15.2.17 | Polička - Chotěboř | 11:4

Chotěboři se povedl proti Poličce parádní obrat

27.10.2016, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 4559x

Chotěboř nastoupila v dalším domácím zápase proti týmu HC Spartak Polička s cílem bodovat. Jiného názoru však byl soupeř, který domácím nasázel v 1. třetině 3 branky a ujal se vedení 0:3. Domácí však ve druhé třetině zabrali, snížili stav na 2:3 s tím, že ještě nevyužili spoustu gólových šancí. Ve své aktivitě pokračovali domácí i ve 3. třetině, podařilo se jim utkání otočit, kdy čtvrtou branku vstřelili v 57. minutě. Bohužel své vedení neudrželi a minutu před koncem soupeř vyrovnal na 4:4. Následovalo prodloužení, které domácí zdárně dotáhli do konce a získali tak cenné 2 body za výhru v prodloužení.

8. základní část, středa 26.10.2016, 18:30
Chotěboř - Polička 5:4p (0:3, 2:0, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 35 Eis (Nermuť), 39 Svoboda (Eis, Dvořák), 46 Kopecký (Vácha), 57 Mašek (Nermuť), 63 Klofáč (Eis, Dvořák)

Branky a nahrávky (Polička): 5 Vápeník (Boháček, Vyskočil), 12 Vostřel (Zobač), 18 Vápeník (Boháček), 59 Vyskočil(Klíma)

Rozhodčí: Hájek (Skuteč)– Radek Teplý (Skuteč), Ondřej Bohuněk (Chrudim)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Spartak PoličkaDavid Vašátko

Chotěboř: Pešek (18. Coufal, 21. Pešek)- Vácha, Klofáč, Musílek, Krejčí, Kopecký, Hajšman - Hospodka, Činčila Šimon, Mašek - Dvořák, Svoboda, Eis - Nermuť, Činčila Benjamin, Činčila David
Polička: Vašátko - Vyskočil, Štěrba, Klíma, Hron, Máša, Dvořák, Hejtmánek, Švanda - Zobač, Vostřel, Peňáz, Lidmila, Pazourek, Krajíček, Boháček, Vápeník

Na úvod opět holá fakta. Z důvodu nemoci nemohl nastoupit Heřmanský, Ludvík, Veselý, Piskač, Kašpar, Žemlička, Petržílek a nově i Müller. Další omluvení jsou kvůli pracovním povinnostem Kadlec, Hamarič a Langhans. Chybělo 11 hráčů základního kádru, proto dostali opět šanci junioři, ostatně jako i v minulých utkáních.

Domácí začali aktivně, vytvořili si tlak, napadali, měli několik slibných šancí, soupeře téměř 4 minuty k ničemu nepustili. V 5. minutě se však hostující oklepali a domácí uzavřeli v jejich pásmu a první střelou na branku otevřeli skóre utkání. Střela byla tečovaná domácím hráče a po ledě doputovala za záda Matěje Peška. Skóroval Vratislav Vápeník, asistence Jan Boháček a Martin Vyskočil. Domácí se snažili navázat na začátek utkání, snažili se dostat do utkání a k tomu jim mohla pomoci přesilová hra, kterou si vynutil Luboš Dvořák, na kterého byl faul v 8. minutě, kdy mu Lukáš Krajíček ve středním pásmu sekerou vyrazil hokejku z ruky. Nabízenou šanci domácí nevyužili, naopak ke konci přesilovky chybovali a soupeř se řítil sám na domácí branku. Situaci hasil Benjamin Činčila za cenu podražení. Následné oslabení domácí ubránili, ale soupeř nás již v plném početním stavu opět zatlačil do našeho pásma, kde několikrát nebezpečně zahrozil, ale Matěj Pešek byl pozorný. Na domácím týmu bylo vidět, že se jim nedaří, soupeř jim vše urážel, nenechal je kombinovat, nasadil na nás svojí typickou hru. Ve 12. minutě hostující Polička opět zahrozila, vytvořila v našem pásmu zámek a svojí aktivitu pečetila úspěchem, kdy se jim podařilo podruhé překonat domácího gólmana. Skóroval František Vostřel, nahrával Michal Zobač. Tímto vývojem se dostávali hosté stále do větší a větší pohody, domácím nevycházelo v této části vůbec nic, nedokázali zpracovávat puky, střelba byla nepřesná, když už nějaká vůbec byla. A aby toho nebylo málo, tak v 17. minutě Dominik Kopecký vyhodil puk v obranném pásmu přes plexi, čárový rozhodčí, který byl až na vzdálenější modré čáře, žaloval hlavnímu rozhodčímu, že to bylo přímé vyhození a hlavní sudí trestal. Nakonec šel na trestnou lavici Šimon Činčila z čehož je patrné, jaká byla věrohodnost tvrzení čárového sudího. Když už se zdálo, že domácí oslabení přečkají, vyjel za branku pro kotouč domácí gólman Matěj Pešek, snažil se jej rychle rozehrát, bohužel na hokejku Michala Zobače, který přihrál k levé tyči na Františka Vostřela, který se nemýlil. Stav 0:3 byl již opravdu tragický. Navíc Matěj Pešek odjel na střídačku a došlo ke střídání gólmanů. Na led naskočil David Coufal, který měl do konce třetiny jeden dobrý zákrok a udržel si tak čisté konto. Poměr střel byl tragický v poměru 4 ku 12.

