15.2.17 | Polička - Chotěboř | 11:4

Chotěboř zvítězila nad Poličkou 5:4

19.12.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4692x

Chotěboř nastoupila proti Poličce ve svém prvním zápase ve 2. části soutěže, kde, jak už bylo zmíněno, nastupují mužstva, která se umístila na 7. – 11. místě po dvou kolech základní části soutěže KLM Pardubického kraje. Stejně jako v Poličce, domácí tým prohrával na začátku třetiny 0:1. V polovině třetiny se podařilo po pěkné akci vyrovnat. Nástup do 2. třetiny byl famózní, soupeři jsme utekli až na 4:1. Pak však úřadoval hlavní sudí Miroslav Sedlák, který bezdůvodně nabídl soupeři trestné střílení. Ten toho s radostí využil a snížil na 4:2. Na začátku poslední části soupeř snížil na rozdíl jediné branky a zápas zdramatizoval. Domácím se však v polovině 3. třetiny podařilo vstřelit branku a zvýšit tak stav utkání na 5:3. Soupeř ještě 4 minuty před koncem utkání snížil, ale domácí si už svoje vítězství uhlídali a po právu si připisují do tabulky zasloužené 3 body.

1. druhá část, neděle 18.12.2016, 17:00
Chotěboř - Polička 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 10 Dvořák (Eis, Svoboda), 25 Mašek Patrik (Dvořák, Činčila David), 31 Dvořák (Svoboda, Eis), 35 Eis (Dvořák), 51 Eis (Svoboda, Ludvík J.)

Branky a nahrávky (Polička): 3 Pazourek (Krajíček, Klíma), 36 Pazourek, 44 Boháček Libor (Vápeník), 56 Boháček Libor (Cik)

Rozhodčí: Miroslav Sedlák (Svitavy) – Martin Kalus (Moravská Třebová), Dominik Kalina (Moravská Třebová)

Vyloučení: 5:2 navíc Václav Kadlec 10 minut osobní trest (dle zápisu o utkání „za nemístné protesty nevulgárního charakteru“)

Využití: 0:0

V oslabení: 0:0

Diváci: 150 (platících 66)

Střely na branku soupeře: 34

zásahy Hamariče-26, obdržené góly – 4 (3 + 1 ze samostatného nájezdu), úspěšnost 86,67 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4

Nejlepší hráč domácího mužstva HC Chotěboř Luboš Dvořák

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Spartak PoličkaMartin Zelený

Chotěboř: Hamarič – Kadlec, Kopecký, Krejčí, Ludvík J., Heřmanský, Musílek – Hospodka, Činčila Benjamin, Hajšman – Dvořák, Svoboda, Eis – Langhans, Činčila David, Mašek Patrik
Polička: Zelený – Vyskočil, Štěrba, Klíma, Cik, Máša, Dvořák – Švejda, Zobač, Šedý, Poul, Boháček Libor, Pazourek, Krajíček, Vápeník

