16.10.16 | Chotěboř - Světlá nad S. | 1:2
23.11.16 | Světlá nad S. - Chotěboř | 1:2sn

Chotěboř si odváží cenné vítězství ze Světlé nad Sázavou po samostatných nájezdech

24.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4630x

Chotěboř zavítala v letošní sezóně poprvé na led Sklářů ze Světlé nad Sázavou k sehrání dalšího okresního derby. Jak už to na tomto ledě bývá zvykem, soupeř na nás vlétnul od první minuty a zatlačil nás do třetiny, ze které nás po téměř 7 minut nepropustil. Ale ani po zbytek třetiny to nebylo lepší. Obrat nastal až ve druhé části, kdy jsme se dostávali už častěji do gólových situací, ale soupeř měl stále hodně navrch. Dvě minuty před koncem se ale ujala jedna z mála střel a bylo z toho vedení 0:l. Ve třetí části jsme měli taktéž spoustu šancí, v polovině třetiny dokonce i trestné střílení, které se však nepodařilo proměnit. Utkání šlo tedy do prodloužení, ve kterém branka nepadla, a o výsledku musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich jasně dominovali borci z Chotěboře, kteří proměnili všechny 3 nájezdy a za bojovnost si z Pěšinek odváží 2 velmi důležité body a cenný skalp za vítězství.

16. základní část, středa 23.11.2016, 18:30
Světlá nad S. - Chotěboř 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 38 Činčila Šimon (Činčila Benjamin), 65 Eis (rozhodující nájezd)

Branky a nahrávky (Světlá nad Sázavou): 48 Včela Petr (Včela Ondřej, Jan Svoboda)

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl)– Pavel Kolář (Skuteč), Radek Teplý (Skuteč)

Vyloučení: 5:4 navíc Žák (Světlá nad Sázavou) 10 minut osobní trest za nesportovní chování (úder hokejkou do mantinelu po odpískání) a Mašek Patrik (Chotěboř) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku (trest navíc k dvouminutovému trestu)

Využití: 1:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 252

Střely na branku soupeře: 16

zásahy Peška-51, obdržené góly – 1, úspěšnost 98,08 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2 po samostatných nájezdech

Světlá nad S.: Koubský–Svoboda, Kůrka, Včela Ondřej, Šíma, Kořínek, Křišťan Vlastimil, Žák, Štros, Křišťan Radim, Včela Petr, Dolinský, Doležal, Kopecký, Špatenka, Kubát, Blažek
Chotěboř: Pešek – Kadlec, Musílek, Ludvík Jakub, Krejčí, Hajšman, Kopecký – Hospodka, Ludvík Tomáš, Mašek Petr – Dvořák, Svoboda, Eis –Činčila Šimon, Činčila Benjamin, Mašek Patrik

Pro naše fanoušky uvádím, že na dnešní utkání se pro nemoc či pracovní povinnosti trenérům omlouvali obránci Petr Veselý, Josef Vácha, Rosťa Klofáč, útočníci Tomáš Nermuť, Ondřej Langhans a Marek Piskač. Poprvé do sestavy zasáhl Tomáš Ludvík, kterého jsme získali na hostování z BK Havlíčkův Brod. Trenéři též dali možnost 3 juniorům a na ledě se tak mohly objevit 3 bratrské dvojice, resp. 4, ale v té čtvrté je to smíšené.

