13.11.16 | M. Třebová - Chotěboř | 6:3

Chotěboř sice odjížděla z Mor. Třebové bez bodů, ale se ctí

14.11.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 3646x

První branku hostující Chotěboř obdržela, po nedorozumění v obraně, ve 3. minutě zápasu. Ve stejném duchu se ostatně nesla i celá první třetina, kdy nás soupeř jasně přehrál a svojí převahu pečetil ke konci první třetinyz přesilové hry. Ve druhé třetině začali hosté výborně, hned na začátku využili přesilovku a v polovině utkání to již bylo 2:3, kdy se podařilo nejprve vyrovnat a následně v oslabení Chotěboř vstřelila vedoucí branku. Bohužel ke konci soupeř trestal naší nedisciplinovanost v obraně a srovnal na 3:3. Začátek třetí části se hostům vůbec nevydařil, místo, aby v početní převaze vstřelila vedoucí branku, naopak v početní výhodě branku obdržela. Během celé třetí třetiny však Chotěboř bojovala, měla několik tutovek, bohužel produktivita byla v této části nulová. Soupeř pak těsně před koncem dvěma slepenými góly od modré upravil konečný stav 6:3.

13. základní část, neděle 13.11.2016, 17:00
M. Třebová - Chotěboř 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř):22 Svoboda (Dvořák), 28 Eis (Svoboda), 32 Dvořák

Branky a nahrávky (Moravská Třebová):3 Čikl (Schneider), 17 Řehulka (Polák), 37 Faltus (Rajnoha), 41 Rosendorf (Černý), 55 Polák, 59 Čikl

Rozhodčí:Mgr. Martin Kratochvíl (Pardubice)– Jan Gregar (Choceň), Ondřej Škorpil (Choceň)

Delegát:Bc. Josef Ježek (Pardubice)

Vyloučení: 8:5 z toho 2 x Moravská Třebová trest na 10 minut (Muselík, Rajnoha)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC ChotěbořLuboš Dvořák

M. Třebová: Turek–Pokorný, Rajnoha, Cik, Kutmon, Rosendorf,Tomiga, Kvapil, Schneider – Polák, Maška, Faltus, Černý, Řehulka, Muselík, Čikl
Chotěboř: Pešek – Vácha, Kadlec, Veselý, Kopecký,Ludvík, Klofáč - Hospodka, Nermuť, Mašek – Dvořák,Eis, Svoboda -Činčila Benjamin, Hajšman, Činčila David

Od samotného začátku zápasu byli hosté pod obrovským tlakem, který na ně vyvinul zkušený domácí tým, opět s mnoha druholigovými posilami. Z tlaku samozřejmě pramenily i chyby. Jednu takovou vytvořil Jakub Ludvík, když přihrál na pravou stranu na útočníka a nevšiml si, že již tento jede střídat. Puku se následně zmocnil Jan Schneider, přihrál na kapitána Igora Čikla a ten se nemýlil. Bylo z toho vedení domácích 1:0. Domácí následně zvyšovali tlak, na našeho gólmana šla jedna akce za druhou, kdy jednu takovou v 6. minutě Matěj Pešek kryl a následně poté i dorážku. Takto hostující tým držel v zápase ještě mnohokrát. O minutu později měli i hosté pěknou šanci. Z levé strany nahrával Josef Vácha před branku na Jana Hospodku, ten mu přihrávku vrátil, ale náš kapitán nastřelil pouze tyčku domácí branky. Následně kryl Matěj Pešek několik nebezpečných střel, nutno však říci, že spousta střel byla našimi hráči zblokována, v této části totiž hostující tým skutečně bojoval o každý kousek ledu a domácím nic u mantinelu nedaroval. V 11. minutě byl za domácí brankou podražen Luboš Dvořák domácím Martinem Kvapilem. V této přesilovce měla velkou šanci dvojice Eis – Dvořák, bohužel Luboš Dvořák nabízenou přihrávku nestačil využít, i když na něj koukala odkrytá branka. Za zmínku stojí ještě akce z 15. minuty, kdy Václav Kadlec vypíchnul puk na útočné modré čáře, poslal ho na Tomáše Nermutě, který však těsně minul branku domácího Michala Turka. V 17. minutě se podařilo vytvořit útočný faul za brankou domácích a na trestnou putoval za podražení Luboš Dvořák. Domácí nás do půl minuty potrestali, když našlápli ve svém pásmu, z kterého poslal Jiří Polák pas na střed na Martina Řehulku, který na naší modré bravurně proskočil přes Josefa Váchu a s přehledem puk zametl za záda Matěje Peška. Bylo z toho v čase 16:39 vedení domácích 2:0. V této části utkání byli domácí jasně dominantní, hosté měli pouze několik výpadů, většinou se jen bránili a zásluhou Matěje Peška zůstal stav pouze 2:0. Ke konci třetiny se dostal do brejku ještě Tomáš Eis, který sice nezakončil, ale byl faulován a za nedovolené bránění šel na trestnou domácí Roman Muselík. Poměr střel na branku byl jasně ve prospěch domácích 13 ku 3.

