8.3.17 | Choceň - Chotěboř | 2:7

Chotěboř v Chocni zradila koncovka a pohrála 7:1

2.3.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 303x

Chotěboř se utkala na ledě HC Spartak Choceň ve svém 1. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince a věděla, že to bude mít na horkém ledě velmi těžké. Oba gólmani, Matěj Pešek i Tomáš Hamarič, byli zaneprázdněni pracovními povinnostmi, proto se do branky postavil junior David Coufal, který to měl, proti výborně střílejícímu soupeři, velmi těžké. Produktivní soupeř to názorně předvedl v první části, kdy hostující Chotěboři nasázel 5 branek. Začátek druhé části vyšel hostům, kteří snížili na 5:1, ale přestože střelecky drželi se soupeřem krok, měli spoustu šancí, samostatných úniků, produktivitou značně pokulhávali. Soupeři pak stačily 2 gólovky, aby navýšili vedení na 7:1. V poslední části již branka nepadla, byť Chotěboř dostala šanci v podobě trestného střílení a tak stav 7:1 z druhé třetiny zůstal nakonec konečným. V odvetě, která se hraje v neděli 5.3.2017 na domácím ledě, bude soupeři co vracet.

1. semifinále o VM, středa 1.3.2017, 18:30
HC Spartak Choceň - HC Chotěboř 7:1 (5:0, 2:1, 0:0 )

Branky a nahrávky (Chotěboř): 21 Dvořák (Eis, Kadlec)

Branky a nahrávky (Choceň): 2 Křečan (Pilař), 3 Pilař (Prachař Tomáš), 11 Král (Knytl), 16 Prachař Pavel (Zavřel, Prachař Tomáš), 18 Velínský (Svatoš, Prachař Pavel), 32 Prachař Tomáš (Šejba, Sajdl), 36 Pilař (Prachař Tomáš, Sajdl)

Rozhodčí: Tomáš Kukeně (Havlíčkův Brod) – Jan Doležal (Havlíčkův Brod), Jiří Souček (Chotěboř)

Delegát: Vladimír Škeřík (Litomyšl)

Vyloučení: 3:2 místo jednoho uloženého trestu domácí Chocně nařízeno trestné střílení

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 222

Střely na branku soupeře: 44

zásahy Coufala-31, obdržené góly – 7, úspěšnost 81,58 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1

HC Spartak Choceň: Sajdl – Kousalík, Pilař Lukáš, Křečan, Šejba, Prachař Pavel, Prachař Tomáš, Velínský, Knytl, Lichtag, Svatoš, Zavřel, Král, Pochobradský
HC Chotěboř: Coufal – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Veselý – Dvořák, Svoboda, Eis - Mašek Petr, Hospodka „A“, Činčila Benjamin – Kašpar, Kopecký, Musílek

