8.3.17 | Choceň - Chotěboř | 2:7

Chotěboř senzačně přešla přes Choceň do finále o pohár Vladimíra Martince

9.3.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 373x

Chotěboř nastoupila proti HC Spartak Choceň ve svém 3. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince a opět se čekala velká bitva, zejména obou gólmanů. Začátek utkání patřil hostující Chotěboři, která si v první polovině vytvořila větší tlak i více šancí. Postupně se ale i domácí dostávali do šancí, začali více střílet a nakonec srovnali i počet střel. Brankově se ale v 1. třetině neprosadilo ani jedno z mužstev a do kabin se aktéři rozcházeli smírně za stavu 0:0.

Na začátku druhé části Chotěboř využila přesilovku, ale po pár minutách soupeři, naopak v další početní výhodě, darovali, po chybě v obraně, vyrovnávací branku. Hosté však i přesto hráli aktivněji, svojí hrou si vynutili další přesilovky, které sehráli excelentně a do konce druhé části stačili ještě 2 využít a odskočit soupeři na rozdíl 2 branek na 1:3.

Do třetí části hostující Chotěboř nastoupila s dvoubrankovým vedením, které jí však vydrželo pouhých 52 vteřin, než soupeř snížil na 2:3. V té části byl soupeř jednoznačně lepší, začal více bruslit, na Matěje Peška šla střela za střelou, ale zejména jeho zásluhou tento nápor hosté přečkali a v polovině třetí části udeřili. V průběhu 4 minut dvakrát skórovali a soupeři odskočili na 2:5. Tím soupeře zlomili a zbývající 2 branky byly již jen třešničkou na dortu, resp. hokejovou lahůdkou, která završila senzační postup do finále o pohár Vladimíra Martince přes soupeře, který skončil v základní části na 4. místě !!!

3. semifinále o VM, středa 8.3.2017, 18:30
Choceň - Chotěboř 2:7 (0:0, 1:3, 1:4 )

Branky a nahrávky (Chotěboř): 22 Mašek Petr (Kadlec), 30 Eis (Dvořák), 32 Hajšman (Kadlec, Vácha), 48 Dvořák (Eis, Svoboda), 53 Havel Marek (Mašek Petr), 55 Dvořák (Eis, Kadlec), 58 Mašek Petr (Činčila Benjamin)

Branky a nahrávky (Choceň): 25 Prachař Tomáš, 41 Pilař Matěj (Pochobradský, Velínský)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Pavel Motýl (Moravská Třebová)

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:7

Choceň: Sajdl – Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař Lukáš, Křečan, Šejba, Prachař Pavel, Pilař Matěj, Prachař Tomáš, Velínský, Knytl, Lichtag, Svatoš, Král, Pochobradský
Chotěboř: Pešek – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Kopecký, Piskač – Dvořák, Svoboda, Eis - Mašek Petr, Kašpar, Činčila Benjamin – Havel Marek, Mašek Patrik, Hajšman