Do druhé části nastoupili domácí jako vyměnění. Po 45 vteřinách si vynutili přesilovku, když byl za brankou soupeře podražen Petr Mašek hostujícím Davidem Pazourkem. Domácí vyvinuli velký tlak, skórovat se jim však nepodařilo, naopak zase v oslabení soupeř ujel a jeho nájezd s jistotou kryl Matěj Pešek, který od začátku třetiny opět naskočil na led. Vzápětí, ještě v přesilovce, se do útoku pustil Tomáš Eis a Luboš Dvořák, kdy druhý jmenovaný neproměnil blafák. Ve 27. minutě hráli domácí další přesilovku, kdy byl za nedovolené bránění vyloučen Michal Zobač. Domácí si vytvořili drtivý tlak, branku však nevstřelili. Ve 33. minutě byl vyloučen za držení Tomáše Eise v útočném pásmu Jonáš Dvořák. Druhá lajna opět vytvořila velký tlak, několikrát zakončovala, ale nepodařilo se překonat výborně chytajícího Davida Vašátka. Domácí v této části neproměnili asi pátou jasnou šanci, už byli zoufalí, až přišla 35. minuta, kdy Tomáš Nermuť vyslal přesný pas na Tomáše Eise, který zakončil a následně z dorážky snížil stav na 1:3. Následně hostům přálo štěstí, kde se vyhozený puk odrazil od plexi přímo před branku Matěje Peška, který byl však pozorný a jednu z mála šancí hostů v této třetině s přehledem kryl. Ke své pěkné akci se dostala i třetí lajna bratrů Činčilových, kteří však Vašátka nepřekonali. Navíc se Šimon dostal před brankou do potyčky s Františkem Vostřelem a oba putovali za hrubost na trestnou lavici. V početním stavu 4 na 4 hosté měli poslední šanci ve druhé třetině, zato dost velkou. V přečíslení 2 na 1 jeli na Matěje Peška, netrefili však branku. Pak přišla zlomová akce druhé části. Na útočné modré dobře zapracoval kapitán Josef Vácha, srazil útočníka hostů a otevřel tak prostor pro Luboše Dvořáka, který se řítil sám na Vašátka, nedal, ale vynutil si alespoň přesilovou hru. Na trestnou putoval za držení hole Martin Vyskočil. Domácím se podařilo prostřednictvím Václava Svobody snížit stav na 2:3, kdy mu na gól přihrával Tomáš Eis a Luboš Dvořák. Byla to první a zároveň poslední využitá přesilovka v utkání. Tento stav již byl nadějnější a s ohledem na aktivitu ve druhé části i příslibem na vyrovnání v poslední třetině. Poměr střel byl první části téměř opačný, tedy 13 ku 4.

