15.2.17 | Polička - Chotěboř | 11:4

I doma jsme dostali od Poličky ostudných 7 branek

6.2.2017, ing. Roman Müller - vedoucí A - týmu HC Chotěboř
Přečteno: 2171x

Chotěboř nastoupila proti Poličce ve svém prvním zápase v předkole play off o pohár Vladimíra Martince a nezačala nejlépe. V 7. minutě to bylo již 0:2. Vzhledem k tomu, že se domácí ani po této sprše nevzpamatovali, konečný účet 1. třetiny zněl 0:4. Ve druhé třetině si nechala naše první lajna naložit ještě 3 branky, ke svým 2 z první části tedy celkem 5 kousků a po dvou třetinách se uzavíralo skóre za stavu 0:7. Do třetí části nastoupil za Matěje Peška David Coufal, který si udržel čisté konto. A když se v poslední minutě domácím podařilo vstřelit alespoň čestnou branku, rozcházela se mužstva za stavu 1:7, což je trestuhodné a neomluvitelné. Nic na tom nemění situace, že tyto 4 zápasy v předkole nic neznamenají pro další vývoj v této sezóně. Hokej se totiž nehraje jen na body, ale i pro diváky a nedělní výkon byl více než ostudný.

2. předkolo play off, neděle 5.2.2017, 17:00
Chotěboř - Polička 1:7 (0:4, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky (Chotěboř): 60 Činčila Benjamin (Eis, Svoboda)

Branky a nahrávky (Polička): 6 Švejda (Boháček Jan, Zobač), 7 Máša (Vápeník, Pazourek), 18 Vápeník (Švejda, Pazourek), 18 Boháček Jan (Boháček Libor, Zobač), 24 Pazourek (Vápeník), 33 Pazourek (Zobač, Vápeník), 40 Boháček Jan (Boháček Libor)

Rozhodčí: Petr Rulíček (Chrudim) – Ondřej Bohuněk (Chrudim), Filip Pecina (Chrudim)

Nejlepší hráč hostujícího mužstva HC Spartak PoličkaJan Boháček

Chotěboř: Pešek (41. Coufal) – Kadlec, Veselý, Ludvík, Krejčí, Kopecký, Musílek – Vácha, Svoboda, Eis - Hospodka, Mašek Petr, Hajšman - Činčila Benjamin, Mašek Patrik, Piskač
Polička: Zelený – Vyskočil, Štěrba, Máša, Dvořák – Švejda, Zobač, Poul, Boháček Libor, Pazourek, Martinů, Boháček Jan, Vápeník

Začátek utkání se hrál opatrně na obou stranách. Ve 2. minutě šel do útoku Petr Mašek, z levé strany se pokusil puk prohodit přes obránce a nasměrovat jej na osamoceného Milana Hajšmana, ale obránce vše zhatil. Ve 4. minutě měl větší šanci i soupeř, kdy se do útoku pustil Libor Boháček, přihrál na Jana Boháčka, který střelou prověřil Matěje Peška. Odražený puk z brankoviště nakonec odpaloval Václav Svoboda. O dvě minuty později na modré vybojoval puk Michal Zobač, přihrával na Jana Boháčka a ten poslal pas na Filipa Švejdu, který si sjel mezi kruhy a ukázkově vymetl šibenici. Vedení 0:1 navýšil o minutu později střelou od modré nepokrytý obránce Jakub Máša, přihrávali David Pazourek a Vratislav Vápeník. Místo útočení šli domácí po 12 vteřinách opět bránit. Na trestnou usedl za držení Marek Piskač. Přesilovku hosté nevyužili. V plném početním stavu se do akce dostala opět dvojice Mašek – Hajšman, kdy se tentokrát podařilo obránce prohodit, ale akce krachla na nezpracování kotouče. Ve 12. minutě mohl soupeř zvýšit, když se na Matěje Peška řítil osamocený Jan Boháček, tentokrát bez úspěchu, domácí gólman situaci kryl s přehledem. Ve 14. minutě domácí špatně střídali a na trestnou šel trest odsedět Marek Piskač. Po minutě se do útoku prodral aktivní junior Patrik Mašek, zakončil střelou, ale před tím byl ještě faulován Liborem Boháčkem, který za podražení usedl na trestnou lavici. Početní stav se vyrovnal, poté následovala zkrácená přesilovka domácích, ale ani ta nic nepřinesla. A pak přišla 18. minuta. Nejprve 3. lajna nevyhodila puk, dostal se k němu David Pazourek, který přihrával na Filipa Švejdu a ten na Vratislava Vápeníka, který střelou mezi kruhy zvýšil vedení již o tři branky. V následném střídání si situaci nepohlídala opět 1. lajna a soupeř opět skóroval. Tentokrát se trefil Jan Boháček, nahrával Libor Boháček a Michal Zobač. Soupeř mohl ještě 2 minuty před koncem zvýšit, když se zprava dostal ke střele Libor Boháček, kotouč následně klouzal po čáře a nakonec byl domácí obranou zlikvidován. Poslední událost byl zbytečný faul domácího kapitána Josefa Váchy v útočném pásmu, za sekání šel 19 vteřin před koncem na trestnou lavici. Poměr střel byl 9 ku 17.