Začátek, a dá se říci i celá první třetina, patřila Sklářům. K ničemu nás nepustili, podnikali jeden nájezd za druhým, našeho gólmana zasypávali množství střel. V úvodu nás téměř 7 minut nepustili ze třetiny, ale na tento průběh jsme byli připraveni, očekávali jsme jej. Matěj Pešek si na málo práce rozhodně nemohl stěžovat. Ale takové situace mu vyhovují a soupeř jej alespoň řádně rozchytal. V prvních minutách kryl nejméně 2 tutovky a další v průběhu třetiny následovaly. Úvodní tlak se na chvíli trochu přerušil v 8. minutě, kdy za naší brankou zahrál vysokou holí Jaroslav Doležal. Přesilovka se však nesla v duchu předchozí hry. Soupeř měl 2 nebezpečné střely, dále nás donutil zahrát 2 zakázaná uvolnění. My ani jednu střelu. Po návratu vyloučeného Doležala Skláři začali tam, kde skončili. Opět převzali iniciativu. První vážnější náznak akce hostů byl ve 13. minutě, kdy Václav Svoboda vyslal do brejku Luboše Dvořáka, který však na velmi špatném ledě přihrávku nezpracoval. V následujícím střídání zahrozily mladé pušky, kdy Patrik Mašek vypíchl v útočném pásmu puk, ale po závaru před brankou studeného Michala Koubského se jim nepodařilo skórovat. K další náhodné akci se dostal Tomáš Ludvík, kdy dojel vyhozený puk a nahodil jej v tísni před branku. Tento těžký puk však Jan Hospodka minul. V 17. minutě došlo za domácí brankou ke střetu obou kapitánů, kdy domácí Ondřej Včela podrazil Luboše Dvořáka a putoval na trestnou lavici. Ale ani tato druhá početní výhoda nebyla pro hostující výhoda, ani z této situace nic nevytěžili. Těsně před koncem první části se ještě pokoušela prosadit mladá 3. lajna, která se zjevila sama před brankou domácích zcela nepokrytá, prosadit se však nedokázala. Jak je patrné, byl to ze strany hostů jen zlomek šancí z toho, co domácí vymysleli u nás. K našemu štěstí zachytal výborně Matěj Pešek a je jej jeho zásluha a nemohoucnost domácích střelců, že vydržel na konci první třetiny bezbrankový stav. Poměr střel na branku byl 15 ku 2.

Do druhé třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo. Hned v první minutě vyslal Václav Kadlec do brejku Tomáše Ludvíka, ten střílel, ale bez úspěchu.Vzápětí byl faulován Petr Mašek a za podražení si šel sednout opět Jaroslav Doležal. Ani třetí přesilovka pro hosty nebyla úspěšná. V plném početním stavu se do nás soupeř opět zakousnul, opět podnikal nebezpečné protiútoky, opět nás několikrát uzamknul v pásmu, ale opět střílel jen slepými. Hosté se ale stále častěji pouštěli do útoku, i když nezapomínali na bránění, v obranné části byli bezchybní, svědomití. Ve 26. minutě si druhá lajna vytvořila pěknou šanci, v útočném pásmu vypíchla nejistým obráncům puk a Tomáš Eis po zdařilé kličce nepřekonal domácího gólmana. O dvě minuty později se podařilo v rozehrávce vytvořit kiks i našemu nejzkušenějšímu v obraně, Václavu Kadlecovi, vše ale vyřešil pohotový Matěj Pešek. Po chvíli střídající frustrovaný kapitán domácích Jaroslav Žák třísknul hokejkou do mantinelu a všímavý hlavní sudí jej poslal na 10 minut na trestnou lavici za nesportovní chovní. Ani toto a ani předchozí 3 vyloučení se neobešla bez teatrálních gest, brečení a zastrašování rozhodčích těmi nejzkušenějšími v domácím týmu a to vše za bouřlivé podpory diváků. Rozhodčí však na tuto hru nepřistoupil. Na domácí to však asi trochu zapůsobilo a hned v následující akci nastřelili levou tyčku branky Matěje Peška. V polovině třetiny napravil Václav Kadlec svoje předchozí zaváhání a přesným pasem vyslal Tomáše Ludvíka opět do brejku, ten obránce přebruslil a vyslal na Michala Koubského nechytatelnou střelu, bohužel jen těsně olízl pravou tyčku branky. Vzápětí domácím Matěj Pešek likvidoval nájezd. Ve 32. minutě bylo zle, domácí šli do přesilovky poté, co Jakub Ludvík krosčekem srazil u mantinelu domácího útočníka. Byli to však hosté, kdo jako první zahrozil. Tomáš Ludvík vybojoval kotouč u nedůsledných obránců domácích, s Petrem Maškem vytvořili pěkný závar před brankou Michala Koubského, skórovat se jim však nepodařilo. Oslabení hosté přečkali již bez úhony, hostující gólman vše pochytal, obránci zbytek střel zblokovali. Pěknou individuální akci předvedl Patrik Mašek, nejmladší hráč na ledě. Projel celé kluziště, ale závěrečný blafák se mu nezdařil. Na hostujícím mužstvu ale bylo vidět, že si již vytváří čím dál více šancí, naopak domácí začínali být čím dále více nervóznější a frustrovanější z výkonu našeho gólmana. Do konce druhé třetiny zbývalo dvě a půl minuty, ve středním pásmu vybojoval puk Benjamin Činčila, postrčilo ho na bratra Šimona Činčilu, který si z levé strany sjel na hranici kruhu a vystřelil přesně do šibenice. Bylo z toho senzační vedení 0:1. Vzápětí 1. lajna hostů opět zahrozila, další závar před brankou, ale bez využití. Těsně před koncem měl asi největší šanci domácí Pavel Blažek, který dostal na levý kruh namazáno, ale netrefil odkrytou branku. Odchod do kabin byl pro hosty veselejší. Domácí však také nezklamali, dva domácí borci se se závěrečným hvizdem vrhli na hlavního sudího a brečeli a brečeli. Jeden dokonce přinesl ukázat zlomenou hokejku a choval se jako malé dítě, kterému rozbili autíčko. Sudího otravoval až do kabiny, ten však veškeré protesty rázně utnul. Nutno však přiznat, že herně se to sice trochu srovnalo, ale přesto poměr střel 16 ku 7 hovoří jasně.

