26.10.16 | Chotěboř - Polička | 5:4p

Další prohra s Poličkou

16.2.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř

5. předkolo play off, středa 15.2.2017, 20:00
Polička - Chotěboř 11:4 (2:2, 5:1, 4:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 3 Svoboda (Mašek Petr), 8 Svoboda (Hajšman), 22 Vácha (Musílek), 46 Hospodka ( Mašek Petr, Hajšman)

Branky a nahrávky (Polička): 9 Štěrba (Boháček Jan), 19 Dvořák, 23 Pazourek (Máša), 28 Vostřel (Klíma), 31 Hejtmánek (Máša), 34 Vostřel (Cik), 36 Klíma (Vostřel), 45 Boháček Jan (Vyskočil), 47 Cik (Jindra, Vyskočil), 53 Boháček Libor (Vostřel), 56 Zobač

Rozhodčí: Bc. David Kolář (Litomyšl) – Ondřej Škorpil (Choceň), Jan Gregar (Choceň)

Vyloučení: 2:8 navíc Boháček Libor (Polička) 10 + 10 za nesportovní chování

Využití: 4:0

V oslabení: 1:0

Střely na branku soupeře: 31

zásahy Hamariče-34, obdržené góly – 11, úspěšnost 75,56 %, odchytal 60:00 minut

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 8:3, 8:4, 11:4

Polička: Vašátko – Vyskočil, Štěrba, Cik, Máša, Klíma, Hejtmánek, Jindra, Dvořák, Zobač, Vostřel, Boháček Libor, Pazourek, Boháček Jan, Vápeník
Chotěboř: Hamarič – Vácha, Kopecký, Ludvík Jakub, Krejčí – Hospodka, Mašek Petr, Musílek - Svoboda, Hajšman, Ludvík Jaroslav

Chotěboř nastoupila proti Poličce v této sezóně již pošesté. Dva zápasy v základní části, kdy doma vyhrála 5:4 v prodloužení a venku prohrála 7:6. Dva zápasy ve 2. části, kdy doma vyhrála opět 5:4 a venku prohrála 7:4. Dále Chotěboř čekaly zápasy v předkole play off o pohár Vladimíra Martince, kdy v domácím dostala od Poličky klepec 1:7 a venku musela Chotěboř zkousnout pořádný výprask 11:4. K tomu je třeba říci jen to, že k zápasu nastoupilo, ze všech možných adeptů, pouhých 9 hráčů do pole a 1 gólman. Tedy počet, který by neumožňoval ani nastoupit do utkání. Následkem toho by z klubové pokladny putovalo 10.000,-- Kč za nenastoupení k utkání krajskému svazu jako pokuta, 8.000,-- Kč paušál soupeři za ztrátu v utkání a cca 3.500,-- Kč náklady na rozhodčí. Proto se podařilo za 5 minut dvanáct doslova ukecat dorostence Jaroslava Ludvíka, resp. spíše jeho rodiče, kterému je potřeba poděkovat nejen za reprezentování v utkání, ale zejména za to, že se vůbec utkání mohlo odehrát.

Co říci k samotnému tkání. Ve 3. a 8. minutě se trefil Václav Svoboda, když na první nahrával Petr Mašek a na druhý Milan Hajšman. Soupeř v 9. minutě snížil a do konce třetiny se mu podařilo vyrovnat. Na začátku druhé části Chotěboř přidala třetí branku, kdy se trefil Josef Vácha, nahrával Lukáš Musílek. Do této chvíle Chotěboř držela se soupeřem krok, hrála chytře a vypadalo to, že na konci bude výsledek snesitelný. Pak šli ale hosté do přesilovky, polevili v ostražitosti a soupeř v oslabení trestal. Podařilo se mu vyrovnat a po pár minutách domácím, po vlastních hrubkách, nabídli další možnost skórovat a soupeř toho využil. Následně hosté nestačili, ve druhé části hráli pětkrát v oslabení a soupeř třikrát trestal. Poté přidal další 2 branky a po druhé části byl stav 7:3. Ve třetí části se Chotěboři podařilo vstřelit pouze jednu branku, skóroval Jan Hospodka, přihrávali Petr Mašek a Lukáš Musílek. Soupeř využil další přesilovku, přidal 3 další branky a zápas se tak ukončil za stavu 11:4.

Hodnotit utkání z pohledu hry nemá význam. Bylo to utkání o přežití, které již nic neřešilo. Chotěboř přijel zpět bez zranění, uhájila pokladnu od nemalé částky a výsledek nebyl až tak důležitý. Poděkování patří 11 statečným, kteří se venkovního utkání s neoblíbeným soupeřem zúčastnilo, ti zbylí by se měli nad účinkováním v klubu zamyslet.

Další výsledky play off a předkola play KLM můžete shlédnout na onlajnech.