30.10.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 5:6
29.1.17 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 12:2
19.2.17 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 3:8

Chotěboř deklasovala Ledeč n/S 12:2

30.1.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 580x

Chotěboři tentokrát vyšel začátek utkání, ujala se ve 2. minutě vedení a do 14. minuty to bylo již 3:0. Soupeř sice v přesilovce snížil, ale konec 1. třetiny se uzavíral se stavem 5:1. Ve druhé části soupeř vyměnil gólmana a domácí i přesto s přehledem přidali 4 branky a zvýšili vedení na 9:1. Soupeř se ke konci třetiny zmohl pouze na drobnou korekci, kdy ve svém oslabení snížil na 9:2. Ve třetí části se magickou desítku podařilo překonat až v 52. minutě. Pak se to „najednou „ prolomilo a účet se uzavíral se stavem 12:2, nejvyšším v této sezóně.

10. druhá část, neděle 29.1.2017, 17:00
Chotěboř - Ledeč nad S. 12:2 (5:1, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 2 Mašek Petr (Hajšman, Hospodka), 6 Dvořák (Vácha), 14 Svoboda (Eis, Dvořák), 17 Beneš (Musílek), 18 Dvořák (Kadlec, Vácha), 21 Eis (Dvořák, Vácha), 24 Svoboda (Dvořák), 30 Mašek Petr (Hajšman, Pešek Matěj), 34 Mašek Petr (Eis), 52 Činčila Benjamin (Dvořák), 57 Svoboda (Kopecký), 59 Beneš (Činčila Benjamin)

Branky a nahrávky (Ledeč nad Sázavou):15 Zmrhal (Krajíček), 39 Krajíček (Štěpán, Havel Marian)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim) – Radek Teplý (Skuteč), Jiří Javůrek (Skuteč)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Ledeč nad SázavouPavel Zmrhal

Chotěboř: Pešek –Kadlec, Vácha, Kopecký, Ludvík - Dvořák, Svoboda, Eis - Hospodka, Mašek Petr, Hajšman - Činčila Benjamin, Beneš, Musílek
Ledeč nad S.: Vacek (21. Hanák) – Buchta, Vala, Hrabaň, Zmrhal, Šimůnek – Blažek, Štěpán, Havel Marian, Havel Marek, Bambula, Krajíček, Zadražil, Hubert, Štěrba

Chotěboř vlétla na soupeře s velkou chutí (vědoma si předchozích nepovedených utkání) a hned ve 2. minutě se dočkala zaslouženého úspěchu, kdy se trefil přesnou střelou po ledě mezi betony Petr Mašek, po předchozích přihrávkách Milana Hajšmana a Jana Hospodky. Tlak domácích nepolevoval ani v dalších minutách, soupeř se dostal k první střele na branku až po 5 minutách. V 6. minutě si vypracoval povedenou akci Filip Beneš, když v útočném pásmu vyjel od mantinelu, projel přes 3 protihráče a jeho prudká střela skončila v lapačce Davida Vacka. V téže minutě se ke slovu dostala i 1. lajna, kdy Luboš Dvořák vybojoval puk za brankou, přihrával jej na Václava Svobodu, který si na kruhu puk vyměnil s Josefem Váchou a ten jej poslal před branku na volného Luboše Dvořáka, který vymíchal gólmana a bylo to 2:0. V 10. minutě vyslal Václav Kadlec do další akce přesnou přihrávkou Petra Maška, ten puk předal do tandemu Josefu Váchovi, ten mu jej vrátil, ale jeho střelu gólman vyrazil. V 11. minutě se domácí nechali strhnout útočením a propadli v obraně, kdy toho využil Marek Havel, který se řítil sám na Matěje Peška. Ten však s přehledem nájezd zlikvidoval. Byla to druhá soupeřova střela na branku v 1. části. Ve 14. minutě dostal před branku nahrávku od Tomáše Eise Luboš Dvořák, tomu však nevyšla klička a tak se stav neměnil. V dalším vhazování však Luboš Dvořák vybojoval opět puk za brankou, poslal jej před bránu na Tomáše Eise, kterému se zdařila těžká nahrávka na Václava Svobodu, který skóroval. Stav 3:0. V 15. minutě si za brankou zahrával Dominik Kopecký, přišel o puk a ve snaze jej opět získat fauloval a za podražení putoval na trestnou lavici. Soupeř byl však bohužel ve své přesilovce úspěšný. Domácí nepokryli obránce Pavla Zmrhala, kterému se podařilo po 42 vteřinách od modré prostřelit střelou nad ledem k tyči domácího Matěje Peška. Přihrával Bohumil Krajíček. Stav 3:1 však nevydržel dlouho. V 17. minutě se nejprve ještě neprosadil Jan Hospodka, kterému před branku nahrával Petr Mašek poté, co u mantinelu vybojoval puk. V následném střídání se již domácí prosadili. Po přesné přihrávce od Lukáše Musílka se k puku dostal Filip Beneš, který přesnou střelou přílepem vymetl levé víko branky Davida Vacka. Po půl minutě soupeře uzamkla 1. lajna a poté, co si na modré vyměnili puk Josef Vácha a Václav Kadlec, tak druhý jmenovaný z voleje pálil, gólman puk vyrazil a Luboš Dvořák u něj byl nejblíže a puk dorazil do branky. Stav 5:1 vydržel až do konce třetiny. Poměr střel byl jednoznačný 17 ku 5.

