23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5

Chotěboř dovezla z Kotliny 3 body za vítězství nad BK Havlíčkův Brod

13.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3844x

Chotěboř nastoupila v letošní sezóně proti BK Havlíčkův Brod již potřetí a opět vítězně. V první třetině si jí povedlo rychle odpovědět na první gól zápasu a v závěru třetiny i vyrovnat stav na 2:2. Ve druhé části se povedlo soupeři hned v úvodu proměnit nařízené trestní střílení, ale hosté do poloviny zápasu stav otočili a vedení udrželi až do konce a po právu si z Kotliny odváží zasloužené 3 body.

4. základní část, středa 12.10.2016, 18:00
Havl. Brod - Chotěboř 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 5 Činčila Benjamin (Krejčí), 20 Hajšman (Kopecký), 22 Krejčí (Eis), 28 Mašek (Kopecký)

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 5 Hlídek (Polák), 14 Pecen (Polák), 21 Hynek - TS

Rozhodčí: Ing. Jiří Kareš (Pardubice) – Jaromír Říha (Hlinsko), Bc. Martin Vepřovský (Hlinsko)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4

Havl. Brod: Adam (21. Kekula) - Pecen, Motl, Kříž, Bancíř, Mendl, Semrád, Suchý - Cejpek, Szilva, Hlídek, Jelínek, Křížek, Abbrent, Polák, Přibyl, Vala, Hynek, Hubert
Chotěboř: Pešek – Vácha, Kopecký, Müller, Veselý, Krejčí, Musílek, Piskač - Hospodka, Hajšman, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Nermuť - Činčila Benjamin, Kašpar, Eis – Langhans

První minuty utkání opět patřily domácím, kteří využili svého prostředí a soupeře zatlačili do pásma. Hostujícího Matěje Peška zasypávali množstvím střel, často využívali i nepřesností na straně hostů a z toho pramenícího přečíslení. Domácí dobře bruslili a stejně jako v přípravných zápasech to podpořili i dobrou střelbou. Jedna z nich se ujala v 5. minutě, kdy napřáhl na modré Ondřej Hlídek a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Hostující gólman Matěj Pešek přes hráče nic neviděl a nestačil již na tuto střelu zareagovat. Bylo z toho vedení domácích 1:0. Chotěboř však v následující akci po 11 vteřinách vyrovnala, kdy opět od modré napřáhl Tomáš Krejčí a jeho střelu ve vzduchu těsně před gólmanem Jiřím Adamem tečoval Benjamin Činčila. Soupeř však neustával ve své aktivitě, neustále se snažil útočit a pro chotěbořské beky a bránící útočníky to byl nelehký úkol. Jednomu takovému průniku zabránil Tomáš Eis, když na středu hřiště, před očima hlavního sudího Jiřího Kareše, nasadil čistý bodyček Martinu Křížovi. První oslabení proběhlo ve 12. minutě, kdy byl na trestné lavici Dominik Kopecký. Domácí měli několik slibných příležitostí, dvakrát po sobě z dorážky přestřelili branku, zvýšit vedení však nedokázali. Při další akci, již při plném početním stavu, nás soupeř zamknul ve vlastním pásmu, z levé strany si vybruslil bek Václav Pecen a protihráčem byl vytlačen až do rohu, odkud ze zoufalství vystřelil a podařilo se mu puk protlačit kolem tyčky, nedostatečně gólmanem Matějem Peškem pokryté, do branky a zvýšil tak vedení na 2:1. V krátké době hrála i Chotěboř přesilovku, kdy byl vyloučen Michal Semrád za držení protihráče poté, co mu nejprve zamotal hlavu Luboš Dvořák a následně i Tomáš Eis, kterého nakonec fauloval. Ani hosté však nabízenou výhodu nevyužili. Pak přišla 16. minuta, kdy byl za hákování ve středním pásmu nejprve vyloučen Marek Piskač a po necelé minutě k němu za sekání přisedl i kapitán Josef Vácha. Pro Chotěboř to byla první větší zkouška, kdy se museli více jak minutu bránit ve třech hráčích. Sehráli to výborně a to i za přispění několika výborných zákroků Matěje Peška. Když už to vypadalo tak, že půjdeme do kabin s jednobrankovým mankem, došlo ze strany BK k druhému faulu. Na modré byl bolestivě zasažen Marek Müller do obličeje vysokou holí kapitán Vladimíra Szilvy. Hosté přesilovku využili, i když až 8 vteřin před koncem první části, a dokázali tak vyrovnat na konečných 2:2. Vyrovnání zařídil Milan Hajšman, nahrával Dominik Kopecký. V této části, ostatně i v dalších dvou, nás soupeř přestřílel v poměru 22 ku 15.