Od prvního vhazování začala Chotěboř velmi aktivně. Na domácího Filipa Sajdla vyslala 2 střely již v prvním střídání. Ve druhém střídání poslal Petr Mašek do brejku Benjamina Činčilu, ten však na modré puk nezachytil. Chotěboř se tlačila do branky, bylo na ní patrné, že chce v tomto utkání zvítězit. Pak ale došlo ke zranění Dominika Kopeckého, který byl v rohu, ve svém pásmu, čistě naražen na hrazení a s bolestivou grimasou odjížděl na střídačku. Po chvilce bylo jasné, že do zápasu již nenaskočí, protože si poranil pravé rameno a musel předčasně ukončit své utkání a to již po svém prvním střídání. Trenéři tak museli přeskupit obranné formace a stáhnout hru na 5 obránců. Další větší šanci měla opět dvojice Mašek – Činčila. Tentokrát nahrával Benjamin Činčila před branku na Petra Maška, který těsně před gólmanem nebezpečně dorážel, ale domácí gólman v této fázi utkání držel. První zákrok si naopak v 9. minutě připsal i Matěj Pešek, kdy soupeř z protiútoku nebezpečně střílel. V této části měli hosté stále převahu, a i když si vyloženě nevytvořili gólovky, tak jejich aktivita byla příkladná. V polovině utkání se i soupeř dostal do větší šance, bratři Prachařové se pustili do útoku, na Matěje Peška vyslali dvě střely, ale stav se neměnil. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre Marek Havel, jehož dorážka šla těsně vedle branky. V následující minutě šel do brejku Tomáš Eis, v pásmu si prohodil Martina Šejbu a šel sám na branku. Ten jej však těsně před zakončením podrazil a v brance místo puku skončil hostující hráč. Hlavní sudí však věc vyhodnotil pouze jako vyloučení na 2 minuty, nenařídil trestné střílení. Početní výhoda však trvala jen minutu a následně byla přerušena vyloučením Tomáše Krejčího, když se ve středním pásmu společně zasekli hokejkami s Pavla Prachaře. Hostující hráč navíc dostal 10 minut za slovní okomentování rozhodnutí hlavního rozhodčí. V 15. minutě měl gól na hokejce Jakub Knytl, když se dostal před brankou k odraženému puku, ale přestřelil. Tato gólovka domácí trochu nakopla a v dalším střídání se v protiútoku dostali do další šance, kde dvakrát Matěje Peška prověřili. Poslední 2 minuty byly naopak jasně pod taktovkou domácích. Hra se odehrávala před hostujícím gólmanem, který musel několikrát zasáhnout, hosté se nemohli vymanit z tlaku, ale v této fázi hosty podržel výborně chytající Matěj Pešek, který domácím vychytal v 1. části několik slibných šancí. Nakonec ale měli poslední slovo hosté, kdy se ze sevření dostal Luboš Dvořák, puk po levé straně zatáhl do pásma a tam jej přesně rozdal na Tomáše Eise. Tomu se však výborně chytajícího Filipa Sajdla, v brance domácích, nepodařilo překonat a tak skončila 1. třetina bez branek. Poměr střel byl nakonec, po úvodním tlaku hostů, vyrovnaný 14 ku 14.

