, Marek Piskač i jednu nebezpečnou dorážku, ale stav se neměnil. V plném početním stavu se domácí pokoušeli o rychlé protiútoky, moc však třebovské hvězdy nesvedly. Většina jejich akcí ztroskotala na naší obraně, popř. na výborně chytajícím Matěji Peškovi. V polovině utkání vytvořila pěkný tlak i hostující 1. lajna, měla pár nebezpečných střel a soupeře načala. V následujícím střídání soupeře dorazila 2. lajna. Z obranného pásma poslal Petr Veselý přesný pas na útočnou modrou na Tomáše Eise, který domácího obránce přebruslil a přesnou střelou nad ledem k tyči zvýšil vedení na 0:2. Na tabuli svítil čas 30:09. Ve 32. minutě se dostal do úniku Benjamin Činčila s bratrem Šimonem. Benjaminovi se však na poslední chvíli svezl puk a domácí gólman jej se štěstím vykryl. Byla to krásná akce, po které jsme mohli v poklidu zvýšit vedení. V následující akci se ocitli sami před brankou Luboš Dvořák a Tomáš Eis, ale ani oni svojí tutovku nevyužili. Bohužel zafungovalo pravidlo nedáš – dostaneš, 2. lajna propadla a soupeř se dostal do přečíslení. První střelu hostující gólman kryl, ale na dorážku už nestačil a domácí snížili na 1:2. Za domácí skóroval Pavel Pelán, asistence Ladislav Jindřich a Jakub Fúzik. V následujícím střídání však domácí využili drobného zaváhání, drobné ztráty koncentrace hostů a opět po dorážce se podařilo vyrovnat. K vyrovnání došlo v průběhu 49 vteřin, šťastným střelcem byl Michael Šimončič, nahrávali David Vondráček a Pavel Kavalír. Ale i tady se ukázala síla našeho mladého kolektivu, kterému se podařilo po neuvěřitelných 18 vteřinách strhnout vedení opět na svou stranu. O vedení se zasloužil svým hattrickem Tomáš Eis, kterému puk vybojoval na obranné modré Luboš Dvořák a v úniku mu jej přesně naservíroval, střelec již jen uklízel do šibenice. Hosté se tak dostali opět do vedení, tentokrát 2:3. Ve 35. minutě se dostal do úniku Šimon Činčila, který však přestřelil, ale následně byl faulován Davidem Vondráčkem, který jej nešetrně narazil na hrazení. Hlavní sudí to posoudil jako nedovolenou hru loktem. Ani tuto přesilovku však hosté nevyužili. Do těžké situace se dostala Chotěboř ke konci druhé části. Nejprve fauloval domácího brankáře Marek Piskač, vyloučen byl za podražení a po 17 vteřinách si k němu přisedl Václav Kadlec za hrubost. Jeho faulu však předcházel incident se 120 kg bijcem Fúzikem, to však hlavní sudí Jiří Veselý přehlédl a viděl již jen zbytečné oplácení. Do konce třetiny tak zbývalo 45 vteřin a hosté se museli bránit ve třech hráčích. Hosté však perfektně bránili a zbytek pochytal Matěj Pešek. Vedení jsme udrželi. Poměr střel byl vyrovnaný 17 ku 17.

