23.2.17 | Chotěboř - Havl. Brod | 6:5

Chotěboř zvítězila nad BK v 1. čtvrtfinále o pohár VM 1:4

22.2.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 375x

Chotěboř nastoupila na ledě BK Havlíčkův Brod ke svému prvnímu čtvrtfinálovému zápasu o pohár Vladimíra Martince a zvládla jej na výbornou. Zvítězila 1:4, kdy v první třetině utekla oslabenému soupeři na rozdíl dvou branek. Nejprve se trefil Luboš Dvořák a ke konci třetiny i Petr Mašek. V polovině zápasu bruslaři snížili na 1:2, ale Chotěboř si po minutě a půl vzala dvoubrankové vedení zpět, když přesně mířil Benjamin Činčila. No a když ve třetí části přesně zamířil Milan Hajšman, bylo o zápase rozhodnuto. Chotěboř se tak v sérii, hrané na 2 vítězná utkání, ujala vedení 0:1. Další zápas čeká domácí tým tento čtvrtek.

1. čtvrtfinále o VM, úterý 21.2.2017, 18:30
Havl. Brod - Chotěboř 1:4 (0:2, 1:1, 0:1 )

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Dvořák (Svoboda, Kadlec), 17 Mašek Petr (Činčila Benjamin), 34 Činčila Benjamin (Vácha), 46 Hajšman (Činčila Benjamin, Kopecký)

Branky a nahrávky (Havlíčkův Brod): 33 Bancíř (Cejpek, Szilva)

Rozhodčí: Aleš Hájek (Skuteč) – Jaromír Říha (Hlinsko), Radek Teplý (Skuteč)

Vyloučení: 7:9 navíc Tomáš Cejpek (H.Brod) trest do konce utkání za nesportovní chování, Marek Bancíř (H.Brod) 10 minut OT za nesportovní chování, Marek Havel (Chotěboř) 10 minut OT + 10 minut OK za nesportovní chování

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 86

Střely na branku soupeře: 30

zásahy Peška-34, obdržené góly – 1, úspěšnost 97,14 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4

Havl. Brod: Pešek – Vácha „C“, Kadlec, Ludvík, Krejčí, Veselý, Kopecký, Musílek – Dvořák, Svoboda, Eis - Mašek Petr, Hospodka „A“, Havel Marek – Hajšman, Mašek Patrik, Činčila Benjamin – Freibauer (41.), Činčila David, Kováč
Chotěboř: Kekula - Bušek, Bancíř, Rubner, Lachman – Přibyl Jiří, Szilva, Přibyl Michal, Cejpek, Polák Martin, Nguyen, Piskač, Veverka, Hlídek, Donda

Bruslaři, jako již tradičně, nastoupili do utkání aktivněji, více bruslili, více stříleli. Ve 3. minutě šli navíc do přesilovky, když Patrik Mašek v útočném pásmu fauloval. Hostující Chotěboř však oslabení přestála, bezchybný Matěj Pešek všechny střely s přehledem kryl a nedopustil změnu ve skóre. V 6. minutě to byli naopak hosté, komu se ta změna podařila. Václav Kadlec vyslal z vlastního pásma dlouhý pas na Luboše Dvořáka až na útočnou modrou. Ten si nejprve kličkou položil obránce, následně si položil i gólmana a po zemi skóroval. V 8. minutě zatáhl puk do pásma Milan Hajšman, nahrál na Benjamina Činčilu, jeho střela však skončila v lapačce domácího Víta Kekuly. Po vhazování se dostal k puku Patrik Mašek, soupeře nejprve pomotal v rohu, ale po ztrátě puku nešťastně fauloval a za podražení podruhé putoval na trestnou lavici. Domácí se do toho obuli a několikrát se řítili v početním stavu 2 na 1 na hostujícího gólmana, ale nepřekonali jej. V této fázi byl soupeř aktivnější, v polovině třetiny byl poměr střel 7 ku 3. Postupně si hostující Chotěboř vytvářela více a více šancí až udeřila v 17. minutě, když puk vybojoval Benjamin Činčila, přesně jej posunul na Petra Maška, který šel do kličky a následně zvýšil vedení na 0:2. Hosté měli ke konci ještě 2 větší šance. V 18. minutě si sjel od modré Josef Vácha a z kruhu se snažil překonat domácího gólmana. Těsně před koncem třetiny vybojoval u mantinelu puk Benjamin Činčila, nahrával jej mezi kruhy na volného Patrika Maška, který střílel z bezprostřední blízkosti, ale ani on Víta Kekulu v domácí brance nepřekonal. Poměr střel byl nakonec vyrovnaný 10 ku 9.