Do druhé části vstoupila Chotěboř úspěšně, hned v prvním střídání poslal Marek Piskač do útoku Luboše Dvořáka, který puk přihrál na Benjamina Činčilu, který čerstvě dostřídal, a následně poprvé překonal domácího gólmana, kdy se jeho prudká střela zastavila až na horní tyčce branky Filipa Sajdla. Následně dostřídala 2. lajna a v tlaku pokračovala, čehož důsledkem byl faul na Michala Kašpara. Potrestaný Jakub Knytl usedl za sekání na trestnou lavici a začala druhá přesilovka hostů. Po vhazování se k puku dostal Václav Kadlec, přihrál jej na Petra Maška, který ukázkově vymetl levou šibenici i s pověstným cinknutím o tyčku, za 22 vteřin to bylo 0:1. Vzal si zřejmě mustr z minulého utkání, kdy nás stejným způsobem trestal soupeř. Opět se hosté dostali do tlaku a po 2 minutách i k další přesilovce, když byl za podražení Tomáše Eise vyloučen Michal Lichtag. Tato přesilovka však nepřinesla hostům štěstí, naopak sami darovali jednoduchou přihrávkou z otočky naslepo možnost soupeři vyrovnat. Puk totiž mezi obránci zachytil Tomáš Prachař a ze samostatného úniku překonal Matěje Peška a vyrovnal na 1:1. Po chvilce navíc domácí zahrozili z útoku, kterému ve středním pásmu zabránil Václav Kadlec, když vleže vypíchl puk útočícímu hráči. I když první kontakt byl s kotoučem, přesto putoval za podražení na trestnou lavici. V přesilovce měli domácí jednu obrovskou gólovku. Hostující gólman Matěj Pešek se snažil za brankou rozehrát zachycený puk, byl však atakován soupeřem a puk putoval před branku na úplně volného hráče domácích, který střílel do odkryté branky. Ve zlomku vteřiny však zasáhl Michal Kašpar a supergólovku srazil mimo klec. Mnozí domácí diváci již oslavovali vedení svého mužstva, ale při hostujícím týmu stáli všichni svatí a tak se skóre neměnilo. To byl jeden ze zlomových okamžiků utkání, protože v plném početním stavu se do akce pustila 1. lajna a opět si vynutila faul, opět na Tomáše Eise. Na trestnou putoval Petr Kousalík za držení protihráče. A byla to právě 1. lajna, která těsně před koncem přesilovky trestala. Po vystřídání se k puku dostal Luboš Dvořák, po levé straně puk zatáhl do pásma, kde se prokličkoval až před gólmana a vystřelil. První pokus byl neúspěšný, ale vzápětí jej zastoupil Tomáš Eis, který odraženou střelu dorazil za záda, 1:2. A hosté v tlaku pokračovali, drali se do útoku a to dělalo soupeři značné problémy, navíc v nastalém zmatku špatně střídali a opět šli do oslabení. A hostům stačila opět půlminutka, aby trestali. Na modré si vyměnili puk Josef Vácha a Václav Kadlec, kdy druhý jmenovaný puk nastřelil na branku, kde jej přesně tečoval Milan Hajšman a bylo z toho vedení 1:3. O chvíli později se stejného prohřešku dopustili i hosté a za hráčskou lavici si šel trest odpykat Václav Svoboda. Oslabení Chotěboř přestála bez větších problémů a v plném početním stavu se opět pustila do útoku. Václav Kadlec byl při chuti a opět vyslal dělovku na Filipa Sajdla, kterou však pouze vyrazil do brankoviště, odkud jej domácí hráč nešťastně srazil do své branky. Následně došlo, v nastalém zmatku, k posunutí domácí branky. Dle vyjádření hlavního sudího byla branka posunutá již před vstřelením branky, dle vyjádření fanoušků k posunutí došlo až posléze, tudíž regulérní branka. Ale situace byla nepřehledná a rozhodnutí sudího se již nepodařilo zvrátit. Ve 36. minutě Choceň opět faulovala, za brankou byl vysokou holí nešetrně sražen Petr Mašek, který zůstal ležet na ledě. Konečným verdiktem bylo ale pouze dvouminutové vyloučení Lubomíra Pochobradského. V této přesilovce měli hosté jednu větší šanci, když Luboš Dvořák nahrával na Václava Svobodu, který byl sám před brankou, ale domácí gólman tentokrát podržel. Poslední minuta však zase patřila domácím. Matěj Pešek musel nadvakrát zasáhnout a poslední zákrok si zapsal těsně před závěrečným hvizdem, kdy soupeř nejprve střílel těsně mimo a odražený puk se snažil dorazit. Poměr střel byl vyrovnaný 10 ku 11, ale pro hosty s 3 využitými přesilovkami dosti produktivní.

