30.10.16 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 5:6
29.1.17 | Chotěboř - Ledeč nad S. | 12:2
19.2.17 | Ledeč nad S. - Chotěboř | 3:8

Domácí výhra 7:4 nad Ledčí

9.2.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 549x

Chotěboř, pod tíhou propadáku v minulém utkání, vlétla na soupeře s chutí již od prvního vhazování a v 6. minutě vedla zásluhou svého kapitána 1:0. Soupeře k ničemu nepustila a v 15. a 16. minutě přidala další 2 branky. Pak si ale vybral domácí gólman slabší chvilku a v rozmezí 39 vteřin dvakrát inkasoval. Stav 3:2 vydržel až do konce třetiny. První střela ve druhé části vedla, po chybě v obraně, k vyrovnání a opět se zápas zdramatizoval. Naštěstí se podařilo využít další přesilovku a zvýšit vedení na 4:3. Ve třetí části domácí přidali 3 branky a rozhodli o utkání. V závěru soupeř ještě skóroval, ale nic to neměnilo na faktu, že jsme stavem 7:4 trochu odčinili nedělní prohru s Poličkou.

3. předkolo play off, středa 8.2.2017, 18:30
Chotěboř - Ledeč nad S. 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 6 Vácha (Kadlec, Mašek Patrik), 15 Svoboda (Krejčí, Ludvík), 16 Činčila Benjamin (Kopecký), 29 Mašek Patrik (Vácha, Kadlec), 45 Dvořák (Eis), 52 Eis (Svoboda, Ludvík), 57 Vácha (Kopecký, Činčila Benjamin)

Branky a nahrávky (Ledeč nad Sázavou): 16 Křesťan (Havel Marek), 17 Krajíček (Křesťan, Havel Marek), 23 Havel Marian, 58 Havel Marian

Rozhodčí: Jiří Veselý (Lanškroun)– Jaromír Říha (Hlinsko), Mgr. Martin Vepřovský (Hlinsko)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Ledeč nad SázavouMarian Havel

Chotěboř: Pešek – Ludvík, Krejčí, Kadlec, Vácha „C“, Heřmanský, Musílek –Dvořák „A“, Svoboda, Eis - Kopecký, Mašek Patrik, Činčila Benjamin – Hajšman, Mašek Petr, Činčila Šimon
Ledeč nad S.: Vacek – Hrabaň, Zmrhal, Šimůnek, Hubert, Procházka, Štěpán, Havel Marian, Havel Marek, Křesťan, Krajíček, Zadražil

Domácí začali velmi aktivně, již od prvních střídání bylo patrné, že domácí budou chtít odčinit propadák z minulého utkání. O první dvě povedené střely se postaral Josef Vácha a Benjamin Činčila. Ve 4. minutě se do útoku pustil Tomáš Eis, kterému šikovně puk prohodil Luboš Dvořák. Prosmýkl se přes dva obránce, ale zakončit nestačil, byl totiž zahákován Michalem Hrabaněm, který následně putoval na 2 minuty na trestnou lavici. Domácí výhodu využili až v samotném závěru, kdy od mantinelu v útočném pásmu nahrával Patrik Mašek na modrou na Václava Kadlece, ten se riskantně, ale s přehledem, kličkou zbavil útočníka a šikovně puk prostrčil na Josefa Váchu, který přesnou střelou otevřel skóre utkání. O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji. Po závaru před brankou hostí nastřelil Luboš Dvořák tyčku branky Davida Vacka. V dalším střídání na obranné modré vybojoval puk Patrik Mašek, poslal ho na Benjamina Činčilu, který však z brejku gólmana nepřekonal. Domácí hráli aktivně, stále napadali, ale potřebovalo by to ještě srovnat miřidla. Spousta střel šla hodně mimo branku, chyběla umístěná a hlavně rychlá střela. V 10. minutě se pustil Josef Vácha opět do útoku, prokličkoval přes 4 hráče, střílel ale vedle branky. Domácí ale ještě zůstali v pásmu a vytvořili si tlak, jehož výsledkem byl další faul hostů. Za sekání šel na trestnou Jan Zadražil. Tentokrát se domácí Chotěboři skórovat nepodařilo. Podobný scénář hry předvedla o 4 minuty později i 3. lajna. V rohu opět fauloval Jan Zadražil a za podražení šel na trestnou. Tentokrát však svému mužstvu uškodil, protože domácí 1. lajna se do toho obula, Jakub Ludvík si puk vyměnil s Tomášem Krejčím, ten přihrál na Václava Svobodu a ten se nemýlil. Třetí přesilovka a druhé využití, výborný výsledek. A to nebylo vše, vhazovalo se ve středu hřiště, po buly se dostal k puku Dominik Kopecký, nahrál jej na Benjamina Činčilu, který do víka zvýšil po 7 vteřinách na 3:0. V té době to vypadalo na jasný výsledek, domácí gólman bez jediného zásahu, hra pod kontrolou domácích. A možná právě proto domácí podcenili soupeře, Šimon Činčila při zakládání útoku vyjel před branku, kde ho o puk připravil, byť sporným zákrokem, Marek Havel. Ten puk přihrál mezi kruhy na Víťu Křesťana a ten střelou k tyči překvapil studeného Matěje Peška. V dalším střídání soupeř vyslal na gólmana druhou střelu a po chvíli se dostali ke střele č. 3. Od modré vystřelil Bohumil Krajíček a lehký puk propadl mezi betonem a lapačkou. Nahrávali Marek Havel a Víťa Křesťan. Ze třech střel 2 branky, pro domácího gólmana to byla slabá chvilka. V dalším střídání šel soupeř opět do protiútoku, další nebezpečná střela. Výsledek 3:2 se ale do konce třetiny již neměnil. Poměr střel byl jednoznačný 16 ku 4.

