23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5

Chotěboř porazila BK a postupuje do semifinále o pohár VM

24.2.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 627x

Chotěboř nastoupila na domácím ledě proti BK Havlíčkův Brod ke druhému vzájemnému čtvrtfinálovému zápasu, když předcházející duel zvládla a z Kotliny si odvezla vítězství 1:4. Hosté přijeli posíleni o 4 hráče, domácím chyběl Marek Havel, hráč na divokou kartu, který obdržel v minulém zápase trest do konce utkání a měl pozastavenou činnost na 1 zápas. Naopak jsme s radostí přivítali uzdraveného Michala Kašpara, který se do sestavy vrátil po několikaměsíční absenci způsobené zraněním kolena.

Před začátkem derby došlo k přivítání čestných hostů. Pozvání přijali starostové obou zúčastněných měst, ing. Tomáš Škaryd z Chotěboře a Mgr. Jan Tecl, MBA z Havlíčkova Brodu, dále byl na ledové ploše přivítán Jan Josef Dobřenský spolu s prezidentem HC Chotěboř Oldřichem Cempírkem. Po vzájemném představení oba starostové vhodili úvodní buly a zápas mohl začít.

Hned první střídání přineslo úspěch v podobě vedení 1:0. Pak ale převzaly otěže Bruslaři a dvěma góly stav v první třetině otočili. Do druhé části nastoupili domácí aktivněji a 4 brankami v řadě si zajistili vedení 5:2. Ve třetí části si to ale zkomplikovali, soupeř snížil až na rozdíl jediné branky a bylo drama. Nakonec však domácí vedení udrželi a po zásluze postoupili do semifinále o pohár Vladimíra Martince, ve kterém se střetnou s týmem HC Choceň.

2. čtvrtfinále o VM, čtvrtek 23.2.2017, 18:30
Chotěboř - Havl. Brod 6:5 (1:2, 4:0, 1:3 )

Branky a nahrávky (Chotěboř): 1 Dvořák (Eis), 24 Činčila Benjamin (Hospodka, Veselý), 27 Dvořák (Eis), 34 Hajšman (Svoboda), 36 Mašek Petr (Činčila Benjamin), 51 Dvořák

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 2 Abbrent (Hlídek), 18 Cejpek (Jelínek, Suchý), 42 Rubner (Nguyen, Veverka), 48 Bušek (Nguyen), 56 Szilva (Suchý)

Rozhodčí: Miroslav Sedlák (Svitavy) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Pavel Motýl (Moravská Třebová)

Vyloučení: 5:5 navíc Václav Kadlec (Chotěboř) 10 minut OT za nesportovní chování

Nejlepší hráč hostujícího mužstva BK Havlíčkův BrodVojtěch Veverka

Chotěboř: Pešek – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Veselý, Kopecký, Musílek – Dvořák, Svoboda, Eis - Mašek Petr, Hospodka „A“, Málek Michal – Hajšman, Kašpar Michal, Činčila Benjamin – Mašek Patrik, Freibauer , Činčila David
Havl. Brod: Kekula (41. Adam) - Bušek, Bancíř, Rubner, Lachman, Suchý – Přibyl Jiří, Vala, Jelínek, Szilva, Přibyl Michal, Cejpek, Polák Martin, Nguyen, Piskač, Veverka, Hlídek, Abbrent

Úvodní střídání zvládli domácí na jedničku. Na útočné modré zachytil puk Václav Svoboda, prodral se s ním až před branku, nahrával na Tomáše Eise, který se nejprve snažil sám skórovat, ale nakonec puk za záda Víta Kekuly dopravil Luboš Dvořák. Senzační vedení 1:0. Pak se ale soupeř vzpamatoval a hned v dalším střídání zahrozil 2 nebezpečnými střelami, se kterými si však Matěj Pešek poradil. V dalším střídání si ale Bruslaři již vytvořili větší tlak, využili toho, že se domácím nepodařilo vyhodit a trestali. Přesně mířil Jakub Abbrent, přihrával Ondřej Hlídek. O 2 minuty později soupeř obloukem vyhazoval puk ze třetiny, domácí obránce se jej snažil zachytit, ale povedlo se mu to jen zčásti a byl z toho samostatný únik Jana Jelínka. Tentokrát byl domácí gólman v bráně bezchybný. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, kdy soupeř více zaměstnával domácího gólmana. Domácí stříleli sporadicky, branku téměř neohrozili. Ve 14. minutě usedl na trestnou lavici Michal Kašpar za hru vysokou holí. Bruslaři měli pár nebezpečných střel, ale skóre se neměnilo. V 17. minutě však došlo k dalšímu vyloučení, poměrně přísnému, kdy na trestnou putoval Tomáš Krejčí za podražení Vladimíra Szilvy u mantinelu v obranném pásmu. Tentokrát až domácí gólman svojí svatyni neuchránil a podruhé kapituloval, tentokrát z hokejky Tomáše Cejpka, nahrával Jan Jelínek a Dominik Suchý. K většímu tlaku se domácí dostali až v posledním střídání, kdy si vytvořili pěkný tlak v pásmu soupeře, Vít Kekula musel třikrát zasahovat, ale stav 1:2 vydržel až do konce třetiny. Poměr střel byl žalostný 4 ku 16.