Začátek utkání se hrál opatrně na obou stranách. Ve 3. minutě šel soupeř do útoku, kdy po pravé straně puk zatáhl Lukáš Krajíček, který jej z rohu přesně přihrál před branku na nepokrytého Davida Pazourka, který střelou po ledě mezi betony otevřel stav utkání. Další hrubku v obraně domácí vytvořili v 8. minutě, kdy si obránci před brankou naslepo vyměnili kotouč, který následně soupeř zachytil, ale tentokrát Tomáš Hamarič v brance obstál na výbornou. O minutu později byl však i on překonán, ale naštěstí tvrdou střelu zastavila tyčka jeho branky. A pak přišla 10. minuta utkání a perfektní souhra druhé lajny. Václav Svoboda vybojoval puk za brankou hostů, nahrál jej před branku na Tomáše Eise a ten poslal téměř na slepo doprava na Luboše Dvořáka, který střelou pod lapačku srovnal stav na 1:1. Další kritický stav pro domácí byl ve 12. minutě, kdy nás soupeř dvakrát donutil vyhodit na zakázané uvolnění, přesto 3. lajna odolala a stav se neměnil. Ve 14. minutě došlo k prvnímu vyloučení na straně domácích, kdy po nevinném klepnutí do hole soupeře putoval na trestnou Tomáš Eis. Oslabení si domácí pohlídali a naopak měli jednu velkou šanci, kdy se do útoku pustil Václav Svoboda, na branku vyslal 2 nebezpečné střely a následně mohl do prázdné dorážet Luboš Dvořák. Byl však zahákován zezadu, zakončit nemohl, ale hlavní sudí nereagoval. V 17. minutě se do útoku pustily mladé pušky, kdy Patrik Mašek ukázkově prohodil pravého beka a naservíroval puk na Davida Činčilu. Ten se do puku opřel, ale bohužel se mu střela nevydařila a zakončil pouze do betonů. O chvíli později sehráli domácí svojí první přesilovku, když byl vyloučen za sekání hostující Jaroslav Štěrba. Domácí si sice vytvořili nějaké šance, využít se je ale nepodařilo. Poslední šanci na zvýšení v 1. třetině měl na hokejce Luboš Dvořák, který útočné pásmo prokličkoval, ale bohužel puk skončil na tyčce branky hostujícího Martina Zeleného. Poměr střel byl 13 ku 9.

Ve druhé třetině začali lépe hosté, měli herně navrch. Ve 23. minutě šli do další přesilovky, když byl vyloučen Patrik Mašek za hrubost. Hosté přesilovku nevyužili, naopak domácí se opět dostali do slibné šance. Luboš Dvořák se dostal do protiútoku, byl faulován zezadu, vzápětí opět, přesto ještě přihrál na Václava Svobodu, který však netrefil prázdnou branku. Hlavní sudí zase nic neviděl, nebo nechtěl vidět, ale to ví jen on sám. Těsně po návratu vyloučeného Patrika Maška šli domácí do protiútoku a po 15 vteřinách byla na světě druhá branka. Byla sice se štěstím, ale byla. Puk se totiž odrazil od zadního plexiskla a dopadl před branku, odkud jej napodruhé uklidil do branky právě Patrik Mašek. Asistence Luboš Dvořák a David Činčila. Ve 31. minutě domácí zaznamenali další úspěch, Tomáš Eis to dával na Václava Svobodu, který puk zamotal za brankou, zbavil se obránce a následně vyjel před branku, kde to dával na Luboše Dvořáka, který to dával do prázdné branky. Bylo z toho vedení 3:1. O pár vteřin později šel na trestnou Patrik Mašek, opět za sekání. Ale i v tomto oslabení měli domácí velkou šanci, zase Luboš Dvořák, zase faulován a ani tentokrát se v oslabení neprosadil. Po návratu vyloučeného hráče se domácím podařilo vstřelit čtvrtou branku. Postaral se o to Tomáš Eis, po nahrávce Luboše Dvořáka. Ve 36. minutě se hostující David Pazourek dostal, po odraženém puku, do úniku, kdy nikým neatakován zakončil. Tomáš Hamarič s přehledem jeho nájezd kryl a najednou hlavní sudí signalizuje trestné střílení. To už byl úplný vrchol arogance hlavního sudího Miroslava Sedláka, v tomto utkání to bylo jeho mistrovské dílo. Nejen, že fauly soupeře přehlížel, ale navíc si vymýšlel i situace, které vůbec nenastaly, jako například tento nájezd. Ale ať si to ve svém svědomí přebere sám. K nájezdu se postavil David Pazourek a tentokrát našeho gólmana prostřelil. Soupeř tak vstřelil kontaktní branku a snížil na 4:2. Konec třetiny se už dohrával bez větších šancí domácích, naopak soupeř hrozil čím dál více. Bylo štěstí, že jejich nápor přerušil hvizd k ukončení druhé části. V této části nás hosté přestříleli v poměru 11 ku 15.

