8.3.17 | Choceň - Chotěboř | 2:7

Chotěboř podruhé v sezóně porazila Choceň

15.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 2444x

Chotěboř nastoupila proti Chocni s cílem přerušit smolnou šňůru prohraných utkání a získat potřebné body, nutné k postupu do závěrečné osmičky play off. Soupeř se sice ujal vedení 0:1, ale domácí od poloviny první třetiny převzali taktovku a obrátili stav na 3:1. Ve druhé třetině nás soupeř přehrával, ale branka nepadla ani na jedné straně. V poslední třetině domácí navýšili vedení na 4:1a zdálo se být rozhodnuto. Choceňští však nejprve snížili v přesilovce na 4:2 a v polovině třetí části hru zdramatizovali dalším snížením na 4:3. Závěrečných 10 minut si Chotěboř již výsledek pohlídala, i když místy se štěstím. Ke konci se ještě domácí prosadili do prázdné branky a po zásluze vyhráli 5:3 a získávají tak potřebné 3 body do další postupové tabulky.

22. základní část, středa 14.12.2016, 18:30
Chotěboř - Choceň 5:3 (3:1, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 11 Svoboda (Dvořák, Eis), 17 Mašek Petr (Hospodka), 18 Eis (Dvořák), 45 Dvořák (Svoboda, Eis), 60 Svoboda

Branky a nahrávky (Choceň): 10 Zavřel (Řezníček, Král), 46 Řezníček (Král, Zavřel), 49 Král (Šejba, Vacek)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim) – Ondřej Bohuněk (Chrudim), Filip Pecina (Chrudim)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Spartak ChoceňRudolf Bernart

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Kopecký, Krejčí, Ludvík J., Piskač, Musílek – Hospodka, Mašek Petr, Hajšman –Dvořák, Svoboda, Eis – Činčila David, Mašek Patrik, Málek Michal
Choceň: Bernart – Kopsa, Jehlička, Vacek, Kousalík, Dvořák, Řezníček – Křečan, Šejba, Velínský, Knytl, Krejza, Lichtag, Zavřel, Král, Pochobradský

Začátek utkání se hrál opatrně na obou stranách. Ve 2. minutě měli první šanci domácí, kdy Václav Kadlec vyzval přesným pasem na útočnou modrou k úniku Petra Maška. Ten však svůj únik nezužitkoval. Vzápětí však domácí Dominik Kopecký v následném protiútoku hostů fauloval. Rozhodčí signalizoval vyloučení, Choceň byla na puku a po nebezpečné střele, navíc tečované, těsně minula domácí branku. Následovala přesilová hra, ve které nás Choceň párkrát prověřila, ale největší šanci měla, když se odražený puk od zadního plexi dostal zpět před branku, to musel Matěj Pešek vytáhnout ze svého arsenálu pár zázračných zákroků. Po chvíli se v oslabení dostali do útoku i domácí, kdy Václav Kadlec v útočném pásmu u mantinelu přidržel puk a nahrával ho před branku, kde jej najíždějící domácí útočník minul. V 9. minutě se dostal k nebezpečné teči Jan Hospodka, po předchozím nahození Dominika Kopeckého, stav se ale neměnil. Z protiútoku nejprve prověřil našeho gólmana Martin Šejba prudkou střelou, ten střelu odrazil do rohu, kde se puku zmocnil Daniel Král, vyměnil si jej s Jakubem Řezníčkem, který v rohu vymíchal dva domácí hráče a puk přihrál před branku na úplně nekrytého kapitána hostů Marka Zavřela, který se k tyči nemýlil. Hosté tak otevřeli skóre. Domácí však do minuty vyrovnali. Do útoku se pustila 2. lajna, v útočném pásmu třemi přesnými nahrávkami vyšachovala soupeře a Václav Svoboda uklízel do prázdné branky. Nahrávali Tomáš Eis a Luboš Dvořák. Domácí byli při chuti a při dalším střídání 2. lajny se do pásma dral Luboš Dvořák. Byl však zastaven Danielem Králem nedovoleným způsobem a domácí tak šli do své první přesilovky. V ní měli domácí tutovou šanci, když Dominik Kopecký přihrával na Jana Hospodku, kterému puk špičkou brusle se štěstím vykopl hostující gólman Rudolf Bernart. V 17. minutě Jan Hospodka naopak zachycený puk na modré sám z otočky vyslal před branku na Petra Maška, který jej poslal do branky a bylo z toho vedení 2:1. V dalším střídání Luboš Dvořák ve středním pásmu přihrával na Tomáše Eise, ten se pustil do odvážného sóla, které bylo úspěšné a bylo z toho krásné vedení 3:1. V posledních vteřinách dohrál hostující Jakub Řezníček ve středním pásmu tělem Petra Maška, ten souboj ustál, což psychicky neunesl soupeř a sekáním si chtěl ulevit. Hlavní sudí Petr Rulíček byl však bystrý a poslal jej hned na trestnou lavici. Počet střel byl v poměru 20 ku 11, tedy jasně ve prospěch Chotěboře.