Druhá třetina byla jako noc a den. Hned v úvodním střídání měl šanci Václav Svoboda, v dalším střídání druhá šance a nastřelené břevno. A ve 24. minutě se již zadařilo. Domácí vytvořili zámek ve třetině a hosté faulovali. Hlavní sudí Miroslav Sedlák signalizoval trest, Matěj Pešek odjel z branky a naskočil šestý hráč. Tuto početní výhodu pohotově využil Benjamin Činčila a vyrovnal stav utkání na 2:2. Signalizovaný trest se tím pádem neuložil. Na vyrovnávací branku přihrávali Petr Veselý a Jan Hospodka. O 2 minuty později soupeř fauloval podruhé. Na trestnou usedl Tomáš Lachman za hákování. Domácí soupeře v pásmu totálně zavřeli, měli několik těžkých střel, dvakrát se soupeř marně snažil vyhodit a nakonec se na modré dostal k puku Luboš Dvořák, po přihrávce od Tomáše Eise, a doslova propálil puk až za záda Víta Kekuly. Bylo z toho vedení 3:2. Po pár minutách soupeř opět nezvládal tlak a opět fauloval. Na trestnou lavici usedl za podražení autor 1. branky hostů, Jakub Abbrent. Domácí však tuto přesilovku nevyužili, byť k tomu místy měli hodně blízko. A aby toho nebylo málo, soupeř v krátké době fauloval počtvrté a za faul kolenem putoval na trestnou Vojtěch Veverka. Domácím stačila půlminuta, mezi kruhy napřáhl Milan Hajšman a bylo z toho vedení 4:2. Na branku přihrával Václav Svoboda. V této fázi byl soupeř úplně odevzdaný a asi i zaskočený s ohledem na předvedenou hru domácích v první části. A domácí ze svého tlaku těžili dál. Ve 36. minutě vstřelil pátou branku Petr Mašek, po přihrávce Benjamina Činčily. Ve 37. minutě si pak i soupeř zahrál přesilovou hru, když byl na trestné Petr Veselý za podražení. Přesilovku Bruslaři moc nezvládli, naopak i v oslabení hrozili domácí. Nejprve Michal Kašpar přihrával na Benjamina Činčilu, pak se domácí dlouho drželi v útočném pásmu a soupeři moc nedovolili. Na konci druhé části svítilo na tabuli nadějných 5:2. Poměr střel byl tentokrát pro domácí podstatně lepší 16 ku 13.