Choceň v první části začala velmi aktivně, výborně bruslila, byla často v držení kotouče a po 2 minutách udeřila poprvé. K puku se dostal kapitán domácích Lukáš Pilař, projel do útočného pásma, kde do tandemu přenechal Michalu Křečanovi, který nechytatelnou střelou z prostoru mezi kruhy vymetl levou šibenici branky hostujícího Davida Coufala. Byla to první přesná střela na branku. O minutu později si sjel na útočnou modrou Tomáš Prachař, kam mu přesně nahrál domácí obránce, vjel do pásma, kde puk přenechal, opět do tandemu, z druhé vlny přijíždějícímu Lukáši Pilařovi, který neatakován zakončil blafákem a bylo to rázem 2:0. V další minutě měl David Coufal pěkný zákrok a vzápětí byl opět překonán, když se ale puk zastavil na levé tyčce jeho branky. A tlak domácích pokračoval, v následující minutě nastřelili opět tyčku a po chvíli David Coufal zázračně betonem vykopl puk při tutovce z hole soupeře. V 6. minutě se ke slovu dostali i hosté z Chotěboře, před gólmanem Filipem Sajdlem dvakrát doráželi, ale branka nepadla. V 8. minutě si to hosté zopakovali, 1. lajna zamkla soupeře v pásmu, měla dvě nebezpečné střely, ale gólman domácích byl vždy na svém místě. V 9. minutě hosté gólmana Sajdla překonali, ale střela se zastavila na horní tyčce. V 11. minutě ale úřadovali opět domácí, totálně vyšachovali obranu Chotěboře a Daniel Král, po přihrávce Jakuba Knytla, skóroval. Ve 12. minutě měli třetí větší šanci opět hosté, ale opět ztroskotali na domácím gólmanovi. A přišla 16. minuta, do útoku se vrhnul Tomáš Prachař, přihrál na Marka Zavřela, ten puk posunul na Pavla Prachaře, který blafákem překonal hostujícího gólmana. Když už se zdálo, že tento nepříznivý stav Chotěboř přečká bez dalšího navýšení, povedl se hostům z rohu pěkný námaz před branku na hůl Radka Velínského, který střelou nad beton k tyči rozhodl o konečném stavu první třetiny 5:0. Poměr střel nakonec nebyl tak drastický, jako skóre, byl vcelku vyrovnaný 16 ku 13, bohužel produktivita špatná.

Do druhé části vstoupila Chotěboř úspěšně, hned v prvním střídání vyslal na Tomáše Eise dlouhý pas na modrou Václav Kadlec, ten jej následně v útočném pásmu v rohu zpět vybojoval a přesně přihrál před branku na Luboše Dvořáka, který poprvé a zároveň naposledy rozvlnil síťku, domácího gólmana Filipa Sajdla, střelou k tyči. To hostující Chotěboř nakoplo a ve 22. minutě mohla snížit, když Benjamin Činčila šel 1 na 1 na branku, z druhé vlny mu sjel Tomáš Krejčí, kterému nahrál, ale jeho střela jen vyprášila betony. Ve 24. minutě vybojoval puk Tomáš Eis a prudkou střelou prověřil domácího gólmana. Ve 26. minutě puk zatáhl do pásma Petr Mašek, přenechal jej Josefu Váchovi, který vystřelil. Jeho střela byla tečovaná a už už se řítila do branky, ale pohotový Sajdl ji se štěstím zachytil lapačkou. V dalším střídání se prosadila i lajna obránců. Ke dvěma, po sobě jdoucím střelám, se dostal jediný útočník Michal Kašpar, ale taky nic. Ve 27. minutě nahrával Petr Veselý na Benjamina Činčilu, ten střílel nejprve do betonů a z dorážky trefil jen tyčky domácí branky. Ve 29. minutě dostal přesný pas od obránce Luboš Dvořák, jel sám na gólmana, toho překonal, ale puk mu z brankové čáry vyrazil dojíždějící obránce domácích. Ve 30. minutě se k nebezpečnější střele dostal i soupeř, ale Davida Coufala nepřekonal. O dvě minuty později měla Chotěboř další samostatný únik, tentokrát nedal Benjamin Činčila. K puku se ale dostal domácí gólman Filip Sajdl, který rychle rozehrál na Martina Šejbu, ten jej posunul na Tomáše Prachaře a ten z pravé strany vymetl další víko a bylo to 6:1. Byla to po deseti minutách první větší šance soupeře, který to bohužel trefil na milimetr. V 35. minutě putoval opět puk přes Václava Kadlece na Michala Kašpara a dále na Petra Maška, kterému se však z bezprostřední blízkosti nepodařilo překonat gólmana. Z následného protiútoku soupeř zahrozil a David Coufal vynikajícím zákrokem nedovolil skórovat. V další minutě se do útoku pustil ofenzívní Josef Vácha, přihrával na Petra Maška, kterému se opět nepodařilo skórovat. Ale opět stejný scénář, k puku se dostal gólman Filip Sajdl, nahrál na Tomáše Prachaře, ten je poslal na Lukáše Pilaře, který čistě vymetl víko hostující branky. Stav utkání 7:1 a pro soupeře to bylo čtvrté čisté víko. Hostující Chotěboř měla ve druhé části ještě jednu tutovku, na branku se řítil sám Jan Hospodka, ale ani jemu se nepodařilo překonat domácího gólmana. Dvě minuty před koncem Chotěboř hrála ještě i přesilovou hru, v zápase to bylo první vyloučení, kdy na trestnou usedl za hákování Tomáš Prachař, ale ani tato výhoda nic nepřinesla. Poměr střel byl na straně Chotěboře 12 ku 17, ale zase hosty trápila koncovka.