Třetí třetinu začali aktivněji domácí, kde hned na počátku se dostal do úniku Benjamin Činčila, bohužel neproměnil. Následně nás soupeř zatlačil v pásmu a v okamžiku, když už mohl Dominik Kopecký vyhodit puk z pásma, byl v rohu faulován, o vyloučení samozřejmě nemohlo být řeči a tak se k puku dostal kapitán Vratislav Vápeník, nahrál na nepokrytého Libora Boháčka a ten nekompromisně do víka snížil na 4:3. Takže velká gratulace pro sudího, opět se mu to podařilo. V dalším střídání se dostal do útoku Tomáš Eis a Luboš Dvořák, puk si mezi sebou dvakrát vyměnili, ale přesto zakončili jen do tyčky. Ve 48. minutě si Luboš Dvořák zase dělal se soupeřem, co chtěl, motal ho v rohu a musel být faulován. Hlavní sudí si zase dělal s domácími, co chtěl a opět nevylučoval. Ale v 51. minutě se domácí konečně dočkali, kdy se trefil Tomáš Eis, po přihrávkách Václava Svobody a Jakuba Ludvíka. Do této chvíle to byl stejný průběh utkání, jako doma proti Chocni před čtyřmi dny. Vedení hostí 0:1, pak 4 branky v řadě, pak dvojnásobné snížení na 4:3 a následně pátá branka. Rozdíl byl v tom, že ta pátá proti Chocni byla do prázdné a nás čekalo ještě těžkých 10 minut. A bylo tu další vyloučení, opět domácích, na trestnou šel za vysokou hůl Luboš Dvořák. A opět tu byla velká šance v oslabení, ostatně jako v každém oslabení v tomto utkání. Po vybojovaném puku se dostal do úniku Tomáš Eis, jeho střelu však zastavilo tentokrát břevno branky hostujícího gólmana. Ke konci oslabení se domácím nepodařilo vyhodit puk ze třetiny, hosté toho využili a podařilo se jim vstřelit opět kontaktní gól. Šťastným střelcem byl zase Libor Boháček, nahrával Lukáš Cik. Branka padla sice v plném početním stavu, ale potrestaný Luboš Dvořák byl na ledě pouhé 3 vteřiny, tedy jako by to byl gól v oslabení. Minutu před konce konečně i Sedlák viděl faul na naše hráče a vyloučil zase za sekání Jakuba Mášu. Hosté pak chvíli hráli bez gólmana, ale do konce třetiny již nic nevymysleli a tak se stav neměnil. Domácí si svoje vítězství uhlídali a po právu si připisují do tabulky zasloužené 3 body. Poměr střel byl ve prospěch domácích 10 ku 6.

Na závěr je třeba pochválit domácího gólmana Tomáše Hamariče, který kryl spoustu nebezpečných střel a Poličce se pomstil za jejich domácí vítězství. Je třeba pochválit i bojovný výkon domácího mužstva, nastřelili dvakrát tyčku a jednou břevno, nevzdali žádný souboj, a i když hlavní sudí jakoby bílé dresy vůbec nevnímal, udrželi vcelku nervy na uzdě a zápas dotáhli do vítězného konce. V této části soutěže, kde mohou postoupit pouze dvě mužstva do závěrečných bojů play off, je každý bod přínosem.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na 2. domácí mistrovský zápas 2. části soutěže, který A-mužstvo sehraje netradičně v úterý 20.12.2016 od 18:30 hodin s týmem BK Havlíčkův Brod, kterým máme co vracet za prohru na ledě, která nás stála postup do první šestky. Bude potřeba bouřlivá atmosféra, která se bez vás, diváků, nevytvoří. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř, společnosti WSM. Přijďte ve větším počtu svůj tým podpořit.

Další výsledky 1. kola 2. části KLM můžete shlédnout na onlajnech.