Začátek třetí třetiny naopak patřil hostům. Již v čase 41:08 se jim podařilo snížit na 5:3, když od modré střílel Jakub Rubner a jeho skončila v levém víku domácího gólmana, který měl bohužel zakrytý výhled. Přihrávali Tomáš Nguyen a Vojtěch Veverka. Soupeř cítil možnost zvratu, začal lépe bruslit, najednou se mu začalo více dařit a domácí začínali mít problémy. Ale ani domácí se nevzdávali, ve 46. minutě dorážel Milan Hajšman po přihrávce Patrika Maška, ale nový muž v brance hostí, Jiří Adam, který nastoupil do třetí třetiny, nepřipustil žádné komplikace. Rozjetý soupeř si ale situaci komplikoval sám, podruhé na trestnou usedl Tomáš Lachman, tentokrát za podražení. Domácí měli minutu a půl souvislý tlak, branka z toho nepadla a naopak ve vlastním oslabení se do útoku dostal Tomáš Cejpek, kterého těsně před brankou zablokoval Václav Kadlec. Vytlačil jej do rohu, kdy následně hlavní sudí vyhodnotil tuto hru jako hákování. Václav Kadlec tak putoval na trestnou, ale před tím ještě ohodnotil výkon rozhodčího a ten ho ocenil osobním trestem na 10 minut. Hostům tentokrát stačila půlminuta k tomu, aby snížili na rozdíl jedné branky. Šťastným střelcem byl David Bušek, nahrával Tomáš Nguyen. A začalo drama, začal boj o každý centimetr ledu. V 51. minutě Bruslaři útočili 2 na 1, zakončili, ale Matěj Pešek, v tento večer ve výborné formě, vše zlikvidoval. Vzápětí se dostal k puku Luboš Dvořák, projel přes 3 hráče a zpoza obránce vystřelil nechytatelnou dělovku do víka. Gólman Jiří Adam ani nezvedl ruku a už puk lovil ze sítě. Opět domácí odskočili soupeři o 2 branky. To domácí nakoplo a vzápětí soupeře zatlačili do pásma, kde své snažení zakončili pěknou střelou z hole Tomáše Krejčího. V 55. minutě mohlo být rozhodnuto, z rohu přihrával před branku Benjamin Činčila a Petr Mašek z bezprostřední blízkosti nepřekonal gólmana, nevyzrál na jeho rychlou lapačku. A přišla další komplikace, o minutu později střílel Dominik Suchý od modré a jeho střelu těsně před domácím gólmanem tečoval Vladimír Szilva. Stav 6:5 a zase nervy. Dvě minuty před koncem se podařil parádní námaz, domácímu bekovi s písmenem, před branku na úplně volného útočníka hostí. V tu chvíli asi nikdo ani nedýchal, ale Matěj Pešek opět předvedl své kvality a mladého Bruslaře vymazal. Vhazovalo se u domácích, proto hosté odvolali gólmana a začali hrát power play. Domácí gólman musel ještě dvakrát zasáhnout při tlaku hostů, pak ale přišlo před modrou čárou hloupé nastřelení Petra Maška od Tomáše Nguyena, po kterém následovalo stíhání odraženého kotouče. Když už bylo jasné, že domácí hráč Petr Mašek tento souboj vyhraje a pohodlně zasune do prázdné branky, Tomáš Nguyen jej na středu hřiště zadržel nedovoleně a oba se poroučeli na led. Každý divák jasně předpokládal, že hlavní sudí branku uzná jako technický gól, nicméně rozhodl pouze vyloučením na 2 minuty za podražení. Vhazovalo se před hostujícím Adamem a vzápětí po buly šel za podražení na trestnou i Václav Svoboda. A šlo se vhazovat před Matěje Peška. Do konce třetiny zbývalo 39 vteřina, soupeř opět odvolal gólmana. Když už to vypadalo, že se nic nestane, dostal se u brankoviště k odraženému puku David Bušek. V okamžiku, kdy se chystal ke střele do prázdné branky, puk mu přeskočil přes hokejku a následnou dorážku už Matěj Pešek pokryl. V tu dobu hala téměř utichla, protože to byla jasně největší šance hostí v tomto utkání, navíc do konce zbývaly pouhé 3 vteřiny. Ale asi si domácí vybrali taky trochu toho štěstí za celou sezónu, kdy často o jednu branku smolně prohráli. I v této části jsme soupeře mírně přestříleli, tentokrát v poměru 14 ku 12.

Závěrem je třeba říci, že hostující Chotěboř i napodruhé předvedla bojovný, kolektivní výkon, který byl podpořen opět skvělým výkonem Matěje Peška. Je třeba říci, že soupeř o 4 hráče posílil a hned to bylo znát, zejména v první třetině. Je třeba však všechny borce pochválit za to, že se jim povedl parádní obrat v zápase a že se jim podařilo i ve druhém zápase porazit obávaný tým BK Havlíčkův Brod, který v play off vypadl až v 5. zápase v České Třebové, když ještě v polovině třetí třetiny vedl o 1 branku. Bohužel nyní pro ně sezóna skončila. Naopak domácí postoupili do semifinále o pohár Vladimíra Martince, kde se na 2 vítězná utkání střetnou s týmem HC Spartak Choceň. Začíná se ve středu 1.3.2017 od 18:30 hodin v Chocni a druhý zápas se hraje v neděli 5.3.2017 od 17:00 hodin v Chotěboři. Tak nezapomeňte přijít, protože se bude jednat o předposlední domácí utkání v této sezóně.

Výsledky druhého čtvrtfinále KLM můžete shlédnout na onlajnech.