Třetí část začali hosté zase lépe, Tomáš Krejčí prověřil gólmana, Benjamin Činčila dorážel, ale vše bez změny stavu. Ve 45. minutě další vyloučení domácích, na trestnou lavici šel Pavel Prachař za podražení. Hosté však nabízenou šanci nevyužili. Ve 49. minutě mohl jít do brejku Benjamin Činčila, puk však nezpracoval, ten přejel až za branku, kde jej ale následně vybojoval, poslal jej před branku na Michala Kašpara, který gólmana vymíchal, ale bohužel netrefil úplně prázdnou branku. Následně pak fauloval a za hákování putoval na trestnou lavici. Ale ani soupeř nic nepředvedl, ostatně ani nepotřeboval. Po návratu šel vyloučený Michala Kašpara spolu s Lubošem Dvořákem a Josefem Váchou ihned do protiútoku, ale ani v přečíslení se skóre neměnilo. V 53. minutě puk vybojoval Petr Mašek, přihrával na Michala Kašpara, který sám zakončoval, ale zase jen do lapačky. V 55. minutě měla velkou šanci 3. lajna, vytvořila si tlak v pásmu, měla dvě střely, ale bohužel netrefila branku. Vzápětí šla 1. lajna do přečíslení 3 na 1, ale domácí branka byla večer snad zakletá. V 57. minutě i soupeř zahrozil, kdy David Coufal musel krýt 3 nebezpečné střely, ale poradil si s nimi. V následujícím samostatném úniku byl faulován Benjamin Činčila domácím Martinem Šejbou, ale ani nařízené trestné střílení se hostům nepodařilo proměnit. V čase 58:47 šel ještě na trestnou lavici Jakub Ludvík za zdržování hry - vyhozený puk z pásma přes plexisklo. Poslední šanci domácích měl v přesilovce Tomáš Prachař, který nastřelil horní tyčku. Poměr střel byl na straně Chotěboře 10 ku 14.

Závěrem je třeba říci, že první třetinu hostující Chotěboř projela na celé čáře. Na co soupeř sáhnul, to mu tam spadlo. Výborně bruslil, nekazil přihrávky, a když vystřelil, většinou trefil. Chotěboř nastoupila v brance s juniorem Davidem Coufalem, který měl mnoho výtečných zákroků, nekazil, nedá se říci, že by některá z branek byla vyloženě jeho, prostě soupeř střílel prudce a přesně, čehož jsou dokladem 4 čistá víka. Domácí sice nastřelili ještě několik tyček, ale ani hosté se v tomto ohledu nenechali zahanbit. Bohužel ta zmiňovaná produktivita jim nedovolila dostat se zpět do zápasu. Zejména druhá třetina byla rozhodující pro případný zvrat, třikrát sami na gólmana, několik tyček, ve třetí pak trestné střílení. Budeme doufat, že v nedělní odvetě soupeři vše vrátíme a popereme se ještě ve středu v Chocni o postup do finále o pohár Vladimíra Martince. Takže určitě přijďte a domácí borce podpořte.

Druhý semifinálový zápas A-mužstvo sehraje tuto neděli 5.3.2017 od 17:00 hodin opět s týmem HC Spartak Choceň. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Výsledky dalších zápasů play off KLM můžete shlédnout na onlajnech.