Ve druhé třetině hosté dohrávali přesilovku z první části, kterou jim domácí Václav Kadlec ještě vylepšil svojí vysokou holí. Hosté tak dostali šanci hrát minutu 5 na 3, ale opět jí nevyužili. Naopak domácí se dostali do šance těsně po návratu Václava Kadlece z trestné lavice. Ten dostal pas hned u dvířek a pustil se do útoku, kde byl však faulován Jakubem Mášou a i domácí šli do přesilovky. Pod dojmem vyššího početního stavu domácí 1. lajna nepohlídala, nám známého střelce ze Žďáru nad Sázavou, Davida Pazourka, který se dostal do brejku po nahození Vratislava Vápeníka a zkušeně zakončil mezi nohy v okamžiku, kde se domácí gólman přesouval v brance. První branka v oslabení a stav 0:5. Ve 26. minutě proti sobě stály dvě 29ky, vítězně na tom byla ta z Poličky, konkrétně David Pazourek, který Václava Kadlece přebruslil a dostal se až do zakončení, kdy jeho střelu se štěstím vyrážel betony Matěj Pešek. Ve 29. minutě další chybné střídání domácích a opět přesilová hra soupeře. Trest si šel odsedět Benjamin Činčila. Hra v oslabení nám šla, tak se stav ani po tomto vyloučení neměnil. Ve 33. minutě soupeř udeřil pošesté, opět skóroval David Pazourek, přihrával Michal Zobač a Vratislav Vápeník. V dalším střídání se dostal, z pravé strany, ke střele Jan Hospodka a nastřelil tyčku hostující branky. Ve 37. minutě šel podruhé zaviněně na trestnou Marek Piskač za držení hole. V poslední minutě druhé části se do útoku vydal opět Patrik Mašek, opět na něj byl faul, přesto stačil zakončit. Hlavní sudí ponechal výhodu, domácí hráli v šesti hráčích v poli a pokusili se uzavřít soupeře v pásmu. Domácímu Petru Veselému se podařilo nastřelit tyčku, více toho domácí nevytvořili. Na trestnou usedl Jonáš Dvořák za hákování. Na led nastoupila 1. lajna domácích a trvalo jí pouhých 20 vteřin, než opět inkasovala branku. Bohužel zase ve své přesilovce. V zápase to byla již jejich 5. obdržená branka, 2. ve vlastní přesilovce. Do konce druhé části zbývalo 10 vteřin. I v této části nás hosté přestříleli v poměru 8 ku 12.