Začátek nebyl pro Chotěboř vůbec dobrý, hned v prvním střídání se na modré do puku opřel Josef Vácha a golfem nastřelil Martina Hynka, který se vzápětí řítil sám na gólmana Matěje Peška. Zezadu byl však dostižen druhým obráncem Dominikem Kopeckým, který za cenu faulu zabránil v dokončení nájezdu. Rozhodčí Jiří Kareš nekompromisně nařídil trestné střílení, na které se rozjel sám faulovaný. Ten si najel z levé strany, a když přes brankoviště přejížděl a donutil tak našeho gólmana, aby se přesunul k druhé tyči, zasunul mu puk přímo mezi betony. To byl poslední brankový zápis domácích. Vedení 3:2 vydrželo domácím pouhou minutu dvacet. Pak si v levém rohu několikrát vyměnili puk Benjamin Činčila a Tomáš Eis, kdy si posledně jmenovaný počkal, až si k brance najede obránce od modré čáry, poslal mu přesný pas a Tomáš Krejčí zařídil parádní ranou vyrovnání na 3:3. Následně se hosté minutu bránili při vyloučení Luboše Dvořáka za napadení, poté byl vyloučen Lukáš Křížek za krosček a síly se vyrovnaly. Ani jeden z týmu nabízenou výhodu nevyužil. Ve 28. minutě hostující Chotěboř naposledy udeřila, kdy se trefil před brankou, po předchozím závaru, Petr Mašek, nahrával Dominik Kopecký. To bylo z branek v tomto utkání vše. Soupeři se podařilo ve 35. minutě našeho gólmana sice překonat, ale puk zastavila levá tyč. Poměr střel 18 ku 9, opět ve prospěch BK.

Na začátku třetí části měli domácí asi největší šanci s výsledkem něco udělat. Během jednoho střídání se totiž vyfauloval nejprve Marek Piskač za sekání a v době, kdy měl hlavní sudí ruku nahoře a signalizoval vyloučení, dopustil se druhého faulu Tomáš Krejčí za podražení. Oba putovali ve stejném čase na trestnou lavici a hostům tak nastaly krušné chvíle, kdy se celé 2 minuty museli bránit v početní nevýhodě. Za dvě minuty oba naskočili na led a netrvalo ani 30 vteřin a bylo zde další vyloučení hostů, tentokrát byl vyloučen Petr Mašek za hákování. Už se zase blížil scénář z předešlých zápasů, kdy si Chotěboř nechala vzít body svojí nedisciplinovaností. Tentokrát však měl svůj den hostující Matěj Pešek, který všechny nebezpečné střely pochytal a nedopustil vyrovnání. Ke konci se ještě na obou stranách hrálo oslabení, na straně domácích byl vyloučen Martin Hynek za podražení, po jeho návratu zase pykalo družstvo hostů za příliš mnoho hráčů na ledě. Gól však nepadl ani z jedné výhody. Utkání bylo ještě zpestřeno o jednu bitku za hostující brankou, kdy byl za sekání gólmana ztrestán Tomášem Nermutěm domácí Tomáš Cejpek. Další dvojičku tvořil Tomáš Krejčí a Martin Kříž. Všichni 4 aktéři obdrželi 2 + 2 minuty za hrubost. Třetina tedy skončila bez branek a stav 3:4 z druhé třetiny byl stavem konečným, který přinesl v této sezóně hostům první plný bodový stav. Poměr střel v této byl 14 ku 7.

Na závěr je třeba říci, že bruslaři z BK předvedli opět rychlý, kombinační hokej a nebýt výborně chytajícího gólmana Matěje Peška, asi bychom z Kotliny tolik bodů nevezli. Matěj Pešek totiž v tomto zápase kryl 51 střel, obdržel pouze 3 branky a jeho úspěšnost byla 94,44 %. Naopak naši borci vyslali na branku pouhých 31 střel.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje v neděli dne 16.10.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Světlá nad Sázavou. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát se bude jednat o 3 reprezentační dresy. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 4. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.