Druhou třetinu začala Chotěboř smolně. Při rozehrávce v obranném pásmu podklouzl Víťa Heřmanský a Marian Havel měl již snadnou práci, šel sám na Matěje Peška a po zemi ho mezi betony s přehledem prostřelil. V tu dobu jistě kdejaký fanoušek nad naším týmem lámal hůl a vzpomínal na neděli. Domácí však mohli v zápětí zvýšit vedení, když se k odraženému puku dostal Tomáš Eis, šel sám na Davida Vacka, ale kličkou jej nepřekonal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, i soupeř zvýšil svoji střeleckou potenci, ale Matěj Pešek již byl pozornější a se střelami si poradil. Ve 29. minutě soupeř opět neustál tlak 1. lajny a fauloval. Na trestnou usedl za podražení Vít Křesťan. Naskočila 2. lajna, soupeře taktéž uzamkla v pásmu a k puku se dostal Patrik Mašek. Puk přihrál na Václava Kadlece, ten ho do jízdy poslal k brance na Josefa Váchu a od něj směřovala přihrávka zpět na Patrika Maška, který proměnil a strhl opět vedení na stranu domácích. Ve 32. minutě se ofenzívně naladěný domácí kapitán Josef Vácha mohl opět prosadit, bohužel jeho střelu zastavila tyčka hostující branky. Do konce se neudálo již nic podstatného a stav 4:3 svítil na tabuli i na konci třetiny. Poměr střel se trochu vyrovnal na 15 ku 11.

Do začátku třetí části domácí opět vlétli aktivně, v 1. střídání šli do přečíslení 3 na 1, po chvíli 2 na 1, ale zakončení nulové. Ve 43. minutě ale zahrozil i soupeř, před domácím gólmanem se ocitl nikým nekrytý Marek Havel, nebezpečně vystřelil, ale Matěj Pešek střelu vyrazil betonem. Ve 45. minutě Luboš Dvořák zachytil ve výskoku puk na útočné modré poté, co se snažil soupeř obloukem vyhodit. Puk si narazil s Tomášem Eisem a zakončil do víka, stav 5:3. V 52. minutě vybojoval puk Václav Svoboda a těsně před tím, než byl sražen soupeřem, přihrál na Tomáše Eise, který se dostal před branku a zakončil pod víko střelou pod nohou stejně jako jeho jmenovec Tomáš Hertl v NHL. Takže po boku Luboše Dvořáka se prosadil nakonec i Tomáš Eis. Poslední branka domácích padla v 57. minutě. Dominik Kopecký dostal přesnou přihrávku od Benjamina Činčily a šel sám na branku. V okamžiku, kdy ho dojel soupeř, udělal protisměrnou kličku, zbavil se obránce a přihrával před branku, kde už čekal nažhavený Josef Vácha, který zakončil přesně. Byla to pro něj druhá branka v utkání. Bohužel zase domácí před koncem polevili a Marian Havel využil odraženého puku a kličkou snížil na konečných 7:4. I v této části byl poměr střel ve prospěch domácích 16 ku 12.

Závěrem je třeba říci, že domácí se z nedělního zápasu poučili. Hráli o mnoho aktivněji a s chutí. Došlo k přeskupení řad, naskočil i Luboš Dvořák, po jehož boku zase vynikali Tomáš Eis i Václav Svoboda. Reputaci si napravila i dvojice beků Kadlec – Vácha, tentokrát bez mínusových bodů. Navíc domácí proměnili 3 ze 4 nabídnutých přesilovek a sami hráli poprvé v sezóně bez vyloučení.

Ve středu 15.2.2017 domácí zajíždějí do Poličky, kde může do hry zasáhnout už i Rosťa Klofáč, který si odpykával 7 zápasový distanc. Následuje další venkovní zápas v Ledči nad Sázavou v neděli 19.2.2017 a pak to nastane. Semifinálové boje v poháru Vladimíra Martince, kde nám soupeřem bude zřejmě tým BK Havlíčkův Brod, protože má na svém kontě již 2 porážky od České Třebové, když se hraje na 3 vítězné zápasy. Každopádně další domácí zápas se bude hrát ve čtvrtek dne 23.2.2017, tak si všichni udělejte čas a přijďte domácí tým podpořit. Samozřejmě je třeba podpořit i domácí pokladnu, která je celou sezónu ruinována rozhodčími i delegáty, pro info diváků, za tento zápas HC Chotěboř rozhodčím vyplatili 3.900,-- Kč, zisky ze sníženého vstupného si každý dovede spočítat sám. No a opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř společnosti WSM.

Další výsledky předkola i play off KLM můžete shlédnout na onlajnech.