Na začátku druhé třetiny si naopak Chotěboř zahrála přesilovou hru, když byl v útočném pásmu faulován Petr Mašek Tomášem Nguyenem, který za držení putoval na trestnou lavici. Hosté měli větší šanci ve 23. minutě, kdy puk putoval po ose Veselý – Mašek Petr – Hospodka, jehož střelu domácí gólman vyrazil. Rozhodnout mohl Jan Hospodka i ve 26. minutě, kdy dostal od Dominika Kopeckého dlouhý pas na útočnou modrou, kam si sjel za obránce ze střídačky. Následně se řítil sám na domácí branku, ale překonat Víta Kukulu se mu nepodařilo. V dalším střídání potáhl puk po levé straně Luboš Dvořák, přihrál před branku na volného Václava Svobodu, který ale také neskóroval. Ve 28. minutě zahrozili domácí, kdy se k puku dostal Jiří Přibyl, ale jeho střelu nebojácně zblokoval tělem Dominik Kopecký. Vzápětí byl opět faulován Petr Mašek a za napadení putoval na trestnou bouřlivák Tomáš Cejpek. Hosté měli v přesilovce dvě pěkné šance, kdy nejprve zavezl puk do pásma Jakub Ludvík, nahrával před branku na Petra Maška, v následném střídání to samé provedl Luboš Dvořák, který puk přihrál na Josefa Váchu, jehož střelu gólman vyrazil a puk skončil na horní síťce branky. V plném početním stavu se pak dostal ke střele Václav Kadlec, ale ani následnou dorážkou se nepodařilo skóre zvýšit, puk pouze doklouzal těsně kolem tyčky do rohu hřiště. Ale opět zafungovalo nedáš – dostaneš. Soupeř nás zavřel ve třetině, na Matěje Peška vyslal dvě dělovky, které hostující gólman viděl a pokryl. Pak se k puku na modré dostal Marek Bancíř, vystřelil a tentokrát Matěj Pešek nic neviděl a puk mu zapadl za záda. Přihrávali Vladimír Szilva a Tomáš Cejpek. Hostující Chotěboři však stačila minuta a půl a bylo to zase o dvě branky. K puku se dostal na modré Josef Vácha, vystřelil, puk se odrazil od břevna nahoru a tentokrát nespadl do horní síťky, ale do brankoviště, kde jej pohotově dorazil Benjamin Činčila. Ve 35. minutě měli hosté možnost výsledek korigovat, když seděl na trestné lavici Dominik Kopecký za krosček. Hosté však oslabení sehráli výborně, nedovolili soupeři téměř nic. Ve 37. minutě se domácím přece jen podařilo skórovat, ale branka nebyla hlavním sudím Alešem Hájkem uznána, protože byla dosažena vysokou holí. Na konci druhé části byl tedy stav 1:3. Poměr střel byl opět vyrovnaný 12 ku 11.

Začátek třetí třetiny začali hosté z Chotěboře opět aktivně, bohužel i s fauly. Ve 42. minutě byl totiž vyloučen za krosček Marek Havel, posila na divokou kartu z Ledče nad Sázavou. Při odjezdu na trestnou si vůči hlavnímu sudí neodpustil opakované poznámky a po druhé desítce putoval pod sprchu. A přišla 46. minuta, k puku se dostal Milan Hajšman, který mezi kruhy napřáhl a propálil vše, co mu stálo v cestě. Nakonec se ukázalo, že tato čtvrtá branka byla brankou vítěznou. Nahrávali Dominik Kopecký a Benjamin Činčila. Za 15 vteřin si to domácí ještě více zkomplikovali, když na trestnou usedl za hákování Tomáš Cejpek. Hosté mohli zvýšit, když Tomáš Eis projel až do útočného pásma a zpoza branky nahrával do brankoviště. Tam se snažili puk dorazit Luboš Dvořák a Václav Svoboda, ale nakonec jej za záda Víta Kekuly nedotlačili. V 50. minutě zahrozili domácí, kdy se k puku opět dostal Jiří Přibyl a jeho střelu zastavila až pravá tyč hostující branky. V 52. minutě šli domácí do přečíslení a tak byl Tomáš Krejčí nucen zatáhnout za záchrannou brzdu a v zárodku faulem akci domácím zhatit. Soupeř ale z přesilovky nic nevytěžil, naopak hostující Milan Hajšman ke konci oslabení vybojoval puk, přihrál jej na Benjamina Činčilu, kterému Kekula střelu vyrazil do ochranné sítě. V 58. minutě ještě pálil od modré Jakub Ludvík, jeho střela však skončila na pravé tyčce domácího gólmana. V čase 58:10 dohrál, dle hlavního sudí čistě, u mantinelu Patrik Mašek Michala Přibyla. Ten se na něj následně rozjel a došlo k menší potyčce. Do té se připojil i Petr Mašek a Jiří Přibyl, aby šli bránit své bratry v boji. To však nevydržel bouřlivák Tomáš Cejpek, který do bitky naskočil ze střídačky. Za to byl oceněn hlavním sudím trestem do konce utkání za nesportovní chování. Desítku dostal za nesportovní chování i Marek Bancíř, když odpálil puk z dosahu rozhodčího. Obě bratrské dvojice pak obdržely 2 + 2 minuty za hrubost. V předposlední minutě mohl ještě zvýšit Benjamin Činčila, když jel sám na Víta Kekulu. V poslední minutě se do útoku pustil Tomáš Eis, puk nahrával na Josefa Váchu, ten na Václava Kadlece a ten to vyšperkoval zpětnou nahrávkou na kapitána, který však Víta Kekulu nepřekonal. Při závěrečném hvizdu svítil na tabuli výsledek 1:4, tedy první vítězství v sérii. I v této části nás soupeř mírně přestřílel, tentokrát v poměru 13 ku 10.

Závěrem je třeba říci, že hostující Chotěboř předvedla bojovný, kolektivní výkon, který byl podpořen skvělým výkonem Matěje Peška. Je třeba říci, že soupeř nebyl v nejsilnější sestavě, ale i tak naše borce dost potrápil. Teď bude třeba ve čtvrtečním zápase tento výkon zopakovat a k tomu bude potřeba vás, diváky, abyste vytvořili bouřlivou kulisu. Nyní již je o co hrát.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na druhý zápas čtvrtfinálové série, který A-mužstvo sehraje tento čtvrtek 23.2.2017 od 18:30 hodin opět s týmem BK Havlíčkův Brod. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM, tentokrát to budou 3 reprezentační dresy od společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Výsledky druhého čtvrtfinále KLM můžete shlédnout na onlajnech.