Vzájemné zápasy
27.12.15 | Chotěboř - Havl. Brod | 2:12
12.10.16 | Havl. Brod - Chotěboř | 3:4
20.11.16 | Chotěboř - Havl. Brod | 2:3
20.12.16 | Chotěboř - Havl. Brod | 3:4
18.1.17 | Havl. Brod - Chotěboř | 6:1
21.2.17 | Havl. Brod - Chotěboř | 1:4
23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5
Statistiky zápasu
Související články
Facebook

Chotěboř opět těsně odlehla bruslařům 3:4

Chotěboř opět těsně odlehla bruslařům 3:4
21.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4701x

Bruslaři domácí tým překvapili již v prvním střídání a ujali se vedení 0:1. Domácím se podařilo do konce třetiny vyrovnat na 1:1. Druhá část byla bohatá na branky, bohužel domácí vždy jen dotahovali jednobrankové manko. Stav po druhé části 3:4 se ukázal nakonec jako stav konečný. V poslední třetině to pouze na obou stranách zvonilo o tyčky, ale branka již nepadla. Soupeř si tak odváží 3 body.

 
2. druhá část, úterý 20.12.2016, 18:30
Chotěboř - Havl. Brod 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 13 Svoboda (Ludvík, Dvořák), 27 Svoboda (Eis), 32 Svoboda (Dvořák)

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 1 Hlídek (Cejpek), 24 Hynek (Nguyen, Szilva), 31 Abbrent (Cejpek), 34 Mendl (Szilva)

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl) – Ondřej Škorpil (Choceň), Jan Gregar (Choceň)

Vyloučení: 2:3

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 145 (platících 60)

Střely na branku soupeře: 39

zásahy Peška-34, obdržené góly – 4, úspěšnost 89,47 %, odchytal 58:49 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Chotěboř Václav Svoboda

Nejlepší hráč hostujícího mužstva BK Havlíčkův BrodOndřej Hlídek

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Kopecký, Ludvík, Krejčí, Musílek, Piskač – Hospodka, Hajšman, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Eis – Činčila Benjamin, Mašek Patrik, Málek Michal
Havl. Brod: Kekula - Mendl, Kříž, Bušek, Suchý, Bancíř – Hynek, Szilva, Přibyl, Cejpek, Abbrent, Polák, Motl, Nguyen, Hlídek
 

 Komentář

Domácí nezačali své utkání dobře, laxně bruslili, nechali se zamknout ve vlastním pásmu, nepodařilo se jim vyhodit a soupeř trestal. Po 56 vteřinách se trefil Ondřej Hlídek, přihrával Tomáš Cejpek. Domácí od začátku nestačili přistupovat k dobře bruslícímu soupeři, nechávali se přehrávat a ve 3. minutě musel Matěj Pešek se štěstím vyrážet další nebezpečnou střelu. Domácí měli větší šanci až ve 4. minutě, kdy si mohla napravit reputaci 1. lajna, když se dostal před brankou k nebezpečné dorážce Milan Hajšman a následně ke střele Václav Kadlec. Hostující Vít Kekula v brance však situaci zvládl. Pak ale zase úřadoval soupeř. Nejprve v 6. minutě domácí propadli v útoku a soupeř v situaci 2 na 1 netrefil prázdnou branku. V následující minutě čaroval v brance Matěj Pešek, když nejprve kryl dvojnásobnou dorážku a pak betonem zhatil další tutovku hostí. Ještě v téže minutě byl v útočném pásmu hákován Tomáš Eis a na trestnou putoval Martin Kříž. Přesilovku sehráli domácí vcelku dobře, 1. i 2. lajna měla několik slibných šancí, ale vyrovnat se nepodařilo. Další krizovka přišla v 11. minutě, kdy domácí 3. lajna mladíků pod tlakem vyhodila na zakázané uvolnění. Po dalším vhazování musel gólman krýt několik nebezpečných střel. Možnost vyrovnat dostal Petr Mašek, když ho na útočné modré našel Václav Kadlec svým přesným pasem. Petr Mašek svůj únik zakončil jen do tyčky. K vyrovnání došlo až o minutu později, kdy Luboš Dvořák vymíchal několik hráčů BK, nahrál na modrou na Jakuba Ludvíka, ten pálil a Václav Svoboda tečoval za záda Víta Kekuly. Bylo z toho vyrovnání, které domácí nakoplo. Vzápětí se pustila do útoku 1. lajna, vytvořila si pěkný tlak, na gólmana vyslala 2 střely, ale ani následnou dorážku nezužitkovali. Bohužel za chvíli domácí zbytečně faulovali a na trestnou usedl Luboš Dvořák za podražení. Soupeř však nic vážného v přesilovce nevymyslel, domácí své oslabení sehráli s přehledem. Soupeř ale zahrozil v 18. minutě, když naše 3. lajna propadla v útoku, ale blýskl se Matěj Pešek a dvěma zákroky domácí podržel. V následujícím střídání měla další tlak 1. lajna, soupeř si pomohl faulem, který však sudí jako faul nevyhodnotil. Těsně před koncem měli i bruslaři pár nebezpečných střel, ale v posledním protiútoku domácích byl faulován opět Tomáš Eis a opět Martinem Křížem, tentokrát za vysokou hůl. Ve zkrácené přesilovce před koncem třetiny domácí již nic nevymysleli a stav 1:1 zůstal nezměněn. Poměr střel byl ve prospěch BK 13 ku 19.

