8.3.17 | Choceň - Chotěboř | 2:7

Chotěboř vyhrála nad Chocní také 7:1 a vyrovnala stav semifinálové série na 1:1

6.3.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 566x

Chotěboř přivítala na svém ledě HC Spartak Choceň ve svém 2. semifinálovém utkání o pohár Vladimíra Martince, když své první semifinálové klání v Chocni prohrála 7:1. Tentokrát již měli domácí hráči k dispozici oba své gólmany, Matěje Peška i Tomáše Hamariče. Za hosty nastoupil Filip Sajdl, strůjce domácího vítězství, který se značnou měrou zasloužil o první vítězství v sérii hrané na 2 vítězná utkání. Domácím borcům však stačilo pouhých 12 minut, aby právě Filipa Sajdla z branky Chocně dostala pryč. Ten za stavu 3:0 pustil do branky Rudolfa Bernarta, který již v první části neinkasoval. Ve druhé části se mužstva rozcházela smírně 1:1, celkově 4:1. Ve třetí části domácí 3 brankami navýšili vedení na 7:1 a parádně oplatili soupeři porážku stejným výsledkem. Poslední utkání tohoto semifinále sehraje Chotěboř dne 8.3.2017 od 18:30 hodin v Chocni. Vítěz tohoto klání se utká ve finále o pohár Vladimíra Martince s vítězem utkání Hlinsko – Litomyšl, hrát se bude na 2 vítězná utkání. Naopak obě poražená mužstva se utkají o 3. místo, hrát se bude pouze na 2 utkání.

2. semifinále o VM, neděle 5.3.2017, 17:00
Chotěboř - Choceň 7:1 (3:0, 1:1, 3:0 )

Branky a nahrávky (Chotěboř): 4 Kadlec, 7 Eis (Vácha), 13 Dvořák (Eis), 36 Svoboda, 47 Vácha (Eis), 52 Mašek Patrik (Hajšman, Piskač), 57 Krejčí (Mašek Petr)

Branky a nahrávky (Choceň): 35 Král (Kousalík, Pilař Lukáš)

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Filip Sokol (Litomyšl)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Spartak ChoceňRudolf Bernart

Chotěboř: Pešek – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Kopecký – Dvořák, Svoboda, Eis - Mašek Petr, Kašpar, Činčila Benjamin – Mašek Patrik, Hajšman, Piskač
Choceň: Sajdl (od 13. minuty Bernart) – Novák, Jehlička, Vacek, Kousalík, Pilař Lukáš - Křečan, Prachař Tomáš, Pilař Matěj, Velínský, Knytl, Lichtag, Král, Pochobradský

Chotěboř začala utkání aktivněji a už v první minutě měl gól na holi Tomáš Eis, ke kterému se v pásmu dostal odražený puk. Ten mu však těsně před gólmanem sjel z hole a nedokázal tak přesně zakončit. Nicméně domácí ve svém tlaku pokračovali i v další části. Soupeř zahrozil až ve 4. minutě, kdy nebezpečně dorážel kapitán Lukáš Pilař. Naopak domácí šli hned po dorážce do protiútoku, kde si vytvořili v pásmu tlak a po chvíli si sjel před branku Filipa Sajdla k puku Václav Kadlec a nekompromisně střelou nad betonem k tyči otevřel skóre utkání. O 3 minuty později se povedl krásný pas i našemu kapitánovi Josefu Váchovi. Ten z obranného pásma poslal puk až na útočnou modrou na Tomáše Eise, který těžkou nahrávku zpracoval a v samostatném úniku překonal podruhé Filipa Sajdla střelou mezi betony. K větší šanci se dostal za hosty ve 12. minutě nejprve Matěj Pilař, následně i Michal Lichtag, který se po střele dostal i k dorážce, ale Matěj Pešek byl jako skála. Ve 13. minutě 1. lajna opět pomotala soupeře a tentokrát úspěšně. Puk zavezl do pásma Luboš Dvořák, přihrával na Tomáše Eise, který ani nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana. Nakonec se puk, který poskakoval u brankoviště, podařilo do branky dorazit Luboši Dvořákovi a tím zpečetil čas na ledě pro hostujícího gólmana Filipa Sajdla. Za něj nastoupil Rudolf Bernart. Po vystřídání gólmanů se do útoku dostal Lubomír Pochobradský, jehož střelu Matěj Pešek srazil betonem a puk prošel těsně kolem levé tyčky. Vzápětí se k puku dostal Luboš Dvořák, projel přes 4 choceňské hráče a zpoza branky nahrával na Patrika Maška, který však přestřelil. Soupeř měl velkou šanci výsledek korigovat v 15. minutě, když byl za sevření kotouče v útočném pásmu nejprve vyloučen Josef Vácha a po 9 vteřinách k němu přisedl Václav Svoboda za podražení. Domácí tedy čekalo téměř dvouminutové dvojnásobné oslabení. Soupeř ale téměř nic nevymyslel a tak se stav na tabuli neměnil. Poslední slovo měl v 18. minutě soupeř, který na Matěje Peška vyslal těžkou střelu, ten jí však špičkou brusle vyrazil. Poměr střel byl nakonec mírně ve prospěch soupeře 9 ku 11, kdy tentokrát byla produktivita na straně domácích.