Ve třetí třetině jsme pro změnu dohrávali přesilovku my, ale opět bezúspěšně. Hned od začátku třetí části nastoupil do branky David Coufal, Matěj Pešek to po 7 brankách zabalil. Ve 46. minutě měla 2. lajna nepatrný tlak v pásmu, Petr Mašek dvakrát střílel, ale nic se neujalo. Ve 48. minutě byl v úniku Tomáš Eis, byl faulován a únik nedokončil. Na trestnou putoval Filip Švejda za podražení. Po minutě k němu přisedl za držení Jakub Máša, když fauloval Josefa Váchu, který se sám pustil do útoku. Domácím se tak naskytla šance na vstřelení branky, když hráli necelou minutu 5 na 3. Ale ani jednu z 5 nabízených přesilovek domácí nevyužili, navíc, jak už bylo řečeno, dvakrát v přesilovce inkasovali. V plném početním stavu soupeř ihned zahrozil, zamknul nás v pásmu a David Coufal musel vytáhnout dva parádní zákroky, aby si udržel čisté konto. Vzápětí ale domácí opět faulovali, za hákování šel na trestnou Petr Veselý. O 3 minuty později šel na trestnou podruhé i Josef Vácha, tentokrát za krosček. Ale ani tato 8. přesilovka soupeři nepřinesla užitek, byla to snad jediná činnost domácích, při které v zápase obstáli. Ke konci už to vypadalo, že domácí budou konečně skórovat, šli 3 na 1, ale ani tentokrát výborně chytajícího gólmana Poličky, Martina Zeleného, nepřekonali. Čestný úspěch domácí zaznamenali až 37 vteřin před koncem utkání. Ve středním pásmu u střídaček vybojoval puk Václav Svoboda, přihrál jej na Tomáše Eise a ten ho šikovně prohodil na Benjamina Činčilu, který se v samostatném úniku nemýlil. Poměr střel byl ve prospěch domácích 13 ku 10.

Těžko se mi hodnotí toto utkání, které domácí borci pojali hodně laxně, nezodpovědně a to jak vůči svému klubu, tak i vůči divákům, kterých, vcelku logicky, chodí méně a méně. Opět se potvrdilo, že výkon domácích stojí a padá na účasti Luboše Dvořáka. Pro mnohé je jeho přítomnost jakýmsi uklidněním na hřišti. A ani jeho kolegové v útoku se tolik neprosazují, když ho nemají ve svém středu. To samé se týká gólmana Matěje Peška. Dnes mu zápas vůbec nevyšel a i to mělo vliv na celkový průběh utkání. Ale vrchol všeho je to, co předvedla 1. lajna. Místo toho, aby branky střílela, aby hecovala celý mančaft, aby navodila vítěznou atmosféru, nechala si dát 5 branek, z toho 2 ve vlastní početní výhodě. To se prostě nesmí stávat. Od toho jsou v kabině zkušení hráči. Celkově byl zápas s nulovým nasazením, všude jsme byli pozdě, nebyli jsme schopni si nahrát, nehráli jsme tělem, ale hlavně ani srdíčkem. Doufám, že to byl poslední letošní propadák.

Touto cestou bych vás chtěl všechny pozvat na 2. domácí mistrovský zápas předkola play o pohár Vladimíra Martince, který A-mužstvo sehraje JIŽ TUTO STŘEDU 8.2.2017 od 18:30 hodin s týmem HC Ledeč nad Sázavou, kterému v minulém utkání nastřílelo 12 branek. Opět budou vylosováni 3 diváci, kteří na konci utkání obdrží ceny od sponzora HC Chotěboř, společnosti WSM. Přijďte ve větším počtu svůj tým podpořit.

NAVÍC VEDENÍ HC CHOTĚBOŘ, JAKO OMLUVU ZA MINULÝ ZÁPAS S POLIČKOU, ODSOUHLASILO JEDNOTNÉ VSTUPNÉ NA TENTO STŘEDEČNÍ ZÁPAS VE VÝŠI 20,-- KČ.

Další výsledky play off a předkola play KLM můžete shlédnout na onlajnech.