Ve druhé třetině domácí dohrávali přesilovku, využití nulové. Následně se hrálo nahoru dolů, ale bez vážnějších šancí. Ve 26. minutě byl faulován Tomáš Eis, Jan Krejsa jej nedovoleně bránil a putoval na trestnou lavici. Větší šanci v přesilovce měla 3. lajna mladých pušek, za které nastoupil ke svému prvnímu utkání za áčko i junior Michal Málek. Všichni 3 junioři vynikali svým rychlým pohybem, nebáli se pouštět do soubojů a v přesilovce vytvořili pořádný závar před hostujícím gólmanem. Trochu však propadli v útoku, naštěstí jsme měli v brance Matěje Peška, který útok zneškodnil. Ve 29. minutě vyrazil další tutovku, puk se však odrazil k Petru Maškovi, který jej přihrával na Milana Hajšmana, který střelou nepřekonal Rudolfa Bernarta. Ve 30. minutě šli domácí do další přesilovky, kdy byl za brankou krosčekován Dominik Kopecký, opět Janem Krejzou. Byl to v tomto zápase již několikátý pokus o zastrašení našich juniorů ze strany žoldáků z Chocně. Přesilovku domácí opět nevyužili, naopak ke konci málem inkasovali z dvojnásobné dorážky. Ve 35. minutě si hosté zahráli druhou přesilovku, když na trestnou putoval domácí Dominik Kopecký za držení protihráče. Přesilovka i konec třetiny byla v režii Chocně, naštěstí se stav této části neměnil a domácí si udrželi slibné vedení 3:1 až do třetí části. V této části nás domácí přestříleli v poměru 6 ku 15.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, kde hned v prvním střídání vypíchl puk Petr Mašek, dostal se ke střele, ale gólmana nepřekonal. V dalším střídání šli domácí do dalšího oslabení, když byl za držení protihráče vyloučen Václav Svoboda. Přesilovku domácí s přehledem přečkali a navíc měli ke konci i šanci, ale stav se neměnil. V plném početním stavu se podařilo Tomáši Eisovi vybojovat těžký puk ve středním pásmu, přihrál jej na Václava Svobodu, který je před brankou posunul na Luboše Dvořáka a ten zvýšil vedení domácích na 4:1. Tento stav nakopnul hosty ke zvýšení jejich aktivity a po závaru před domácí brankou si vynutili faul, resp. na ledě zůstal ležet hráč hostů. Hlavní sudí ani čárový nic neviděli, pak ale k hlavnímu přijel druhý čárový a bylo z toho vyloučení Dominika Kopeckého za hru vysokou holí 2 + 2 minuty. Hosté se s tím nemazali a po 9 vteřinách snižovali na 4:2, kdy se střelou k tyči prosadil Jakub Řezníček, nahrávali Daniel Král a Marek Zavřel. Hosté tedy první dvojku využili a šli na další, ve které však již nic vážnějšího nevytvořili. Asi minutu se hrálo v plném početním stavu, k puku se dostal Jan Vacek, přihrál na Martina Šejbu, ten puk posunul na Daniela Krále, který snižoval na 4:3. Domácí se ale nepoložili, bojovali o každý puk a v 52. minutě měl Luboš Dvořák na hokejce pojistku, bohužel netrefil prázdnou branku. O minutu později měli domácí pěknou šanci, následně dorážku, ale opět stav zůstával nezměněn. V další minutě se dostala do přečíslení 2 na 1 bratrská dvojice, kdy Petr Mašek přes obránce nahrával na Patrika, kterému se však nepodařilo gólmana Bernarta překonat. Rozhodující fáze přišla v 55. minutě, kdy před domácí brankou, vcelku zbytečně, fauloval Marek Piskač a za krosček putoval na trestnou lavici. Domácí to ale zvládli bravurně, Choceň nepustili k žádné vážnější akci. V 57. minutě se v plném početním pustil do útoku Luboš Dvořák, byl v pásmu podražen a na trestnou putoval kapitán Marek Zavřel. Domácí vytvořili v pásmu zámek a v okamžiku, když si Dominik Kopecký sjel před branku na dorážku, byl nešetrně faulován těsně na hranici brankoviště, asi nejvíce frustrovaným hráčem hostí, Danielem Králem, který putoval za hrubost na 2 + 2 minutu na trestnou lavici. Navíc zahodil helmu našeho hráče, za což dostal 10 minut osobní trest a za další zbytečné řeči šel předčasně do sprchy. Z předchozího trestu uběhla přesně minuta a domácí tak šli do přesilovky 5 na 3. První část domácí nevyužili a v poslední minutě tak domácí sáhli ke hře bez gólmana. Hrálo se tedy 5 na 5 a v samotném závěru měli hosté na hokejce jasné vyrovnání, když však netrefili prázdnou branku. Domácí tak v závěru pečetili do prázdné branky z hole Václava Svobody a potvrdili tak vítězství 5:3. Poměr střel v této části byl 10 ku 15.

Závěrem je třeba říci, že Chotěboř sice skončila po 1. části soutěže v tabulce na 8. místě, ale k postupu do první šestky jí scházely pouze 3 body, tedy jedno jediné vítězství. Bohužel bude muset ve 2. části soutěže bojovat o zbylá 2 postupová místa do závěrečných bojů play off. Střetne se tedy dvoukolově s následujícími týmy: BK Havlíčkův Brod, HC Litomyšl, HC Ledeč nad Sázavou a HC Spartak Polička. Body z předchozích odehraných zápasů zůstávají, tudíž dnešní 3 body jsou velkým přínosem.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na 1. domácí mistrovský zápas 2. části soutěže, který A-mužstvo sehraje v neděli 18.12.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Spartak Polička, kterým máme co vracet za prohru na ledě Spartaku z předminulé neděle. Bude potřeba bouřlivá atmosféra, která se bez vás, diváků, nevytvoří. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř, společnosti WSM. Přijďte ve větším počtu svůj tým podpořit.

Další výsledky 22. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.