Hostující Chotěboř nastoupila do druhé části v početní výhodě, která přecházela z první třetiny. Hned ve druhém střídání se podařilo soupeře uzamknout v pásmu, od modré napřáhl Petr Veselý a bombou prověřil domácího gólmana, ten však pouze střelu vyrazil. K puku se dostal Luboš Dvořák, pokusil se dorazit, ale ani tentokrát gólmana nepřekonal, ale opět se dostal k odraženému puku, který poslala doleva na Václava Svobodu, který se již nemýlil. To byla vzpruha pro hosty. Od té chvíle to byl úplně jiný tým, naopak domácí byli v útlumu, nečekali, po proběhlé první třetině, takový obrat. Další úspěch se podařil hostům ve 26. minutě, třetí lajna domácí v jejich pásmu pomotala a podařilo se jim protlačit puk za záda domácího gólmana. Hlavní sudí Kratochvíl však rozpažil, puk, vzhledem ke svému postavení na ledě, neviděl a tak nám regulérní branku neuznal. Přesto se hosté nevzdávali, bojovali stále a po chvíli se jim podařilo zachytit na modré puk, Václav Svoboda jej poslal na Tomáše Eise, který střelou pod lapačkou vyrovnal na 2:2. V té samé minutě se do velké šance dostala následně třetí lajna. David Činčila vybojoval za brankou puk, poslal ho před branku na bratra Benjamina, který si stahovačkou položil domácího gólmana, ale do zívající prázdné branky puk nepřehodil. Ve 30. minutě udělala závar u branky domácích i první lajna, skórovat se jim nepodařilo. V dalším střídání si sjel na útočnou modrou Petr Veselý, dostal přesný pas, ale střelou těsně minul branku. V dalším střídání měla třetí lajna téměř totožnou šanci, zase dostal před branku nahrávku Benjamin Činčila, opět si gólmana položil, ale tentokrát trefil břevno jeho branky. Následně šli hosté do druhého oslabení, když fauloval Rosťa Klofáč – podražení. Ale i domácí pod velkým tlakem vytvořili hrubku, kdy Luboš Dvořák na útočné modré vypíchnul puk levému obránci. Následně se sám prodíral k Michalu Turkovi a přesto, že byl dvěma hráči faulován, dostal se i s těmito dvěma hráči na zádech až před branku, kde vymíchal gólmana a po zemi zasunul. Bylo z toho vedení 2:3. Hlavní sudí signalizovaný trest neuložil. Ve 33. minutě šli hosté do další přesilovky, kdy byl vyloučen za sekání Michal Tomiga, seknul gólmana Matěje Peška do lapačky. Chotěboř po vhazování hrála v útočném pásmu, tlačila a soupeř se jen bránil. Pak se k puku dostal Petr Mašek, který byl vzápětí faulován. Hlavní sudí signalizoval, že bude vylučovat, bylo jasné, že na trestnou lavici musí jít domácí hráč. Pak se mu však povedl husarský kousek. Zřejmě si uvědomil, že by poslal domácí do třech, tak vyloučil našeho hráče za držení hole. Stav se tedy na ledě vyrovnal. Po návratu domácího hráče tam ale putoval další. Za sekání, kdy z ruky vyrazil hokejku Josefu Váchovi, šel na trestnou Tomáš Faltus. V té době hostující Chotěboř vytvářela velký tlak, navíc opět hrála přesilovku, ale následně v plném početním stavu zapomněla na zadní vrátka. Do útočení se v pásmu domácích pustil Josef Vácha, kde byl však u mantinelu zneškodněn a zůstal na ledě. Domácí se dostali do brejku. Na druhé straně se zapomněl i Václav Kadlec a tak za hosty hasil přečíslení 2 na 1 pouze Tomáš Nermuť. Ale ani jemu se nepodařilo situaci zachránit. Matěj Pešek inkasoval potřetí, kdy po nahrávce Michala Rajnohy skóroval bekhendem z úhlu do víka Tomáš Faltus. Na této brance měl trochu podíl i hostující gólman, který v této části moc práce neměl a tak zasahoval téměř nerozchytaný. Hostující Chotěboř se ale nepoložila, stále se pouštěla do nebezpečných protiútoků, kdy z jednoho takového zakončoval Luboš Dvořák. Branku nevstřelil, ale alespoň si vykoledoval faul. Fauloval Daniel Pokorný, nedovolené bránění. Ke konci přesilovky se dostal do průniku Václav Kadlec, byl faulován Lukášem Kutmonem, ale přesto, že byl vleže, ještě zakončil střelou po zemi. Hosté tak šli na malou chvíli do přesilovky 5 na 3 a pak zbytek třetiny dohráli v klasické početní výhodě. Stav se již neměnil. Poměr střel byl vyrovnaný 11 ku 12 s tím, že na šance jasně vyhráli hosté.