Ve třetí třetině se začalo aktivně na obou stranách, první šanci měli domácí, ale opět ztroskotali na gólmanovi. Ve 43. minutě zase zahrozily mladé pušky, k odraženému puku se dostal Benjamin Činčila a bekhendem zakončil do gólmana. O dvě minuty později to v pásmu domácích rozvířila druhá lajna, ale úspěch se nedostavil. Vzápětí byl v pásmu hostů faulován Dominik Kopecký a za držení šel na trestnou Jaroslav Doležal, pro něj to byl v zápase již třetí trest. Po 9 vteřinách ale bylo zase vše jinak. Na střídačku odjížděl Patrik Mašek, najednou kolem něj, aniž by si toho náš hráč všimnul, projel Jaroslav Žák. Nešťastně se otřel o rameno našeho hráče a upadl na led, kde předvedl pěkný divadelní kousek. Teatrálně zahodil rukavice a svíjel se na zemi tak dlouho, až si vybrečel u hlavního sudího faul. Náš hráč odjížděl na trestnou s kvalifikací zásah do oblasti hlavy a krku, za což obdržel nepodmíněně 2 + 10 minut. Kapitánovi tleskáme, tak se má skutečný kapitán chovat, dosáhl vyloučení i za cenu vlastního zesměšnění. Ostatně je možno to shlédnout na videozáznamu, který Skláři pořizují, pokud ovšem tuto pasáž zařadí. Hrálo se 4 na 4 a to je stav, který vyhovuje našemu kapitánovi. Luboš Dvořák dal všem za vyučenou, projel přes celé pásmo, všechny prokličkoval, některé i dvakrát, ale zase bylo štěstí na straně Sklářů, v zápase již poněkolikáté. A pak to přišlo. Václav Kadlec byl vyloučen za naražení na hrazení a šlo se vhazovat v našem pásmu. Skláři se u nás usídlili a rozjeli v početním stavu 4 na 3 kolotoč. V průběhu bránění přišel Matěj Pešek, v jednom ze soubojů, o hokejku, která vylétla až mezi kruhy. V zápalu boje mu poskytl svojí hokejku Tomáš Ludvík, který byl v tu dobu u gólmana nejblíže. Po chvíli si to na modré prohodili Jan Svoboda s Ondřejem Včelou a ten to přihrával na vzdálenější tyčku na Petra Včelu, který zakončil. Je třeba říci, že přihrávku již nemohl ovlivnit ani bránící Tomáš Ludvík, ten byl bez hokejky, ani Matěj Pešek, který se nestačil přesunout. Herně to byla branka za stavu 4 na 3, i když u nás hráč bez hole a gólman s hráčskou hokejkou, fakticky, dle zápisu, to byla branka v početní výhodě 5 na 3, protože Jaroslav Doležal byl již 1 vteřinu na ledě. Domácím se tedy podařilo vyrovnat na 1:1 a ještě jim zbývalo jeden a půl minuty z vyloučení našeho hráče. Na led totiž musel jít prvně vyloučený, kterému zbývalo těch 8 vteřin. Ale přesilovku jsme přestáli, gólman nás podržel. Rozhodnout se mohlo a mělo v 50. minutě. Na střed si najel Luboš Dvořák a dostal perfektní nahrávku od Václava Svobody. V úniku byl Ondřejem Šímou zahákován a hlavní sudí Bc. David Kolář nařídil po právu trestné střílení. Luboš Dvořák zkušeně překonal domácího gólmana, ale v závěru akce se mu ve sněhu postavil puk a on trefil břevno úplně odkryté branky. To byl pro hostující tým doslova šok. Mohlo z toho být vedení, ale bohužel při domácích stáli všichni svatí. Domácí to nakoplo, opět se pustili do útočení, ale slepých měli plný pytel. Hosté zahrozili ještě v 53. minutě, opět Benjamin Činčila, ale opět nedal. Třetí lajna byla dnes k neudržení, a když se podíváme na to, že jejich věkový průměr je 18,5 roků, tak klobouk dolů. A to by nebyla ani Chotěboř, aby si zase nezkomplikovala konec utkání. V obranném pásmu se snažil Tomáš Krejčí dostat spoluhráče do brejku odrazem přes plexisklo, ale mnoho sněhu na ledě zapříčinilo to, že se puk dostal až nad plexi a hostující obránce putoval na trestnou lavici. Chotěboř, stejně jako v celém zápase, zabojovala a nepřipustila žádný obrat jako v domácím zápase, kdy soupeř střílel rozhodující druhou branku pár minut před koncem. Opět, i v této části, nás soupeř přestřílel, tentokrát v poměru 16 ku 5.