Od začátku třetí části se hrál rychlý hokej nahoru dolů, menší šance na obou stranách. Domácí, vědomi si toho, že mohou střídat až jako druzí, jelikož jsou v domácím prostředí, nasazovali svojí elitní pětku na naší 3. lajnu se třemi juniory. A ve 46. minutě se domácí dočkali. Zamkli ve třetině naší mladou lajnu, té se nepodařilo vyhodit, a přestože se bránili srdnatě, na jednu z přesných nahrávek nestačili zareagovat, nestačili pokrýt dorážejícího útočníka a bylo srovnáno na 3:3. Přesným a důrazným střelcem byl Jindřich Zítka, nahrávali Jan Škvor a Petr Vlček. Tím se dostali domácí trochu více do tlaku a z jedné takové šance mohli zvýšit vedení, když na Matěje Peška vyslali rychlou a přesnou střelu. Ten však puk bravurně vyrazil až do sítě. O minutu později byla 2. lajna hostů v útoku, soupeře zatlačila, ale ten fauloval Luboše Dvořáka. Jasný faul „zpracovaný“ sudí napískal a nechal našeho ležícího hráče bez povšimnutí. Toho využil soupeř, šel do přečíslení, kdy šla přihrávka od Petra Vlčka na Jana Škvora, který poslal přesný pas na Marka Hemského mezi naše dva obránce. Ten je přebruslil a pěknou kličkou překonal hostujícího gólmana. Bylo z toho první vedení Kohoutů 4:3. Nutno říci, že skórující Marek Hemský v tu dobu na ledě vůbec být neměl, jelikož měl vyfasovat 10 minut za nesportovní chování, protože chvíli před tím po odpískání napálil puk do naší branky. Za stejný prohřešek byl totiž náš hráč v minulém zápase vyloučen. V následující minutě měli hosté gólovou šanci, kdy Luboš Dvořák po velkém závaru nezasunul do prázdné branky, navíc Pavel Pelán úmyslně posunul branku, hlavní sudí však zase mlčel, i když vše jasně viděl. No jistě si toho všimnul delegát, který vše bedlivě sledoval. V další minutě Chotěboř vytvořila další závar před brankou Otakara Husára, neskórovala, ale vynutila si faul. Na trestnou putoval Petr Vlček za krosček. Po necelé minutě k němu přisedl Jan Boruch za nedovolené bránění. Hráli jsme přesilovku 5 na 3. Ta však trvala jen 10 vteřin, protože v útočném pásmu fauloval Tomáš Eis. Byl sice vyloučen za držení protihráče, ale i na něj byl faul, který však potrestán nebyl. Ale i v přesilovce 4 na 3 jsme soupeře zatlačili do pásma, vytvořili jsme si neskutečný tlak, dvakrát jsme netrefili prázdnou branku z dorážek, neproměnili jsme střelu z bezprostřední blízkosti. V dalším střídání jsme měli další a další šance, Kohouti vůbec nevěděli, kde jsou. Přesilovku jsme nakonec nevyužili, ale i v plném početním stavu jsme se dále pokoušeli vyrovnat. Poslední gólovku měl Václav Svoboda, který dostal nahrávku od Luboše Dvořáka a jel sám na gólmana, bohužel neproměnil. V 59. minutě opět 2. lajna zatlačila soupeře, měla opět šance, ale přestřelila. V čase 59:10 odjel Matěj Pešek z branky a hosté se pokoušeli o hru v šesti hráčích. Nějaké šance si vytvořili, ale žádnou tutovku. Těsně před koncem se domácí dostali k nám do pásma, kde v rohu faulovali Rosťu Klofáče, kterého srazili u mantinelu po úderu holí a k puku se tak dostal Pavel Kavalír, který z rohu nahrál před branku na Ladislava Jindřicha, který se do prázdné branky nemýlil. Upravil tak konečný stav na 5:3. Poměr střel v poslední části byl 10 ku 6.

Závěrem je třeba pochválit hostující Chotěboř, která nastoupila v oslabené sestavě, kterou v polovině utkání opustil Petr Veselý, kterému se obnovilo nedoléčené zranění žeber, navíc proti lídrovi tabulky. U hostů bylo 5 juniorů, naopak soupeř měl nejmladšího hráče ve věku 23 let, když věkový průměr hráčů Chotěboře je 22 let. Není však nutné se nad tímto pozastavovat, každý se na to může v soupisce podívat. Ale i tak si myslím, že náš tým předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny, bohužel bez bodů. Zřejmě nám takové výzvy svědčí, naopak zápasy, kdy bychom měli bodovat, nezvládáme. Opět nás srazily individuální chyby a to nejen v obraně. Tři oslabení jsem přestáli, jedno dokonce 5 na 3 po dobu minuty a třičtvrtě, ale naopak ani jednu ze čtyř přesilovek jsme nevyužili. Lví podíl na výsledku má samozřejmě Matěj Pešek, ze 43 střel jich kryl 39 a dosáhl úspěšnosti 90,70 %. Hattrickem se blýsknul Tomáš Eis a po právu byl vyhlášen jako nejlepší hráč hostujícího týmu. Závěrem mohu říci, že takto vyděšené Kohouty jsem dlouho neviděl, do poslední chvíle se strachovali o výsledek, hádali se jako Světlá a kdyby prohráli, tak by se ani nikdo nemohl divit, protože jsme se vlastně porazili sami svojí neschopností v závěru vstřelit branku. Čistých tutovek jsme měli v poslední části alespoň pět.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje tuto středu 7.12.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Opět se bude soutěžit o 3 reprezentační dresy. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 18. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.