Do druhé části vstoupila Chotěboř úspěšně, měla větší tlak na branku a z toho pramenilo i vyloučení hostujícího Martina Nováka, který hrál ostatně celý zápas na samé hraně únosnosti. První přesilovku však domácí nevyužili. I přes převahu na hřišti si domácí moc větší šancí nevytvořili. Ve 27. minutě se dostala do šance 2. lajna, jejich střelu však hostující gólman kryl. K další šanci se dostal ve 29. minutě Luboš Dvořák, ale jeho střelu zastavila lapačka Rudolfa Bernarta. V polovině utkání se dostal k nebezpečné střele i hostující Tomáš Prachař. Ve 30. minutě byl opět při chuti Michal Kašpar, který nebezpečně střílel po přihrávce Benjamina Činčily. Od 32. minuty hráli domácí druhou přesilovku, když byl vyloučen Daniel Král za sekání. Opět bez využití. Po návratu vyloučeného Krále se dostal soupeř do protiútoku a před Matějem Peškem nebezpečně tečoval Radek Velínský, kdy puk těsně minul branku a skončil v ochranné síti. Ve 35. minutě se to již hostům podařilo, Petr Kousalík přihrával před branku na Daniela Krále, který se nemýlil. Druhá asistence Lukáš Pilař. A o minutu později to byl právě Pilař, který ukázkově namazal před branku, kde puk zachytil Václav Svoboda, který hostujícího gólmana nekompromisně prostřelil a vzal si po 50 vteřinách tříbrankové vedení zpět. Domácí hráli ke konci třetiny další oslabení, kdy byl za vysokou hůl vyloučen Michal Kašpar. Žádné překvapení však nepřipustili a do šatny odcházeli za příznivého stavu 4:1. Poměr střel byl na straně Chotěboře 12 ku 6.

Třetí část začali domácí opět aktivně a hned v prvním střídání si vynutili faul na Tomáše Eise. Na trestnou putoval za hru vysokou holí Tomáš Prachař. V oslabení soupeř zahrozil z úniku, střelu Michala Křečana však Matěj Pešek vykopl do rohu. Následně šli do protiútoku domácí, kdy po přihrávce Petra Maška mohl zvýšit Michal Kašpar, ale jeho střela skončila na betonech hostujícího gólmana. Největší šanci v poslední části měli hosté ve 45. minutě, kdy se jim podařilo nastřelit břevno domácí branky. V dalším protiútoku se opět neprosadila dvojice Mašek Petr – Kašpar. Ve 47. minutě hráli domácí přesilovku poté, co na trestnou usedl za hrubost opět Martin Novák. A tentokrát domácí trestali. K puku se dostal na modré Josef Vácha po předchozí přihrávce od Tomáše Eise a propálil puk až za záda gólmana Bernarta. Ve 49. minutě mohl skórovat Michal Kašpar, dvakrát střílel, ale puk nakonec do branky nikdo z útočníků nedorazil. V 52. minutě se podařil Josefu Váchovi v pořadí již druhý bodyček v utkání. V dalším střídání vybojoval puk Marek Piskač, zpoza branky jej nahrál na Milana Hajšmana, ten jej přenechal na Patrika Maška, který střelou k tyči zvýšil na 6:1. V 55. minutě Patrik Mašek dvakrát nahrával, nejprve na Milana Hajšmana, který nedal, pak mu dal spolu s Markem Piskačem druhou šanci, ale ani napodruhé nezvýšili. V 57. minutě zatáhl puk za branku pro změnu Petr Mašek, jehož přihrávku z rohu zužitkoval dělovkou od modré Tomáš Krejčí. Byl to poslední brankový zápis a utkání tak skončilo 7:1, tedy stejně jako ve středu v Chocni. Ke konci byl ještě vyloučen, v utkání potřetí, Martin Novák za vzájemné sekání spolu s Lubošem Dvořákem. Poměr střel byl v poslední části, proti odevzdanému soupeři, 20 ku 7.

Závěrem je třeba pochválit nejen gólmana Matěje Peška, ale i celý tým za kolektivní výkon a též i za produktivitu. Doufejme, že v posledním utkání tohoto semifinále, které se hraje dne 8.3.2017 od 18:30 hodin v Chocni, bude domácí stejně úspěšný a postoupí do finále.

Výsledky všech semifinálových utkání KLM můžete shlédnout na onlajnech.