První polovina třetí části byla jasně v režii domácích. Již po 52 vteřinách se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Úspěšným střelcem byl Matěj Pilař, nahrávali Lubomír Pochobradský a Radek Velínský. To byla pro Chotěboř studená sprcha. Navíc domácí přidali na aktivitě, cítili, že by se to mohlo zlomit a mohli by vyrovnat. Chotěboř nepouštěli do žádných větších akcí a hlavně střelecky se o dost zlepšili. Navíc domácí šli ve 43. minutě do přesilovky, když byl za hru vysokou holí vyloučen Benjamin Činčila. Matěj Pešek byl v tu dobu ale stoprocentní a myslím, že to byl další zlomový úsek utkání. Naštěstí se soupeři nepodařilo vyrovnat, stále před sebou tlačili jednobrankové manko. V jednu chvíli mohli vyrovnat, zase na ně zívala prázdná branka a zase to byl Michal Kašpar, který na poslední chvíli hasil vzniklou situaci. Během 8 minut musel Matěj Pešek krýt 12 střel domácích, což je počet na celou třetinu. Ale jak už bylo řečeno, bylo to jeho parádní utkání a tímto svým výkonem nepustil do hry ani jednoho z obávaných střelců Chocně. A přišla 48. minuta, do akce se dostala 1. lajna a Luboš Dvořák svojí brankou částečně uklidnil domácí tým, 2:4. Nahrávali Tomáš Eis a Václav Svoboda. Ale soupeř se ani za tohoto stavu nechtěl vzdát, stále věřil, že s výsledkem něco udělá. Navíc 3 vteřiny po vhazování na středovém kruhu fauloval na buly Michal Kašpar a na 2 minuty oslabil hostující tým za hákování. Opět ale čaroval Matěj Pešek a tak se skóre neměnilo. V 53. minutě se však v obranném pásmu dostal k puku Petr Mašek, který poslal milimetrovou přihrávku na střed hřiště, kde číhal osamocený Marek Havel, hráč na divokou kartu, který se rozjel a nekompromisní střelou mezi betony zlomil definitivně domácí tým. Využil přesně svých předností, které v hojné míře využíval i ve svém předchozím působišti a pro co byl nominován i do týmu HC Chotěboř. Na tabuli svítil velmi nadějný stav 2:5, který se navýšil o dvě minuty později. Soupeř šel opět do oslabení, když byl vyloučen za podražení domácí Petr Kousalík. Do akce se s lehkostí zapojila 1. lajna, přímočaře se dostala snadno do pásma, kde šly za sebou 3 křižné přihrávky, a následovalo přesné zakončení Luboše Dvořáka. Nahrávali Václav Kadlec a Tomáš Eis. Nádherná hokejová akce sehraná s lehkostí a bez nervů. Byla to čtvrtá proměněná přesilovka v tomto utkání. A aby toho nebylo málo, v 58. minutě přišla další lahůdka. Na pravé straně zpracoval dlouhou přihrávku Benjamin Činčila, puk zatáhl do pásma, kde přesně načasoval přihrávku před branku na Petra Maška, který postup završil pěknou tečí do víka. Jak už bylo řečeno, byla to taková postupová třešnička na dortu. V poslední minutě mohl ještě navýšit vedení Luboš Dvořák, když se dostal před brankou k bekhendové střele, kterou mu gólman vyrazil až do ochranné sítě. Poměr střel byl jednoznačný ve prospěch Chocně 20 ku 12, zato produktivita jednoznačně na straně Chotěboře, 4 branky z 12 střel.

Závěrem je třeba říci, že Chotěboř sehrála jedno ze svých nejlepších utkání v sezóně, které bylo podpořeno všemi hráči, zejména gólmanem, který se svými 95,5 % jednoznačně držel celé utkání Chotěboř nad vodou. A i když měla Chotěboř na začátku 3. části problémy, Matěj Pešek vše vyřešil a tým podržel. No a kolektivním výkonem se podařilo soupeře opět deklasovat 7 brankami a zajistit si tak postup do finále o pohár Vladimíra Martince přes soupeře, který skončil v základní části na 4. místě !!!

Ve finále se Chotěboř střetne s týmem HC Hlinsko, který v rozhodujícím utkání vyřadil HC Litomyšl. Takže co zbývá dodat, přijeďte v neděli 12.3.2017 do Hlinska podpořit naše borce v 1. finálovém utkání. A samozřejmě přijďte, již v hojném počtu, i na 2. finálové klání, které se bude hrát ve středu 15.3.2017 od 18:30 hodin v domácí aréně. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Výsledky zbylých utkání KLM můžete shlédnout na onlajnech.