30.10.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 5:6
29.1.17 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 12:2
19.2.17 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 3:8

Chotěboř prohrála s Ledčí těsně 3:4

08.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4695x

Stále oslabená Chotěboř nastoupila v předposledním kole základní části proti posílenému týmu HC Ledeč nad Sázavou a hned od začátku bylo jasné, že to bude těžký zápas. Chotěboř se ujala vedení 1:0, ale soupeř ještě do konce třetiny stačil vyrovnat. Na začátku druhé části se domácí ujali opět vedení, ale ke konci třetiny soupeř z přesilové hry vyrovnal a v poslední minutě třetiny využil zaváhání a ujal se vedení 2:3. Ve třetí části se domácím nepodařilo vyrovnat, byť měli převahu. Naopak v dalším oslabení soupeř zvýšil na 2:4. Ke konci poslední části Chotěboř snížila na 3:4, ale ani při hře bez gólmana se jí nepodařilo výsledek zvrátit.

20. základní část, středa 7.12.2016, 18:30
Chotěboř - Ledeč nad S. 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 3 Beneš (Hospodka, Činčila Šimon), 21 Beneš (Hospodka, Činčila Šimon), 57 Klofáč (Beneš, Činčila Šimon)

Branky a nahrávky (Ledeč nad Sázavou):15 Krajíček (Zmrhal), 35 Štěrba (Zadražil, Svoboda), 40 Hubert (Hrabaň, Havel Marian), 56 Štěpán (Krajíček, Havel Marian)

Rozhodčí: Miroslav Sedlák (Svitavy) – Jaromír Říha (Hlinsko), Bc. Martin Vepřovský (Hlinsko)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Ledeč nad SázavouJan Zadražil

Chotěboř: Pešek – Kadlec, Piskač, Kopecký, Klofáč, Krejčí, Ludvík J. – Hospodka, Činčila Šimon, Beneš – Mašek Petr, Svoboda, Eis – Langhans, Činčila David, Mašek Patrik
Ledeč nad S.: Vacek – Buchta, Hrabaň, Beneš, Zmrhal, Šimůnek – Hubert, Procházka, Štěpán, Havel Marek, Havel Marian, Bambula, Krajíček, Svoboda, Zadražil, Štěrba

Soupeř začal lépe, již po 8 vteřinách připravil pro Matěje Peška zatěžkávací zkoušku. Musel krýt nebezpečnou střelu a pak ještě dorážku, ale obstál. Skóre přesto otevřel krásnou dorážkou Filip Beneš, nová krátkodobá posila, po nahrávce Jana Hospodky a Šimona Činčily. Soupeř však hrál aktivně, podnikal spoustu nebezpečných protiútoků, které zakončoval nebezpečnými střelami a hlavně dost nebezpečnými dorážkami, se kterými si mnohdy domácí hráči nedokázali poradit. Mezi vážnější akci je třeba počítat samostatný únik Šimona Činčily, který se vracel z trestné lavice, kde si odpykával trest za hákování. Po jeho návratu na led ho krásnou přihrávkou našel na středu hřiště Patrik Mašek. Šimon však svůj blafák neproměnil. Ve 12. minutě domácí hráli přesilovku, kdy byl na trestné lavici, jediný vyloučený na straně hostí, Pavel Beneš za hákování. Domácí nabízenou výhodu nevyužili. V plném početním stavu začínal být soupeř stále aktivnější, až přišla 15. minuta, kdy nás zatlačil v pásmu a z třetí, po sobě jdoucí dorážce se jim podařilo gólmana, střelou do víka, překonat. V následující minutě se toto ještě jednou opakovalo, opět 3 dorážky, ale tentokrát se skóre neměnilo. V 18. minutě se dostal k puku opět Patrik Mašek a podobnou přesnou přihrávkou našel na útočné modré Ondru Langhanse, který se protáhl přes obránce, vystřelil a gólman hostů David Vacek puk se štěstím vyrazil. Konec třetiny ale patřil hostům. V 19. minutě Matěj Pešek po naší hrubce vychytal tutovku. V poslední minutě domácí propadli v útočném pásmu a soupeř nás přečíslil 4 na 1. Naštěstí to neuděl moc dobře a domácí se zčásti stačili vrátit. Okamžitě však šli domácí do protiútoku. Tomáš Eis to dával na Václava Svobodu, který se však střelou neprosadil. Poměr střel byl 14 ku 18.

Do druhé třetiny Chotěboř vlétla s chutí a hned z prvního střídání zvýšila vedení na 2:1. Opět se prosadil Filip Beneš, opět po nahrávkách Jana Hospodky a Šimona Činčily. I 3. lajna se ve svém prvním střídání prosadila, Ondra Langhans se protáhl až před gólmana, nedal, ale domácí byli v tlaku, který však nezužitkovali. Ve 24. minutě se k puku dostal opět Filip Beneš, soupeř ho sekal, hákoval, přesto se dostal do šance, kterou také nevyužil. V následném založení se domácí dostali pod tlak, chybovali a toho využil Marian Havel, který však domácího gólmana nepřekonal a následná dorážka šla mimo branku. Stále se hrál rychlý hokej, útok střídal útok, ale žádná vážnější akce na obou stranách. Ve 35. minutě byl na hrazení dost nešetrně naražen Ondra Langhans, hlavní sudí Miroslav Sedlák mlčel a tak si to náš hráč zbytečně vyřizoval za brankou sám a to se již hlavní sudí chytil. Vyloučil našeho hráče za nedovolené bránění a soupeř trestal. Půlminuta mu stačila na to, aby naší 1. lajnu vyšachoval a zasunul do prázdné brány. Střelcem byl Jan Štěrba, nahrávali Jan Zadražil a Bohumil Svoboda. V čase 39:23 se hostům, po naší další hrubce, podařilo jít do vedení na 2:3. Střílel David Hubert, nahrávali Michal Hrabaň a Marian Havel. Poměr střel v této části byl 8 ku 12.

Na začátku třetí části se opět začalo svižně, ale žádné vážnější akce. Až ve 46. minutě se potřetí dostal Ondra Langhans do brejku, ale opět střelou neuspěl. V polovině třetí části nás soupeř překonal počtvrté, ale byla to pouze tyčka. V 55. minutě se dostal soupeř do úniku, Marek Piskač jej sice ubránil, ale za cenu faulu a putoval za sekání na trestnou lavici. Bohužel i tuto přesilovku soupeř využil. Do návratu vyloučeného zbývala necelá půlminuta, když od modré vystřelil Bohumil Krajíček a před brankou puk tečoval do branky David Hubert. Rázem z toho bylo vedení hostující Ledče 2:4. Domácím se sice podařilo ještě 3 minuty před koncem snížit na 3:4, když od modré střílel Rosťa Klofáč, ale to bylo ze strany domácích vše. Na poslední branku přihrával Filip Beneš, pro kterého to bylo v utkání 3. bod na 2 branky a 1 asistenci a Šimon Činčila. Poslední minutu sehráli domácí bez gólmana, ale ani to nepřineslo úspěch. Poměr střel v této části byl poprvé kladný 14 ku 11.

Takže opět prohra o jednu branku. Byla citelně znát neúčast Luboše Dvořáka a dalších omluvených a zraněných hráčů. Hosté využili 2 ze 3 nabízených přesilovek, výborně jim zachytal nový gólman David Vacek.

Touto cestou bych vás chtěl přesto všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje ve středu 14.12.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Spartak Choceň. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM.

Další výsledky 20. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.