Do druhé třetiny Chotěboř opět vlétla s chutí, aktivně a 1. lajně trvalo pouhých 15 vteřin, než zvýšila na 4:1. Na modré vybojoval puk Luboš Dvořák, poslal jej na Václava Svobodu a ten jej nasměroval před branku na volného Tomáše Eise, který vymíchal nového gólmana Miroslava Hanáka a zasunul do prázdné. Pro vystřídaného gólmana to byla po 15 vteřinách pěkná sprcha. V dalším střídání 1. lajny se u mantinelu opět prosadil Luboš Dvořák, vykličkoval se od něj na kruh a nahrával před branku na Václava Svobodu, který si položil gólmana a pak téměř z nulového úhlu zasunul do prázdné branky, 7:1. Ve 26. minutě šel do úniku Petr Mašek, který dostal pas od Jana Hospodky, bohužel při zakončení minul branku. Následně Benjamin Činčila škrtnul o gólmana a hlavní rozhodčí ihned signalizoval vyloučení (nedovolené bránění) a ponechal hostům výhodu. Hosté však nabízené výhody nevyužili, protože nedisciplinovaný Martin Buchta šel pomstít gólmana a putoval za hrubost s naším hráčem na trestnou lavici. Hrálo se 4 na 4. Nejprve se dostal do akce Filip Beneš, který se prokličkoval před oba obránce, zakončil, ale neúspěšně. Vzápětí šel i soupeř do protiútoku a Matěj Pešek se vytáhnul pěkným zákrokem a puk betonem vyrazil. Následně byl faulován Filip Beneš a domácí šli do první přesilovky v utkání. V přesilovce nastřelili tyčku, ale jinak jí nesehráli moc úspěšně. Až v jejím samotném závěru, resp. 2 vteřiny po návratu vyloučeného hráče, se podařilo domácím skórovat. Lví podíl na vstřelené brance měl domácí gólman Matěj Pešek, který vyslal dlouhou přihrávku až na útočnou modrou na Milana Hajšmana, který přihrával na Petra Maška, který zasunul po zemi mezi betony Miroslava Hanáka. Další velkou šanci rozjel domácí Václav Kadlec, vybojovaný puk nahrával na Luboše Dvořáka, ten vyslal Benjamina Činčilu do samostatného úniku, který nedal. Vzápětí se k puku dostal opět Václav Kadlec, který poskytl Benjaminovi repete, ale ani tentokrát se síťka nerozvlnila. Stav se měnil v čase 33:33, kdy se hattricku dočkal Petr Mašek, kdy ho do úniku vyslal Tomáš Eis, on se přesnou střelou mezi betony nemýlil a zvýšil tak vedení na 9:1. O minutu později byl za brankou faulován Filip Beneš, hlavní sudí to jako faul nevyhodnotil, tak vzal Filip spravedlnost do svých rukou a sekáním ztrestal soupeře. Domácím opět pomohlo to, že situaci nezvládl hostující gólman Miroslav Hanák, který, byť hlavní sudí trest našeho hráče ihned signalizoval, šel se také mstít. Takže jako na začátku druhé části šli oba hráči na trestnou lavici. U hostů trest za gólmana odseděl Filip Šimůnek. Hosté si při hře 4 na 4 vytvořili jednu šanci, když těžkou střelou prověřili domácího gólmana. Naopak odraženého puku se zmocnil Václav Kadlec, který vyslal do protiútoku Tomáše Eise. V následném tlaku v pásmu hostů byl faulován Luboš Dvořák, když motal soupeře. Za sekání na trestnou lavici usedl Marek Havel. Druhou přesilovku domácí nesehráli dobře, navíc inkasovali druhou branku poté, co si do branky srazili střelu soupeře. Branka připsána Bohumilu Krajíčkovi, nahrávka Janu Štěpánovi a Marianu Havlovi. Minutu před koncem druhé části si hosté dostali do přečíslení 2 na 1, kdy Matěj Pešek vyrazil druhou tutovku hostí. Nicméně stav se již neměnil a od 34. minuty zůstával 9:2. Tato část byla opět jednoznačná v poměru 16 ku 9.