Zápas šel do prodloužení, ve kterém se od letošní sezóny hraje 3 na 3. V prodloužení obě mužstva párkrát zahrozila, oba gólmani se museli otáčet. Hostující Chotěboř ke konci nastřelila tyčku. I v prodloužení nás však soupeř přestřílel v poměru 5 ku 2.

A nastal boj o další bod do tabulky, šlo se na samostatné nájezdy. Jako první nastoupil za Chotěboř Tomáš Ludvík a zakončil tradičně po zemi mezi betony. Chotěboř vedla 0:1. Za hosty se rozjel Jaroslav Žák a nekompromisně zakončil střelou nad ledem k levé tyči a vyrovnal stav na 1:1. Ve druhé sérii se rozjel Tomáš Eis, opět zakončil svým typickým blafákem pod břevno a bylo z toho vedení 1:2. Za domácí se pokoušel zvrátit stav Pavel Blažek, ale jeho blafák mu Matěj Pešek bravurně vykryl. Ve třetí sérii si dal repete Luboš Dvořák. Rozjel se stejně jako o zápase, ale nešel do brafáku, ale po kličce zakončil jednou rukou k tyči, ala Fetisov. Hostující Chotěboř si z Pěšinek odváží za bojovnost zasloužené 2 body a cenný skalp.

Na závěr je třeba říci, že v domácí obraně chyběla řada opor, přesto svojí bojovností obstála. Celkově tým Chotěboře podal velmi bojovný výkon, který byl podpořen skvělým výkonem Matěje Peška s úspěšností 98,08 %, který by byl jistě vyhlášen i nejlepším hráčem hostů, kdyby se však nějaké ceny vyhlašovaly. Ale to se v Pěšinkách nekonalo. Možná snad cena Thálie za mimořádný umělecký výkon, ale zase by byl problém, kdo byl nejlepší z domácích. A trochu statistiky na závěr. Nejmladším hráčem Světlé nad Sázavou je hráč ročníku 1992. V týmu Chotěboře bylo v tomto zápase 12 hráčů mladších, než je nejmladší Sklář. Tak to jen na připomenutí porovnání síly obou týmů.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje v neděli dne 27.11.2016 od 17:00 hodin s týmem HC Hlinsko. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM a dalších. Přijďte svůj tým podpořit, bude to jeden z rozhodujících bojů o postupovou šestku.

Další výsledky 16. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.