Třetí část se nesla v duchu druhé třetiny. Domácí bojovali, tlačili se do zakončení, ale David Vašátko byl k nepřekonání. Ve 46. minutě se o vyrovnání velkou měrou postaral Petr Mašek, který po signalizovaném zakázaném uvolnění přesprintoval hostujícího obránce, vybojoval kotouč a domácí tak mohli hrát v útočném pásmu a sehráli to výtečně. Na modré se kotouč dostal po přihrávce Josefa Váchy až k Dominiku Kopeckému, který přesnou střelou vyrovnal stav na 3:3. Vzápětí měl velkou šanci Luboš Dvořák, který pěknou střelou prověřil Vašátka a po chvíli s hostující Poličkou ještě 2. lajna pěkně zatočila, zvýšení vedení však nepřišlo. Pak zatáhl puk do útočného pásma Milan Hajšman, kde jej přenechal na Václava Svobodu, který tvrdou střelou prověřil gólmana. Vzápětí úřadovala bratrská třetí lajna, ale ani oni nezvýšili stav utkání. V polovině třetiny začal zase úřadovat hlavní sudí Aleš Hájek, který nejprve vyloučil Jana Hospodku za podražení a po minutě si naproti němu zasedl Martin Vyskočil také za podražení, kdy ve své přesilovce srazil Luboše Dvořáka, který byl v té době bez držení kotouče. Za půl minuty si na domácí trestnou přisedl Petr Mašek za nedovolené bránění. Hosté tak hráli chvíli přesilovku 5 na 3, ale skóre se neměnilo. I Matěj Pešek musel zasahovat při nájezdu hostů, ale vše zlikvidoval. V 56. minutě mohl rozhodnout Tomáš Eis, který se dostal až k zakončení, blafák však neproměnil. A přišla 57. minuta, opět přesná nahrávka Tomáše Nermutě, tentokrát na Petra Maška, který si poradil s obráncem hostů a se štěstím dostal domácí do vedení, když jeho střelu David Vašátko vyrazil do vzduchu a následně kotouč se štěstím zapadl za záda nešťastného gólmana. Tím se povedl parádní obrat, kdy z 0:3 to domácí dotáhli až do stavu 4:3. Do konce zbývalo 2 a půl minuty. Zdálo se, že to již domácí dobojují a získají 3 potřebné body. Bohužel však došlo k tomu, že právě Petr Mašek byl spolu se Štěpánem Švandou vyloučen za držení, resp. za hrubost. Při následném protiútoku hostů, při početním stavu 4 na 4, vystřelil Zdeněk Klíma na Matěje Peška, kterého trefil do masky. Gólman byl přesvědčen, že kotouč pokryl lapačkou a nevšiml si, že mu vypadl na led, kde jej nekrytý Martin Vyskočil dorážel za záda gólmana, vyrovnal na 4:4 a vynutil si tak prodloužení.

V prodloužení se začalo 3 na 3, po návratu vyloučených se chvíli dohrávalo 4 na 4. Domácí převzali iniciativu, zase měli několik slibných šancí, ale opět, jako i v minulých zápasech, propadli v obraně. Situaci 2 na 1 musel řešit Tomáš Nermuť, který to však vyřešil mazácky, bez faulu. Pak se do útoku pustil Luboš Dvořák, nahrál na Tomáše Eise, který puk postrčil vlevo na Rosťu Klofáče, který projel přes obránce, nad ledem vystřelil a zařídil domácím výhru 5:4 a cenné 2 body.

Závěrem je třeba říci, že domácí sehráli první třetinu tragicky, byla to jejich letošní nejhorší třetina. Následně je však třeba pochválit za předvedený výkon a obrat v zápase, i když zase ke konci zaváhali a nechali si vzít cenné vítězství v základním čase. Mladí junioři v obraně se postarali o 2 branky, což je příslib do dalších bojů. První třetina se nevydařila Matěji Peškovi, po třetí brance střídal, ale o přestávce se dal dohromady, do druhé třetiny opět nastoupil a již byl domácím oporou. Po právu byl vyhlášen jako nejlepší hráč domácího týmu Tomáš Eis, dal branku a na dvě přihrál, navíc měl sám několik pěkných šancí. Poděkování patří jak fanklubu, tak i všem divákům, kteří hlasitě podporovali domácí borce.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na další domácí mistrovský zápas, který A-mužstvo sehraje až ve středu 9.11.2016 od 18:30 hodin s týmem HC Chrudim. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM. Přijďte svůj tým podpořit.

Fanoušci mohou samozřejmě podpořit domácí borce již tuto neděli 30.10.2016, kdy sehrají zápas v Ledči nad Sázavou od 17:00 hodin.

Další výsledky 8. kola KLM můžete shlédnout na onlajnech.