Začátek třetí části vypadal stejně jako posledních 6 minut části druhé. Nikomu se asi nechtělo vstřelit tu magickou desátou branku, zřejmě šetřílci. Nejprve přestřelil Václav Svoboda, poté i Filip Beneš, ani ze závaru 1. lajny nic nebylo. Ve 47. minutě byl podruhé vyloučen Filip Beneš za podražení ve středním pásmu. V přesilovce nás soupeř téměř neohrozil, naopak do úniku se dostal Josef Vácha, zase nic. Vzápětí šel do útoku Benjamin Činčila po přihrávce Václava Kadlece, taky netrefil. Poté ani Tomáš Eis neskóroval. V tuto dobu se na nás asi nalepila smůla. Ve 49. minutě byl v úniku faulován Pavlem Zmrhalem Luboš Dvořák, ale ani on nařízené trestné střílení neproměnil. V 51. minutě vyslal Josef Vácha do dalšího brejku Petra Maška, jeho střelu však zastavila až tyčka. V 52. minutě nejprve nedal Filip Beneš, který však střílel vkleče. Nakonec to dopadlo tak, jak si asi celé mužstvo přálo, branku vstřelil nejmladší útočník Benjamin Činčila v čase 51:40, když se dostal do brejku a sám zakončil povedenou kličkou. Konečně padla desátá branka, trvalo to však více jak 18 minut, tedy téměř celou třetinu. V dalším střídání šli domácí do 4, když byl vyloučen Václav Svoboda za hru vysokou holí. Soupeř ve své přesilovce mnoho šancí neměl, naopak jednu pěknou šanci měl Tomáš Eis, ale před finální střelou mu puk sklouzl z čepele. Do další čisté šance se dostal Václav Svoboda poté, když naskočil do hry z trestné lavice. Dostal pas z obrany, ale nezakončil přesně. V 55. minutě se, stejně jako v Litomyšli, podařil bodyček Dominiku Kopeckému. O minutu později se dostala do šance 3. lajna, Filip Beneš měl pěknou střelu, ale zase nic. Ke konci třetiny musel i Matěj Pešek dvakrát zasahovat, nejprve ho prověřil těžkou střelou Michal Hrabaň a po chvíli střílel i Jan Štěrba, obě šance však domácí gólman likvidoval. V 57. minutě se dočkal i Václav Svoboda svého hattricku, když zaznamenal branku č. 11, když mu přihrával Dominik Kopecký. No a minutu před koncem se s domácím týmem rozloučil pěkným víkem Filip Beneš poté, co mu puk za brankou vybojoval Benjamin Činčila a následně mu ho naservíroval před branku na hůl. V čase 59:24 vyhodil puk v pásmu do hlediště Filip Šimůnek a byl za zdržování hry vyloučen. Stav se ale již neměnil a se závěrečným hvizdem na tabuli svítilo 12:2, což je letošní nejvyšší výhra domácích. I tato část byla opět jednoznačná v poměru 16 ku 10.

Závěrem je třeba říci, že domácí nastoupili ve 13 hráčích v poli, ale přesto soupeře přestříleli. Zaskočili jej od samotného začátku a první třetina 5:1 rozhodla o průběhu celého utkání. Rovnoměrně se prosadily všechny 3 lajny, všem to tam padalo. Je potřeba si tuto střeleckou potenci udržet i do dalších zápasů. Myslím, že tolik vstřelených branek je dobrá pozvánka na další domácí utkání, které A-tým sehraje v neděli 5.2.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Spartak Polička. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 10. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.