Začátek druhé části dohrávali domácí v přesilovce, v ní měl slibnou šanci Václav Svoboda, ale hostující gólman jeho střelu se štěstím vyrazil. Stav utkání se měnil ve 24. minutě, kdy bruslaři pod tlakem vyhodili po mantinelu puk ven z pásma. Těsně před naším obráncem jej však na střed šikovně vytečoval najíždějící útočník a hned z toho bylo přečíslení 2 na 1, které proměnil Martin Hynek, nahrával Tomáš Nguyen a Vladimír Szilva. Možnost vyrovnat měl Petr Mašek, který však ve 27. minutě minul prázdnou branku. V následujícím střídání zahrozila i 2. lajna, té se už skórovat podařilo, když puk putoval od Luboše Dvořáka na Tomáše Eise a následně na Václava Svobodu, který svým druhým gólem vyrovnal. Ve 31. minutě vytvořil parádní hrubku Lukáš Musílek, který rozehrával zpoza branky přímo na hůl Tomáše Cejpka, ten nelenil a puk poslal před branku na Jakuba Abbrenta, který skóroval do prázdné branky. Zase z toho bylo vedení hostů o jedinou branku, zase museli domácí dotahovat. Naštěstí to trvalo jen 66 vteřin, kdy Václav Svoboda dostal před branku přihrávku od Luboše Dvořáka a puk se štěstím propasoval za záda Víta Kekuly a hattrick byl na světě. Bylo srovnáno na 3:3. Domácí se však dlouho neradovali, o 2 minuty později se dostal ke střele Dušan Mendl, který za modrou vypálil na Matěje Peška. Ten puk zachytil špičkou lapačky, ale neudržel jej a bylo z toho vedení hostí 3:4. Ve 37. minutě měli domácí možnost na vyrovnání v další přesilovce, když na trestné odpykával dvouminutový trest předchozí střelec Dušan Mendl za napadení u mantinelu. Domácím se nepodařilo vyrovnat, naopak ke konci přesilovky zbytečně v útočném pásmu faulovali. Petr Mašek podrazil jednoho ze soupeřů, toho času bez puku, a putoval na trestnou. Soupeř však do konce třetiny již nic nevytvořil a tak zůstalo na tabuli stále těsné vedení BK 3:4. Poměr střel byl tentokrát ve prospěch domácích v poměru 16 ku 11.

Začátek třetiny domácí dohrávali v oslabení, ale přečkali jej. Ve 42. minutě vybojoval puk Tomáš Eis, nahrával na Luboše Dvořáka, ale ten pálil do gólmana. Největší šanci ve třetí části si 3. lajna mladíků vytvořila ve 45. minutě, kdy Benjamin Činčila nahrával před branku na Marka Piskače, ten místo zakončení zvolil ještě přihrávku na Michala Málka, který však nestačil do prázdné zasunout. Domácí se stále tlačili do útoku, ale dobře bruslící soupeř všechny útoky eliminoval, dobře četl hru a nedovolil domácím vyrovnat. Když do konce zbývalo 5 minut, trenéři stáhli hru na dva útoky a hned to přineslo úspěch v podobě nastřelené tyčky gólmana Kekuly z hokejky Milana Hajšmana. To však byla poslední větší šance ze strany domácích. V čase 58:49 došlo k odvolání brankáře Matěje Peška a domácí se snažili ještě utkání zvrátit. Soupeř si však utkání pohlídal, naopak to byl Vladimír Szilva, který z protiútoku nastřelil tyčku prázdné branky. Nakonec domácí opět prohráli těsně o jednu branku 3:4 a přišli tak o cenné body. V poslední části jsme bruslaře těsně přestříleli v poměru 10 ku 8.

Co říci závěrem. Začátek hrozný, dostali jsme v prvním střídání branku, špatně jsme bruslili, všude jsme byli pozdě. Pak s stav hry i utkání vyrovnal. Ve druhé části to bylo jako na houpačce, stále se dotahovalo jednobrankové manko, ale zase nás srážely individuální chyby v obraně. Navíc je, kromě druhé lajny, i žalostné proměňování šancí. Chybí i pověstné štěstí, dvakrát nastřelená tyčka. Jen výborný výkon Matěje Peška zabránil bruslařům více skórovat. Ale není nic ztraceno, ještě nás čeká 6 utkání, ve hře je tedy ještě 18 bodů.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje až v neděli dne 8.1.2017 od 17:00 hodin s týmem HC Litomyšl. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM a dalších. Přijďte svůj tým podpořit.

Všem fanouškům, sponzorům a příznivcům chotěbořského hokeje bych chtěl popřát vše nejlepší v novém roce 2017, hodně zdraví a mnoho hokejových zážitků a taktéž příjemné prožití Vánočních svátků.

Další výsledky 2. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.

TIP: sedací soupravy
 
 
 

© 2003-2022 Oficiální web HC Chotěboř & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS  |  Nastavení cookies