Na začátku třetí části dobíhala přesilovka hostů, ale přesto to byli domácí, kdo skóroval. Do úniku se dostal Michal Černý, který na Matěje Peška vystřelil, následně se k odraženému puku opět dostal, objel branku a přihrál před branku na nekrytého Luboše Rosendorfa, který zvýšil vedení na 4:3. Takže i domácí skórovali ve svém oslabení. Stalo se to, co se nemělo stát. Místo vedení hostů z toho bylo vedení domácích. To domácí nakoplo, následně musel Matěj Pešek dvakrát zasahovat z nebezpečné střely a dorážky a následně se dopustil v tísni i podražení. Oslabení hosté přestáli bez úhony, domácí měli pouze jednu střelu na branku. Hosté byli v tuto dobu trochu v útlumu, z kterého se ale pozvolna dostávali a začali se pouštět opět do protiútoků jako ve druhé části. Zastavil nás ale další útočný faul, za faul kolenem šel na trestnou lavici Benjamin Činčila. Po 11 vteřinách však k němu přisedl i domácí Roman Muselík, který za řeči dostal navíc i 10 minut osobní trest. Po minutě měli hosté opět velkou šanci, byla to téměř tutovka. Václav Kadlec přihrával na Tomáše Nermutě, který však střelou těsně minul odkrytou branku. V dalším střídání si druhá lajna vytvořila slibnou šanci. Luboš Dvořák poslal přihrávku na Tomáše Eise, ten na Václava Svobodu, který však již betony Michala Turka nepřehodil. V 52. minutě byl faulován Tomáš Nermuť. Za hákování ve středním pásmu byl vyloučen Michal Rajnoha. Po signalizaci trestu hlavnímu sudímu zatleskal a i on obdržel 10 minut osobní trest. Byla to poslední šance hostů, něco s výsledkem udělat. Přesilovku sehráli výborně, bohužel v této části byla jejich produktivita nulová. Výborně zachytal domácí gólman Michal Turek. No a v 55. minutě, jako blesk z čistého nebe, se k puku dostal Jiří Polák, za modrou nastřelil puk na branku a se štěstím trefil pravé víko branky hostů. Těsně před koncem utkání přejel útočnou modrou kapitán Igor Čikl, zápěstím vystřelil od mantinelu a bohužel trefil zase víko, tentokrát levé. Byly to dvě lehké branky, ale bohužel je Matěj Pešek propustil za svá záda. Stav 6:3 byl konečný. Poměr střel byl opět vyrovnaný 18 ku 18.

K samotnému zápasu je třeba říci, že první třetina byla jasně v režii domácích, kteří s deseti žoldáky z 2. ligy ve svých řadách, přestříleli hosty, což ostatně dokládá i poměr střel. Hosté sice nastřelili tyčku, ale jinak moc domácího gólmana neohrozili. Od druhé části byli hosté více než vyrovnaným soupeřem. Ve druhé části vstřelili 3 branky, jednu jim hlavní sudí neuznal a navíc nastřelili břevno. Bohužel se v závěru nechali strhnout hrou, nepohlídali si zadní vrátka a z protiútoku dostali zbytečnou branku. Ve třetí části opět zbytečná branka ve vlastní přesilovce. Pak hosté ještě bojovali, měli několik tutovek, ale branku již nevstřelili. Domácí pak ke konci dvakrát se štěstím skórovali. Bohužel takové štěstí Chotěboř ve třetí části neměla, jejich střelecká potence byla v této části nulová.

Nejlepším hráčem byl za domácí vyhlášen Igor Čikl, za hosty Luboš Dvořák.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje ve středu 16.11.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Litomyšl, která je těsně za naším mužstvem se ztrátou 3 bodů. Bude potřeba bouřlivá atmosféra, která se bez vás, diváků, nevytvoří. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř, společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Další výsledky 13. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.